Szerző Téma: a Szerémség lakói  (Megtekintve 1152 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:a Szerémség lakói
« Válasz #15 Dátum: 2020. Augusztus 18. 21:44:48 »
 :mind-breaker: Részemről nem kell, a szabályt tökéletesen értem. A problémám az h nem tudok számolni. Ő -3+5 osztott Tulajdonságokra, aztán jött a mínusz az plussz marhasággal. MIKÖZBEN! (hogy igaza legyen) legalább -4 hátrányt kellett volna felvennie. Mert. ha 2 vesz azzal még csak -5/+5 lenne a tulajdonság értéke és még sehova nem növelhetett volna semmit.

Ezekután tegye fel a kezét aki szerint szórakozás más karakterlapját átolvasni, böngészni a hozzá való szabályokat? Azért h mesélhessek nagyon sok időt kell feláldoznom, h később jó legyen. Utálom mikor szabályokon kell veszekedni. Kalidar meg az utóbbi időben mindig sértődötten írogat...ráadásul azt sem tudja mondani h boccs te gyökér ha lesz kedvem majd írok valamit.

UI: Ha problémázni akarok, ahhoz nem kell feljönnöm a fórumra. Ezért jobb is így, mert ez később is probléma lett volna.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:a Szerémség lakói
« Válasz #16 Dátum: 2020. Augusztus 26. 10:08:10 »
Amit írtál fegyveres képzettségnél azt nem nagyon értem. Tehát hol vannak a könyvben a fegyveres képzettségek? Mert nem találom őket. Illetve a harci értékek kiszámítása az hogy megy? A többi kérésnek félig eleget tettem már még a birtokot kell kitalálnom.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:a Szerémség lakói
« Válasz #17 Dátum: 2020. Augusztus 26. 12:30:06 »
Nem vagyok könyv közelben, így pontosítani nem bírok, de írok hátha segít vmit. :D
A harci fejezetben, karakteralkotás után (emlékeim szerint itt található) ahol leírja h az elsöcsapás, támadás, sebtürés micsoda. Vastagon kiemeli mi kell hozzá. A lényeg h a stressz dobást, mindig az adott szituban adjuk hozzá, az "ún" alaphoz.

A birtok: Oké, nem sürge. Azért kíváncsiskodom, mert a kaland szempontjából, fontos tudni. Milyen ellenségei vannak, mi a rögeszméje a karaktetnek. Mivel foglalkozott, foglalkozik, míg kalandba kerül.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:a Szerémség lakói
« Válasz #18 Dátum: 2020. Szeptember 27. 19:15:33 »
Con!

Első csapás
buzogány (az alapesetet írom, amit privátban beszéltünk. Ha egy véletlenfolytán kikerül a pajzs, v úgy döntesz vagánykodik a karakter, akkor levonjuk/hozzáadjuk az egyeskéz esetét)
-1(Gy)+2(fegy. sebes)+3(fegy. képz)-6(málha:vért+pajzs)= -2
lándzsa-rövid (hozzáteszem még mindig nincs hárításod a lándzsához, anélkül meg nem sajátítható el a fegyver forgatás! :punk2:)
-1(Gy)+5(fegy. sebes)+2(fegy. képz-megelőlegezve!)-6(málha)= 0
Kopja ha a "Fegyveres képzettség lándzsás támadás" alatt a kopjára gondoltál akkor felejtsük el a lándzsát és írj kopját, mert azzal valóban nincs nagyon védekezni való, Viszont ez a lándzsa specializált fegyvere... amihez illene a lándzsát is használni tudni.  ;)
-1(Gy)+7(fegy. sebes)+3(fegy. képz-megelőlegezve!)-6(málha)= 3


Támadás
buzogány
-1(ÜGy)+3(fegy. képz)+3(fegy. járulék)= 5
lándzsa-rövid
-1(ÜGy)+2(fegy. képz-megelőlegezve)+2(fegy. járulék)= 3
Kopja
-1(ÜGy)+3(fegy. képz)+2(fegy. járulék)= 4


Sebzés
buzogány
3(fegy. képz)+1(E)+7(fegy. sebz)= 11
lándzsa-rövid
2(fegy. képz)+1(E)+3(fegy. sebz)= 7
Kopja
3(fegy. képz)+1(E)+8*(fegy. sebz)= 12


Hárítás
buzogány
6(alap)+2(fegy. járulék)+3(hár.képz)+0(méret)= 11
lándzsa-rövid
6(alap)+1(fegy. járulék)+2(hár.képz)+0(méret)= 9
Kopja
6(alap)+1(fegy. járulék)+3(hár.képz)+0(méret)= 10 Itt jön amiről írtam, h ha nem kell védekezni ezzel a fegyverrel, akkor h lehet hárítási értéke?...  ::) vagyis! ehhez is kell képzettség, anélkül nem tanulható meg a fegyverhasználata!

Kitérés
6(alap)+3(kitérés)-1(Gy)-0(méret)-6(málha)= 2

LOVAGI PAJZS (mivel az eszközt védekezésre fejlesztették, nem szükséges hogy a karakter ismeretei a támadást is fedjék)
6(alap)+4(fegy. járulék)+3(hár.képz)+0(méret)= 13

Sebtűrés
6(alap)+14(vért)+2(ÁK)+0(méret)=22


Málha: 6 (6+1-1)
láncvért
súly 6
pajzs (lovagi)
súly 1
erő +1

utazóláda?
gondolom harcközben nem lesz nála, de ha a lovon van eseti elszámolásban hozzájön a súlya. Kopjánál lesz fontos, esetleg a vízben.


Végül: megfelel, ám a jártasság listát és a fegyver (lándzsa v kopja... esetleg mind2) pontosítani kellene.  :D

« Utoljára szerkesztve: 2020. Szeptember 27. 19:18:03 írta wolftern »

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:a Szerémség lakói
« Válasz #19 Dátum: 2020. Szeptember 30. 08:42:11 »
Köszönöm szépen!

Kijavítottam s kopjára gondoltam nem lándzsára, de nem tudom miért írtam lándzsát... :D Elvileg akkor megszületett nagy nehezen a karakter. Bocsánat a sok értetlenkedésért, de nem világos még most sem teljesen :D De majd alakul :)

Igen lovas utazóládára gondoltam. :)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:a Szerémség lakói
« Válasz #20 Dátum: 2020. Szeptember 30. 18:02:31 »
 :D

Részemről semmi értetlenkedést nem láttam, s inkább legyen sok a kérdés, mint egyetlen állítás.

Idézet
Elvileg akkor megszületett nagy nehezen a karakter. Bocsánat a sok értetlenkedésért, de nem világos még most sem teljesen :D De majd alakul :)
Nagy időhiányban szenvedek és Quator is jelezte, hogy hasonló problémái vannak, ÁM! erősen gondolkodom h mikor/hogyan kezdjünk (2 hetente 1x azért bírok írni  ;D ) Még az is lehet h lesz újabb jk. Amint lesz időm/energiám belekezdünk

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:a Szerémség lakói
« Válasz #21 Dátum: 2020. Szeptember 30. 23:18:34 »
Részemről rendben van ;)