Szerző Téma: Tespedt Rozmár Fogadó - Off  (Megtekintve 5432 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #30 Dátum: 2019. November 25. 00:58:10 »
Namár most. A mókus a szélsőségek világa, gondolok itt a wierre, v az aquírokra, esetleg a amundok, de sok más példát tudnék még felhozni. A készítők azért is tanáltak ki ilyeneket -szerintem- h mindenki megtanálja a maga/neki tetsző karakter típust. Azonban ehhez kell egy olyan KM, aki megfelelő motivációt érez, egy ilyen "hű de kafa, de ez aztán karakternek" mesélni... ez nem én vagyok.

A fenti okvetlenkedésből kiindulva, lehetséges a ork tűzvari, de nem teljesen a kaszt szerint. Az tuti h Aschaonban és Ordanban is rávágnák az ajtót, de mi van az Elátkozott Vidék Fekete Lángjával -vagyhogyishíjják- Ha a Tier nan Gorduin, esetleg a Garmacor féle regényekből indulunk, ahol a hősökkel minden megtörténik, de mégis közben jár értük a csuda, akkor számomra lehetségessé válik az ork kitanítása is. Jó előtörténet, és máris játszható minden kaszt/faj. Mindennek ellenére ezt nem szeretném, és annak reményében is írok h ez csak elmélkedés. :D

A faj, kaszt táblázat pedig éppen a szankciók végett van, habár az meg teljesen ellent mond a fenti blablának. A lényeg h akarni kell úgy nézni a világot, ahogy mások láthatják. (Jó előtörténet: nem elég ha csak a JK-nak tetszik :giggle:)


Idézet
Rákérdeztem már Malkhazárra...érkezik nemsoká.
Ok. :excited:


Haldirien!
Értem én h gőzmozdony... ;D azonban sosem éreztem olyan indíttatást h női karaktert készítsek. Legyen szó bármilyen kasztról. Ha valakinek/valakiknek ez a jó, hát lelkük rajta :dumb:

« Utoljára szerkesztve: 2019. November 25. 01:04:35 írta wolftern »

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #31 Dátum: 2019. November 25. 09:37:21 »
A fenti okvetlenkedésből kiindulva, lehetséges a ork tűzvari, de nem teljesen a kaszt szerint. Az tuti h Aschaonban és Ordanban is rávágnák az ajtót, de mi van az Elátkozott Vidék Fekete Lángjával -vagyhogyishíjják- Ha a Tier nan Gorduin, esetleg a Garmacor féle regényekből indulunk, ahol a hősökkel minden megtörténik, de mégis közben jár értük a csuda, akkor számomra lehetségessé válik az ork kitanítása is. Jó előtörténet, és máris játszható minden kaszt/faj. Mindennek ellenére ezt nem szeretném, és annak reményében is írok h ez csak elmélkedés. :D

A faj, kaszt táblázat pedig éppen a szankciók végett van, habár az meg teljesen ellent mond a fenti blablának. A lényeg h akarni kell úgy nézni a világot, ahogy mások láthatják. (Jó előtörténet: nem elég ha csak a JK-nak tetszik :giggle:)

Nem kötekedésből, pusztán az elméleti eszmecsere, úgymond "mentál-maszturbáció" kedvéért. :)

Az Elátkozott Vidéken ez eleidinek élnek, de ők egy külön faj, és semmiféleképpen nem kötődnek Sogronhoz. :) Ők egy különleges faj, ennyi, de ők nem tanítanak, nem képeznek és főleg nem érintkeznek senkivel.
A Fekete Láng, az Sogron nagy hatalmú ordani(!) papja ill. tűzvarázslója, aki egyfajta szeráfi alku segítségével élőholttá válik. ;)

Persze, értem, hogy regények, igen, nyilván Tier Nan Gorduinnal is megtörténik minden, mint ahogy Alyr Arkhonnal is, vagy más neves kalandozóval. De alapvetően nem is arról szól ez a kis eszmefuttatás, hogy egy kalandozó élete során milyen csodálatos, vagy hihetetlen események részese lesz. Olykor akár isteni vagy más, emberinél nagyobb hatalom közbenjárására akár a halálból is visszatérnek, stb.
Itt pusztán arról van szó, hogy bizonyos népek, törzsek, fajok képviselői milyen tudással rendelkezhetnek.
Ha megnézzük az orkok hitvilágát, felfogását, láthatjuk, hogy még az egyszerű vajákos, füvesember (füvesork?) is csak gyenge utánzata bármely boszorkánymester-tanoncnak a világ bármely más tájáról. Egyszerűen azért, mert nem is igazán érdekli, a saját mesterségét nem ebben látja. Attól még ő ork, fegyverforgató, legfeljebb nagyobb a hatalma a többieknél, tud néhány gyógyitalt készíteni és mágiájának aljas vagy kevésbé aljas trükkjeivel meg tudja félemlíteni a többieket, föléjük helyezheti magát. De nagyjából kettő másodperc alatt vérezne el bármilyen komoly mágikus összecsapásban, ha arról lenne szó, hogy nem tudja a baltáját beleállítani a másik fejébe. Nem azért, mert béna, ügyetlen, satöbbi, hanem mert néhány évezred ork történelme erre szelektálta ki őket, ez az ő népük öröksége. Azok, akik jelentős mágikus hatalomra tettek szert, kb. héroszok is lettek, mint Ugjhorbagan, vagy Ghazga (bár utóbbi a méregkeverő tudományának köszönheti héroszi pozícióját).

Szóval szerintem a "tiltott" kaszt-faj kombinációt nem csak az iskola maga, hanem a faj is tilthatja, vagy akár a nem - női Tharr-pap pl. nincs és punktum, ahogy férfi Orwella-pap sincs. Számomra az érdekes előtörténetű, szokatlan karakter mondjuk az lenne, hogy egy vadork hogy győz meg mondjuk egy kisebb boszorkánymesteri rendet, hogy fogadja soraiba, vagy mondjuk egy énekmondó törzs leszármazottja miképpen lesz egy erioni bárd tanonca. Ők sem lesznek már orkok a szó igazi értelmében, valószínűleg akármelyik törzs kivetné magából őket, de ha valaki mindenképp magányos orkot szeretne, szerintem ezek pl. lehetőségek.

Ettől függetlenül természetesen nem minden tökéletes, de ez van. Hogy a M.A.G.U.S. a szélsőségek játéka lenne, azt távolról sem mondanám, érdekelne, hogy a wier vagy az aquirok miért testesítik meg a szélsőséget számodra. Vagy miben különbözik ez akármelyik más játéktól.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #32 Dátum: 2019. November 25. 14:27:42 »
Mindenki úgy mesél és játszik ahogy akar. A mesélőé persze az utolsó szó. Nálunk anno volt Renegát tűzvari ork  mert egy Renegát kitanitotta.

Akár csak varázsló boszorkánymesteri mágiával.

"A könyv azt mondja nem" 80as 90es évekbel szürkeség maradványa. A magus közössegek egyik rákfenéje. De ez csak az én véleményem :)
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #33 Dátum: 2019. November 26. 19:46:40 »
Sziasztok!

Még folyik a tervezgetés a kalandok között, viszont gondoltam itt is megkérdem: Beférek még sokadiknak?

Az aszisz csapat ihlette ötletem: falanxharcos. Ember, semmi nagy csavar. A Zászlóháború egyik veteránja, aki zsoldos/kalandozóként folytatta pályafutását.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #34 Dátum: 2019. November 26. 19:59:35 »
Engem határozottan nem zavar Quator ha csatlakozol a társasághoz...

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #35 Dátum: 2019. November 26. 20:31:38 »
Rendben, akkor várom a karaktereket. Mindenkitől, mert csak akkor kezdünk!

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #36 Dátum: 2019. November 27. 08:51:59 »
Üdv!

Akkor viszont, mivel tudom, hogy Quator mester az IRL nemmel megegyező nemű karakterek híve, a női karakter ötletet elvetem.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #37 Dátum: 2019. November 27. 09:57:11 »
Az elvekből is lehet kicsit engedni... néha, de csak nagynéha! 8) :)

CKL úrhölgy mértékletességében és képzettségében bízom, így ha gondolod próbáld meg a nőt alakítani. :P

(Azt továbbra is tartom, hogy egy férfi sosem fog tudni valóban női logikával gondolkodni, ahogy egy nő se fog sosem tudni férfi logikával gondolkodni.)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #38 Dátum: 2019. November 27. 13:45:36 »
Most bújjon bugyogóba aki ki szeretné próbálni,mert ilyen enyhülés csak ezer évente egyszer van :D  8)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #39 Dátum: 2019. November 27. 15:15:03 »
Az elvekből is lehet kicsit engedni... néha, de csak nagynéha! 8) :)

CKL úrhölgy mértékletességében és képzettségében bízom, így ha gondolod próbáld meg a nőt alakítani. :P

(Azt továbbra is tartom, hogy egy férfi sosem fog tudni valóban női logikával gondolkodni, ahogy egy nő se fog sosem tudni férfi logikával gondolkodni.)

 :yjawn:
Wow.

Hát ez mindenképpen érdekessé tenné a dolgot.

Egyébként azzal maximálisan egyetértek, hogy sosem fog tudni egy férfi női logikával gondolkodni (és itt ne tereljük a szót az aktuális társadalmi helyzet mindennapjai felé), de éppen ez benne talán a kihívás, hogy mennyire tudod mégis hitelesen előadni.

Ettől függetlenül még továbbra is a túl sok ötlet részénél tartok a karakteralkotásnak.

CKL

EDIT: egyúttal emelem kalapom a karaktered megkapó szögegyszerűsége előtt. :D :give-up:
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 27. 15:22:41 írta Cyrgaan KheaLorn »
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #40 Dátum: 2019. November 29. 17:35:57 »
Azt hiszem kész a karakter,ha valami hiányzik úgy is kiderül.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #41 Dátum: 2019. November 29. 18:22:11 »
Én még kérnék egy kis időt :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #42 Dátum: 2019. November 29. 20:42:49 »
Ennek örülök  ;D


Kalidar és Quator!
Néhány dolog:

- a Helyismeret városra nem országra vonatkozik!!
- a pszi statikus pajzs, hogy lett 32?  :puppy-eyes: "...A Statikus pajzs Erőssége annyi, ahány Ψ -pontot az alkalmazó az építésére felhasznált, az alap 10 Ψ-ponton túl..." vagyis ha 20 pontod van, akkor 10+10 -re lesz szükséged amitől AME: 22 MME: 22 lesz (10+1/E)

Egyébként a karakterek rendben vannak, vagy ma vagy hamarosan írom nektek a kezdést   ;)




Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #43 Dátum: 2019. November 29. 20:45:35 »
Idézet
- a pszi statikus pajzs, hogy lett 32?  :puppy-eyes:

Bocsánat...elírás,mire oda jutottam más lett leírva mint számolva...javítom.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #44 Dátum: 2019. November 30. 09:17:02 »
EDIT: egyúttal emelem kalapom a karaktered megkapó szögegyszerűsége előtt. :D :give-up:

Köszönöm! :D Örülök, hogy sikerült megvalósítani ezt az elképzelésemet. :yay:


Wolftern

A helyismeretet javítom.