Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 3470 alkalommal)

Nem elérhető Vafthruthnir

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 114
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Csevegő
« Dátum: 2019. Október 30. 19:14:36 »
Ha bármi kérdés, probléma merülne fel.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #1 Dátum: 2019. Október 31. 09:36:10 »
Hoppá kaptunk fórumot! ;D

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #2 Dátum: 2019. November 06. 11:34:49 »
Nem tudom miben maradtunk sejpítek vagy nem?

Nem elérhető Vafthruthnir

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 114
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #3 Dátum: 2019. November 06. 19:01:40 »
Utazó: Nem selypítesz, az még az Arild 1.0 volt. A Presence és Communication tulajdonságpárt úgy variáltam, hogy 0 és 0 legyen, így semmilyen hátrány nem ér ezen a téren.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #4 Dátum: 2019. November 08. 03:39:27 »
Biztos ami biztos alapon rózsa helytett inkább virágot írtam. De visszaolvastam aztán és igen ez nem probléma, úgyis lesz majd más.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #5 Dátum: 2019. November 08. 17:02:00 »
Üdv

Mielőtt arrogánsnak tűnnék, gyors leírom miért írom amit.

A KM sehol nem írta, h más is olvasta/olvashatta volna a levelem (én pedig szándékosan, nem mondtam el mindent) > vagyis ti, olyanról beszéltek amit nem tudhat a karakter...SZERINTEM

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #6 Dátum: 2019. November 09. 05:54:36 »
Szerintem kellene egy egységes nyelv amit mind beszélünk, írunk olvasunk. Joggal gondolja az woltfern, hogy nem tudjuk elolvasni. Max én a latint. Illetve a másik gyanakvó lehet mert mit beszélhetünk mi egymás között angolul. Ezért javasolnám ezt, addig nem is írnék míg ez nincs letisztázva.
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 09. 08:15:18 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Vafthruthnir

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 114
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #7 Dátum: 2019. November 09. 10:00:35 »
Szerintem kellene egy egységes nyelv amit mind beszélünk, írunk olvasunk. Joggal gondolja az woltfern, hogy nem tudjuk elolvasni. Max én a latint. Illetve a másik gyanakvó lehet mert mit beszélhetünk mi egymás között angolul. Ezért javasolnám ezt, addig nem is írnék míg ez nincs letisztázva.

Minden karakternek van közös nyelvismerete, vagyis az angolszász (anglo-saxon). Neked +5, mert az anyanyelved, a többieknek +3, ami a használható nyelvtudást jelenti, de kissé töri a nyelvet, akcentussal beszél, stb.
A karakterlap "Abilities" - "Knowledges" - "Speak Lang. (anglo-saxon)" név alatt fut.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #8 Dátum: 2019. November 09. 19:20:25 »
Szerintem kellene egy egységes nyelv amit mind beszélünk, írunk olvasunk. Joggal gondolja az woltfern, hogy nem tudjuk elolvasni. Max én a latint. Illetve a másik gyanakvó lehet mert mit beszélhetünk mi egymás között angolul. Ezért javasolnám ezt, addig nem is írnék míg ez nincs letisztázva.

Üdv!

Az egész félreértés onnan indult, h ATTÓL H A KM KÖZSZEMLÉRE TETTE A LEVÉL TARTALMÁT,
Idézet
ez mindenkinek szólt
A KARAKTEREITEK (szerepjátékosi nézetből) NEM TUDHATJÁK MI ÁLL A LEVÉLBEN AMÍG A KM VAGY AZ ADOTT VALAKI NEM MUTATJA MEG AZT A LEVELET. Amikor ezt írtam : "...Ha Flynn uram ért a betűvetéshez, és megbocsásson ha tévedek, de odahaza minálunk, igen kevesek..."
Azt azért írtam, mert a középkorban nem volt mindennapos az írástudók száma, ellenben napjainkkal, mikor alig/elvétve akad valaki aki nem tud számolni/írni/olvasni.

Részemről mindig próbálok figyelni az ilyen apróságokra is  :D, mert személy szerint KM-ként nem szeretem mikor a reagomat semmibe véve/félre olvasva, néha szavakat kiragadva próbálják alátámasztani ki miért mikor, közben az alap tényről/gondolatról elfeledkeznek.

UI: Gondolkodtam h írjak-é valamit ide, végül Vafthrutnir válaszát ezzel az üzenettel egészíteném ki, ami nem csipkelődés vagy kötöszködés, hanem csak a saját meglátásom... és ennyi.
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 09. 20:25:57 írta wolftern »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #9 Dátum: 2019. November 10. 07:18:27 »
Nagyjából azt írtad le amit én is gondoltam. A karakterem csak a Fekete virágos részt olvasta el, a többit Flynn háta mögött futná át már ha sikerül, úgy hogy senki ne vegye észre ami persze esélytelen lenne inkább ráhagyja. Mert hogy néz az ki ebben a korban, hogy egy lány nekiáll olvasni. Még a börtön a legjobb hely ami vár rá. Kínzókamra? Megégetés? Ez mégis csak a sötét középkor.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #10 Dátum: 2019. November 10. 07:34:38 »
 ;) OK

A folytatással, az új események miatt, megvárom Arild és Flynn válaszát.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #11 Dátum: 2019. November 10. 07:50:46 »
Con te amúgy milyen karakterrel jössz?

Nem elérhető Vafthruthnir

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 114
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #12 Dátum: 2019. November 10. 10:01:00 »
Nagyjából azt írtad le amit én is gondoltam. A karakterem csak a Fekete virágos részt olvasta el, a többit Flynn háta mögött futná át már ha sikerül, úgy hogy senki ne vegye észre ami persze esélytelen lenne inkább ráhagyja. Mert hogy néz az ki ebben a korban, hogy egy lány nekiáll olvasni. Még a börtön a legjobb hely ami vár rá. Kínzókamra? Megégetés? Ez mégis csak a sötét középkor.

A nők a középkorban ritkábban tanultak olvasni (írni), mint a férfiak, ami abból fakadt, hogy nem volt olyan foglalkozásuk, amihez kellett. Ennek ellenére előfordult, mert női földbirtokos (keresztes hadjáratok után főleg), kereskedő is volt, és ott az olvasás, írás fontos volt. Ebből kifolyólag nem jár semmilyen hátrány, ha kiderül, hogy tudsz olvasni, írni.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #13 Dátum: 2019. November 15. 04:55:25 »
Mehet itt tovább vagy a KM beleír?

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Csevegő
« Válasz #14 Dátum: 2019. November 15. 08:45:16 »
Szerintem, ha van válasz, megírhatod, és így nem kell mindig a múltba beszélni.