Szerző Téma: Cantina - megbeszélések  (Megtekintve 10505 alkalommal)

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #195 Dátum: 2020. Január 26. 09:27:54 »
Én eddig arra vártam, hogy a többiek mit szólnak a felvetésemhez, de rendben, akkor mindjárt kigondolom, hogy is kellene...
Mellesleg Demo kesztyűje nem igényel egy második személyt a felvételhez? a igen, akkor amíg az Aa'ra segít neki felvenni, addig a pilóta átszalad a másik hajóra a raklapokért.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 26. 09:31:51 írta Hipoforaccus »
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #196 Dátum: 2020. Január 26. 10:56:02 »
 :asweat: Mint oly gyakran, az igazság itt is, ott is jelen van, a második kesztyű felvételéhez kell külső segítség :D - Ezt nem tartottam észben, ez igaz  :asweat:
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #197 Dátum: 2020. Január 26. 11:22:44 »
A karakterem bárkinek segít, csak írjatok valamit h mit kellene csinálnia... ;D Nem mintha önállóan nem tudna gondolkodni, csak parancs/szavak nélkül ebben a helyzetben nincs otthon

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #198 Dátum: 2020. Január 26. 12:16:10 »
Csinálom csinálom :)
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #199 Dátum: 2020. Január 27. 12:40:50 »
Szóval, akkor hány ládát tudunk felrakni egyszerre, és kell-e hozzá valami próba?
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #200 Dátum: 2020. Január 28. 21:33:37 »
Leghamarabb pénteken érkezem a gyermek eltörte a csuklóját szóval fennforgás van amúgy is zaklatott életemben :P

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #201 Dátum: 2020. Január 31. 20:10:06 »
Hukkarr Raten

A szablya hatos rakterébe érve a pilóta azt látja, hogy két társa éppen azt fontolgatja, melyik ládával kellene kezdeni a cipekedést. A lebegőraklapot melléjük irányítva megszólítja őket.
- Uraim! Javasolhatnám ezt a szállítási módot? Kezdhetnénk az energiapáncéllal és a vértekkel, utána meglátjuk mi fér még erre a tákolmányra.

Üdv!

A lebegő "raklapra" a Szablya Hatos rakterében lévő ládákból egyszerre egy fér fel szóval ha minden ládát át akartok hordani akkor ötöt kell fordulni az összekötő "alagúthoz" viszont az öt láda nem fog elférni egyszerre a folyosón az összekötő "köldökzsinór" környékén. Szóval egyszerre egy láda mozgatható a raklappal az összekötéshez és maximum két láda fér el a csatlakozó zsilipek környékén. . . .

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #202 Dátum: 2020. Február 02. 08:15:10 »
Valójában azt várom, hogy valamiféle döntésre vagy kivitelezhető tervre jussatok a ládák átszuszakolása kapcsán mert több variáció is van de spéciel az nem működik, hogy az összes ládát felhalmozzuk az összekötőzsilipnél és utána kikapcsoljuk a gravitációt és áttuszkoljuk őket mert nem fér oda az összes láda maximum kettő és akkor is szűkösen vagytok. Szóval akkor mi a terv vagy hogyan modosúl? De tudjátok mit írok két sort.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #203 Dátum: 2020. Február 02. 16:31:06 »
Üdv!

Hamarosan írok, most értem haza... nem valószínű a mai nap de igyekszem. sry ::)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #204 Dátum: 2020. Február 08. 09:03:27 »
Demo

Egy pár pillanat erejéig nézték egymást, Demo felhúzott szemöldökkel olyan arcot vágott, mint aki nem teljesen érti, hogy mit mondott az aa'raa, majd Hukkar töri meg a csendet, mire Demo egy mosoly kíséretében válaszol az aa'raa-nak.
- Megköszönném, ha felvinnéd ezt a hajóra - nyújtja át a ládát a robbanószerekkel.
- Nekem teljesen megfelel, legalább valaki olyan van a hajón aki vész esetén be tudja indítani a rendszereket, amíg mi átvánszorgunk. - majd elfordul, és felméri a suhanókat, aztán pedig az zéró G vértezeket. Végül az utóbbiak mellett dönt, és szépen lassan elviszi őket a zsiliphez, majd a fegyveres ládákból kiveszi a mesterlövész puskát, megnézi az energia celláját, hogy mennyire használható-e még, majd azt a ládát elkezdi odavinni Hsszsik posztjához a csatárláncban.
Utoljára a suhanókat tolva próbál bemanőverezni velük a zsiliphez.

Üdv!

A Zero-G vérteket egyedül nem bírod el sőt valószínűleg ketten sem, talán hárman együtt meg tudjátok mozdítani (Imperial Sourcebook 40. oldal) a suhanókat meg a teherraktárból csak a teherrámpán keresztül lehet kivinni a hajóból azok a közlekedő folyosón nem férnek el egészben maximum szétszerelt állapotban.


Más

A ládákat addig nem tudjátok átmanőverezni a összekötő zsilipen amíg aktív a gravitáció, vagy de nehézségekkel és jó eséllyel balesetet fogtok szenvedni a gravitációváltás határán vagy amiatt...
« Utoljára szerkesztve: 2020. Február 08. 09:08:17 írta Filio Mortale »

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #205 Dátum: 2020. Február 08. 10:14:15 »
Szóval, vehetjük úgy, hogy a ládák érkeznek folyamatosan, az A'ara hordja át őket a létrán, a gravitáció ki-bekapcsolása segítségével, és a pájlot meg hordja el a szajrét a másik oldalon, hogy ne rostokoljunk itt?
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #206 Dátum: 2020. Február 08. 14:46:40 »
Szóval, vehetjük úgy, hogy a ládák érkeznek folyamatosan, az A'ara hordja át őket a létrán, a gravitáció ki-bekapcsolása segítségével, és a pájlot meg hordja el a szajrét a másik oldalon, hogy ne rostokoljunk itt?

Ártatlan kérdésem. Vajon mennyire biztonságos a gravitáció ki-be kapcsolgatása miközben a ládákat egy anigravitációs raklapon próbáljátok meg szállítmányozni. Valamint csak egy raklapotok van a túlsó oldalon mivel viszitek el a felgyülemlett ládákat mert nagyon több hely ott sincsen. Nem vagytok logisztikai lángelmék. Arra próbáltalak rávezetni benneteket néhány reaggal ezelőtt, hogy kapcsoljátok le mindkét hajóban a mesterséges gravitációt és a súlytalanságban úsztassátok át azokat a cuccokat amik átférnek a zsilipen, de ti a bonyolultabb variálósabb megvalósítást választottátok :P

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #207 Dátum: 2020. Február 08. 16:04:40 »
A gravitáció kapcsolgatását csak a zsilipek területére koncentrálva értettem... És két raklapom van... A ROSSEBBE! Csak egy van. Biztos vagyok benne, hogy amikor megtaláltam, hogy van ilyen, kettőt írtam fel, és nem emlékszem, hogy egyre változtattam volna.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #208 Dátum: 2020. Február 09. 07:47:15 »
A gravitáció kapcsolgatását csak a zsilipek területére koncentrálva értettem... És két raklapom van... A ROSSEBBE! Csak egy van. Biztos vagyok benne, hogy amikor megtaláltam, hogy van ilyen, kettőt írtam fel, és nem emlékszem, hogy egyre változtattam volna.

Üdv!
Igen csak egy van, de jó is, hogy ez feljött, mert úgy tűnik van itt még egy félreértés közöttünk ami egy technikán alapuló sci-fi (jelenleg űropera) játékban nem biztos, hogy egészséges.
A star warsban a szállítóhajótok „kicsi” hajónak minősül mivel a léptéke „vadászgép” így az egész hajó egy zónának számít azaz a gravitációt nem lehet zónánként-szektoronként ki be kapcsolni, ha lekapcsoljátok a gravitációt akkor az egész hajón nem lesz… A csatahajó léptékű hajókon ami már nagy hajónak minősül lehet azt megcsinálni amire gondoltál, hogy szektoronként zónánként lekapcsolják vagy bekapcsolják a gravitációt.
Mindenkitől bocsánat, hogy most ilyen szőrszálhasogatónak tűnök egy ilyen jelentéktelennek mondható helyzetben, de egyrészt szeretném minden játékos írás-és gondolás logikáját kipuhatolni azaz leírtok valamit és mire is gondoltatok, mert szerintem egy igazán éles helyzetben sokkal kellemetlenebb, ha leírtok valamit aztán kiderül, hogy nem is arra gondoltatok vagy amire gondoltatok az úgy nem valósítható meg… Lásd jelenlegi helyzet, nem mindegy, hogy azt írjátok, hogy:

-   Odahordjuk a ládákat a zsiliphez és kikapcsoltatjuk mindkét hajón a gravitációt (erre írom, hogy nem fér oda mindegyik láda) vagy,
-   Miközben odahordjuk a ládákat a zsiliphez kikapcsoltatjuk a gravitációt mindkét hajon a zsilipek környékén (erre írnám, hogy azt nem lehet a hajó méretéből adódóan egy gravitációs mezőt létrehozó eszköz van ami az egész hajón egyszerre teremt gravitációt, ha az lekapcsoljátok akkor az egész hajón nem lesz gravitáció)


Akkor most álmodjátok meg pontosan, hogyan tovább és aki "vezényli" az átrakodást az írja meg, hogyan cselekszik és mit csinál, feltételezni fogom, hogy a többiek nem ellenkeznek, hanem a keze alá dolgoznak és végrehajtják legjobb tudásuk alapján az utasításokat. Köszönöm.



Rakodó háló [2db 10x10méter](200K)
Suhanó védőszemüveg (300K)
Repulsorlift Kocsi [] (300K)

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Cantina - megbeszélések
« Válasz #209 Dátum: 2020. Március 01. 08:03:15 »

1.) Számítógép programozás C#18
2.) Szállítóhajó vezetés C#13
3.) vagy egy személytől kettős próba Számítógép programozás és Szállítóhajó vezetés C#15
4.) vagy Parancsnoklás C#6 próbát követően csapatmunka +1D és C#15-re próba jártasságok átlagával[/color][/b][/i]

Úgy látom, a sima szállítóhajó próbának van a legtöbb értelme, mert nincs számítógép jártasságom...
Amire figyelsz, az a világod.