Szerző Téma: Elysium - kibeszélő  (Megtekintve 4443 alkalommal)

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #75 Dátum: 2019. Október 27. 20:56:58 »
Jó lesz :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Rigófütty

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #76 Dátum: 2019. Október 27. 23:14:52 »
Bocsánat. Holnapra tényleg megleszek.:)

Vissza nem olvasom az egészet most, lehet írtátok is... Szerintem emberség függő is, hogy éppen ki miként éli meg a vámpír létet. Mert nem hiszem, hogy pl. egy Asszamita aki Vér ösvényén van, vag egy Giovanni, vagy Tzismce is nagyon lelkizős lenne. Bár igaz ezt kezdő vampírokra értetted, szóval lehet hülyeség amit írok.:)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #77 Dátum: 2019. Október 29. 18:52:29 »
Késznek nyilvánítom a karaktert, ha bármi nem stimm vagy kérdéses jelezze bárki.
Jah, felszerelés... de az rövid lesz...


...egyébként az illetékesnek köszönöm a kép átméretezését.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #78 Dátum: 2019. Október 29. 19:41:29 »
Üdv!

Én is igyekszem minél hamarabb befejezni a karaktert, de én most úgyis elmegyek másfél hétre külföldre szóval nem nagyon fogok tudni írni valószínűleg, tehát ha pár éjszakával később is tudok csatlakozni az lenne a legtutibb :).

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #79 Dátum: 2019. November 01. 14:00:17 »
Mint írta a MAGE kalandba is, idő mint a tenger. Nem kell rohanni mert akkor csak elsietitek. Nyugodtan bárminemű kérdés óhaj sóhaj jöhet és én erre majd válaszolgatok.
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #80 Dátum: 2019. December 15. 14:56:06 »
Üdv!

Közben elkészültem a vámpírkámmal, de végül egy gangrel lett.

Megkérdezném, hogy mi az álláspont ezzel a mesével? Hosszúra nyúlt a csend... :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #81 Dátum: 2019. December 15. 16:41:18 »
Sziasztok!

Csupán erre szimatolgatok. :cookie:  :)

Még nem pörgött fel az Uwel Lábnyoma, így az a kényszerképzetem van, hogy lenne időm egy második próbálkozásra is.
Vámpírkodni meg régen vámpírkodtam és érdekesek voltak az eszmefuttatások. :D

Lenne-e hely ebben a mesében?
Valami olyan karaktert hoznék, aki Loszi vélt- vagy valós susnyásában héderel, így ha mégse tudom aktívan követni az eseményeket, akkor nem zavar sok vizet, ha "otthon maradt" a kari.

Ötleteim az eddigiek alapján:
- 1m-es Gargoyle, könyvtáros/könyvmoly, aki a könyvtár padlásán lakik. (Afféle házimanó jelleggel.)
- Az általatok emlegetett troll a híd alatt.  8)
- Captain Badass, a Brujah szuperhős, aki éjszakánként osztja az "igazságot" meg a "demokráciát" az utcákon. (Azért szereti az automata fegyvereket, mert akár 30 demokráciát is át tud adni pillanatok alatt... 31-et, ha a csőben is van demokrácia. :pirate: ) ... Na jó ez csak poén.  :rofl:
- Mexikói bevándorló Szetita az Azték bevándorolt vérvonalból, aminek most nem jut eszembe a neve, de jaguárrá biztos tudna változni meg ilyenek.

Persze lehet ezeknél kiforrottabb koncepciók is eszembe jutnak. ;) (Kivéve a magasságában korlátozott vízköpőtörp, mert azt komolyan gondolom.)



Nem elérhető Rigófütty

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #82 Dátum: 2019. December 16. 15:42:32 »
Én is kész vagyok, holnap igyekszem feltölteni, de legkésőbb csütörtökig sikerülni is fog szerintem.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #83 Dátum: 2019. December 16. 18:13:09 »
Remek remek :D


Idézet

- Mexikói bevándorló Szetita az Azték bevándorolt vérvonalból, aminek most nem jut eszembe a neve, de jaguárrá biztos tudna változni meg ilyenek.



Tlaqicue :D Nekik Protean van Spertentis helyett.

Amúgy bármi előfordulhat....itt nincs tiltás...talán csak a KOponyák hírnöke meg a True Brujah...ezek egy kicsit OP-k
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #84 Dátum: 2019. December 18. 17:23:56 »
Az olyanok használhatóak, mint a Guide to the Anarchs vagy a Clanbook-ok? Ezek nekem angolul vannak meg, így nem tudom mennyire aránytalan előny, hogy a csak magyar útmutatókból dolgozó kollégák ezeket nem használják/ismerik?

Az anarch-ot az Anatchs Guide alapján vagy a Magyar alapkönyv alapján kellene összerakni?

Sabbat túlélő, kettősügynök, eddig volt beépülve, de most visszatért a Camarillához hozható?

Egyébként finomodtak az ötleteim is, bár még nem volt érkezésem komolyabban összerakni  őket előtörténetileg, meg statilag sem. Jelenleg ezek futnak:
- A már említett vízköpő
- Nosferatu könyvelő, jóó nagy Rejtőzés-sel. Az igazzy kívülálló/külső szemlélő, aki végig részt vett a harcokban, csak annyira szürke és jelentéktelen, hogy igazán egyik oldalnak sem tűnt fel, hogy ő ott van. :wtf:
- Ifjú és lánglelkű Tremere, aki vagy már kilépett a Piramisból vagy még csak kilépőben van. (Vagy csak névleg lépett ki és valójában keresi a valóban kilépetteket az aranch-ok és esetleg feltűnő szabbat-ok soraiban.)
- Ravnos/antitribu - A kettős-hármas-ötös ügynök, aki annyiszor váltott oldalt, hogy már maga se nagyon tudja látszólag, hogy kihez is tartozik.

Illetve néhány sokkal egyszerűbb ötlet, ha túlbonyolítanám a fentieket:
- Brujah egyetemista/aktivista, aki változást akar hozni a begyöpösödött vámpír politikába. :punk:
- Toreador felderítő/újságíró. Blogger/Vlogger. :write:
- Ventrue modell, aki nem okos, de szép.  :D (Ezzel még valamiféle klán-kotéria szerűségre is szert tehetünk, ha a két Ventrue atyafi is úgy gondolja.)

Bocs a sok ötletelésért, csak úgy vagyok vele, ha valamelyik nem fog beleférni azt még az előtt beszéljük meg, hogy jól kidolgozom és eldöntöm, hogy azzal szeretnék lenni. 8) :give-up:

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #85 Dátum: 2019. December 18. 18:19:59 »
Bármi hozható, szabbattal csak csínyján :D

Amúgy én szabadon mesélek szóval magam a történelem azaz ,hogy melyik klán hogy emlékszik meg hatalmi elhelyezkedése mindíg csúszik meg alakul. Szóval bármit lehet, bármely könyvből.

Ha te PL úgy tudod Los Angeles mondjuk a Ventrue kezén van...nos lehet nálam nem.....erre értem. A Wod ezért szép, vannak kőbevésett dolgok...de nagyon kevés. a Többi mint egy nagy massza úgy kavarod kevered ahogy akarod :D
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 18. 18:32:37 írta Papa Ocha »
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #86 Dátum: 2020. Január 04. 17:21:12 »
Jövőhét valamelyik napján indul a játék, kérek egy pici türelmet munka miatt :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Rigófütty

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #87 Dátum: 2020. Január 06. 04:42:17 »
Sikerült eltűnnöm fátyol nélkül elnézést. Meló váltás volt meg kis nyaralás. Igyekszem tölteni bocsi. :)

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #88 Dátum: 2020. Január 06. 18:23:50 »
Semmi gond, én is indítom a játékot a héten. Ráér nem kerget senki :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #89 Dátum: 2020. Január 18. 13:58:51 »
Most nincs előttem a könyv,ezért nem vagyok benne biztos hogy elég e akaraterő pontot költeni hogy megfékezze a fenevadat
...vagy akaraterő próba,ezért nem is írtam tovább a történéseket...

Ha hamarabb jön válasz megy majd a dobás,amúgy majd megnézem ha este hazaértem és utána mehet a jöhet...