Szerző Téma: Arkádia kávézó- Beszélgető  (Megtekintve 6076 alkalommal)

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #60 Dátum: 2019. November 18. 18:11:22 »
Gratulálok Kalidarnak, van egy Mage karaktere. Majd még élesben kiderül milyen lesz de eddig bizakodom :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #61 Dátum: 2019. November 18. 18:27:57 »
Gratulálok Kalidarnak, van egy Mage karaktere. Majd még élesben kiderül milyen lesz de eddig bizakodom :D

Oké,  most már látom,  hogy is kellene kinéznie... holnap d.e. rámegyek a dologra én is,  és letisztázom.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #62 Dátum: 2019. November 18. 19:16:45 »
Remek remek Haladunk :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #63 Dátum: 2019. November 19. 09:01:38 »
Ez a fókuszos dolog fontos. Én úgy valahogy gondolom ezt, hogy az akaraterőn és a kitartáson múlik, sikerül-e a csiribí és nem azon, hogy símogatok-e közben egy döglött egeret valakinek a kitépett bajuszával...
Szóval, ha valamit manipulálni akarok, akkor csak az adott dologra van szükségem hozzá, mert atomi szinten változtatom meg.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #64 Dátum: 2019. November 19. 17:29:11 »
Ez a fókuszos dolog fontos. Én úgy valahogy gondolom ezt, hogy az akaraterőn és a kitartáson múlik, sikerül-e a csiribí és nem azon, hogy símogatok-e közben egy döglött egeret valakinek a kitépett bajuszával...
Szóval, ha valamit manipulálni akarok, akkor csak az adott dologra van szükségem hozzá, mert atomi szinten változtatom meg.

Igen de a te paradigmádnak eleme ,hogy az a döglött állat PL: egy áldozat vagy totem. Lásd ha patkány akkor mondjuk egy patkányszellemet idézel meg. Lóbálod a testét egy adag avas chipsz felett...stb. Azaz megtiszteled a patkányt ezzel, ez álltal megy a varázs mert hiszed,hogy a patkány segít neked.
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #65 Dátum: 2019. November 19. 17:31:45 »
Most olvastam a karakterednél. Egy Technokrata ügynöknek megfelelne a karaktered. Mert azok úgy gondolják nincs varázslat csak szupertudomány.

Ami persze nem igaz mert mágia van csak azt az avatárod szedi össze az univerzumból. Ergó valaki mágiának valaki tudománynak nevezi de attól még ugyan arról beszélünk csak a nyelv más :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #66 Dátum: 2019. December 04. 00:54:05 »
Egy kis háttérzene a játékhoz.

"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #67 Dátum: 2019. December 04. 00:54:43 »
Úgy néz ki én Kalidarnak elkezdek mesélni, a többiek majd csatlakoznak :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #68 Dátum: 2019. December 04. 03:07:47 »
Én teljesen leblokkoltam. Fogalmam sincs mit kellene megváltoztatnom, vagy hozzátennem.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #69 Dátum: 2019. December 04. 19:07:29 »
LÉnyegében egy modernebb alkémista vagy annyi misztikummal,hogy molekuláris vagy nagyobb...atomi szinten módosítasz anyagot...de ez csak az anyag.

Elmét irányítani úgy tudnál vele,hogy a célszemély kémiai háztatását borítod fel...mondjuk egy olyan drog amelyet belélegezve a szolgáddá válik míg ki nem ürül a szervezetéből lásd Zombie Haitin a gömbhal mérgéből.

Erők azaz gravitáció energia stb manipuláció kémi és fizika megbolygatásával....de a lényeg,hogy a Paradigma az a világnézeted a mágia felé azaz hogy mit és hogyan is csinálsz.
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #70 Dátum: 2019. December 12. 18:03:07 »

Elmét irányítani úgy tudnál vele,hogy a célszemély kémiai háztatását borítod fel...mondjuk egy olyan drog amelyet belélegezve a szolgáddá válik míg ki nem ürül a szervezetéből lásd Zombie Haitin a gömbhal mérgéből.


De minek ehhez gömbhalméreg? Ott van minden szükséges anyag a delikvens szervezetében, csak hatni kell rá egy kicsit mágiailag... Egy-két finom kis módosítás az Obi-van módszerrel és már kész is.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #71 Dátum: 2019. December 12. 18:48:38 »


De minek ehhez gömbhalméreg? Ott van minden szükséges anyag a delikvens szervezetében, csak hatni kell rá egy kicsit mágiailag... Egy-két finom kis módosítás az Obi-van módszerrel és már kész is.
[/quote]

Hát akkor hajrá jóuram :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #72 Dátum: 2019. December 12. 18:58:14 »
Hát én már készen állnék a rajtra, mert a karakterlaphoz hozzátenni sajátkezűleg nem tudok. Ha esetleg van valami konkrét tanácsod, azt elfogadom.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #73 Dátum: 2019. December 12. 20:22:19 »
NOs, átértékeltem a karaktereket és arra döntésre jutottam bár Kalidarnak eddig zöldet adtam mert mondtam majd játék alatt alakulhat....de most mégis fordítanék..elnézést.

Arra az elhatározásra jutottam,hogy a Mage előszobáját  a Sorcerert fogom nektek elkezdeni mesélni. A játék folyamán felébredhetnek a karakterek sőt..... De egyenlőre mind mágusok lesztek akik konyítanak egyfajta rituális mágiához.

Akik esetleg arra vágynak viszont,hogy nekik a máguskodás túl sztereotíp ott a másik lehetőség a Psyhic....dúrva szóval szuperhősök akik szintén lehetnek idővel Mage-k.

Ime az alapkönyv: https://drive.google.com/file/d/1KXukVuZMIxlQu6fCoJOJtrmNBmNixgBk/view?usp=sharing
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 12. 20:24:08 írta Papa Ocha »
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #74 Dátum: 2019. December 12. 20:27:45 »
Hát én szótárazgatni nem fogok az tuti... :read:
Amire figyelsz, az a világod.