Szerző Téma: Cantina - megbeszélések  (Megtekintve 10110 alkalommal)

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #15 Dátum: 2019. Október 29. 15:21:14 »
Sziasztok, csatlakozhatok esetleg?

Én nem bánom, ha bővül a legénység :)
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #16 Dátum: 2019. Október 29. 18:15:45 »
Beszéltem Filioval, és ha nektek nincs ellenetekre, szívesen csatlakoznék.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #17 Dátum: 2019. Október 29. 18:19:38 »
Na, én úgy gondolom, elkészültem :)

Üdv!

Ezek szerint az extra 50 karakterpontból nem fejlődtél hanem meghagyod dobástuningra a meséhez :)

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #18 Dátum: 2019. Október 29. 18:31:32 »
Idézet
Beszéltem Filioval, és ha nektek nincs ellenetekre, szívesen csatlakoznék.

Üdv!

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #19 Dátum: 2019. Október 29. 18:33:10 »
Öhmm... éppen most osztottam szét, de nem vagyok benne biztos, hogy jól csináltam... Valahogy nem tiszta ez a leírás. Most akkor minden ügyesség alá tartozó jártasságom értéke egyenlő az ügyességem D-jével, és azt tuningolhatom, vagy a jártasságokat külön kell megvenni a pontokból? Tudom, hogy Thyriel leírta, de nem látom át a helyzetet...  :panic:

Hogy értsem: Van egy ügyességem 3D+2. Mennyi pontot kell költenem, hogy a sugárfegyverem 3D legyen?
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #20 Dátum: 2019. Október 29. 18:36:48 »
Idézet
Beszéltem Filioval, és ha nektek nincs ellenetekre, szívesen csatlakoznék.

Üdv!

Köszi!
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #21 Dátum: 2019. Október 29. 18:41:40 »
Öhmm... éppen most osztottam szét, de nem vagyok benne biztos, hogy jól csináltam... Valahogy nem tiszta ez a leírás. Most akkor minden ügyesség alá tartozó jártasságom értéke egyenlő az ügyességem D-jével, és azt tuningolhatom, vagy a jártasságokat külön kell megvenni a pontokból? Tudom, hogy Thyriel leírta, de nem látom át a helyzetet...  :panic:

Hogy értsem: Van egy ügyességem 3D+2. Mennyi pontot kell költenem, hogy a sugárfegyverem 3D legyen?

QQcs

Sehogy.
Már eleve Főjellemző értékről indul minden jártasság amit megtanulsz.

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #22 Dátum: 2019. Október 29. 18:47:36 »
Mi az, hogy "sehogy"?
- Mennyi pontot kell elköltenem?
- Sehogy???
Ennek így nem sok értelme van :D

Ahhoz, hogy "megtanuljam, mit kell tennem, azon kívül, hogy a jártasságot megtanulom?
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #23 Dátum: 2019. Október 29. 18:50:40 »
Mi az, hogy "sehogy"?
- Mennyi pontot kell elköltenem?
- Sehogy???
Ennek így nem sok értelme van :D

Ahhoz, hogy "megtanuljam, mit kell tennem, azon kívül, hogy a jártasságot megtanulom?

Teljesen értelmes volt , hisz a "Hogy értsem" kérdésre volt ez a válasz. :)
Mivel már 3D+2-n ismered, így a kérdésed értelmetlen, hiszen 3D-re akartad növelni, mikor már eleve 3D+2
Picit visszaolvas és követ és akkor megérti :)

No akkor fussunk neki:

A Főjellemzők között jól osztottad el a pontokat.
A Jártasságok közötti 7D (vagy ugye a 6D + 3D spec) amit eloszthatsz (+1D vagy maximum +2D egy jártasságra) úgy működik, hogy már az eleve Főjellemző érték szintjén képviselt Sugárfegyvered (ami Ügyesség és az 3D+2) növelhető +1D-vel ami így 4D+2 vagy 2D-vel ami 5D+2-t eredményez. Amennyiben Specializálódsz (maximum +1D egy Jártasságra), lehet a végeredmény Sugárfegyver típusra 6D+2 (nehéz sugárpisztoly mondjuk)



Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #24 Dátum: 2019. Október 29. 19:03:16 »
Mi az, hogy "sehogy"?
- Mennyi pontot kell elköltenem?
- Sehogy???
Ennek így nem sok értelme van :D

Ahhoz, hogy "megtanuljam, mit kell tennem, azon kívül, hogy a jártasságot megtanulom?

