Szerző Téma: Az Úr csapszéke (OFF)  (Megtekintve 1792 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Az Úr csapszéke (OFF)
« Dátum: 2020. Június 12. 21:01:48 »
Ennek az üzemnek, szolgáltatásnak a szerepe több évszázad során számottevően formálódott. Alapvető funkciója változatlan, a betérők szabadon véleményt nyilváníthatnak, Ám! bűn lenne ezeket a mai kricsmikkel azonosítani.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #1 Dátum: 2020. Június 17. 18:20:51 »
Wolftern kérésének megfelelően ide válaszolok:

No egy karakter ötletem van, két féle kidolgozással:
Keresztes Johannita lovag, ki magyarként kint volt és küldetésként kapta, hogy itthon toborozzon a következő nagy keresztes hadjáratra embereket vagy valami ilyesmi, vagy tegyen kisérletet a rend megalapítására itthon.

Másik, egy frank vagy norman lovag, aki Felícia királynő kíséretéhez tartozott (szicíliai normann királynő).

Vélemények?

Szerintem a magyar Johannita lovag kedvezőbb lehet, mint a külhoni, aki épp gazdátlan lett.

A Johannita esetén az itthoni rendalapítás, mint cél jól illeszkedhet a coventus találáshoz olyan szempontból, hogy ha például találunk egy romos kolostort, akkor ott lehet a rend bázisa. Oda gyűlnek szépen mindenféle népek. ... Aztán eccercsak találnak egy mágust a toronyszobában. :) Vagy bekopogtat a kapun, hogy úgy érzi a toronyszoba eléggé mágikus helynek tűnik. :)
Illetve bár külhonban nevelkedett, viszont magyar nemes. Tehát lehet a "csapat arca" a helyi méltóságok körében. (Lássuk be mi többiek eléggé a társadalom peremén vagyunk.  8))

A jelenleg gazdátlan külhoni lovag is érdekes lehet. Viszont vele  már mindhárman kétes társadalmi megbecsülésnek örvendünk. Van az idegen, a lázadó, meg a közparaszt. :P

Mindkettőben vannak lehetőségek. ... Természetesen én is azt mondom: Amihez nagyobb kedved van. ;)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #2 Dátum: 2020. Június 17. 18:29:40 »
Üdv!

Idézet
"a Johanitának túl sok kötelessége lenne hogy "kalandozzon"...bár toborozhat úgy is híveket ha megment pár életet és cserébe elkötelezettséget kér"
Ez alatt mire is gondoltál?


Idézet
Jeruzsálemben kezdte működését valamikor 1080 előtt, keresztény szerzetesek által vezetett ispotályként (kórház-menhelyként), az akkor még muszlim kézben levő városban: beteg és sebesült zarándokokat és a szegény helybelieket ápolta. Miután az első keresztes hadjárat elfoglalta Jeruzsálemet 1099-ben, 1113-ban II. Paszkál pápa jóváhagyta az új rendet és közvetlenül a Szentszék oltalma alá helyezte. A kor szükségleteinek megfelelően, a rend átalakult katonai-betegápolói szerzetesrenddé: a jeruzsálemi királyság egyik legkomolyabb hadierejének számított, a templomos lovagok mellett, de emellett soha nem hanyagolta el ispotályosi hivatását.

Az I. keresztes hadjárat idején a szerzetesrendek mintájára jöttek létre az első egyházi lovagrendek. Létrejöttük egyesek szerint spontán folyamat, mások szerint igenis tudatos vállalkozás volt, ugyanis a lovagrendek tagjai olyan feladatok ellátására is képesek voltak, amire egy átlagos katona nem. A lovagok feladata volt ugyanis
  • a zarándokok lelki gondozása
  • a betegek ápolása, gyógyítása
  • a zarándokok fegyveres védelme.

Mindenesetre ezen hasznosságukra hamar rádöbbent az egyház és a társadalom is és mindkét oldal adományokkal és kiváltságokkal támogatta megerősödésüket. A valódi szerzetesekhez hasonlóan a lovagrendek tagjai is hármas fogadalmat tettek – a (erkölcsi és szexuális) tisztaságra, az engedelmességre, a szegénységre – melyhez esetükben egy negyedik is társult, a katolikus hit és zarándokok védelme. Így tulajdonképpen a szerzetesektől csak a kard használatában különböztek.


Nem értem, miért zárná ki a kötelesség, az elhivatottságot: "...Keresztes Johannita lovag, ki magyarként kint volt és küldetésként kapta, hogy itthon toborozzon a következő nagy keresztes hadjáratra embereket vagy valami ilyesmi, vagy tegyen kisérletet a rend megalapítására itthon..."

