Szerző Téma: Shadow.net (karakterek)  (Megtekintve 611 alkalommal)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Shadow.net (karakterek)
« Dátum: 2020. Április 25. 20:26:19 »



Shadowrun Zavar a Hálózatban - karakterek
« Utoljára szerkesztve: 2020. Április 25. 20:34:19 írta Filio Mortale »

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Shadow.net (karakterek)
« Válasz #1 Dátum: 2020. Április 26. 16:07:35 »

Előtörténet
...az életem 2057.őszének egy hosszú éjszakáján változott át, egy ízléstelen komédiává. Ekkor már közel második napja kísértett a balszerencse. Kezdetben ötven rongyot vesztettem a körúti kaszinóban, majd másnap egy rutin ellenőrzés során, -ahol természetesen illegális szereket találtunk- kificamodott a vállam. Ezen problémáimat, pedig ügyefogyott új társam akkoriban csak tetézte a hozzá nem értésével. Addig a napig ikerhúgom Anna fedezte a hátam, de egyik-napról a másikra bejelentette, hogy kilép a rendőrség kötelékéből és megházasodik...
 Szóval a zöldfülű Talpassal kényszerültem melózni. Ez idő tájt már közel tizennégy hónapja dolgoztam egy ügyön, ahol egy ismeretlen személy agymosást végzett áldozatain, s azokat tudtuk nélkül különböző módon manipulálta. Volt itt gyilkosság, személyazonossággal visszaélés, fegyverkereskedelem ésatöbbi... de nem kívánlak untatni, ilyen dolgokkal kedves olvasóm.
 Miután kiderült, hogy a szálak egy szlovák leányvállalathoz a Popočtové Medical Servicesre mutatnak, tehát nem egy rivális vagy ellenséges frakcióhoz, hanem valakihez, aki belülről tevékenykedik, a Társasági Tanács vezetőin szörnyű pánikfélelem lett urrá. Mielőtt tovább haladhattunk volna az ügyben, a gyanúsított eltűnt, ezért a nyomozás zátonyra futott. Az igazgatóság rendkívüli döntéssel elzárta szervezetünket a vizsgálattól, mondván "mindenki maradjon a saját kaptafájánál!" Mivel egyszerű gyalog voltam ezen sakktáblán, ezért el kellett fogadnom a döntésüket. Ennek köszönhetően már tervezhettem az utazásom Keszthelyre az esküvőre, csakhogy a tanács pribékjei feltartottak, s egy hamisítatlan gyónásnak vetettek alá.  Az események innentől kezdve felpörögtek Anna személyhívón keresztül, a Kiskőrössy csárdából jelentkezett utoljára, amit vele együtt tettek a földdel egyenlővé. Később Babartól tudtam meg, hogy a hazautazás előtt a Centrikus Körök Rendjének egy tagjával találkozott a testvérem. Meglepetésemre ennek is köze volt az ügyemhez: Zalában a Társasági Tanács úgynevezett bioverekkel kísérletezett, más nevén szimbiótákat gyártott vagy még teszi ezt manapság is. Innentől összeállt a kép az agymosó teóriámhoz. A tudós minden bizonnyal ki akart tálalni, avagy segítséget szándékozott kérni, ám a Lúdvérc testvérisége még időben elhallgattatta. Következésképp, kézenfekvő lett hogyan gyilkoltak meg egy vállalatigazgatót vagy a teljesen hétköznapi lények hogyan képesek a legszigorúbban őrzött területekre behatolni és kijutni minden probléma nélkül. Esetleg arra is magyarázat lehet ez, hogy a Central European Highway Corporation szóvivője azonos időben, miképp volt a világ két különböző pontján.
 A temetés után szülővárosomban még két hétig maradtam anyával. Szegény lelkén újabb seb nyílt, fater két évvel ezelőtti elvesztését követően. Megtört és megviselt lett, pedig emlékszem arra az időre, mikor ő volt a XIII. kerület büszke kapitánya. Húgommal miatta választottuk ezt a pályát, ő inkább volt példakép számunkra, mint a papa az íróasztal mögötti rajzolgatással.
 A pihenő alatt megterveztem a bosszúmat, megakartam fizetni a robbantónak, a Centrikus Körök Rendjének, de legfőképp a tanácsköztársaságnak. Visszatértem a fővárosba, hogy a megtorlás útjára léphessek. Jóformán ekkor ismertem meg az árnyékvilágot, ami a 20 évvel ezelőtti időszakra emlékeztetett, mikor Annával a rendészeti tanulmányainkat kezdtük. Új volt a környék, az emberek, meg minden. Volt az osztályban egy humán lány, Fanni aki mérföldekkel előttünk járt. Tudásban és felkészültségben egyaránt jobb volt bárkinél. Na... hogy imponáljak neki és a közelébe lehessek, belevágtam a muay thai harcművészetbe, amit mindenki csak kickbox-ként emleget.
 Vállaltam piszkos, nehéz és könnyebb melókat is, közben a bosszú érdekében elsikáltam dolgokat, elengedtem bűnözőket, elnézőbbé lettem. Immáron inkább az árnyvadászok részévé váltam, mint a Tanácsnokok eszetlen pandúrjává, aminek természetesen a rendőrségen is egyre nagyobb volt a visszhangja. Különös módon megkedveltem a Talpas gyereket is, aki egyaránt idegesített túlbuzgóságával, viszont az őrsről, csak az ő képe nem gerjesztett bennem haragot. 2058.május 1-jén, hirtelen felindulásból megöltem felettesem. Talán ezen a napon ragasztották rám gúnynevemet "a bolond"-ot melyet kezdetben gyűlöltem, később adományként kezdtem értékelni. A név egyesekben egyfajta tiszteletet, másokban félelemet, míg megint másokban távolságtartást ösztönöz.

