Szerző Téma: Az Úr csapszéke (OFF)  (Megtekintve 1856 alkalommal)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #15 Dátum: 2020. Június 19. 13:08:08 »
Éjszakai bagoly vagyok  :typeh:  :work:  :read:

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #16 Dátum: 2020. Június 19. 21:32:09 »
Most tényleg ennyin múlott/múlik, hogy egy tök jó, "értelmiségi Robin Hood" ötletet átírj egy teljesen sablonos "én vagyok a főpatkány" tucatszélhámosra? :(

Gondolom akkor a játék is ilyen sablon lesz, hogy mindig átveri Bélát, ő meg majd szív miatta. Meg gyorsan sárba rántjuk a lovag becsületét és útonállunk, amíg le nem nyomnak random katonák. :how-stupid:

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #17 Dátum: 2020. Június 19. 23:40:43 »
Oké...jogos...hagyjuk.
Majd kigondolok egy beleillő valamit...

**De valóban az volt a koncepció lényege hogy Bélát a poroszlót szívatja mint JK-t...  :-\

***Inkább kihagyom,majd legközelebb...
« Utoljára szerkesztve: 2020. Június 20. 00:00:58 írta kalidar »

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #18 Dátum: 2020. Június 22. 14:25:19 »
Sajnálattal olvastam, hogy Kalidar kilépett :(

Nekem végre összeállt a kép. Nemesi család sarja a karakter, édesapja a keresztesek oldalán harcolt Jeruzsálemért. Én már ott születtem, francia nőtől magyar apától. Mivel jó apám meghalt, testét haza hoztam a családi birtokra, hogy hazai földön nyugodjék. Látván a háború dúlta vármegyét, igyekszem kézben tartani birtokainkat a káoszban. Tehát a karakter egy ex keresztes vitéz lenne, kisnemesként. - Még az is lehet, hogy elszegényedett, mert birtokait távollétben kifosztották, vagy java részét. 

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #19 Dátum: 2020. Június 22. 14:49:12 »
Én is sajnálom, mert érdekes lett volna. :puppy-eyes-2:

Karakter: Jól hangzik, és lehet hamarosan játszhattok is. Az első (és második?) kaland kezd összeállni,  :rofl: mostmár csak a rendszeren kell átrágnom magam, azonban ez még mindig 200 oldal  :ohmygod:

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #20 Dátum: 2020. Június 22. 16:43:14 »
Sajnálom én is. Az eredeti trió koncepció nagyon jó lett volna.

Bélával nem tudtam haladni a hétvégén, de azért igyekszem.
Mondjuk a stat szerintem kb össze van állva a fejemben, csak formába kell öntenem. Még az évszámok miatti történelmi utánaolvasás van, hogy tudjam mihez kötni Béla életének nagyobb eseményeit.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #21 Dátum: 2020. Június 22. 18:34:12 »
Hi!

Bocsánatot kérek a hisztiért.Sajnos nem mindig tudom a munka hatásait kizárni a fejemből.
Quator sajnos többet tapasztal belőle,mint kellene...vége a karanténos időszaknak és
a turisták mindent elárasztanak és rettentően frusztrálóak :/ (jobban mint valaha)
Ha még megvan a hely újra jelentkeznék,természetesen az eredeti...Quator által "értelmiségi Robin Hood-nak
nevezett karakterrel,a statokat újraalkotnám elosztásos rendszerrel.

Értekezzétek meg,ha valaki ellen szavaz nem erőltetem.
Ave  :give-up:
« Utoljára szerkesztve: 2020. Június 22. 18:36:24 írta kalidar »

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #22 Dátum: 2020. Június 22. 18:35:50 »
Én örülnék ha visszatérnél!

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #23 Dátum: 2020. Június 22. 19:16:08 »
Én reméltem, hogy el se mész. :)

Természetesen a visszatérésednek ia örülök! ;)

Illetve annak is, hogy visszakanyarodunk az eredeti kicsit fura, de jó fickókhoz. :ahoy:
(Bélát úgyis "irányba kell majd állítani" a legtöbb esetben. :D )

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #24 Dátum: 2020. Június 22. 20:08:37 »
 :D Én is örülök ha visszatérsz. Gondolom az sem segített amit írtam. :console: Nem bírtam másképp fogalmazni, viszont úgy gondoltam h leírom a hirtelen meglátásom... mindenféle hátsó szándék, sorok közötti célozgatás nélkül. Az szintén a hibáim egyike, hogy befolyásolni próbálok mindenkit. Egyszerűen jobb -számomra- az olyan karaktereknek mesélni akik egyensúlyban vannak. Statisztikailag, nem pedig egymáshoz képest.

Egyébként: A karaktereddel sem volt gond, mert még épp csak átfutottam, ellenben a +4 zavart... nem kicsit. DE ha megindokoltad volna h erre épül, és enélkül kuka akkor kitanálunk valamit.
Azért is írtam, mert első olvasatra, h a +4-es érték mellé, (tulajdonság bónusz) semmi hátrányt nem adtál, annak ellenére h le vagyon írva amennyi pozitív hatás van ugyanannyi negatívó szükséges.
Könyv 41.oldal VÁSÁRLÁSOS MÓDSZER 2.bekezdés
"...viszont legalább ugyanannyi negatív Tulajdonságpontot kell felvenned, amennyi pozitívat felhasználtál..." 

Mind1, részemről nem haragszom, és szívesen látlak... sőt az eredeti tervek is maradhatnak, -ha meg van még- aztán meglátjuk ;D


UI: nem akarok szabálykodni, csak ha már az elején eldobunk mindent, akkor úgy gondolom mesélhetek amit akarok, aztán vagy elfogadjátok vagy elfogadjátok.  :wtf: Tudom h enélkül is ez van, de én hiszek a közös megegyezésben, nem a demokráciában ;D de a hasonló egyenlőségben
« Utoljára szerkesztve: 2020. Június 22. 20:12:26 írta wolftern »

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #25 Dátum: 2020. Június 22. 20:29:50 »
Köszönöm az egyöntetű (ami nem mindegy hogy egyöntetű,vagy ön egy tetű...[bocsánat a szóviccért  :give-up: ]) szavazást.

Befolyásolni befolyásolhatsz dolgokat...elvégre a KM (Kis Mészáros...brumm...pöff) mégiscsak KM....

Tulajdonság,tudom mit ír a pontelosztásos módszer,viszont ahogy írtam anno dobtam...ami pedig egy -9 és +9 közti értéket
eredményez,amit lehet osztani a tulajdonságpár között...így lehet nagyon jó (azaz a mérleg mindkét serpenyőjében pozitív)
 és szörnyen tré (azaz a mérleg mindkét serpenyőjében mínusz) vagy épp olyan átlagos. Én épp ezért mindig a dobásos
módszert alkalmaztam.De értem...szereted a kiegyensúlyozott karaktereket,ezért is írtam hogy most elosztással csinálom meg
a statot.

Hamarosan újra felrakom...

Béke porainkra....Dicsértessék!  :meditate:

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #26 Dátum: 2020. Június 23. 17:47:53 »
Kalidar

A szépen tagolt "karakterlapot" törölted hirtelenből vagy hasonló tagolásban megvan még mentve valahol? :)

Pont most akartam lelopni, hogy elkezdjem legalább a statot pötyögni, de már nincs fent az a hozzászólásod a Szerémség Lakói topicban. (Hivatkozhatnék arra, hogy egységes akartam lenni, de valójában csak lustaság fél egészség. :-[ 8))

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #27 Dátum: 2020. Június 23. 18:04:48 »
Este munka után nekikezdek,akkor másolható :)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #28 Dátum: 2020. Június 25. 19:21:43 »
Üdv!

Még mindig sehol nem tartok ugyan, de volt szó valami Conventus felvázolásról. Odébb van még, és meg is kell élni hogy a mese eljussunk addig a pontig, viszont a történet szempontjából igen lényeges:

Quator által javasolt egyedi/saját Conventus -hoz, -hez, -höz, -ba, -be tartoznátok inkább -a történet elején/kezdetén
VAGY
a belépés egy általam kitaált Conventus is megfelel (lásd: mentek, mendegéltek miközben néhány rablót elfogtok. A történet folyamán pedig kiderül h ezek varázsosok -nem a varázslókat fogjátok el, hanem akinek a parancsára teszitek például azok a varázslók. -menet közben lesz Konventus alapítás- ami már meg van alapítva.

Esetleg a 2 keveréke: Quator ötleteivel menetközben szeretnétek elszegődni és a sajátomat hagyjam meg ellenségnek... ha esetleg Quatoron kívül más is szándékozik mágust játszani?  :dumb:


Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #29 Dátum: 2020. Június 25. 19:55:16 »
Most csak gyorsan egy helyzetjelentés:

Sajnos nem úgy alakult/alakul az időm, ahogy gondoltam. Ezért a Coventust jövő hét végén tudom előre láthatólag megnézegetni, összeírni.

Nekem legjobban a vegyes ötlet tetszik. Ahol megbeszéljük milyen helyet is szeretnénk találni. Aztán a külcsín meg a KM-re van bízva. (Illetve a KM által kitalált coventus, mint ellenséges coventus a környéken engem kíváncsivá tett. :)  Egyrész a találás/bevezetés részeként van ellenségkép. Másrészt valamiért úgy rémlik, hogy ha fiatal coventusként útál minket egy öregebb coventus, az elég negatív és így valamiben akár még előnyös is lehet a mi kis mini-tavasz coventusunk. :D )