Idézet
Az ispotályosok (vagy johanniták, később Szent János lovagok) eleinte kizárólag az általuk fenntartott kórházak betegeinek ápolásával foglalkoztak. Ám hamarosan ők is bekapcsolódtak a zarándokok védelmébe és a muszlimok elleni harcokba. Jeruzsálem keresztény kézre kerülése után sok keresztes katona és lovag lépett be a rendbe: a jeruzsálemi királyságnak szüksége volt harci tudásukra és időnkénti bevetésükre, így a 12-ik század közepére kialakult a rend kettős betegápoló és katonai jellege, katonai gyakorlatai és hierarchikus szervezete, amelyet egy 1155 táján szerkesztett új rendi regula rögzített. Hamarosan a templomos lovagok mellett a Szent János lovagok lettek a jeruzsálemi királyság legfélelmetesebb harcosai: jellemző, hogy a hattíni csata után Szaladin megkegyelmezett az elfogott keresztény harcosoknak, kivéve a templomosokat és az ispotályosokat, akiket egy szálig lemészároltatott.
vagyis még, ha ígéretemhez híven tartom magam, a regulák rögzítésére még minimum 30 évnek kell elmúlnia (1120-1155=-35) Jó ott van az első mondatban, hogy kizárólag VISZONT mint néhány beszélgetéssel ezelőtt írtam ne ragaszkodjatok annyira, mert én nem akarok történelem órát mesélni. A sok idézetet meg azért írtam, h a cáfolatra próbáljak rámutatni, mert zavar hogy egy ilyen világban még fingani sem lehet, mert az tuti nem így van, legalábbis a történelem nem ezt írja elő. Megértem a nézetet, de a kivétel mindig erősíti a szabályt. S mivel Con nem egy elhanyagolható ötletet dobott fel, és szerintem bármelyik rend díjazná, ha nézeteit terjesztenék, főleg a keresztényországokban, ezért akár... Az már más kérdés h a johanniták miért épp Magyarországon akarnának rendet alapítani, mikor nekik ott a Szentföld, ahol minden hit-testvérre szükség van.


SZERK: igen-igen Quatorral egyetértek, ám a jelenlegi uralkodó II.István és annak anyja Felícia királyné, szicíliai normann hercegnő, még jobban beilleszthető a történetembe. Azonban az tény hogy ez időtájt nem igazán kedvelik a külföldi lovagokat. Részemről egyik karakternek sincs akadálya, és a kaland is nagyon képlékeny még.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Június 17. 18:51:29 írta wolftern »

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #3 Dátum: 2020. Június 17. 19:20:03 »
Nem értem mire a hirtelen nagy harciasság....
Egy szóval nem említettem hogy NEM LEHET...és nem is akarok beleszólni ki mivel akar jönni...Volt egy kérdés hogy "ki mit gondol?"
Én annyit fűztem a Johanitához hogy rendházat alapítani meg tagokat toborozni nem feltétlenül egyszerű dolog és sok idejét leköti
a lovagnak....ÉS PONT.Ez egy vélekedés részemről,de ha a km úgy alakítja,mert miért ne alakítaná,mert hát km...akkor bőven van ideje
a kalandban szereplő dolgokra.
A való életben biztos nem úgy volt hogy "hopp,rendház és 100 követő"...de mivel ez nem a valóság,ezért úgy alakul ahogy a km kitalálja.

Szóval,még mindig nem értem a fejleharapást...de lépjünk tovább.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #4 Dátum: 2020. Június 17. 19:33:47 »
Mmm. már rájöttem h nem volt jó a megfogalmazás.  :jedi: Nem fejleharapásként akartam előadni,  ;D hanem írtam amit és hát ha volna még ellenvetés... de azt is írtam h megértem a nézeted. Csak azt nem értem, h a legtöbbeknél az ilyen karakternél miért van az h amit leírnak az csak és kizárólag úgy lehet. Az elhivatottság a kötelességével szemben Pl a Johanniták. Ezzel sem mondom, h alkossunk új világot, csak amit múltkor is próbáltam előadni: h azért mert a "Lovag" szó leginkább a 13. századtól volt használatos, az nem jelenti hogy most a 12. század elején nem játszhatnátok efféle karakterrel, mert nem voltak.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Június 17. 19:40:30 írta wolftern »

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #5 Dátum: 2020. Június 17. 19:35:15 »
Továbbra sem állítja senki hogy kizárja...

