Szerző Téma: Tespedt Rozmár Fogadó - Off  (Megtekintve 5256 alkalommal)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #15 Dátum: 2019. November 19. 23:31:43 »
Egyenlőre úgy néz ki egy asziszi bárd lenne a karim.
Ha bárkinek hamarabb eszébe jutott jelezze,nekem még nem kiforrott...

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #16 Dátum: 2019. November 20. 11:30:17 »
Üdv!

Azt megbeszéltük, hogy milyen beállítottságú lesz a mese?
Inkább a pyarroni eszméket követő Abaszisz vagy inkább a toroni csatlós lesz előtérben?

Intrikára, aljasságra számítsunk inkább, vagy hősies küzdelemre?

Ezek elengedhetetlenek számomra egy koncepció kidolgozásához mert egyelőre az ork gladiatortól az aschaoni tűzmesterig minden terítéken van.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #17 Dátum: 2019. November 20. 16:19:08 »
Nem lényeges sem a politikai beállítottság, sem vallási hovatartozás, és a faj/kasztból is minden játszik. Kivéve a ETK-ban még NJK-s kasztnak v fajnak nevezettek. (CKL már sok kalandomban játszottál, ezért azt mondanám a "szokásos") tehát az újbesti miatt a vadork és goblin is játszható.

Intrika,aljasság, hősies küzdelem? ezt megtartanám magamnak. Olyan karaktert hozzatok, amivel szívesen megmérettetnétek magatok. Mivel negyedik szintről beszélünk, nem kell túlgondolni a veszélyt... habár igyekezni fogok  :plotting:

Idézet
Egyenlőre úgy néz ki egy asziszi bárd lenne a karim.
Ha bárkinek hamarabb eszébe jutott jelezze,nekem még nem kiforrott...
Szerintem még senki nem foglalta le.  ;D

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #18 Dátum: 2019. November 21. 00:09:01 »
Nem lényeges sem a politikai beállítottság, sem vallási hovatartozás, és a faj/kasztból is minden játszik. Kivéve a ETK-ban még NJK-s kasztnak v fajnak nevezettek. (CKL már sok kalandomban játszottál, ezért azt mondanám a "szokásos") tehát az újbesti miatt a vadork és goblin is játszható.

Intrika,aljasság, hősies küzdelem? ezt megtartanám magamnak. Olyan karaktert hozzatok, amivel szívesen megmérettetnétek magatok. Mivel negyedik szintről beszélünk, nem kell túlgondolni a veszélyt... habár igyekezni fogok  :plotting:

Jó, értem.

De hülyén mutatsz egy toroni famorral egy zömmel erv csapatban.

Egyelőre a következőkön gondolkodom:

- kitagadott toroni harcos/gladiátor
- udvari ork kalóz
- vadork sámán
- tolvaj
- pap vagy paplovag (Morgena, Tharr, Ranagol, Antoh?)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #19 Dátum: 2019. November 21. 06:35:04 »
Igen. Akartam is írni, h a többiektől is függő. Viszont, úgy/azt látom asziszi lesz a csapat.

Aszisz bm
Aszisz bárd

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #20 Dátum: 2019. November 21. 08:53:08 »
'Genis.

Meglátom, mire érzek magamban hajlandóságot és mi jön ki a pontokból.

Üdv,

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #21 Dátum: 2019. November 24. 17:48:36 »
Kérdés a közösségtől:
Jómagam boszorkánymester és Kyr származék imádó vagyok így az alábbi karakterek dominálnak nálam. De az orkokat, főleg a rendes orkokat imádom még.

-Asziszi vérkelyhes (Boszmester) Kyr Származék
-Alap boszmester Ember vagy Kyr származék
-Hergolli Villámmester

Tisztavérű Ork Sámán vagy harcos

Renegát Tűzvarázsló (Ember vagy Kyr) ...ritka esetben ork :D
-Aschaoni Tűzmester
-Sogron pap
Varázsló lehetőleg Kyr Származék vagy FélElf


Véleményt kérek mire volna szükség :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #22 Dátum: 2019. November 24. 17:59:40 »
Az biztos hogy nincs közte olyan ami miatt ágálnék....a karakter majd kiderül hogy viszonyul a dolgaikhoz :)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #23 Dátum: 2019. November 24. 19:47:48 »
Én ágálnék.
Ork tűzvarázsló ezer százalék, hogy nem létezik. :D

A többi nekem mindegy.

Viszont egy olyan kérdésem volna, hogy mennyire sértődne meg a társaság, ha ezúttal nőnemű karaktert hoznék? Ragaszkodunk-e az IRL nemmel megegyező nemű karakterhez.
Az indokom a következő: ki akarom próbálni. Természetesen lehet, hogy kudarccal végződik a kísérlet...

CKL

"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #24 Dátum: 2019. November 24. 20:03:42 »
Ork tűzvarázsló szerintem se nagyon létezik,de hogy a KM mit enged vagy mit nem már nem az én dolgom.

Alapból én sosem értettem ezt az ellentétes nemű karakter dolgot...de ha a km-et meg a többieket nem zavarja,fekőlem...

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #25 Dátum: 2019. November 24. 20:09:27 »
Nincs persze....de ki is jelentik,hogy Sogron magasról tesz ki imádja. Egy ork is ha magamögött hagyja az őseit és a tűzkígyó felé fordul...bármi lehet.

Női karakter, okés nekem jöhet :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #26 Dátum: 2019. November 24. 20:37:16 »
 :fair_fight: Papával megbeszéltük már az orkos dolgot. Én nem ajánlom, mert kivételesen nagyon hú de szuper előtörténettel engedélyezem csak, v másképp fogalmazva mesélek neki.  :XP:

Egyetértek Kalidarral, én biztos nem vetemednék ilyenre  :D de nincs kifogásom ellene. Próbát megér.

Papa! Malkhazar barátodra valamikor lehet/kell számolni? Csak azért, h tudjam h mivel készüljek. 3 v 4 fő? Ha három az sem baj, csak tudjam.  :panic: :)

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #27 Dátum: 2019. November 24. 21:09:25 »
Rákérdeztem már Malkhazárra...érkezik nemsoká.

Sogron: A papok paplovagok kiegben írják,hogy Sogron annyira nem emberi Istenség...hogy magasról tesz arra,hogy ki imádja csak Istenítse valaki :D Ergó bármi lehtséges. Plusz ha nem akar valaki uncsi játékot akkor technikailag törli a faj kaszt táblát így van Udvari ork varázsló és Elf boszorkánymester is :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #28 Dátum: 2019. November 24. 21:30:24 »
Partvonalról besuttogva:

Egyetértek Kalidarral, én biztos nem vetemednék ilyenre  :D de nincs kifogásom ellene. Próbát megér.

A MAGUSban pl. a Boszorkányiskolákat csak női karakterek választhatják. A varázslataik pedig olyan jól meg lettek csinálva, hogy azt bűn lenne nem kipróbálni.
Egyébként személyes véleményem a témáról az, hogy amíg nem zavaróan játszik, addig miért ne lehetne másik nem tagja? /:I
- Bár ez lehet csak azért van velem, mert az asztali körömben elég sokszor fordul elő, és jól játszák, nem úgy, hogy az zavaró lenne. -
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #29 Dátum: 2019. November 24. 23:32:39 »
Rákérdeztem már Malkhazárra...érkezik nemsoká.

Sogron: A papok paplovagok kiegben írják,hogy Sogron annyira nem emberi Istenség...hogy magasról tesz arra,hogy ki imádja csak Istenítse valaki :D Ergó bármi lehtséges. Plusz ha nem akar valaki uncsi játékot akkor technikailag törli a faj kaszt táblát így van Udvari ork varázsló és Elf boszorkánymester is :D

Azért tartsuk magunkat a világhoz és a rendszerhez. Nem mondom, lehet itt-ott élhetőbbé barkácsolni a szabályokat, de azért számomra a kaszt/faj táblázat törlése az az értelmetlenség kategória.
Szóval ha lehet, ennyire drasztikus dolgokat ne lépjünk meg. :)

Ami Sogront illeti, még az emberek között is alacsonyabb rendűnek számítanak az orkok, nemhogy a kyr társadalomban. Még az aschaoniak is becsapnák az orra előtt az ajtót egy "félállatnak", ha kopogtatna, Ordan meg aztán ...
De ami szerintem egy ilyen karakter létrejöttét megakadályozza, az az orkok jelleme, gondolkodása. Egészen egyszerűen nincs az az ork, akit érdekelne a tűzmágia. Meg egyszerűen a kegyeltség nem Sogron felé irányulna esetükben. Persze, ha nem az ynevi orkokra tekintünk, vagy figyelmen kívül hagyjuk a világot magát, úgy persze lehet...

Hitvita vége. :D

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca