Szerző Téma: Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok  (Megtekintve 2065 alkalommal)

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #15 Dátum: 2019. Augusztus 27. 20:15:43 »

" 1. Hogyan tudod meg, hogy mennyire régi egy tárgy?
Megfogod, beletöltesz valamit és rendeltetése ellen használod. Ez esetben szürcsölök meg kinyalom....változást érsz el vele mert a csészét nem így használják.


Kérdés: Abból, hogy kinyalod a bögrét... khm... hogyan állapítod meg, hogy mennyi idős? Érzed a nyelveddel az előtted beletorkoskodók ízét? :D
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #16 Dátum: 2019. Augusztus 27. 20:19:24 »
Inkább a csésze előző használójának lelkét bolygatom fel vele. :)
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #17 Dátum: 2019. Augusztus 28. 00:09:44 »
A reggeli újság címlapja...és a kaland címe:

" Agyonverték a gyógyító sámánt!
Ma reggelre virradóan vérbe fagyva találták a békés életet élő gyógyító sámánt... a rendőrség nagy erőkkel
keresi az elkövetőket,...a halálmágust és bűntársait..." 

:D  :fair_fight:  :ufo:  :wow!:

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #18 Dátum: 2019. Augusztus 28. 07:16:19 »
Inkább a csésze előző használójának lelkét bolygatom fel vele. :)

S ettől az előző használóról tudsz meg dolgokat nem a csésze korát. Azt szerintem a csésze szellemetől amit előtte felébresztesz vagy adott esetben anyagi mivoltjaban mióta van ebben a formában esetleg 🙂

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #19 Dátum: 2019. Augusztus 28. 09:37:22 »
Ez is egyfajta megoldás. A Mage sokakat azért riaszt el mert millió megoldásra ad lehetőséget :)
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #20 Dátum: 2019. Augusztus 28. 09:55:49 »
"Az univerzum nem más mint.....?"
... egy hatalmas vécécsésze.

...végtelen lehetőségek tárháza.

1. Hogyan tudod meg, hogy mennyire régi egy tárgy?
Spoiler: megjelenítés
"Megkérdezem" az alkotóelemeit, hogy mióta vannak ebben a formációban. (Tehát atomi szinten vizsgálom meg a tárgyat)

2. Egy folyosón állsz, 10 ajtó van rajta, az egyik a helyes út, a többi kilincséhez érve meghalsz, hogyan fogod meg a helyeset
Spoiler: megjelenítés
Itt tényleg az az egyetlen jó út, amin bejöttem, mivel 10 ajtó van, nekem meg be kellett jutnom a folyosóra. Vagy, ha beteleportálódtam valami okból, akkor kesztyűben fogom meg a kilincset és nem érek hozzá.

3. Hogyan hiteted el valakivel, hogy te az vagy, akinek állítod magad?
Spoiler: megjelenítés
Obi-van Kenobi módszerével. Miközben hatásosan érvelek, meggyengítem az illető akaratát, így meggyőzve őt.

4. Egy jó barátod viszed autóval egy állásinterjúra egy másik településre, az üzemanyag az üzemanyagjelző szerint kifogyóban van, 10km-rel korábban volt az utolsó benzinkút, hogyan oldod meg, hogy mégis megérkezzetek az autóval időben?
Spoiler: megjelenítés
Megsokszorozom a naftát a tankban, vagy átalakítok bármilyen nálunk lévő folyadékot üzemanyaggá.

5. Vasárnap késő őszi túrázás alatt bőrig áztál a pároddal egy hegyi tisztáson bujálkodva, le kell érni a hegy lábához anélkül, hogy másnaptól egymás helyett az ágyat nyomjátok, mert mindkettőtöket látni akar a főnöke is. Miként oldod meg?"
Spoiler: megjelenítés
Az akaratommal egyszerűen kiirtom magunkból a bacikat, vírusokat. Egy kis őszi zápor meg még romantikussá is teheti a hegyi sétát.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #21 Dátum: 2019. Augusztus 28. 10:43:55 »
Gratulálok Éterita Lettél. Azaz Éter fiai tradiciós tag.

A 2-esen és az 5ösön még dolgozz. Bárhogyan nyitod ki ha az ajtó rossz akkor belehalsz. 5ösnél meg a puszta akarat okés csak az vulgáris mágia

2 fajta mágiatipus van. Dinamikus és Vulgáris

Dinamikus: olyan eset mikor megtörténhetne mágia nélkül. PL viharban pont oda vág a villám ahova te akartad. Vihar nélkül derült égből villám nincs.