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #6 Dátum: 2020. Június 17. 19:41:49 »
OK. Igazad van.  :D Vettem és bocsánat a harciasságért. ;D


A karaktered: Válaszolni akartam, de még nem jutottam a levél írásig. Még nem volt időm igazán ránézni. Viszont a előéletet átnéztem és profi. Viszont a tulajdonság,háttér-ben nem teljesen vagyok elégedett/biztos. Hétvégén megpróbálom figyelmesebben átnézni.  :meditate:
« Utoljára szerkesztve: 2020. Június 17. 19:46:18 írta wolftern »

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #7 Dátum: 2020. Június 17. 20:22:32 »
Idézet
A karaktered: Válaszolni akartam, de még nem jutottam a levél írásig. Még nem volt időm igazán ránézni. Viszont a előéletet átnéztem és profi. Viszont a tulajdonság,háttér-ben nem teljesen vagyok elégedett/biztos. Hétvégén megpróbálom figyelmesebben átnézni.  :meditate:

Idézet
Erények és hibák: Sasszemű +1,hiúzfül +1,Borotvaeszű +1,Művelt +1,Nagytudású +3
Mélyalvó -1,Érzékeny (mocsok) -1,Lágyszívű -1,Gyakori félelem (átlátszatlan mély víz) -2,Fogadalom -2*

Tulajdonságok...egyszerű dobott meghatározás,mivel nem láttam kikötést a módszerre én ezt választottam.

Erény-hiba...7-7 pont.Amiket nem ír le 100% a könyv mert választható részek vannak benne:
-érzékeny:nagy kosz,sár,trágya,bolhák,tetvek stb...ezektől távol tartja magát...a karakter nem erőszakos,ezért nem fog
harcolni ha ezekkel találkozik.

-gyakori félelem: mély víz,főleg ha még nem is lehet az aljára látni.Tehát hídon,vízparton,csónakban parázni fog...ha meg bele is
kerül valszeg simán megfullad... mert úszni nem tud.

Fogadalom: ahogy írva is van...nem gyűjt vagyont,nem fog aranyban bársonyban járni,inkább a közemberekre költi.
Tehát kb annyi cucca lesz ami most nála van +/- más esetleg...

Ha pont nem ezek az említett dolgok,majd jelzed...

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #8 Dátum: 2020. Június 18. 13:05:27 »
Arra gondoltam, hogy annyira ne legyen kötött a dolog, módosítom a két elképzelést. Vagy egy kóbor "lovag" nehézlovas, vagy egy "rablólovag" - Bandavezér szerűségre gondolok. Ezekhez észrevétel?

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #9 Dátum: 2020. Június 18. 14:32:23 »
Con!
Mind2 ötlet jó, és a kóborlovag is megfelel. Azt akarnám h olyan karaktert alkossatok amihez kedv is van. És első kaland inkább harcias lesz, mint intrikálós, varázsos v pl  jussatok ki xy helyről.

Kalidar
Egen. ;D erre gondoltam. Tudom h 2 fajta karakteralkotás van, viszont +4 tulajdonságot soknak látom. Mert a átlag 0. Ill ha felveszed a hátrányt ugyanannyi kell.  De mint írtam nem igazán néztem át.  kics

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #10 Dátum: 2020. Június 18. 17:57:14 »
Arra gondoltam, hogy annyira ne legyen kötött a dolog, módosítom a két elképzelést. Vagy egy kóbor "lovag" nehézlovas, vagy egy "rablólovag" - Bandavezér szerűségre gondolok. Ezekhez észrevétel?

Nekem a Johannita jobban átjött. (Illetve kezdtem érdeklődni, hogy ők kik is pontosan. :) )

Illetve Béla - poroszlóként - nem biztos, hogy azonosulni tud a rablóvezér attitűddel. :D  (Bár az ő értelmi képességeivel, ez nagyban függ a tálalástól is.  8))

Ettől függetlenül tényleg azzal legyél, amelyikkel szeretnél. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2020. Június 18. 17:59:26 írta Quator »

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #11 Dátum: 2020. Június 18. 22:18:14 »
Idézet
Kalidar
Egen. ;D erre gondoltam. Tudom h 2 fajta karakteralkotás van, viszont +4 tulajdonságot soknak látom. Mert a átlag 0. Ill ha felveszed a hátrányt ugyanannyi kell.  De mint írtam nem igazán néztem át.  kics


Ezt adta a kocka.De akkor átdolgozom hogy "átlagos" legyen.


« Utoljára szerkesztve: 2020. Június 18. 22:25:08 írta kalidar »

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #12 Dátum: 2020. Június 19. 06:35:39 »
Ne! Nem akarom h átlagos legyen, csak annyit írtam h az érték nagyon elüt a többitől.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #13 Dátum: 2020. Június 19. 07:22:38 »
Már mindegy.Átlagos stattal is jót fogok játszani.
Egy kimagasló tulajdonság volt,a karakter arra építettem,mert az alapján lehetett az aki.
Kb az akkori egész Magyarországból egy a tucatnyi közül...nagyjából egy Anonymus kaliberű figura.
Ha nem sikerült volna kihozni más karakter lett volna.Átdolgoztam,fent az új.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az Úr csapszéke (OFF)
« Válasz #14 Dátum: 2020. Június 19. 09:47:21 »
Nagyon gyors vagy. Nincs annyi időm h ilyen gyorsan válaszoljak.