Kinézet
170 cm magas, vékony alkatú férfi. Sosem szerette az uniformis viseletet, de a bűnügyi-osztály volt nyomozójaként megkedvelte az elegáns és drága öltönyöket. Zöld szemű, kissé slampos szakállú 32 éves humán férfi. Egyéb információk a képen.

Személyiség
Általában nyugodt, de szélsőséges gondolkodású. Számára nem létezik közép út, vagy az egyik vagy a másik eset áll fent. Gyűlöli az ostobákat vagy ha akaratát hajlítani próbálják. Testvére halála óta gátlástalan, érzései gyakran betemetik és eluralkodnak rajta. Tiszteletben tartja mások szokásait, hitét és kultúráját mindaddig, amíg nem akarják azt ellene fordítani, vagy ráerőltetni.
"Ami nem öl meg, azt Te ölted meg."
Magánéletben szeretem a magányt és a nyugalmat -a többiek alighanem magamba fordulónak és talán őrültnek is tartanak. Pedig a fejemmel nincs semmi baj- egyszerűen jobb így nekem. A családért és némely barátjáért saját érdekeit feladva, képes az önfeláldozásra.


RASZ
Faj (E): Humán
Név: Bakony Ádám (a bolond)
Születési, helye és ideje: M.O Keszthely, 2028.07.21
Életvitel: ismeretlen
Státusz: bűnöző
Munkahely: ismeretlen
Foglalkozás: -

Mágia (D)


TULAJDONSÁGOK (C 24 pts)
Végleges
Módosított
Test
4
-
Gyorsaság
5
-
Erő
4
-
Karizma
3
-
Intelligencia
4
-
Akaraterő
4
-
Esszencia
4,5
-1,5
Mágia
4
-
Reakció
4
+1 (5)
Kezdeményezés
5
+2D6
Karma tartalék
2
Harci tartalék
6



Aktív szakértelem (A 50 pts)
                          Ismert szakértelem (20 pts)
                          Nyelv (6 pts)
Atlétika
4
Kémia
2
Spanyol
2
Biotechnika
3
   spec gyógyszerészet
4
   városi szleng
4
Autó
3
Alvilági Politika
3
Írás/olvasás
2
Motor
3
Orvostudomány
2
Angol
2
Számítógép
3
Törvényszéki eljárások
3
   városi szleng
4
Elektronika
3
Bandaismeret
3
Írás/olvasás
2
Mágiaelmélet
2
Magyar (anyanyelv)
4
Vallatás
3
Rendőrségi Eljárások
4
Írás/olvasás
2
Etikett
3
-spec törzsi -Zala
5
Megfélemlítés
3
Tárgyalás
3
Pisztolyok
4
-spec Beretta model 101T
6
Géppisztolyok
5
Lopakodás
3
-spec éberség
6
Fegyvertelen harc
2
-spec Muay Thai
4