Teljesen értelmes volt , hisz a "Hogy értsem" kérdésre volt ez a válasz. :)
Mivel már 3D+2-n ismered, így a kérdésed értelmetlen, hiszen 3D-re akartad növelni, mikor már eleve 3D+2
Picit visszaolvas és követ és akkor megérti :)

No akkor fussunk neki:

A Főjellemzők között jól osztottad el a pontokat.
A Jártasságok közötti 7D (vagy ugye a 6D + 3D spec) amit eloszthatsz (+1D vagy maximum +2D egy jártasságra) úgy működik, hogy már az eleve Főjellemző érték szintjén képviselt Sugárfegyvered (ami Ügyesség és az 3D+2) növelhető +1D-vel ami így 4D+2 vagy 2D-vel ami 5D+2-t eredményez. Amennyiben Specializálódsz (maximum +1D egy Jártasságra), lehet a végeredmény Sugárfegyver típusra 6D+2 (nehéz sugárpisztoly mondjuk)

Hogy értsd: a "Hogy értsem:" Nem kérdés volt... A kérdések után "?" áll, nem ":"
És köszönöm, így már tiszta. Szóval jellemzők alatti minden jártasság értéke megegyezik a jártasság értékével, amit tunningolhatok a fentebb leírt módon.
DE akkor mit takar az új tulajdonság vásárlása?
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #25 Dátum: 2019. Október 29. 19:21:14 »
Mi az, hogy "sehogy"?
- Mennyi pontot kell elköltenem?
- Sehogy???
Ennek így nem sok értelme van :D

Ahhoz, hogy "megtanuljam, mit kell tennem, azon kívül, hogy a jártasságot megtanulom?

Teljesen értelmes volt , hisz a "Hogy értsem" kérdésre volt ez a válasz. :)
Mivel már 3D+2-n ismered, így a kérdésed értelmetlen, hiszen 3D-re akartad növelni, mikor már eleve 3D+2
Picit visszaolvas és követ és akkor megérti :)

No akkor fussunk neki:

A Főjellemzők között jól osztottad el a pontokat.
A Jártasságok közötti 7D (vagy ugye a 6D + 3D spec) amit eloszthatsz (+1D vagy maximum +2D egy jártasságra) úgy működik, hogy már az eleve Főjellemző érték szintjén képviselt Sugárfegyvered (ami Ügyesség és az 3D+2) növelhető +1D-vel ami így 4D+2 vagy 2D-vel ami 5D+2-t eredményez. Amennyiben Specializálódsz (maximum +1D egy Jártasságra), lehet a végeredmény Sugárfegyver típusra 6D+2 (nehéz sugárpisztoly mondjuk)

Hogy értsd: a "Hogy értsem:" Nem kérdés volt... A kérdések után "?" áll, nem ":"
És köszönöm, így már tiszta. Szóval jellemzők alatti minden jártasság értéke megegyezik a jártasság értékével, amit tunningolhatok a fentebb leírt módon.
DE akkor mit takar az új tulajdonság vásárlása?

A kettőspont nem pont, hanem figyelemfelhívás, de most a nyelvtanba nem mennék bele
Olvasási gondok is vannak, mert ugye az nem Tulajdonság, hanem Új Jártasság
Az pedig ha a szabály témát végigolvasod akkor is maximum azt kérdeznéd, mi az a Karakterminta
S mivel vannak olyan Jártasságok amiket nem ismersz (mivel senki sem mindent-tudó), ezért van hogy új dolgokat kell tanulni
Így a Karaktermintád (Kibernetizált űrkalóz) nem tartalmaz, az számodra új. Azt meg kell venned Karakterpontból, de ugye ekkor már +1 szinttel kapod (pl 3D+2-es Ügyességnél ez 4D-s Jártasságot eredményez 3 pontért...

