Szerző Téma: Tespedt Rozmár Fogadó - Off  (Megtekintve 5429 alkalommal)

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #60 Dátum: 2019. December 07. 21:23:34 »
Rang 1-et felvettem, egy kisvároskában én voltam-vagyok a valaki. Az ottani vezető tanácsosa. Ez mennyi pénzt jelet? csak mert felszereléseket veszek :D
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 07. 23:42:02 írta Papa Ocha »
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #61 Dátum: 2019. December 08. 06:58:11 »
Ok.  ;D a rangról addig nem tudok mondani semmit míg nem látok koncepciót.

De emlékeim szerint semmennyit. A rang azt jelenti h a karakternek van hírneve. Elismert személy, esetleg vezető... :) Ha pénzt akarsz az a vagyon háttérrel kell szerezni. (Könyv első pár oldalán) Amúgy a karakterek 30 arannyal indulnak.


Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #62 Dátum: 2019. December 08. 07:35:19 »
A Hergolli villámmester szakmájából adódóan semmiféle démonikus vagy nekromantikus dolgot nem tanult. Ez azt jelenti kiesett neki a rontás átok és nekromancia?
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #63 Dátum: 2019. December 08. 09:05:55 »
Idézet
A Hergolli villámmester szakmájából adódóan semmiféle démonikus vagy nekromantikus dolgot nem tanult. Ez azt jelenti kiesett neki a rontás átok és nekromancia?
Nem. Ez csak annyit jelent h sose hallott nekromanciáról és démonokról. A kaszt azért különleges, mert ők az "elemi mágia" egy kifinomult változatát tanulták/tanulják. Csak mivel ez játékteknikailag nem szabályozható, hozzácsapták a BM kaszthoz, mivel az amúgy is ismeri a villámmágiát.  :kacsint:
Annó azért mondtam neked a Hergolit, mert azzal kezdtél h zsoldos mágus... Ami Yneven nem igen akad, mivel ez nem egy olyan világ. A mágia csak kivételes egyének használhatják/érthetik. Ebből adódóan, nem vesznek fel mindenkit tűzmágusnak, mágusnak stb. A boszorkánymesterek, pedig kontárok, -akik közé ugyan bárki bekerülhet- és tapasztalatok alapján tanulják a mágiájukat.

UI: ettől függetlenül azért szép ez, mert tanulhatsz nekromanciát és démonológiát... Csak sokkal nehezebben mint a hasonló BM kaszt. -Jah! és sajnos 0-ról indulsz, míg a alap BM 1-2.fokról, attól függően melyik képzettségről beszélünk  ;D Viszont a kérdés az h megéri-é a "ZSOLDOS MÁGUS"?

Mielőtt valaki megkövezne, ismét elmondom h jó előtörténettel egy egyszerű vérkelyhesből is lehet zsoldos.. viszont itt már volt szó nem akarom a dogmákat dologról is.
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 08. 09:11:50 írta wolftern »

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #64 Dátum: 2019. December 08. 13:42:52 »
Sziasztok!

Összehoztam egy kezdő reagot, bár egyelőre én is balladai homályban hagytam az itt és most kérdését és inkább csak az ide és idáig részt fejtettem ki. :give-up:

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #65 Dátum: 2019. December 08. 14:57:48 »
karakterlapot felraktam :D

Malkhazar üzeni még kell egy kis idő neki, odahaza meszelés háztatarozás. De ő vagy Barbár lesz vagy egy Sogronita (pap-paplovag vagy tűzvarázsló)
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #66 Dátum: 2019. December 09. 15:44:08 »
Idézet
A Hergolli villámmester szakmájából adódóan semmiféle démonikus vagy nekromantikus dolgot nem tanult. Ez azt jelenti kiesett neki a rontás átok és nekromancia?
Nem. Ez csak annyit jelent h sose hallott nekromanciáról és démonokról. A kaszt azért különleges, mert ők az "elemi mágia" egy kifinomult változatát tanulták/tanulják. Csak mivel ez játékteknikailag nem szabályozható, hozzácsapták a BM kaszthoz, mivel az amúgy is ismeri a villámmágiát.  :kacsint:
Annó azért mondtam neked a Hergolit, mert azzal kezdtél h zsoldos mágus... Ami Yneven nem igen akad, mivel ez nem egy olyan világ. A mágia csak kivételes egyének használhatják/érthetik. Ebből adódóan, nem vesznek fel mindenkit tűzmágusnak, mágusnak stb. A boszorkánymesterek, pedig kontárok, -akik közé ugyan bárki bekerülhet- és tapasztalatok alapján tanulják a mágiájukat.

UI: ettől függetlenül azért szép ez, mert tanulhatsz nekromanciát és démonológiát... Csak sokkal nehezebben mint a hasonló BM kaszt. -Jah! és sajnos 0-ról indulsz, míg a alap BM 1-2.fokról, attól függően melyik képzettségről beszélünk  ;D Viszont a kérdés az h megéri-é a "ZSOLDOS MÁGUS"?

Mielőtt valaki megkövezne, ismét elmondom h jó előtörténettel egy egyszerű vérkelyhesből is lehet zsoldos.. viszont itt már volt szó nem akarom a dogmákat dologról is.

Itt azért egy kicsit pontosítanék, ha lehet.
A hergoliak minden szempontból boszorkánymesterek, nem csak "hozzácsapták" a kaszthoz - "teljes értékű" boszorkánymesterek alapították, és mind a mai napig teljes értékű boszorkánymesterek alkotják a kaszt tagjait. A különbség mindössze annyi, hogy specializálódtak a boszorkánymesteri mágia egy egyszerű, de látványos és hatékony módozatára, jelesül a villámmágiára. A délvidéki káoszban, ami a Városállamok - Hat Város - Kereskedő Hercegségek tengelyén uralkodik, kifejezetten jól működik az a fajta zavarosban halászás, ami erre a társulatra kifejezetten jellemző. Nem is beszélve arról, hogy a démonokkal meg ilyesmikkel cimborálás az a krániak meg a gorvikiak dolga a Délvidéken, akikkel meg a rosseb se akar tengelyt akasztani, vagy belekontárkodni a dolgaikba, ha nem muszáj. Meg igazából nem is nagyon szorulnak rá szerintem.
A démonikus vagy nekromantikus dolgot nem tanult rész tudtommal egyrészt a képzettségre, másrészt a boszorkánymesteri mágia Nekromancia fejezetére vonatkozik (utóbbi szerintem inkább megbeszélés tárgya). A zsoldosság pedig azért jellemző a hergoliakra, mert nemigen választanak "oldalt" maguknak, nem kötelezik el magukat sem a "gonosz" sem pedig a "jó" országok mellett. Ők egyszerűen csak jól értenek valamihez, és szívesen bocsátják áruba a tudásukat, annak, aki megfizeti. Egyébként a "szegény ember csatamágusának" is gúnyolják őket, mert olcsóbbak, tehát a kisebb kalózhercegségek is megfizethetik őket, de nem sokkal kisebb kárt tudnak okozni.
Erre igazán remek példa Alan O'Connor "A Vas ideje" c. műve, ahol két hergoli is felbukkan, eléggé más felfogással.

Természetesen tanulhat Nekromanciát és démonikus tudományokat, hiszen ynevi polgár - éppen úgy, mint ahogy egy harcos vagy egy bárd. Viszont sem Oktatás, sem egyéb bónuszt nem kap erre - ami azt jelzi, hogy a Rend nem fordít külön figyelmet ezekre a tudományokra.

Szóval nem arról van szó, hogy "megéri-e" a zsoldos mágus lét. Ez egy felfogás, ugyanolyan, mint a harcosnál vagy a fejvadásznál. Valójában minden kalandozó zsoldos a szónak a "csúnya" értelmében, hiszen pénzért áruba bocsátja a tudását. De a "zsoldosságnak" szerintem alapköve az, hogy nem az alapján választod ki a munkaadódat, hogy a világképeddel, a lelkületeddel, az eszméiddel mennyire egyeznek a céljai, hanem, hogy egy petákkal többet fizet-e a másiknál. És ebből a szempontból egy Vérkelyhes sokkal kisebb eséllyel lesz "zsoldos", hiszen elég kevés csatangol az Északi Szövetség szolgálatában mondjuk. Persze, nem lehetetlen, csak a nagy átlagot értve ezalatt.

Elnézést az újabb kötekedős mentál-maszturbációért, akár a karakteremet is tölthetném felfelé, tudom. A táblázatokat kódolom :D

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #67 Dátum: 2019. December 09. 17:13:47 »
 :u-rock:

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #68 Dátum: 2019. December 09. 19:53:53 »
Teljességgel igazad va, a zsoldos mindíg arra fordul amerre a pénz van. Az én boszmesteremnek meg kell a pénz a kutatásaira szóval bérmágus lettem akarom mondani zsoldos :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #69 Dátum: 2019. December 17. 22:31:48 »
Quator!

Rád bízom, h hallótávolságon belül tartózkodsz e vagy sem. Csupán itt arra gondolok,  pultnál ülsz v sem. A korlátokat a legkisebb mértékig le akarom csökkenteni :D

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #70 Dátum: 2019. December 18. 18:05:55 »
Okés.  ;) Úgy döntöttem, hogy hallótávolságon belül voltam és már szolgálatba is helyezi magát a falanxharcos. ;D :pirate:

Illetve kivételesen tudtam napon belül reagálni! :D Ez se szokott megtörténni. :give-up:

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #71 Dátum: 2019. December 31. 12:11:36 »
Kicsit kiegészítettem a karaktert. :)

KMi pillantást vess rá, Wolftern, hogy van-e olyan amit nem engedélyezel.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #72 Dátum: 2020. Január 01. 17:07:48 »
Nem hogy játékot tévesztettél? ;D Elsőre egy posztapokalipotikus világba bírnám elképzelni, de nagyon egyedi és véletlenül van kötődése is a történethez.  Tetszik nagyon :D de a apróságokat (jellemet, holmi stb) pótold még légyszíves. Hamarosan írom a kezdést.


Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #73 Dátum: 2020. Január 02. 11:07:01 »
Miért épp posztapokaliptikus? :D

Persze, azt még megcsinálom, meg a felszerelést meg ilyesmit... ;)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #74 Dátum: 2020. Január 02. 14:20:58 »
Nem tudom. Vannak kütyük amit Yneven kevesen használnak (méreggömb, világítógömb, és lövészruha), ezért nekem elsőre egy világégésutáni középkorig visszasüllyedt kép rajzolódik ki a karakterhez, de:
1. szabályos és nem találok túlzásokat ...habár a méreg egy kicsit sok, de előtöténetileg nagyon is indokolt. És! ha nem most akkor játékfolyamán készíted el, tehát semmi gond.
2. tetszik hogy nem a sablonos fasza gyerek, aki miközben harcművészkedik elnyom néhány elemi varázslatot.

UI: számomra az efféle karakterek távolabb állnak ettől a világtól, ezért én leginkább más rendszerben bírnám jól megszemélyesíteni.  :D