Vulgáris mágia: Realitás ellenes mágia. Tűzgolyó a tenyeredből villám stb. Van ilyen de a valóság ezt megbosszulja rajtad.
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #22 Dátum: 2019. Augusztus 28. 10:54:51 »
A kettesnél akkor rossz a megfogalmazás, mert a kilincs érintése van halálosnak írva...
Az ötösnél pedig a fehérvérsejtjeinket veszem rá, hogy pusztítsák el a betolakodókat. Bocs ezt én fogalmaztam rosszul.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #23 Dátum: 2019. Augusztus 28. 11:01:03 »
A kettesnél akkor rossz a megfogalmazás, mert a kilincs érintése van halálosnak írva...
Az ötösnél pedig a fehérvérsejtjeinket veszem rá, hogy pusztítsák el a betolakodókat. Bocs ezt én fogalmaztam rosszul.

Amennyiben kötekedni szeretnénk akkor ne felejtsük el hogy ahhoz a kilincsre hass fizikailag ami nem mágia mindegy hogy van e kesztyű vagy nincs. Bottal vagy akármi el érsz hozzá mert hozzaérsz. De még mágiával is ezt tennéd ahogy én értelmezem és látom ezt ezért a járható út szerintem - s ez saját véleményem - ha alternatív módon találod meg a kiutat.

Útmutatassal. Szellem. Jövő. Energiaminta. Quantumállapot az ajtóra ható erő azok kisugárzása stb. Passzív mód.

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #24 Dátum: 2019. Augusztus 28. 11:17:23 »
Nem kötekedni akartam, de ha valaki azt mondja " ne érj a kilincshez, vagy meghalsz", akkor berúgom az ajtót, mert a kilincs a ludas. DE, ha valaki azt mondja "már a kilincs érintése is halálos", akkor nem érek még a falhoz sem. Ezért szép a nyelv. Mindent meg lehet fogalmazni :)

Tehát, ha a második verzió él, akkor megvizsgálom a kisugárzásukat és azt választom, amelyik különbözik a többitől. Vagy, ha az összes másmilyen, akkor a semlegeset fogom meg.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #25 Dátum: 2019. Augusztus 28. 12:11:14 »
Nem kötekedni akartam, de ha valaki azt mondja " ne érj a kilincshez, vagy meghalsz", akkor berúgom az ajtót, mert a kilincs a ludas. DE, ha valaki azt mondja "már a kilincs érintése is halálos", akkor nem érek még a falhoz sem. Ezért szép a nyelv. Mindent meg lehet fogalmazni :)

Tehát, ha a második verzió él, akkor megvizsgálom a kisugárzásukat és azt választom, amelyik különbözik a többitől. Vagy, ha az összes másmilyen, akkor a semlegeset fogom meg.

A berúgom az ajtót meg mindig nem paradigma szerintem. Legalábbis így simán nem. 🙂
A falhoz hozzá lehet érni nincs a kontextusban. 🙂
Amúgy jó ötleteket írtál a legtöbbre 🙂

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #26 Dátum: 2019. Augusztus 28. 12:19:34 »

A berúgom az ajtót meg mindig nem paradigma szerintem. Legalábbis így simán nem. 🙂
A falhoz hozzá lehet érni nincs a kontextusban. 🙂
Amúgy jó ötleteket írtál a legtöbbre 🙂

Az utolsó már csak a saját véleményem volt, nem a karakteré.
És köszi a dicséretet :)
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #27 Dátum: 2019. Augusztus 29. 18:02:48 »
Amúgy ha egyszerűbben szeretném magyarázni a Paradigmát az maga a hited és,hogy mit gondolsz a világról az életről és mindenről. Egy Demon-Mage crossover kalandban a Mage világítana a démonoknak mint valami szupernova a tömegben mert hite olyan erős hajlítja a realitást. :)
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #28 Dátum: 2019. Augusztus 29. 18:47:20 »
Amúgy ha egyszerűbben szeretném magyarázni a Paradigmát az maga a hited és,hogy mit gondolsz a világról az életről és mindenről. Egy Demon-Mage crossover kalandban a Mage világítana a démonoknak mint valami szupernova a tömegben mert hite olyan erős hajlítja a realitást. :)

Alapvetően egy ilyen crossoverben minden ember potenciális Mage, a Teremtői szikrát hordják magukban, amiért az egész Lázadás a démonok részéről megtörtént és amitől be is tojtak később rendesen, ezért szabotálták a saját küldetésüket... lényegében tehát mára 7 milliárd lehetséges Mage rohangál a világban, de szerencsére (mindenkiére) csak kevesek, igen kevesek ébrednek fel és ők is elvannak az Unió-Tradíció háborúval, ahol az előbbi áll nyerésre (lsd a rohamosan fejlődő technika, a régi értékek elvesznek a modern fiatal generációk számára, főleg nagyvárosokban és modern nyugati társadalmakban.)

Egy átlag ember, fel nem ébredt Mage, tehát "halandó", 0-5 Faith-el bír, míg egy Mage akár 10-el is, Paktum köthető velük, de a Torment (Gyötrelem) idővel hazavágja őket, ha nem figyelnek magukra :)

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #29 Dátum: 2019. Augusztus 29. 19:27:30 »
Elég bajuk van a saját Paradoxonjukkal szerintem :rofl:
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax