Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 3363 alkalommal)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #45 Dátum: 2020. Március 15. 06:00:04 »
Bal oldal aztán irány az ajtó.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 15. 06:16:36 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #46 Dátum: 2020. Március 19. 14:14:30 »
Egy kis türelmet kérnék, ha lehet... Ill. haladjatok tovább én a karakter átadnám a mesélőnek egy kis is ideig. Sajnos munkanélküli lettem, /vendéglátós voltam/ s most ezt kell megoldanom, mert vannak dolgok, amik nem várnak s fizetnem kell... Elnézést még egyszer!

Nem elérhető Vafthruthnir

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 113
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #47 Dátum: 2020. Március 21. 15:12:35 »
Sajnálattal hallom, hogy mi történt.  :console: A karakteredet viszem NPC-ként, de ha úgy érzed majd, hogy írnál, szólj csak, és visszaadom a stafétát.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #48 Dátum: 2020. Április 15. 16:13:16 »
Bocsánat hogy olyan rég írtam de nem egyenlőre csak ötletszinten vagyok. Az  a legerősebb, hogy hallgatózom és gyorsan megfordulok ahogy csak tudok Visszarohanok a szobámhoz a zár a zsebemben volt, Valószínűleg vagy edények vagy emberek löktem fel nem tudom merre fordultam de balra. Vissza rakom a lakatot úgy ahogy volt és kabátostul csizmástól fekszem vissza a paplan alá ha beér az Ír Megkérdi miért vagyok tetőtől így felöltözve? Nem tudom mit mondok neki az a jövő zenéje, Angliában ez a módi hogy a tolvajok el ne lopják a ruhánkat vagy tudom is én???

Főnök ha ez nem tetszik kitalálok mást:Ja meg húsvét is volt, hallanod kellett volna a férjem húsvéti versét, Szegény Győrfi Pál is benne volt ;D

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #49 Dátum: 2020. Május 19. 15:13:41 »
Sziasztok!

Újra itt s újra felvenném a fonalat, még aktuális a dolog? :)

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #50 Dátum: 2020. Május 19. 18:47:29 »
Üdv a köreinkben!  ;D

Nem tudom... remélem h aktuális, Vafthrutnirt egy-két? :wow!: hónapja nem láttam a oldalon. A korona betett mindenkinek, de azért a remény hal meg utoljára  :D

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #51 Dátum: 2020. Május 24. 08:42:04 »
Márc. 21 az utolsó írása ahogy olvastam, beírtam anno mit tennék ha az Ír ott lenne a kapuban de arra se jött válasz.  Majd jön egyszer csak.

Nem elérhető Vafthruthnir

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 113
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #52 Dátum: 2020. November 22. 16:47:42 »
Con

Idézet
Nincs mese, most már érzem, csapdába estem, ezen az íjhúr hangja se segít, első teendőm, hogy védekező pozíciót veszek fel s hátrálok egy olyan sarokba, ahol nem tudják a hátamat támadni s kvázi szemben találom az ellenségeimet. Ennek a legmegfelelőbb helyét az ajtótól jobb oldali sarokban találom. Magamban elmormolok egy gyors imát s felkészülten állok a harc elébe.

Van egy ilyen opció, hogy Desperate Defense / Kétségbeesett védekezés, vagyis lemondasz a támadásról, és kapsz +5-öt a Védődobásra a körben. Szeretnéd használni?

A térképen áthelyeztelek a jobb sarokba.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #53 Dátum: 2020. November 23. 06:54:25 »
Igen, egyenlőre felmérem a terepet, így lemondanék a támadásról a védelem javára.

Nem elérhető Vafthruthnir

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 113
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #54 Dátum: 2020. December 06. 18:08:20 »
[Mindenki]

A harc során nem szükséges minden körhöz narrációt írni (kb. 6-10 mp). Elég ha a teljes ütközet végén írtok egy összefoglalót (opcionális), ill. egyből írjátok a harc utánra vonatkozó reagot. Csak javaslat arra az esetre, ha valakinek emiatt csúszna a reag.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #55 Dátum: 2020. December 10. 21:53:38 »
Az első kérdésedre a válasz:

Támadó dobás: 1d10 (stress) + Dex + AtkB + Skill = 8 + 1 + 3 + 2 + 1 + 3 - 1 = 17
Fegyvered értékei (fattyúkard, 1h): Speed +4, AtkB +3, WpnDam +8, ParB +3, Str 2, Load 0.5, Space 2'
A dobáshoz járul +1, mivel h2-vel együtt támadjátok a célpontot, illetve még +3, mivel hátulról támadod.
A -1 a kétkezes harc miatt jár.

A fenti összeget, most nem rövidítve írtam, hogy 8 + 1 + 3 + 2 + 4 - 1, hanem 8 + 1 + 3 + 2 + 1 + 3 - 1.


Idézet
-1 körben ha nincs két kézben fegyver, hányszor lehet a fegyverekkel támadni?
-ha valaki "megbotlik" (botch) a köv. körben elveszti a támadást?

Normál esetben egyszer támadsz egy karral (fegyverrel), de ha a Kezdeményeződ (First Strike / FS) 10-zel meghaladja az ellen FS-ét, akkor abban a körben csak te támadsz. Gyakorlatilag plusz támadás.

Ha FS dobásnál 0-át dobsz, és megerősíted egy újabb 0-val (ez a botch), akkor a szokás, hogy nem támadsz a körben , de nem kell minden körben FS-t dobni, így ennek az esélye elég kicsi.
Vannak persze más hatások: fegyver elejtése, negatív módosítók, esés, stb. Előbbi talán jobb, mert ott még háríthatsz, kitérhetsz, stb.

OK. minden világos. Először nem tudtam +1+3-1 honnan jött. A mínusz egyet még értettem, de a többi sehogysem akart összeállni.  :mind-breaker: Köszönöm, így már mindent értek.  :fair_fight:

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #56 Dátum: 2020. December 11. 07:30:15 »
Nekem most az a kérdésem, hogy gyakorlatilag, amit látok előttem kettő ellen mögöttem egy? Ha így van, akkor is csak előre támadok, s addig ameddig csak bírok.

Nem elérhető Vafthruthnir

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 113
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #57 Dátum: 2020. December 11. 09:28:55 »
[Con]

Igen, az e1, e2, e3 az ellenfeleid. Mögötted 1 db, előtted 2 db. Kezdeményező / First Strike dobást kérnék. Kockákban a reagban van részletezve hogyan kell.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #58 Dátum: 2020. December 12. 17:15:09 »
Idézet
Írd meg, hogy következő körben mit cselekszel.

-Ha jól értem fegyvertelenné vált e4, így jobbik kézzel leszúrom
Dobás 1d10+14: ( 5 )+14: Össz = 19 1d10 (simple) + Weapon Damage + Skill + Str = x +8 +2 +4 =12

Azután eötöst veszem kezelésbe, amihez ledobtam a szükségeset... remélem jól.  :hungry2:
Gondoltam, a plusz,mínuszokat hozzá számolod fejben.

Nem elérhető Vafthruthnir

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 113
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #59 Dátum: 2020. December 14. 13:13:02 »
[wolf]

e4 eszméletlen, így leszúrhatod, de akkor már mást nem tudsz támadni, csak mozogni.