Szerző Téma: Arkádia kávézó- Beszélgető  (Megtekintve 6262 alkalommal)

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #90 Dátum: 2019. December 14. 19:00:59 »
Mondjuk: Gyűrűből adódó képesség: szerencse? vagy ez gonosz? :)

A képzelet az egyetlen fék...engedd el oszt legyen féktelen. Semmi sem tilos :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #91 Dátum: 2019. December 14. 19:12:48 »
Olyan kérdésem lenne hogy a karakterek ismerik e a Sötétség világát?
Azaz tudnak e a vűmpírokról,mágusokról,szelelmekről stb....vagy csupán tengődnek a saját képességeikkel
 és reménykednek benne hogy vannak hozzájuk hasonlók,vagy épp abban reménykednek  hogy sose bukkan fel
hozzá hasonló...

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #92 Dátum: 2019. December 14. 19:14:40 »
Mondjuk: Gyűrűből adódó képesség: szerencse? vagy ez gonosz? :)

A képzelet az egyetlen fék...engedd el oszt legyen féktelen. Semmi sem tilos :D

Jó, de mesélés szempontjából nem túl genya, ha mindenben szerencsém van? :)
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #93 Dátum: 2019. December 14. 19:19:40 »
Olyan kérdésem lenne hogy a karakterek ismerik e a Sötétség világát?
Azaz tudnak e a vűmpírokról,mágusokról,szelelmekről stb....vagy csupán tengődnek a saját képességeikkel
 és reménykednek benne hogy vannak hozzájuk hasonlók,vagy épp abban reménykednek  hogy sose bukkan fel
hozzá hasonló...

Valamicske fogalmuk lehet, PL: egyszer láttak egy vámpírt aki épp evett....láttak egy vérfarkast átalakulni. de semmi komoly.

Ha netán valaki ilyen John Constantin féle zugmágus lesz akkor meg lehet okkult könyvtárad abban több az infó. Okkultizmus képzettség 2-3 már ad egy pici belelátást.
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #94 Dátum: 2019. December 14. 19:20:44 »
Idézet

Jó, de mesélés szempontjából nem túl genya, ha mindenben szerencsém van? :)

Van egy ösvény is....Fate/Luck szóval nem. De amúgy a köcka is dönt...mert ha ez saját ötlet akkor akaraterőt dobatok. ha elrontod nem történik semmi....vagy esetleg ha nagy a rontás lehet balszerencsére vállt
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #95 Dátum: 2019. December 14. 19:23:41 »
Akkor a "sötétség világának magánnyomozója" még nem érkezett el :)

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #96 Dátum: 2019. December 14. 19:24:03 »
Idézet

Jó, de mesélés szempontjából nem túl genya, ha mindenben szerencsém van? :)

Van egy ösvény is....Fate/Luck szóval nem. De amúgy a köcka is dönt...mert ha ez saját ötlet akkor akaraterőt dobatok. ha elrontod nem történik semmi....vagy esetleg ha nagy a rontás lehet balszerencsére vállt

Ühüm. Akkor azt hiszem megvan a befutó. Varázsgyűrűből adódó szerencse.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #97 Dátum: 2019. December 14. 19:35:51 »
QQcs

Vékony hang a partvonalról, de szerintem ez így már túl van variálva és felesleges is.
Jó volt az úgy ahogy volt és senkinek nem kellene kukáznia a karakterét.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #98 Dátum: 2019. December 14. 19:41:18 »
Idézet
Jó volt az úgy ahogy volt és senkinek nem kellene kukáznia a karakterét.

A km eldöntötte,ebben az esetben a karakterem nem megfelelő. A kisdobos nem szemetel,haszontalan karaktert nem hagytam fent,
egyrészt lesz másik...kettő fölösleges egy kalandhoz,másrészt fölöslegesen foglalná a helyet (tudom...van dögivel,de akkor is)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #99 Dátum: 2019. December 14. 19:52:58 »
Idézet
Jó volt az úgy ahogy volt és senkinek nem kellene kukáznia a karakterét.

A km eldöntötte,ebben az esetben a karakterem nem megfelelő. A kisdobos nem szemetel,haszontalan karaktert nem hagytam fent,
egyrészt lesz másik...kettő fölösleges egy kalandhoz,másrészt fölöslegesen foglalná a helyet (tudom...van dögivel,de akkor is)

QQcs

Csókolom nem ez volt a kérdés, csak megjegyeztem, hogy ez így szerintem rosszabb metódus.
Felvetettem, talán megfontolásra kerül, hogy ez nem így az igazi :)

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #100 Dátum: 2019. December 14. 19:55:09 »
Thyriel valószínűleg arra gondol itt,hogy ezért kár felcsapni egy enciklopédát a képességek szónál és ekkor megnyíilik 6000.  Legyen egyszerű de nagyszerű :D A a kevesebb több és nem kell görcsölni....még a pottyantón se.
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #101 Dátum: 2019. December 14. 20:00:53 »
Mindegy, akkor vegyétek úgy hogy nem mondtam semmit...

Minden esetre a karakter alakul,hamarosan pötyögöm a falra...

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #102 Dátum: 2019. December 14. 20:16:14 »
Thyriel valószínűleg arra gondol itt,hogy ezért kár felcsapni egy enciklopédát a képességek szónál és ekkor megnyíilik 6000.  Legyen egyszerű de nagyszerű :D A a kevesebb több és nem kell görcsölni....még a pottyantón se.

QQcs

Nem igazán, de majd legközelebb pontosabban fogalmazok. (Ez a francos költő...)
Ugye az alap az maga a Mage the Ascension.
Ebből lett ez a Power izé, ami szerintem rosszabb, főleg, hogy az alapkönyv teljesen jó, és voltak akik kész is voltak.
Itt úgy éreztem, hogy minden további variálás csak idő és a játékkedv haldoklik tőle.
Lehet Marvel-t külün játszani (vagy DC-t, ahol van Lucifer ^^) de igazából a Mage úgy jó ahogy van, főleg az old WoDos.
Sorcerer meg mintha másik idő lenne nem? (de ez mindegy is)

A szférákat meg a többi paradigma dolgot meg nem kéne túlvariálni, hanem el kéne kezdeni játszani és IN felvezetni, hogy most ébrednek fel, egy mentor meg végigmondja a tutit.
Szerintem úgy sokkal egyszerűbb, érthetőbb és követhetőbb.
Nekem anno így mutatták és egyből ment (igaz, elég béna vagyok benne)
Ha a fenti tetszik, akkor meg a karakterek ismerjék egymást mugli, halandó korukból és akkor egymással is beszélgetnek, meg nem kell több szálon húzni.
Egy magus (legyen csaj, mert két pasi játszik), meg szépen megmutatja nekik az utat, mert egy álom, jóslat stb megmondta itt kell lennie.
Adott esetben kisebb Terminator mászhat rájuk vagy látnak valami más természetfelettit-azok összecsapását... stb.

Marvel Super Heroes RPG amúgy vicces.

Uff. Szólottam :)

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #103 Dátum: 2019. December 14. 20:29:54 »
 
Idézet
Sorcerer meg mintha másik idő lenne nem? (de ez mindegy is)


Nem, ugyan úgy a Mage szárnyai alatt megy. Általában a szerencsések bekerülnek egy tradició alá ha felébredtek és onnantól mage-ek lesznek. Aki meg nem ébred fel az bontogatja a szárnyait sorcererként vagy psyhicként. Igen afféle DC/Marvel játék féle a sorcerer. KB mint a vámpír alatt a ghoul vagy Demon alatt a Thrall.

Ami meg a reboot mellett való döntésemet illeti beszégettem Mage mesélő kollégákkal és azt javasolták,hogy a MAGE nem való mindekinek azaz arra akarok kijukadni,hogy nehéz játék. Maga a Paradigma mi szerint varázsolunk, akkor a pAradoxontól való félelem a mágia mibenléte.....meg kell ugye a világnézeteden át magyaráznod mit is csinálsz.

Ez nehéz....inkább akkor egy fokozattal visszább kapcsolok és úgy mesélek majd idővel fel fognak ébredni.

A Sorcerer könyv felkinálja a sok képességet de persze azt is,hogy saját kútfőből kitalálnak valamit és kész onnantól abból gazdálkodik. Mesélővel lehet egyezkedni kapjon extra képességet de ennyi. Egy erősebb Thrall vagy egy Erősebb ghoul szintjére kerülnek amiből aztán bármi lehet.

"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #104 Dátum: 2019. December 14. 20:41:13 »
Idézet
Sorcerer meg mintha másik idő lenne nem? (de ez mindegy is)


Nem, ugyan úgy a Mage szárnyai alatt megy. Általában a szerencsések bekerülnek egy tradició alá ha felébredtek és onnantól mage-ek lesznek. Aki meg nem ébred fel az bontogatja a szárnyait sorcererként vagy psyhicként. Igen afféle DC/Marvel játék féle a sorcerer. KB mint a vámpír alatt a ghoul vagy Demon alatt a Thrall.

Ami meg a reboot mellett való döntésemet illeti beszégettem Mage mesélő kollégákkal és azt javasolták,hogy a MAGE nem való mindekinek azaz arra akarok kijukadni,hogy nehéz játék. Maga a Paradigma mi szerint varázsolunk, akkor a pAradoxontól való félelem a mágia mibenléte.....meg kell ugye a világnézeteden át magyaráznod mit is csinálsz.

Ez nehéz....inkább akkor egy fokozattal visszább kapcsolok és úgy mesélek majd idővel fel fognak ébredni.

A Sorcerer könyv felkinálja a sok képességet de persze azt is,hogy saját kútfőből kitalálnak valamit és kész onnantól abból gazdálkodik. Mesélővel lehet egyezkedni kapjon extra képességet de ennyi. Egy erősebb Thrall vagy egy Erősebb ghoul szintjére kerülnek amiből aztán bármi lehet.

QQcs

Mondjuk pont nem a Sorcerer téma volt a kérdésem, de viszont így is megkaptam a választ amit szerettem volna. Ellenben az eddigi leírásokból nekem ez nem jött át/le/be...
Viszont a Halandó aki ébredezik a Mage-ben (mint a Kinfolk, thrall, ghoul, tudomása van a természetfelettiről...stb) már tetszetős koncepció, tetszik is!
Erre akár be is fizetnék vatikáni valutában!