Szerző Téma: Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok  (Megtekintve 2063 alkalommal)

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Dátum: 2019. Augusztus 26. 23:17:36 »
Paradigma alkotásra használom eme táblát.
A paradigma nem más mint az a dolog az az elképzelés amin keresztül az univerzumot a mágiát és a nagy egészet látjuk.

"Az univerzum nem más mint.....?" ( ez az egyik központi dolog ha erre válaszolsz akkor elindulhatsz paradigmát alkotni.)

A kérdéssort pedig ugy válaszold meg ahogyan te megoldanád azaz egyedileg.

" 1. Hogyan tudod meg, hogy mennyire régi egy tárgy?

2. Egy folyosón állsz, 10 ajtó van rajta, az egyik a helyes út, a többi kilincséhez érve meghalsz, hogyan fogod meg a helyeset?

3. Hogyan hiteted el valakivel, hogy te az vagy, akinek állítod magad?

4. Egy jó barátod viszed autóval egy állásinterjúra egy másik településre, az üzemanyag az üzemanyagjelző szerint kifogyóban van, 10km-rel korábban volt az utolsó benzinkút, hogyan oldod meg, hogy mégis megérkezzetek az autóval időben?

5. Vasárnap késő őszi túrázás alatt bőrig áztál a pároddal egy hegyi tisztáson bujálkodva, le kell érni a hegy lábához anélkül, hogy másnaptól egymás helyett az ágyat nyomjátok, mert mindkettőtöket látni akar a főnöke is. Miként oldod meg?"
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #1 Dátum: 2019. Augusztus 27. 09:17:04 »
"Az univerzum nem más mint.....?" ... egy hatalmas vécécsésze.

1. Hogyan tudod meg, hogy mennyire régi egy tárgy?
Megkérdezem az eladótól. Megnézem a "Made in China" felirat melletti dátumot.


2. Egy folyosón állsz, 10 ajtó van rajta, az egyik a helyes út, a többi kilincséhez érve meghalsz, hogyan fogod meg a helyeset
Az az, amelyiken bejöttem...


3. Hogyan hiteted el valakivel, hogy te az vagy, akinek állítod magad?
Eléállok, két ujjamat elhúzom a szeme előtt, miközben arra koncentrálok, "Én vagyok az a droid, akit keresel"


4. Egy jó barátod viszed autóval egy állásinterjúra egy másik településre, az üzemanyag az üzemanyagjelző szerint kifogyóban van, 10km-rel korábban volt az utolsó benzinkút, hogyan oldod meg, hogy mégis megérkezzetek az autóval időben?
Ugyn nincs autóm, de a jó kiscserkész mindig felkészült... Tartalék üzemanyag.


5. Vasárnap késő őszi túrázás alatt bőrig áztál a pároddal egy hegyi tisztáson bujálkodva, le kell érni a hegy lábához anélkül, hogy másnaptól egymás helyett az ágyat nyomjátok, mert mindkettőtöket látni akar a főnöke is. Miként oldod meg?"
Hát, ha már bőrig áztunk, és még mindig esik, akkor gondolom már mindegy. Ősz van, vizesek vagyunk, Hapci! Úgyse akarom látni a főnököt :D
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #2 Dátum: 2019. Augusztus 27. 09:23:58 »
Vicces :) De próbáld a paradigmáddal megoldani. Azaz mágiával és az élet filozófiáddal azaz látásmódoddal.
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #3 Dátum: 2019. Augusztus 27. 09:58:56 »
Hát, nagyjából ez az én életfilozófiám, amit leírtam :) a másik válaszom, mind az ötre, a "mittudomén!" lenne :)
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #4 Dátum: 2019. Augusztus 27. 10:04:36 »
Hát egy átolvasással nem igazán dolgoztam fel a para-izé dolgot,meg az egész mágiásdit...de igyekszem szintre hozni a dolgokat...

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #5 Dátum: 2019. Augusztus 27. 10:14:30 »
Gyors példa pl az elsőre: Honnan tudod meg egy csészéről milyen idős?

Egy Voodoo pap azaz voodoo vallású és életvitelű Mage mondjuk megidézbe egy szellemet hogy utána járjon. Vagy a régi tulaját. Bármi ami belefér az életfelfogásáva. Mágia az élet és annak művelése változtatja a gondolkodásmódot is
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #6 Dátum: 2019. Augusztus 27. 10:31:31 »
Ezt értem,csak rendszerileg kell majd felfognom...hogy mi micsoda meg hogy működik

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #7 Dátum: 2019. Augusztus 27. 10:31:52 »
Pl a Tradiciós mágusok között a Virtuál Adeptusok paradigmája röviden ez "Az univerzum egy nagy program" igy ők reality hackerek és programozók. A mágiájuk is ebben forr ki. Mindenki tud varázsolni de a paradigma az amilyen formában kapja a Mage egyedileg.

Unios mágusok paradigmája röviden "Az univerzum fizikai törvények és kémiai változók masszája" ők tudománnyal fognak magyarázni mindent akkor is ha amit használ az tiszta mágia.
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #8 Dátum: 2019. Augusztus 27. 17:43:58 »
Nos,úja olvasás után:

"Az univerzum nem más mint.....?"
-Egymás mellett létező világok,amiknek történési hatással lehetnek egymásra.



" 1. Hogyan tudod meg, hogy mennyire régi egy tárgy?
-Felébresztem a lelkét és megkérdezem. (ha nagyon fontos,mert minden apróságért nem keltegetünk lelkeket)

2. Egy folyosón állsz, 10 ajtó van rajta, az egyik a helyes út, a többi kilincséhez érve meghalsz, hogyan fogod meg a helyeset?
Szellemlátáshoz folyamodok,ha valami ártó dolog van az ajtókon,talán az Umbrában is fog látszani a csúnyaság...

3. Hogyan hiteted el valakivel, hogy te az vagy, akinek állítod magad?
-Erre passz

4. Egy jó barátod viszed autóval egy állásinterjúra egy másik településre, az üzemanyag az üzemanyagjelző szerint kifogyóban van, 10km-rel korábban volt az utolsó benzinkút, hogyan oldod meg, hogy mégis megérkezzetek az autóval időben?
-Megfelelő szféra nélkül,...(szellemekkel nem reptetünk autókat)...oda-vissza 20 km a benzinkút ami kb 10 perc+tankolás 5,15 perc össz idő pluszba.De mivel időben indultam el felkészülve a váratlan eseményekre bőven időben odaérünk.

5. Vasárnap késő őszi túrázás alatt bőrig áztál a pároddal egy hegyi tisztáson bujálkodva, le kell érni a hegy lábához anélkül, hogy másnaptól egymás helyett az ágyat nyomjátok, mert mindkettőtöket látni akar a főnöke is. Miként oldod meg?"
-Testhő növelése éppen csak olyan mértékben hogy a meghűlést elkerüljük,majd egy állatszellem segítségét kérem hogy mutassa meg a legrövidebb,legbiztonságosabb utat lefele....

Hirtelen ennyi ötlet 2x átolvasva a mage mágiarendszert...

Nem elérhető Rigófütty

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #9 Dátum: 2019. Augusztus 27. 18:03:48 »
Sajnos még a könyveket nem volt időm megnézni. Most a könyvek alapján kell meg értenem, vagy ezen sorok alapján?

Paradigma alkotásra használom eme táblát.
A paradigma nem más mint az a dolog az az elképzelés amin keresztül az univerzumot a mágiát és a nagy egészet látjuk.


Mert írtam válaszokat de megvárom a te válaszod erre a kérdésre előtte. :)

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #10 Dátum: 2019. Augusztus 27. 18:21:27 »
Nos,úja olvasás után:

"Az univerzum nem más mint.....?"
-Egymás mellett létező világok,amiknek történési hatással lehetnek egymásra.



" 1. Hogyan tudod meg, hogy mennyire régi egy tárgy?
-Felébresztem a lelkét és megkérdezem. (ha nagyon fontos,mert minden apróságért nem keltegetünk lelkeket)

2. Egy folyosón állsz, 10 ajtó van rajta, az egyik a helyes út, a többi kilincséhez érve meghalsz, hogyan fogod meg a helyeset?
Szellemlátáshoz folyamodok,ha valami ártó dolog van az ajtókon,talán az Umbrában is fog látszani a csúnyaság...

3. Hogyan hiteted el valakivel, hogy te az vagy, akinek állítod magad?
-Erre passz

4. Egy jó barátod viszed autóval egy állásinterjúra egy másik településre, az üzemanyag az üzemanyagjelző szerint kifogyóban van, 10km-rel korábban volt az utolsó benzinkút, hogyan oldod meg, hogy mégis megérkezzetek az autóval időben?
-Megfelelő szféra nélkül,...(szellemekkel nem reptetünk autókat)...oda-vissza 20 km a benzinkút ami kb 10 perc+tankolás 5,15 perc össz idő pluszba.De mivel időben indultam el felkészülve a váratlan eseményekre bőven időben odaérünk.

5. Vasárnap késő őszi túrázás alatt bőrig áztál a pároddal egy hegyi tisztáson bujálkodva, le kell érni a hegy lábához anélkül, hogy másnaptól egymás helyett az ágyat nyomjátok, mert mindkettőtöket látni akar a főnöke is. Miként oldod meg?"
-Testhő növelése éppen csak olyan mértékben hogy a meghűlést elkerüljük,majd egy állatszellem segítségét kérem hogy mutassa meg a legrövidebb,legbiztonságosabb utat lefele....

Hirtelen ennyi ötlet 2x átolvasva a mage mágiarendszert...

Gratulálok: Álomszóló vagy a Tradició közé sorolva.

A 3-4 es ponton még gondolkodj. Ha már szellemekkel suttogó sámán szerű Mage lettél. Innentől könnyű :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #11 Dátum: 2019. Augusztus 27. 18:24:02 »
Sajnos még a könyveket nem volt időm megnézni. Most a könyvek alapján kell meg értenem, vagy ezen sorok alapján?

Paradigma alkotásra használom eme táblát.
A paradigma nem más mint az a dolog az az elképzelés amin keresztül az univerzumot a mágiát és a nagy egészet látjuk.


Mert írtam válaszokat de megvárom a te válaszod erre a kérdésre előtte. :)

Gondolj bele,hogy Mágus vagy...értesz a mágiához de nem Harry POtter féle képen. Vannak sámánok, papok, neokelta boszorkányok. Mindnek más a hitrendszere és a világszemlélete. Gondolj bele,hogy te a mágiát vagy nevezzük bárminek eléred kontrolálod VALAHOGY ( ez a paradigma, ami által te látod a világot)

Namármost ha ezek alapján megszületik lelki szemeid előtt egy ember aki nappal PL kávézóban dolgozik este meg kecskét Áldoz Bahmopetnek és az VÁLASZOL is....akkor már valamerre jársz :D

"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Rigófütty

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #12 Dátum: 2019. Augusztus 27. 18:30:55 »
 "Az univerzum nem más mint.....?" egy gyümölcsfa. Végtelen számú fajta gyümölcs terem rajta és minden egyes gyümölcs rajta más tudást rejt.


1. Hogyan tudod meg, hogy mennyire régi egy tárgy?

Felkutatok egy szellemet aki kötődőtt a tárgyhoz életében, megkerdezem tőle, majd megadom neki azt a kiváltságot, hogy halála után is kötődhessen hozzá.


2. Egy folyosón állsz, 10 ajtó van rajta, az egyik a helyes út, a többi kilincséhez érve meghalsz, hogyan fogod meg a helyeset?

10 "önkéntes" rabot megszöktetek és egyszerre kinyittatom velük az összes ajtót majd aki túélte azzal magam végzek és távozom.

3. Hogyan hiteted el valakivel, hogy te az vagy, akinek állítod magad?

Megölöm és a szellemével közlöm, hogy hinned kellett volna.

4. Egy jó barátod viszed autóval egy állásinterjúra egy másik településre, az üzemanyag az üzemanyagjelző szerint kifogyóban van, 10km-rel korábban volt az utolsó benzinkút, hogyan oldod meg, hogy mégis megérkezzetek az autóval időben?

Hagyok magamnak az elménbe egy üzenetet a jövőből a múltbeli énemnek, hogy tankolni kell és már van is elég üzemanyag.

5. Vasárnap késő őszi túrázás alatt bőrig áztál a pároddal egy hegyi tisztáson bujálkodva, le kell érni a hegy lábához anélkül, hogy másnaptól egymás helyett az ágyat nyomjátok, mert mindkettőtöket látni akar a főnöke is. Miként oldod meg?"

Otthon az ágyban fekve megvárom míg a barátnőm elalszik, majd a szomszédhoz bekopogok aki ajtót is nyit az életerejét magamhoz véve hazatérek, amit szeretkezés közben megosztom a kedvesemmel.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #13 Dátum: 2019. Augusztus 27. 18:57:57 »
Ha lehet én is megpróbálkoznék a válaszokkal, meg ilyenek, hátha közelebb kerülök a Mage megértéséhez.

"Az univerzum nem más mint.....?" egy még mindig folyamatban lévő robbanás, aminek a hullámai újabbnál-újabb formákat/szervezeteket hoznak létre és törölnek el.


1. Hogyan tudod meg, hogy mennyire régi egy tárgy?

Megvizsgálom mennyi ideje kopik, milyen hibák és sérülések vannak rajta.

2. Egy folyosón állsz, 10 ajtó van rajta, az egyik a helyes út, a többi kilincséhez érve meghalsz, hogyan fogod meg a helyeset?

Kilincs? ... Egyszerűen betöröm sorban őket (kilincsezés nélkül), ahogy tippem szerint következik a jó.

3. Hogyan hiteted el valakivel, hogy te az vagy, akinek állítod magad?

Elmagyarázom, hogy ha nem az lennék, akkor nem lenne érdekemben azt mondani, hogy az vagyok. Ebből következően csak akkor mondom, hogy az vagyok, ha tényleg az vagyok. -> Az vagyok.

4. Egy jó barátod viszed autóval egy állásinterjúra egy másik településre, az üzemanyag az üzemanyagjelző szerint kifogyóban van, 10km-rel korábban volt az utolsó benzinkút, hogyan oldod meg, hogy mégis megérkezzetek az autóval időben?

Megyünk tovább és ha szerencséje van, akkor odaérünk, mert épp elég volt a benzin. (Vagy épp van egy másik kis mobil benzinkút, amiről senki se tudta, hogy épp most nyitott.)

5. Vasárnap késő őszi túrázás alatt bőrig áztál a pároddal egy hegyi tisztáson bujálkodva, le kell érni a hegy lábához anélkül, hogy másnaptól egymás helyett az ágyat nyomjátok, mert mindkettőtöket látni akar a főnöke is. Miként oldod meg?"

Ha megbetegednénk egyszerűen az akaratom erejével kiirtom a bacikat/vírusokat mindkettőnkből. -> Szerencsénk volt, nem fáztunk meg.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Paradigma-Paradoxon és más furcsaságok
« Válasz #14 Dátum: 2019. Augusztus 27. 19:51:06 »
Rigófütty és Quator. Nos ez szép és jó de ,hogy jön ebbe bele a mágiád és maga az univerzum megértése? Egy picit még dolgozzatok rajta.

Mondok példát annó én hogy csináltam meg ezeket. Papa Ocha Euthanatos/Chakravanti Tradiciós mágus/Voodoo Szent ember

"Az univerzum nem más mint folyamatos változás, változnod kell különben borul a rendszer.


" 1. Hogyan tudod meg, hogy mennyire régi egy tárgy?
Megfogod, beletöltesz valamit és rendeltetése ellen használod. Ez esetben szürcsölök meg kinyalom....változást érsz el vele mert a csészét nem így használják.


2. Egy folyosón állsz, 10 ajtó van rajta, az egyik a helyes út, a többi kilincséhez érve meghalsz, hogyan fogod meg a helyeset?
Mivel 9 ajtó halálos ha berugod ha kinyitod így vagy megidézek egy szellemet aki már meghalt álltala és ezt folyamatosan csinálom míg egy ajtó nem marad. Vagy megidézem Papa Legbát az Utak és keresztutak Loáját és könyörögve kérem,hogy az én időm még nem jött el így mutassa meg a helyes utat.

3. Hogyan hiteted el valakivel, hogy te az vagy, akinek állítod magad?
MIvel a paradigmám a változás így arra hivatkozom,hogy eélrem dühödjön fel az illető vagy érezze zavarban magát....vátozást értem el így az elméje egyszerűbb lesz kezelhetőbb. Amivbel aztán el tudom hitetni,hogy én PL: Jacob vagyok a póstás. (gyors példa: a biztonsági őr nem hisz neked....így jelenetet rendezel majd személyeskedsz végül mikor borul a rendszer megpróbálod meggyőzni,hogy már pedig te Jacob vagy.....változás.

4. Egy jó barátod viszed autóval egy állásinterjúra egy másik településre, az üzemanyag az üzemanyagjelző szerint kifogyóban van, 10km-rel korábban volt az utolsó benzinkút, hogyan oldod meg, hogy mégis megérkezzetek az autóval időben?

Papa Ocha egy voodoo pap így kb mindíg van nálla egy kis fű és egy pici pia. Így mindent a tankba töltök és a kocsiba idézek egy loát. A loa megtölti a kocsit mintha egy test volna számára és elvisz a célhoz...lehet a kocsi szarrá megy de elvisz oda ahova kell.

5. Vasárnap késő őszi túrázás alatt bőrig áztál a pároddal egy hegyi tisztáson bujálkodva, le kell érni a hegy lábához anélkül, hogy másnaptól egymás helyett az ágyat nyomjátok, mert mindkettőtöket látni akar a főnöke is. Miként oldod meg?"

Ohhh Papa...ohhhhh PAPA....oh Papa Legba kérlek segítsd gyermeked. Táncolok majd a páromat is kérem rá,hogy táncoljon velem. Végül révületet elérve elkezdünk szeretkezni Legba tiszteletére majd végül Ganját gyújtva  keresünk egy rövidebb utat le a hegyről.


Pici Kritika: ti ott rontjátok el,hogy azt hiszitek van nálatok bármi vagy csak oda kerültök. Ezek olyan szituációk,hogy kb csak a tárgyaitok vannak nálatok amit mágiára vagy másra használtok....kb ledob benneteket a mesélő oda oszt OLD meg :D Nincs felkészülési idő sesemmi.
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax