Szerző Téma: Elysium - kibeszélő  (Megtekintve 4526 alkalommal)

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #30 Dátum: 2019. Október 23. 16:54:27 »
Egy dolgot azért tartsatok figyelemben. Vámpírnak lenni nem habostorta dolog. Vért kell innod,hogy szentségtelen életed meghosszabítsd. A tűz a nap téged jobban bánt mint egy átlag embert. Ráadásul még a véredben az esszenciádban viselsz egy Primodial azaz ősi fenevadat ami hajt előre gyakran akaratod ellenére amit iszonyú nehéz legyűrni...ha egyáltalán sikerül.

Én nem kételkedem abban,hogy nem ismeritek a világot mert említettétek hogy ismeritek. Csak gondoltam megírom én ,hogy viszonyulok hozzájuk. :D

Dióhéjban" Vámpírnak lenni szar".

Olyan helyzet ez mint mikor annó kaptam előtörténeteket Mage játékhoz jelentkeztek ( kb6 éve) Javarészt mindenki úgy írta le,hogy mikor a mágusa felébredt azaz realizálta van mágia meg az univerzum tágas mint a fene és persze,hogy az egész élete egy hazugság....nos ők mosollyal az arcukon boldogan vetették bele magukat.

NOS.....Mage felébredés kegyetlen szar, mert ráébredsz olyan dolgokra melyek olyan súlyt viselnek sokan összeroppannak alatta. A Mage-ban a horror faktor egyik része ez.....everything is a lie/ minden hazugság Nem egy könyv szól mage témában arról,hogyan kell kezelni a felébredést....az Initiatives to the Art a kezdő játékosok könyve ott írják is,sokan az ébredést követően öngyilkosok lesznek mert nem tudják elviselni a sokmindent egyszerre.

Visszatérve vámpírra, ott is gyakran lesz a vámpír ha persze emberség ösvényes olyan helyzetben,hogy eljátszik a gondolattal,hogy véget vet a nemlétnek mert ez így fos.

Összegezve nem ellenetek irányul a dolog, csak gondoltam leírom én hogy gondolom a vámpírságot vagy a WOD-ot úgy mindenestül.
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #31 Dátum: 2019. Október 23. 17:43:13 »
QQcs

Köszönöm, ez egy nagyon jó összefoglalása annak, hogy ez a játék miért horror és nem arról szól, hogy milyen menő képességekkel rohangálni és azt hinni, hogy vérszívónak lenni jó.

Alapvetően egy frissen ölelt vámpírnak ahogy írtad szembe kell néznie azzal, hogy a lelke felkészült a távozásra, de az átok visszarántja és egy halott testbe zárja. Nincs ám szex meg semmi, mert nincs vérkeringés, sem hormon termelés, semmi. A szerveid kijönnek belőled mert nem kell már. Egy vérszivacs vagy amiből minden hajnalban "elszivárog" az erő. Vért kell magadhoz venned, amit élő emberekből veszel el (állatokból, de az nem az annyira tápláló). Vért inni olyan mint azt a drogot szedni amitől totál függő vagy. S ha véletlenül nem is szívsz szárazra senkit, ölöd meg, akkor is állandóan ott van ennek a veszélye. A Bestia az öleléssel jön. Egyes történetek szerint ez egy démon, mások szerint az Arkangyalok átkának manifesztációja. Akármi is ez, állandóan ott van. Fél dolgoktól vagy épp dühös és van hogy egyszerűen csak olyasmire vesz rá amit a lelkiismereted nem igazán bír el.

Az atyád ki, milyen körülötte a politikai elhelyezkedés, milyen klánod van, mi a hátránya, az átka? Hogyan ítélik meg. Aztán elkezdődik a tanításod, vagy nem ha olyan klán tagja vagy és meg kell tanulnod a képességeidet is használni. Sok dolgot... aztán beilleszkedni a társadalomba és végül ráébredni, hogy a nálad öregebbek játékszere vagy. Közben az emberek akikkel bármilyen kapcsolatod van, folyamatos veszélynek vannak kitéve a te döntéseid miatt és persze a felelősség súlya is rajtad van. Ha jön bármi ami veszélyes, te mész előre... kis ágyútöltelék.

S ha mindezen túl vagy, elmondhatod, hogy tapasztalt ifjú vagy...

Ez igazi VtM kaland a játékos lelkét is kikezdi akkor szívás, hogy igazán csak egy mazochista bírja...
Nekem például már volt hogy elég volt. Onnan tudtam, hogy a játék tökéletes.