Amúgy szívesen, hogy valaki megcsinálta (mert Filio ugye sokat dolgozik és segítünk egymásnak), s bizonyos egyéneknek így nem kell sehol kutatást végezni, hanem csak kérdezni :)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #26 Dátum: 2019. Október 29. 22:05:05 »
Amúgy szívesen, hogy valaki megcsinálta (mert Filio ugye sokat dolgozik és segítünk egymásnak), s bizonyos egyéneknek így nem kell sehol kutatást végezni, hanem csak kérdezni :)

Amúgy köszönöm és van egy kérdésem az alábbi kapcsán:

A karakteralkotás menete
(2nd edition Core Rulebook, Alapkönyv alapján)


Főjellemzők (Attributes)
- Ügyesség (kézügyesség, testmozgás)
- Tudás (ismeretek elsajátítása)
- Érzékelés (megfigyelő-, meggyőző-, rábeszélőképesség)
- Mechanika (űrhajók, járművek vezetése)
- Erő (fizikai erő, ellenállóképesség, szívósság és kitartás)
- Technológia (műszaki érzék)

Ezek között el kell osztanod 18 pontot, minden egy hat oldalú kockának felel meg.
Minden fajnak van egy Főjellemző minimum és maximum értéke, amit ki kell osztani vagy amit maximum rátehetsz
Embernél ez 2D/4D minden főjellemzőre (Az emberi átlag a 2D-s érték)

Példa:
- Erő: 3D
- Ügyesség: 3D
- Érzékelés: 3D
- Mechanika: 3D
- Tudás: 3D
- Technológia: 3D

Megteheted azt is, hogy 1D-t beáldozol és +6 pontra alakítasz, mely után 17D+6 az elosztandó mennyiség.

Példa:
- Erő: 2D+2
- Ügyesség: 3D+2
- Érzékelés: 3D+1
- Mechanika: 3D+1
- Tudás: 3D
- Technológia: 3D

Maximum +2 érték nyerhető így egy Főjellemzőre, míg látható hogy a többi esetben vagy nem osztasz vagy csak +1-et, amíg a +6 pont kitart.
Ez annyit tesz, hogy a fenti példánál a mondjuk az ügyesség próbadobás három hatoldalú kockával történik és a végeredményhez hozzáadsz fixen kettőt.

Lehet, hogy csak én élek téveszmében de a beáldozott 1D-ért vagy 1K-ért nem +6 pontot kap a játékos hanem csak szerintem +3-at mert a fejlődés is úgy vagyon hogy 1K, 1K+1, 1K+2 és utána már 2K jön a fejlődésben sőt a karaktermintákban is úgy jön ki a 18K-D, hogy 17K kerek és mellette +3-nyi +1 vagy +2, de elfogadok más magyarázatot is csak nem értem a matekot mert, ha a példa alapján 1D az +6 szétosztható plusz akkor az én matekomban az 1D-ért kapok +1D-nyi bónuszt. Help, help, help...

Edit: am igen néha k sokat dolgozom pl most is most értem haza és holnap 04:00-kor kerreg a vekker szóval inkább hétvégente aktivizálom magam ha nem dolgozom :P

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #27 Dátum: 2019. Október 29. 22:16:48 »
Szia!

Egyetértek, nekem is a +3 rémlik, a +6 az játéktechnikailag problémás, mert akkor egy 1-től 6- ig terjedő szám helyett kapsz egy fix 6-ot.
Ilyenkor szerintem a kocka átlagát (+3) - kapod meg, hogy a dobást helyettesítsd egy fix átlagos 'dobással'

Mindenesetre köszi Thyriel a karakter generáló leírást, mert már évek óta nem olvastam azt a könyvet.


[[EDIT: Uram atyám, ha tudtam volna ennyire táp lesz, lehet nem ezt a koncepciót követem :D - Na mindegy, a Vérpistike nem fog előjönni.

Amennyiben szerintetek túlságosan OP ez a koncepció, akkor szívesen lecserélem egy Zeltron kalózra :D
]]


Hipoforaccus:
Szerintem kihagytál egy nagyon lényeges lépést:
1) Ossz el 18D-t a tulajdonságok között.

2) Ossz el 7D-t a képzettségek között (itt tudod azt, hogy 2 pontért megveszed a Szállítóhajók: 5D+2-őt, a 3 pontból pedig a Sugárfegyver 4D+2, Fedélzeti Fegyver 4D+2, Pajzsok 4D+2-őt, és még marad 2 elosztható pontod)

3) Ossz el 50 karakteralkotó pontot - itt már csak +1 -kel tudod növelni ugye, és itt már a 3D-t 4D-re 9 pontért tudsz megvenni.
(3D+1 [3pont], 3D+2 [3pont], 4D [3pont] )
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #28 Dátum: 2019. Október 30. 06:48:21 »
Amúgy szívesen, hogy valaki megcsinálta (mert Filio ugye sokat dolgozik és segítünk egymásnak), s bizonyos egyéneknek így nem kell sehol kutatást végezni, hanem csak kérdezni :)

Amúgy köszönöm és van egy kérdésem az alábbi kapcsán:

A karakteralkotás menete
(2nd edition Core Rulebook, Alapkönyv alapján)


Főjellemzők (Attributes)
- Ügyesség (kézügyesség, testmozgás)
- Tudás (ismeretek elsajátítása)
- Érzékelés (megfigyelő-, meggyőző-, rábeszélőképesség)
- Mechanika (űrhajók, járművek vezetése)
- Erő (fizikai erő, ellenállóképesség, szívósság és kitartás)
- Technológia (műszaki érzék)

Ezek között el kell osztanod 18 pontot, minden egy hat oldalú kockának felel meg.
Minden fajnak van egy Főjellemző minimum és maximum értéke, amit ki kell osztani vagy amit maximum rátehetsz
Embernél ez 2D/4D minden főjellemzőre (Az emberi átlag a 2D-s érték)

Példa:
- Erő: 3D
- Ügyesség: 3D
- Érzékelés: 3D
- Mechanika: 3D
- Tudás: 3D
- Technológia: 3D

Megteheted azt is, hogy 1D-t beáldozol és +6 pontra alakítasz, mely után 17D+6 az elosztandó mennyiség.

Példa:
- Erő: 2D+2
- Ügyesség: 3D+2
- Érzékelés: 3D+1
- Mechanika: 3D+1
- Tudás: 3D
- Technológia: 3D

Maximum +2 érték nyerhető így egy Főjellemzőre, míg látható hogy a többi esetben vagy nem osztasz vagy csak +1-et, amíg a +6 pont kitart.
Ez annyit tesz, hogy a fenti példánál a mondjuk az ügyesség próbadobás három hatoldalú kockával történik és a végeredményhez hozzáadsz fixen kettőt.

Lehet, hogy csak én élek téveszmében de a beáldozott 1D-ért vagy 1K-ért nem +6 pontot kap a játékos hanem csak szerintem +3-at mert a fejlődés is úgy vagyon hogy 1K, 1K+1, 1K+2 és utána már 2K jön a fejlődésben sőt a karaktermintákban is úgy jön ki a 18K-D, hogy 17K kerek és mellette +3-nyi +1 vagy +2, de elfogadok más magyarázatot is csak nem értem a matekot mert, ha a példa alapján 1D az +6 szétosztható plusz akkor az én matekomban az 1D-ért kapok +1D-nyi bónuszt. Help, help, help...

Edit: am igen néha k sokat dolgozom pl most is most értem haza és holnap 04:00-kor kerreg a vekker szóval inkább hétvégente aktivizálom magam ha nem dolgozom :P

A kérdés jogos, alaposan utánanéztem és a +3 az igazi!
A hatos, ami nekem maradt meg az a Faji Főjellemzők + 6D volt, ezt bele is írom majd a szabályokba
Ugye példaként az embernél: 12D+6D = 18D
De vannak fajok akiknél több vagy kevesebb az a "12".
Köszönöm az észrevételt!
Javítom az elírást!

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #29 Dátum: 2019. Október 30. 17:19:26 »
A kisebb teherhajó milyen típust takar? Hogy tudjak specializálololódni :)

Ezt az infót leszámítva, most már tényleg kész vagyok (remélem). Ha nem, akkor valamit főgyútok! :D
Még esetleg, ha valami bővített felszereléslistát, ha kaphatnék, ami ide vág, az jó lenne, mert égeti a zsebemet a sok kredit.
Amire figyelsz, az a világod.