Szerző Téma: Az Úr csapszéke (OFF)  (Megtekintve 1796 alkalommal)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #30 Dátum: 2020. Június 25. 20:01:47 »
Számomra is jól hangzik a vegyes rész és akár hogy van egy "nagy gonosz conventus" már valahol...

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #31 Dátum: 2020. Június 25. 21:35:38 »
 :D

Quator!
Oké, nem sürge


Mindenki!
Épp a konventusoknál járok és azon gondolkodám kell-é ennyire (előre) beleásnom magam. Mivel terveim szerint ez lenne a 3. kaland és háát ugyebár a fórumos játék nem annyira haladós (jut eszembe, remélem a másik játékról sem feledkeztetek meg.  ;D) DE! ha csak random elébetek pottyan egy megbízó -az előbb említett banditákat befogó- úgy nincs szükség semmilyen tervezésre, hiszen általában a játékosok mindig kialakítják a helyzetet :plotting: Azonban kezdőként (legalábbis ezen világon) lereagálni egy alakulóban lévő történetet faramuci helyzethez vezethet, azt pedig nem akarnám hogy menjen a kukába, mert nincs kinek elmesélni.  :pirate:


Vegyes: Ok, többségi szavazat alapján eldőlt.

Van olyan h tavasz conventusként lehet ellenség v barát konventus, viszont ahogy olvasom ez egy lehetőség, igazából rátok hagyom a választást, mert én mindenképp jól járok  :excited:
-Ha nem választotok úgymond ellenséget, akkor nincs mit kidolgozni ezen részről
-Ha ellenfél mellett határoztok, akkor már a VARÁZSOS történethez is van kiindulási alapom. 

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #32 Dátum: 2020. Július 15. 10:02:03 »
Egy kis segítséget szeretnék kérni. A jártasságokat, hogyan kell számolnom? Mert kicsit belegabajodtam, s nem értem, a példánál se, hogy miért annyi s miért amannyi egyes képzettségek, ill. mitől függ, hogy mennyi a ráköltött pont értéke?

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #33 Dátum: 2020. Július 15. 18:21:23 »
Üdv

Először fontos a karakter életkora, amit 2-vel kell megszorozni (kivétel ha mágus, mert akkor semmivel nem szorzunk) Ez lenne a jártasságokra ELKÖLTHETŐ pontok összege.

Ezután van olyan h ALAP jártasságok, amit minden karakter úgymond születéstől kezdve tud. Nem jó a születés megfogalmazás, de lényegében a karakterek akkor születnek amikor a Játékos úgy dönt játszani akar... Valahol olvastam olyat h lehet fiatal/fiatalabb karaktereket is indítani, ám azok a koruk miatt igen gyenge tulajdonságokkal és szerény jártasságokkal indulnak. Mivel ez a középkor, és tervezek harcos jelenéseket, ezért blabla...
Illetve itt emelném még ki, h helyismeretre a szülővárosban nem kell költeni, és elméletileg a karakterek 1-2-3 várost/falut ismernek, ami azt jelenti h ebből 1 ingyen van, mert az a szülőfaluja/ az a hely ahol nevelkedett és tanult

Harmadjára: nem igen találtam külön leírást, de szerintem a Jártasságok legmagasabb szintje 7 lehet... Természetesen ha valaki különc e-fölé is viheti, de az iszonyú sok Tp-t igényel. Könyv 45. oldalán van a táblázat, ami annyit jelent h minden szinthez bizonyos értékű pontot kell rendelni -> Tehát ha mondjuk neked rövidkardra van fegyveres képzettséged (támadás) 2. szint és feljebb akarod emelni 3. szintre, akkor a ebből az életkorból adódó TP-ből le kell vonnod 6 pontot.

Vagyis Csolt az Úr 1105. évében született Pápán, aki most 21 éves. Kasztja/szakmája szerint erdőkerülő. A Fürkészés képzettségét 1-ről 2-re emelné... -ami esetünkben 42 elosztható pontot jelent (21x2)- akkor a 42 tp-ből  három pontot kell levonnia.
Ám az erdőkerülő egy előre alkotott karakter, más néven minta, ezért lehet egy az egyben használni, vagy kukázni és összeválogatni a jártasságokat a saját elképzelésed szerint. Azonban a példámnál maradva, ha a minta jártasságainak a táblázat által mutatott szint pontja meghaladja a eloszthatót, akkor ott csökkenteni kell valamit. -természetesen ha marad pont lehet növelni, vagy újat hozzáírni- LÁSD a könyvben lévő karakternek 25. életév van adva azaz 50 elosztható pont jár hozzá. Pl az éberség képzettség, 3 pontba kerül 2 szintre. Ha minden jártasságnak kiszámítod a pontszükségletét és ezeket összeadogatod akkor az eredmény pontosan 50 lesz.


Végül vannak felvehető erények, amivel további elosztható/szétosztható pontok nyerhetőek már kezdéskor is.


Remélem sikerült segíteni, ha van kérdés nyugodtan írjatok.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2020. Augusztus 16. 10:24:14 írta wolftern »

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #34 Dátum: 2020. Augusztus 02. 10:17:00 »
Sziasztok!

Sajnos az élet és az ezzel járó családi kórházjárás az idén se maradhatott el. Most próbálom összeszedni magam a romjaimból. (Ez csak egy kis magyarázat.)

Gondoltam jelzem, hogy továbbra is érdekel a dolog és sokat gondoltam rá, hogy majd jól nekiállok, de nem jutottam még el odáig. Azért ne mondjatok le rólam teljesen.  :-[

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #35 Dátum: 2020. Augusztus 02. 15:43:52 »
OK. Természetesen megértem, meghát amúgy is nyár van :D Viszont neked és Kalidarnak van másik játék is, amit szeretném ha előtérbe helyeznétek. Annak rovására nem fogok új történetbe... persze ezt is megígértem, és részemről nincs akadály a kezdéshez, de számomra a MAGUS élvez elsőbbséget.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #36 Dátum: 2020. Augusztus 02. 18:20:07 »
Természetesen a MAGUS sincs elfelejtve és ugyan azok a körülmények állnak fent ott is.

Azért ide írtam, mert oda "csak" reaggal tartozok. Ide meg ígértem egy Coventus vázlatot június vége körülre.
Az volt a benyomásom, hogy a MAGUS-ban nem csak rám várunk. Itt viszont rám várunk csak. :give-up:

Szerk.: Hirtelen felindulásból írtam is Dirin-nel. :) Köszi mindenhol a türelmet!
« Utoljára szerkesztve: 2020. Augusztus 02. 18:40:41 írta Quator »

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #37 Dátum: 2020. Augusztus 07. 08:56:51 »
Üdv!

A napokban most már tényleg befejezem én is a karaktert!

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #38 Dátum: 2020. Augusztus 08. 13:11:49 »
Amit végigpörgetve a csevegést valahogy nem találtam meg: Mikor is játszunk?

Hány éves kellene legyen Béla minimum, hogy elmondhassa "a múlt század szülötte"?

Valamiért nekem a 1126-os vagy 1127-es kezdő dátum rémlik és ekkor Béla 28 vagy 29 éves kellene legyen, ugye?

Szerk.: Még annyi, hogy ígérni már nem merek semmilyen időt sem. Maradjunk annyiban, hogy ma már kinyitottam a könyvet és megakadtam az évszám felidézésén.  :give-up: :read:
« Utoljára szerkesztve: 2020. Augusztus 08. 13:13:40 írta Quator »

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #39 Dátum: 2020. Augusztus 08. 17:12:06 »
Ezt inkább külön hozzászólásba írom:

Béla szerintem kész van, nézhető.
Felszerelést és vagyont azért nem írtam, mert ez szerintem nagyban függ attól is, hogy kezdésnél épp hol vannak a karakterek és ki kihez tartozik. (Azt nem éreztem reálisnak, hogy írok "kalandozófelszerelést", meg dobok random pénzt.)


Illetve, ami nekem fontosabb és nagy kő esik le a szívemről:
Köszönöm a kb 2 hónap türelmet! Összeírtam a coventus vázlatot, amivel adósotok voltam.
Igyekeztem reális egyensúlyt tartani és egy alapvetően "nulláról építkező közösséget" összepárosítani "masszív alapokkal".
Valamint beépíteni Wolftern "beléptek a fa belsejébe az erődben" elképzelését is.


Szerémség Kincse Coventus

Téma: Rejtély – A coventus rejtett, még a helybéliek sem tudnak a létezéséről. Egy ősi, mára lepusztult coventus romjai vannak a környéken, melynek „falai” közt sok titok lappang.

Évszak: Tavasz – Jelenleg még teljesen „üres” a coventus. Gyakorlatilag az alapításra vár.

Az Alapok
Elhelyezkedés: Egy régi coventus romjaira épül, melynek pusztulásának körülményei ismeretlenek. /+/

Mágikus Aura: Erős aurával rendelkezik. (Nem a Tavasz oszlopra dobunk, hanem mondjuk a Télre vagy amilyen évszakban elpusztult az előd.) /+/

Erődítés: A régi coventus romjai tágasabbak, szinte minden ki van építve, de minden romos, elhanyagolt. /+/

A lakók
Belső politika: Még nincs kialakult hierarchia. Formálódnak a dolgok. A tanácskozások inkább baráti megbeszélések. (Nyilván az árnyalja a képet, hogy társadalmilag ki milyen rangban van.)

Csatlósok: A csatlósok még nem érkeztek meg, de általában a fiatal és tapasztalatlan, máshol már nem kívánatos csatlósok jönnek majd. Ezt kissé ellensúlyozza, hogy van egy tapasztalt csatlós, aki valószínűleg rendet tud tartani. (Béla a „pozitívum”. A többi csatlós csak életkornyi jártasságot oszthat majd el és csak olcsó felszerelése lehet, mint máshonnan menesztett „egyéb népek”.)

Lakók általában: Nincsenek. Semmilyen kiegészítő személyzet nincs, mindent a környékbeli emberektől kell beszerezni. /-/

Mágikus tulajdonságok
Könyvtár: A mágikus iratok sokfélék lehetnek. Az előfordulás esélye „amolyan átlagos”. (Tehát normál módon dobunk.)

Műhely: Gyakorlatilag megsemmisült minden. Bár helyiség van, ami műhely volt, de nincs semmi ép berendezés. /-/

Varázstárgyak: Kisebb, természetes varázslat védi a coventust. (Kívülről erdőnek vga yhasonló természetes dolognak néz ki.) /+/

Vis-Források: Nincs álladó Vis forrás. Vagy van, csak senki nem tudja, hogy hol. Mindenképp menet közben kell majd rálelni. /-/

Aegis: Erős a coventus Aegis-e: +20 /+/

Világi tulajdonságok
Világi könyvtár: Hasonlóan a mágikus könyvtárhoz, teljesen változó, hogy mire bukkanunk. (Tehát itt is normál dobásra gondoltam.)

Felszereltség: Gyenge felszereltség. Vannak használati tárgyak, de minden régi és avult. Indulásnak megteszi, de hamarosan cserélni kell szinte mindent. /-/

Jövedelemforrások: A coventus szegény, mint a templom egere. Gyakorlatilag a belépő tagok összedobják, amijük van és reménykednek, hogy valami fix jövedelmet sikerül szerezniük, mielőtt felkopik az álluk. /-/

A Külvilág
Kapcsolatok: Már indulásnál jó a kapcsolat a külvilággal. A nemesség és a pórnép egyaránt kapcsolatban áll több taggal is. (3 JK koncepciója alapján.) /+/

Hírnév: Egy nem túl távoli coventus riválist lát bennünk. (KM által ellenségnek szánt coventus.) Egyelőre csak annyit tud, hogy nem valami fényes a társaság, viszont a hely sok „kincset” rejt. /-/

Kötelezettségek: Évente legalább egy évszakot el kell látni a bíráskodás, illetve büntetés végrehajtás feladatát. (Ez Béla mellett lehet a hazatért lovag, mint Bíra.) Valamint a helyi nemes úrnál írnokoskodás, házitanítóskodás.

Pozitívumok és negatívumok aránya: 6 – 6

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #40 Dátum: 2020. Augusztus 08. 18:16:35 »
Őszintén szólva, elakadtam. (nem láttam érdeklődést, ezért sem kedvem, sem erőm nem volt a továbbiakhoz) Most viszont, hogy végre "készen állnak a karakterek" -szinte.  :D folytatom a munkát... márcsak néhány dolog van hátra, azután írok.

Az időpont 1126 volt, de kérnék egy kevéske türelmet -még- a véglegesítéshez... plusz,mínusz 10 év lehet a változás.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Augusztus 08. 18:18:16 írta wolftern »

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #41 Dátum: 2020. Augusztus 10. 18:11:10 »
Már csak az előtörténet és a felszerelés s vagyon van hátra, utóbbiakból mi az ami jöhet s mi az, amit nem? Vagy hogy szokott lenni? Illetve a pontelosztást átnézné valaki, hogy nem tévedtem most? Köszönöm :)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #42 Dátum: 2020. Augusztus 10. 19:13:40 »
A következő lépésem a karakterek átnézése. Mivel Kalidar és Quator sem írt még felszerelést, ezért erről is nyilatkozok hamarosan. VISZONT! azt megteheted, h felírod amit jónak és reálisnak ítélsz -lévén h egy kisnemes a karaktered, ezért talán többet adhatsz magadnak az átlagnál- azután ha valami nagyon nem illik a képbe akkor módosítunk  :kacsint:

Előtörténet nélkül senkinek nem szokásom mesélni, de nagyon igyekszem indulni/indítani a játékot. Amikor aktuális lesz írok a helyzetről.  :meditate: addig türelmet kérek...még.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #43 Dátum: 2020. Augusztus 11. 12:36:17 »
Kikérem magamnak :) Nekem ott fityeg a felszerelésem a leírások között  :meditate:  :artista:

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #44 Dátum: 2020. Augusztus 11. 13:28:05 »
Részemről nagyjából készen vagyok mindennel, még pár soron gondolkodom.