De persze kellenek a jó és enyhítő dolgok is, mert azért ez mégis csak egy játék.

S vannak ugye nem csak emberség ösvényét követő vérszívók.
Léteznek más utak, de ott is van ösvény és maximum a bűnök mások.

Szóval... személyes véleményem szerint egy igazi VtM játék minden értelemben szívás.

Másfelől ez a rájöttem vannak vámpírok és jelentkeztem, ez nekem igen meredek elképzelés,  mert akkor mi történt a Maszkabállal? Mit csinált a Sabbat hogy nem vettek észre? Erre a történetre mindenképp kíváncsi vagyok :)
Mint Herceg a Főszolgabírót a Seriffeket biztos elővenném ez hogy lehet. Vagy akinek a területén ez történt... szóval kemény szívás elé állítanék pár káinitát, akik tuti rajtad vezetnék ezt le :D
De ez csak én vagyok :)

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #32 Dátum: 2019. Október 23. 17:57:28 »
Szerintem, amit itt leírtatok, azt a játékon belül egy cinikus, bűnbánó karakter érezheti. De nem csak ilyen szerepek vannak. Pl.: A karakter, akit kidolgozok az egészet üzletnek tekinti. Kissé pszichopata szegény, így az a kis kellemetlenség, hogy vért kell innia és napközben nem mutatkozhat nyílt helyen, bőven megéri neki az öröklétet, és hogy gyarapíthatja a hatalmát.
Az meg, hogy egy-egy ember időnként megtudja, hogy léteznek a vértestvérek... szerintem elkerülhetetlen. Főleg, ha magas körökben forog, ahol szintén lehetnek vérszívók. Egy kis kutatómunka, egy-két pénzzel teli aktatáska ide-oda, és már le is hullik a lepel.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #33 Dátum: 2019. Október 23. 17:57:34 »
Sok dolgot... aztán beilleszkedni a társadalomba és végül ráébredni, hogy a nálad öregebbek játékszere vagy.

Az Új Vampire 5-dik kiadásból ezt vették ki. Az Öregek eltűntek és mindenki qvázi ifjonc vámpír küzdenek a hatalomért...ami szerintem egy rakás tehántrágya.  :angry2:


Thyriel  köszönöm neked, ez a mondandóm tökéletes kiegészítése volt. Sört neked :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #34 Dátum: 2019. Október 23. 17:58:28 »
Ez egyértelmű...ha a karakter nem mazo-pista vagy egy igazi monsztőr akkor megvannak a maga kis szenvedései mindenkinek. Nem ehetsz egy rendeset mint régen...jó,ehetsz csak nem érzel szinte semmi ízt.Kivéve ha költesz vérpontot,akkor lehet fincsi a kajcsi,csak
1/szinte azonnal kiöklendezed...így kétséges hogy megéri-e...
2/ valamint vért használtál rá,megint lehet vadászni.
Nyilván  a karakterek gyakran elgondolkoznak a vámpírlét átkain,akár még játékba is előkerülhet egy-egy gondolat valaminek a kapcsán. Mint ahogy az is felmerülhet hogy a nemlét sokkal jobb lehet,de egyértelmű hogy játékba nem fogja a karakter szétlőni a fejét,mert azért csináltam a karaktert hogy használjam...különben csinálhatom az új karaktert :)

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #35 Dátum: 2019. Október 23. 17:58:53 »
Szerintem, amit itt leírtatok, azt a játékon belül egy cinikus, bűnbánó karakter érezheti. De nem csak ilyen szerepek vannak. Pl.: A karakter, akit kidolgozok az egészet üzletnek tekinti. Kissé pszichopata szegény, így az a kis kellemetlenség, hogy vért kell innia és napközben nem mutatkozhat nyílt helyen, bőven megéri neki az öröklétet, és hogy gyarapíthatja a hatalmát.
Az meg, hogy egy-egy ember időnként megtudja, hogy léteznek a vértestvérek... szerintem elkerülhetetlen. Főleg, ha magas körökben forog, ahol szintén lehetnek vérszívók. Egy kis kutatómunka, egy-két pénzzel teli aktatáska ide-oda, és már le is hullik a lepel.

