Szerző Téma: A dúlás - Off topic  (Megtekintve 166 alkalommal)

Nem elérhető Quator

• Haladó
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 1
Re:A dúlás - Off topic
« Válasz #15 Dátum: 2019. Szeptember 28. 12:21:12 »
Sziasztok!

Őszintén szólva elakadtam. Mindhárom koncepció nagyon jól sikerült és mindig úgy döntök, hogy azzal leszek, amelyiket épp átnézem/végiggondolom... Aztán a következőnél is ugyan így gondolom. :)

Az Uwel-paplovag áll talán legközelebb hozzám az általam szeretett "fanatikus rombológép" koncepció miatt.

Az Antoh-pap viszont amellett hogy magamhoz képest jelentős varázshatalommal bír, még a "magas rangú (hadvezéri készségekkel is megáldott) hős" koncepciót is jól alátámasztja, ami miatt talán ő lenne a legelismertebb a három koncepcióm közül.

A varázsló meg varázsló, amiben leginkább az vonz, hogy 120 MP-ből nagyon ritkán (talán még sose) garázdálkodhattam. :)

Nem elérhető wolftern

• Moderator
  • Haladó
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 0
« Válasz #16 Dátum: 2019. Szeptember 28. 17:36:28 »
Húha! ;D Ha jól értem azt szeretnéd h rásegítsünk a döntésedre.  :paranoid:

Látatlanban az Antoh-pap a legszimpatikusabb, de CKL karaktere nélkül ez inkább csak kiegyezés, mint valódi voks. Amúgy azt hittem elvesztetek, 1 hete semmi jel. :dumb:

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

• Nemeskyr kardforgató
  • Haladó
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
« Válasz #17 Dátum: 2019. Szeptember 28. 23:22:14 »
Üdv!

Hát én elsősorban most a harcosabb kasztok felé fordultam, bár erősen gondolkodom egy Adron-inkvizítoron, mert a pontokból végül is kjiött... :D

Kérdés: wolftern, ha házilag gyártottam "yankari veterán" harcos kasztot, érdekel, vagy effélékre nem vagy vevő? (puszta kíváncsiság)

Egyébként jelenleg az elf gladiátor, egy lovag, egy "harci bárd" és az inkvizítor között őrlődök. :D

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető wolftern

• Moderator
  • Haladó
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 0
« Válasz #18 Dátum: 2019. Szeptember 29. 08:15:27 »
Üdv!

Adron-inkvizitor! egy szó: CSÚCS  :D

Kérdés: gyors megnéztem a hulla és selmo nevezetű mókusok könyvét, és nincs benne yankari légiós. Így vevő vagyok az ilyenre, de a vétó jogot azért fent tartom, mivel nem egyszer...

Idézet
Egyébként jelenleg az elf gladiátor, egy lovag, egy "harci bárd" és az inkvizítor között őrlődök. :D
mmm...Mikor készül el?  :kacsint: Szerintem mindkettőtök ötletei szuper jók, csak a megvalósulása nyűglődés.

Az meg h túléli-e többnyire a szerepjáték és a döntések egyvelege.  :fair_fight:

Nem elérhető Quator

• Haladó
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 1
« Válasz #19 Dátum: 2019. Szeptember 29. 14:17:35 »
...Mikor készül el?  :kacsint: Szerintem mindkettőtök ötletei szuper jók, csak a megvalósulása nyűglődés.

Amint sikerül végleg eldöntenem, onnantól kb 2-3 óra, amíg bepötyögöm az előtörténetet, meg a statot. 8) :ahoy:

Az Adron-inkvizítor érdekesen hangzik. (Ráadásul egyesíti a varázslót, meg a közismert papot. Így mellé az Uwel-paplovag teljesen jó lenne, mint fő ítéletvégrehajtó. :kill:)

Hogy haladjunk is kicsit a döntéssel, bár fájó szívvel, de elengedem a varázslót is.

• Nemeskyr kardforgató
  • Haladó
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
« Válasz #20 Dátum: 2019. Szeptember 29. 15:03:53 »
...Mikor készül el?  :kacsint: Szerintem mindkettőtök ötletei szuper jók, csak a megvalósulása nyűglődés.

Amint sikerül végleg eldöntenem, onnantól kb 2-3 óra, amíg bepötyögöm az előtörténetet, meg a statot. 8) :ahoy:

Igen ezzel kb. én is így vagyok.
Egyébként az előtörténetek sokkal inkább megvannak, mint a statok vagy a jellemrajzok maguk. :)

Az adronita nekem is nagyon érdekes, de még nem egészen tudom, hogyan is "nézne ki" a valóságban. Valahogy nem tudom beleilleszteni a háború forgatagába, mint inkvizítor, meg hogyan viselkedne, mit csinálna ebben a helyzetben... Annak nincs sok értelme, hogy Ute Betan mellett ücsörögjön a Gömbszentélyben és utána egyszerűen Shackallor kivarázsolja a ringből, de a harctéren meg harcértékek nélkül...

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Nem elérhető wolftern

• Moderator
  • Haladó
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 0
« Válasz #21 Dátum: 2019. Szeptember 29. 17:15:44 »
Idézet

Többnyire ez költői kérdés volt :D

"Az adronita nekem is nagyon érdekes, de még nem egészen tudom, hogyan is "nézne ki" a valóságban. Valahogy nem tudom beleilleszteni a háború forgatagába, mint inkvizítor, meg hogyan viselkedne, mit csinálna ebben a helyzetben... Annak nincs sok értelme, hogy Ute Betan mellett ücsörögjön a Gömbszentélyben és utána egyszerűen Shackallor kivarázsolja a ringből, de a harctéren meg harcértékek nélkül..."

Idézet
"...A kalandozók egy rendkívül összetartó, speciális csapatot formálnak: a Pyarroni Papi Szék (és akár közvetve a Pyarroni Inkvizíció) egy veterán végrehajtó egységének életben maradt, már visszavonult tagjai. Nem feltétlenül egyházi szerepet betöltő személyek, ám mindenképpen a Papi Székhez és Pyarronhoz végtelenségig hűek..."

"...Az egykor aktívan működő végrehajtó egység tagjai ma már visszavonult veteránok, akik még mindig a Papi Szék és az Államszövetség szolgálatában állnak, ám inkább oktatói, tanácsadói, döntéshozói és egyéb szerepkörökben..."

Namár most: Nem ragaszkodom sem a veterán, sem a visszavonult szavakhoz. A lényeg h ott kezdünk, h "Pár órával ezelőtt
Ute Betan, Adron kegyeltje kráni fogságba esik, egyesek szerint meghalt"
A karakterek mindennapos tevékenységeiket végzik, és mivel -koncepciótól függően- vagy a papi szék hűségesei/bérencei/ügynökei vagy az inkvizíció emberei (egy vezér és egy alárendeltel -nem feltétlenül muszály alárendeltnek lenni, de 1 csapatot alkottok, hosszú-hosszú évek óta.) Most pedig a Kráni ostrom miatt, Pyarronba ragadtatok, és ha akarnátok simán kitörnétek elmenekülnétek ÁM! mivel kimeríthetetlen hűséggel éltek Pyarron/a papi szék/inkvizíció iránt, (ja és a legfontosabb a hazafiasság) ezért arra vártok h valaki mondjon valamit, miben segíthettek VAGY történjen valami; megjelenik Shackallor és végre kiderüljön ki a legény a gáton. -Ezt mindenki,  maga dönti el, h mi célból nem rohant még a kráni légiónak.

Sejtem amúgy mire gondolsz CKL, de sztem ilyen helyzetben mindenki rákényszerül a nem kívánatos cselekedetekre. Nem azt akarom mondani h mindenki kezébe fegyvert nyomnak azt irány a fal, de azt sem hiszem h egy efféle karaktert beállítanának egy körbe, és varázserejével egy gömböt kellene táplálnia amíg eszméletét nem veszti. Szerintem felmentést kap (főleg h kalandozó is) és kedve szerint cselekedhet, amíg érte nem küldenek h feladat van, irány a bánya  ;D Az pedig a saját belátására van bízva, h új varázslatot fejleszt v a falról likvidálja a veszélyes varázslókat, esetleg otthon pihen, v valakivel járőrözve segít a rászorulóknak. Hozzáteszem h igen értem, mi mást csinálhatna egy ilyen karakter, mint h beáll a körbe vagy vési naphosszakat a rúnákat, hiszen ő ehhez ért.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 29. 17:38:38 írta wolftern »

Nem elérhető Quator

• Haladó
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 1
« Válasz #22 Dátum: 2019. Szeptember 29. 18:58:42 »
Ööö... nekem ez a "nyugdíjas végrehajtó" dolog elkerülte eddig a figyelmemet.

Gyakorlatilag mi vagyunk az ynevi Feláldozhatók?  ;D Sylveasther Sta'Lonne és csapata? 8) :pirate:

Így viszont még inkább az Uwel-paplovag felé billen a mérleg. :)
Persze Antoh harcias papja is belekerül ilyen csapatokba, főleg ha voltak tengeri missziók is. ;)

Nem elérhető wolftern

• Moderator
  • Haladó
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 0
« Válasz #23 Dátum: 2019. Szeptember 29. 20:51:57 »
 :) pedig írtam. Szept. 18 -i üzenet... talán a első.

Igen. Nagyon jó a hasonlat is, ti vagytok a "Feláldozhatók" Ynevi megfelelői. :D

Antoh és a tengeri missziók: azért esett a választásom Antoh koncepcióra, mivel a felvázoltakkal ellentétben nem olyan durva a helyzet, h Uwel-t is be kelljen vonni.  :-[

Mint írtam, jó ha nem a "csak tank, meg a varázsos barátja" opciót válsztjátok -legalábbis nekem - mert így a karakterek talán kevésbé választják a harci megoldást
- leverünk mindenkit, aztán ha elakadunk ott a magic. DE! az is igaz h ez is egy erős csapat.

Szval mind1 mi a döntés, sztem harcos+vari és a adron+antoh karakterekkel is túlélhető. 8)

• Nemeskyr kardforgató
  • Haladó
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
« Válasz #24 Dátum: 2019. Október 03. 23:26:22 »
Üdv!

A hétvégén szeretném végleges formába önteni a karaktert.

Quator, te közelebb jutottál a döntéshez?

CKL