KiberverekFelszerelés
Kiberszem (Alfaver)
- túlélőkés 450¥
   esz: 0,1 ár: 10.000¥
- 2db Beretta 600¥ +engedély
Retina képkijelző
  5 tár/fegyver (5x20)x2=200¥
   esz: 0,1 ár: 3.200¥
- Heckler & Koch HK227 géppisztoly 1500¥ +engedély
Éjszakai látás
  3 tár 60¥
   esz: 0,1 ár: 6.000¥
- rejtett pisztolytáska 100¥
Tudásbázis csatoló (Alfaver)
- páncélmellény 200¥
   esz: 0,1 ár: 2.000¥
- öltöny 550¥
Fej memória [100 Mp]
   esz: 0,06~0,1 ár: 30.000¥
- napszemüveg, kesztyű, csuklótelefon, zsebszámítógép 1500¥
Gyorsított reflexek 2.szint
-távcső, zseblámpa 500¥
   esz: 1 ár: 80.000¥
- jeladó/jelbehatároló (standard) 2.szint (500/szint, 200/szint) 1400¥
- 3 műanyag bilincs 150¥
- személyhívó 10¥
- mikroadóvevő (2.szint) 2000¥


Fegyver
EL
Lőszer
Mód
Sebzés
Súly
Kieg.
Túlélőkés
6
-
?
Erő+2 (E)
0,75
-
Beretta Model 101 T
5
12(t)
FA
6E
1
-
Heckler & Koch HK227
4
28(t)
FA/RS/S
7K
4
-

Erőforrás (B 400.000 ¥)
-kapcsolatokból 240.000¥
-felszerelés 9.220¥
-jármű 13.000¥
-kiberverek 131.200¥
-életvitelből 5.000¥

össz.: 398.420¥
Induló vagyon: 1800 ¥

kiadás:
-50 ¥ pultosnak
-50 ¥ a félszeműnek


Jármű
2020-as gyártmányú erős dinamikus crossmotor, jó futómüveinek hála nincsenek akadályok előtte.
Modell                Kez   Seb   Gyors   Test   Páncél   Nyom  Robotp  Vez  Szenz  Raktér     Teherb    Ülőhely  Ár
KTM exc 450       3/8    70        4       3         -           5        -         -        -         1            45              1      13.000¥



Kapcsolat
1. Jónás Zoltán 3? szint: 200.000¥
 Szerelő és barát, néhány ügyön már dolgoztak eggyütt.

2. Talpai Gergely (Talpas) 25éves humán 2.szint: 10.000¥
 Régi bajtárs, rendőrtiszt

3. Bani Borbás (Babar) 34éves tünde 2.szint: 10.000¥
 Punk boncmester, egyébként eljegyezte húgát, ám az esküvőre már nem került sor.

4. Félszemű Miska 1.szint: (ingyenes)
 Informátor, aki pénzért fegyverekkel és információval kereskedik.

5. Veres Nóra 28éves humán 2.szint 10.000¥
 A Central European Highway Corporation cégtitkárnője, és szerető

6. Cézár, 40éves ork  1.szint (ingyenes)
 Zalai sámán, fater régi cimborája.

7. Fogas Géza 45éves humán 1.szint 5.000¥
A gödör kocsma tulajdonosa

8. Mr Senki 1.szint 5.000¥
Munkaközvetítő


Életvitel

Közepes életvitel: (ingyenes)
1. Annától rámaradt egy kulcs, ami a Turulisták területén a Nyugat-P.u-tól nem messze egy elhagyatott víztorony ajtaját nyitja. A tulajdonosa ismeretlen.


2. Garzon lakás, a punk kocsma környékén. (búvóhely) 5.000¥
« Utoljára szerkesztve: 2020. December 30. 07:01:25 írta Filio Mortale »

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Shadow.net (karakterek)
« Válasz #2 Dátum: 2020. Április 26. 18:30:54 »
« Utoljára szerkesztve: 2020. Augusztus 19. 14:08:53 írta Filio Mortale »