Ez nekem egy Ventrue vagy egy Giovanni sztereotípiára emlékeztet :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #36 Dátum: 2019. Október 23. 18:06:28 »
Idézet
Ez nekem egy Ventrue vagy egy Giovanni sztereotípiára emlékeztet :D


Lehet arról is van szó :)

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #37 Dátum: 2019. Október 23. 18:12:19 »
Idézet
Ez nekem egy Ventrue vagy egy Giovanni sztereotípiára emlékeztet :D


Lehet arról is van szó :)

Nem szándékosan, de úgy tűnik beletrafáltam :)
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #38 Dátum: 2019. Október 23. 18:14:31 »
Amúgy pirospont annak aki kitalálja mely klán vagy vérvonal a legösszetartóbb :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #39 Dátum: 2019. Október 23. 18:17:37 »
A Nosferatuk...

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #40 Dátum: 2019. Október 23. 18:19:39 »
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #41 Dátum: 2019. Október 23. 18:42:35 »
Akkor mehet ez a karakter? Vagy találjak ki másikat? Ha jó, akkor lehet önkéntes, vagy figyeljen fel rá inkább valami bennfentes?
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #42 Dátum: 2019. Október 23. 19:13:15 »
Akkor mehet ez a karakter? Vagy találjak ki másikat? Ha jó, akkor lehet önkéntes, vagy figyeljen fel rá inkább valami bennfentes?

Jó lesz de talán egy picit még agyalj hogy lett vámpír. Mert ez a "megkerestem a vámpírokat" dolog sántít abban az esetben is,hogy ha ilyet tudnál akkor nem beölelnek hanem megesznek plusz mindenkit aki veled valaha érintkezett :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #43 Dátum: 2019. Október 23. 19:19:50 »
Persze, nem úgy gondoltam, hogy becsenget a fészekbe, hogy "Helló, én vagyok az új tag". Hanem, valami szövevényes ügynökhálózaton keresztül férkőzik a tag közelébe, akiről kiderítette, hogy vérszopó. De ha úgy jobb, akkor nem derít ki semmit, hanem majd egy hosszúfogú felfigyel a befolyására, meg a pszichopatizmusára :)
Mondjuk azt már kitaláltam, hogy amiért ilyen pofátlanul nyomult, bevették ugyan, de nem gyógyuló sebbel "ölelték" meg.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Elysium - kibeszélő
« Válasz #44 Dátum: 2019. Október 23. 19:20:27 »
Idézet
mindenkit aki veled valaha érintkezett :D

Jobb esetben uralommal tisztára mossák az agyukat. Ahogy a Kamarilla szokta.

Persze, nem úgy gondoltam, hogy becsenget a fészekbe, hogy "Helló, én vagyok az új tag". Hanem, valami szövevényes ügynökhálózaton keresztül férkőzik a tag közelébe, akiről kiderítette, hogy vérszopó. De ha úgy jobb, akkor nem derít ki semmit, hanem majd egy hosszúfogú felfigyel a befolyására, meg a pszichopatizmusára :)

Az utóbbi lehet jobb lenne,mert  ha belegondolsz csak vegyünk egy való életi példát.

Dolgozol egy megacégnek egyre feljebb kerülsz majd végül rájössz a cég egyik embere egy maffiaszervezet tagja. Olyan ügyleteket bonyolít amivel hetente a fizetésed 10x-esét kereshetnéd. Beleugrasz még ha tudod ebből nem tudsz kiszállni és lehet ha elcseszel valamit feldarabolnak?  :D Azaz önszántukból ritkán lesznek az emberek ilyen "vámpírok". Nagyon nagyon ritka, nem lehetetlen de ezt ki kellene bontanod. Mert még ha meg is tetszik a hatalom...valószínűleg van annyi eszed,hogyha elfogadod a vámpírságot egyrészt a vámpírátok szar lesz másodsorban egy vagy több öreg bábja leszel még ha az akaratod és az eszed penge is.....sajna a kuki rossz végén leszel.

Amúgy pirospont annak aki kitalálja mely klán vagy vérvonal a legösszetartóbb :D

Amúgy a leges legösszetartóbb klán a Ravnos. A család mindenek felett, nem csak ghoul családjaik vannak de maga a roma közösség plusz az indiai kapcsolatok olyan erős köteléket hordoznak,hogy ennél csak kevesebb dolog erősebb.

Az asszamitát és a tremere-t is megjelölhettem volna de ha belegondoltok ezeknek vannak antitribu tagjai ami már eleve borítja a dolgot. Plusz visszatérve a Ravnosnak is van Antitribuja....de azok a fő eszmétől nem szálltak el messze azaz egy antitribu ravnos és egy rendes Ravnos leülnek beszélni és semmi gáz...míg egy másik klánból való és annak az antitribu tagja leüllnek aztán lehet a széklábbal karózzák le egymást.
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax