Szerző Téma: Arkádia kávézó- Beszélgető  (Megtekintve 5993 alkalommal)

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #45 Dátum: 2019. Szeptember 05. 19:40:21 »
A mágikus hatás amivel leesett a létra egészen véletlenül....az entrópia :)
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #46 Dátum: 2019. Október 19. 16:27:08 »
Nekem majdnem kész van,pár statot kéne még beírni csak megint neki kell állnom a karakteralkotást átolvasni hogy rájöjjek mi maradt ki.
Az biztos hogy pl a fókuszokat ki kell találnom hogy mi kell neki egy egy varázslás közben....

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #47 Dátum: 2019. November 01. 14:18:36 »
Ha ránéznél,mit felejtettem még le róla?

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #48 Dátum: 2019. November 01. 14:51:48 »
Ha ránéznél,mit felejtettem még le róla?

Technikailag kész vagy. Arra kéne csak kitérni a karakterlapodnál,hogy mi a paradigmád (azaz hogyan varázsolsz). Milyen fókuszokat használsz? (tánc, révület, ősi jelek,mantra,csontok stb). Plusz neked mit jelent a paradox....azaz mi van akkor ha a varázslatod nem sikerül...azt hogy dolgozod fel? (azaz hogy ha nem jön össze valami azt te minek könyveled el)....ami vissza tud vezetni a paradigmádhoz mert annak a része.

Ennyi :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #49 Dátum: 2019. November 01. 15:04:09 »
Ha ránéznél,mit felejtettem még le róla?

Technikailag kész vagy. Arra kéne csak kitérni a karakterlapodnál,hogy mi a paradigmád (azaz hogyan varázsolsz). Milyen fókuszokat használsz? (tánc, révület, ősi jelek,mantra,csontok stb). Plusz neked mit jelent a paradox....azaz mi van akkor ha a varázslatod nem sikerül...azt hogy dolgozod fel? (azaz hogy ha nem jön össze valami azt te minek könyveled el)....ami vissza tud vezetni a paradigmádhoz mert annak a része.

Ennyi :D

Ez még nálam is hiányos, de nem jutok vele dűlőre... Azon kívül, hogy "varázsolok és kész" nem jut eszembe a világon semmi.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #50 Dátum: 2019. November 01. 17:31:06 »
Idézet

Ez még nálam is hiányos, de nem jutok vele dűlőre... Azon kívül, hogy "varázsolok és kész" nem jut eszembe a világon semmi.

Pedig nem olyan nehéz...jó persze ez nem olyan dolog amit a mindennapi ember előhúz a seggéből :D  Lásd van angyali kórista aki kb ministráns volt annó megmaradt hívőként és kb később mondjuk úgy ébredt fel,hogy vallásos irományok között kutatott és rátalált a nevek mágiájára meg Eliphas Levi munkásságára....ami formálta világnézetét majd mikor PL: a fia egy gerincsérülést követően lebénult és ráadásul még rákos is.....hite kezdett szertefoszlani és már csak a gondolat maradt,hogy a vallásos kmágia létezik. Később egy elkeseredett kísérletben meg akarta Idézni az Úr egyik angyalát ,hogy gygítsa meg a fiát....nos valami sikerült mert a gyerek megjavult....de idővel rájött az nem angyal volt amit megidézett. Ez kezdte hajtani előre és évekkel később felcsapőott amolyan Isten katonájának. Mennyei Kórista lett és a nevek az idézés és a megkötés mestere (Szellem szféra mester)
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #51 Dátum: 2019. November 04. 18:16:45 »
Idézet

Ez még nálam is hiányos, de nem jutok vele dűlőre... Azon kívül, hogy "varázsolok és kész" nem jut eszembe a világon semmi.

Pedig nem olyan nehéz...jó persze ez nem olyan dolog amit a mindennapi ember előhúz a seggéből :D  Lásd van angyali kórista aki kb ministráns volt annó megmaradt hívőként és kb később mondjuk úgy ébredt fel,hogy vallásos irományok között kutatott és rátalált a nevek mágiájára meg Eliphas Levi munkásságára....ami formálta világnézetét majd mikor PL: a fia egy gerincsérülést követően lebénult és ráadásul még rákos is.....hite kezdett szertefoszlani és már csak a gondolat maradt,hogy a vallásos kmágia létezik. Később egy elkeseredett kísérletben meg akarta Idézni az Úr egyik angyalát ,hogy gygítsa meg a fiát....nos valami sikerült mert a gyerek megjavult....de idővel rájött az nem angyal volt amit megidézett. Ez kezdte hajtani előre és évekkel később felcsapőott amolyan Isten katonájának. Mennyei Kórista lett és a nevek az idézés és a megkötés mestere (Szellem szféra mester)

Köszönöm! Sikerült jól összezavarnod :D
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #52 Dátum: 2019. November 04. 18:46:45 »
Idézet

Köszönöm! Sikerült jól összezavarnod :D

Mert miért? :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #53 Dátum: 2019. November 04. 18:59:28 »
Idézet

Köszönöm! Sikerült jól összezavarnod :D

Mert miért? :D

Ami azt illeti, nem igazán tiszta, honnan is jött ide ez a mennyei kóristalány... Ő most egy példa arra, hogy hogyan is kellene kinéznie a karakter előélete egy részének?
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #54 Dátum: 2019. November 04. 19:03:22 »
Csak egy példát dobtam fel :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #55 Dátum: 2019. November 04. 19:10:49 »
Csak egy példát dobtam fel :D

És, ha teszem azt, megkérnélek, hogy dobj fel egy olyan példát, ami passzol a karakteremhez, megtennéd? Mert én teljesen tanácstalan vagyok... Legfeljebb, ha megihletsz, változtatok rajta egy kicsit. :)
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #56 Dátum: 2019. November 04. 20:52:56 »
Nos átolvastam.....ez a karakter inkább egy Akasha Testvér....de méginkább Üres. Azaz van benne egy ilyen mondat:
"véletlenül sikerült varázsolnia, véletlenül, amikor stresszhelyzetbe került, "

Azaz ha valahogy elmédet és testedet irányítod megnyílik előtted az univerzum magam és az Entrópia...ebben az esetben a karma visszanyal. (entrópia szféra például)

Azaz ha valaki pofánvág valakit az kapja is vissza szépen. Nos nekem inkább tűnik a te karaktered egy Akasha testvérnek azon belül egy karma és Dharma kutatónak gurunak vagy bölcsnek stb.  Az Akasha nem feltétlen hijahuja tradició. Persze minden tradiciónak megvan a sztereotípiája....de minden tradición belül van ami rácáfol mindíg. :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #57 Dátum: 2019. November 05. 19:53:32 »
Egy kis Kedvcsináló :D

"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #58 Dátum: 2019. November 16. 13:10:47 »
Elvileg elkészültem....
Elképzelhető hogy nem teljesen értettem a dolgokat vagy összekutyultam valamit-valamivel....azt kérlek jelez.
Egyenlőre így tudtam elképzelni/értelmezni a dolgokat.

Talán abban nem tévedtem hogy minden egyes szférához külön fókuszt kell meghatározni....de majd kiderül....

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Arkádia kávézó- Beszélgető
« Válasz #59 Dátum: 2019. November 16. 13:46:29 »

Talán abban nem tévedtem hogy minden egyes szférához külön fókuszt kell meghatározni....de majd kiderül....

Igen, kell hozzá fókusz plusz azt is be kell kalkulálni ha netán kombinálod a szférákat,hogy olyan hatást érj el amit szeretnél....akkor a fókuszok hogy működnek keverve :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax