Szerző Téma: Prológus: Találkozások  (Megtekintve 1211 alkalommal)

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 733
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Prológus: Találkozások
« Válasz #15 Dátum: 2019. Július 01. 17:53:14 »
Traion Laffor


- Haági uramnak megint csak igaza van. Sokat segítenél, ha mellénk adnál egy kísérőt. Az iménti piperkőc is megteszi, ha megbízol benne ... - fűzte tovább a szót Traion.

Majd megköszörülte a torkát, jelezve hogy ismét kényes téma következik.
- Lenne itt még valami, amit nem ártana tisztázni. Az elmaszkírozáshoz szükséges holmi ... vegyek olyat is, ha tudok? Szerintem egy aranyból kifutná. - várakozásteljesen tekintett az elf mágusra. - Vagy elkísérhetsz és együtt vesszük meg.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Prológus: Találkozások
« Válasz #16 Dátum: 2019. Július 01. 19:01:52 »
Lyarthis Freyta


Sajnos a tervezett ajtón való kilépés meghiúsulni látszik a kis termetű harcos miatt, ami az ember támogatását élvezi. Félig kint már, de visszalép, majd behajtja az ajtót mögötte.

- Nem tudtam, hogy először járnak felénk. Azt hittem ismerik a várost, de így már minden más. - Majd odafordulok az ember fele. - Nem bízok meg csak úgy senkiben, azt ki kell érdemelni. Viszont rendben. Ezek szerint az lesz a legegyszerűbb, hogy ha együtt megyünk. Körbe nézünk, ami kellhet, de úgy menjünk, hogy onnan már nem jövünk vissza.  Várjanak meg itt, mindjárt jövök. - Ezzel kilépek az ajtón és gyorsan összeszedem a motyómat, hogy menetkészen jöjjek vissza és közösen elinduljunk bevásárolni, ami kell.

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Prológus: Találkozások
« Válasz #17 Dátum: 2019. Július 02. 11:15:10 »
Brikettszemű Haági

- Hmpf... Varázslók. - Dünnyögi maga elé a törp. - Maguknak való egy népség. - csóválja meg a fejét és csatabárdjának nyelét a földre koppintva rákönyököl annak fejére, és türelmetlenül ropogtatja az ujjait.
- És te Traion uram, - szólítja meg a mellette álló embert, hogy elüsse a várakozás perceit. - Milyen indokkal szegődsz egy ilyen csodabogár szolgálatába?
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 733
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Prológus: Találkozások
« Válasz #18 Dátum: 2019. Július 02. 18:20:59 »
Traion Laffor


A fejvadásznak a varázsló távozásával lehetősége nyílt jobban szemügyre venni másik társát, annak fizikumát, fegyverzetét, felszerelését. Vizsgálódásából a törpe kérdése zökkentette ki. Nem is válaszolt azonnal, előbb végigsimított szakállán.

- Kötelesség. - látva a törpe kissé értetlen ábrázatát egy félmosoly kíséretében folytatta. - A Klánom az Északi Szövetség védelmére esküdött fel. Mágus barátunk elöljárói megkeresték az én szervezetem elöljáróit és a segítségüket kérték. Ők pedig engem küldtek. Ha az itteniek azt várják tőlem, hogy ezt a ... csodabogarat kísérgessem és védjem a hátsóját... - szándékosan használta ugyanazokat a kifejezéseket, amelyeket korábban Haági - ...akkor pontosan ezt fogom tenni.

- És téged mi szél fútt erre törp uram? Említetted, hogy direkt emiatt a feladat miatt jöttél, ráadásul messziről ...

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Prológus: Találkozások
« Válasz #19 Dátum: 2019. Július 02. 18:55:43 »
Brikettszemű Haági

- Engem? Azt hiszem a kalandvágy az ideillő szó. - Válaszolja meg a feltett kérdést a harcos. - Gyerekkorom óta elég hirtelen természetű vagyok ( lehet, hogy már észre is vetted),  és csak idő kédése volt,  hogy elhagyjam otthonom. A nagybátyám szerezte ezt a munkát. Úgy gondolta,  ez megfelelne nekem. - Fűzte tovább a mondandóját.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető seth

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus: Találkozások
« Válasz #20 Dátum: 2019. Július 07. 15:19:10 »
Mindenki

Míg a varázsló pakol, ti tovább folytatjátok a diskurzust, ám nem kell sokáig várnotok. Lyarthis visszaérkezésével nem is húzzátok sokáig a dolgot, útra kerekedtek. Az első megálló Doran piaca, ahol mindenki beszerezheti magának amit akar, ezzel megint különválva kissé. Tekintve, hogy az Erenbe vezető úton mindössze néhány falu, illetve két kisebb, városnak alig nevezhető település van, ezért most kell megvennetek mindent, ami Erenig, vagy azon belül szükséges lesz, nem is csoda ha Haági egy időre megáll pár eladó szekér mellett.
-Vehettek magatoknak mindent amit akartok és van pénzetek, offban megbeszélhetitek, hogy mire lesz szükség.-
A nagy bevásárlás után tényleg elindultok, ki a városkapun át, Kars fele, durván egy napnyi útra. Kars után Obrissar a következő állomás, és mivel mindkettő még bőven erigowi város, a varázslót nem nagyon zaklatja senki. Obrisarban pihentek meg egy éjszakát, ami után már Eren jön, így át kell gondolni, hogy a másfél napnyi távot hogyan akarjátok megtenni, mindezt pedig az obrissari fogaadó egyik asztalánál teszitek meg.

(folyt. köv.)
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető seth

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus: Találkozások
« Válasz #21 Dátum: 2019. Július 19. 10:59:32 »
Mindenki

Végül is mindenki saját lován kezdi meg az utazást. Nagyrészt unalmasan telik, egyhangú lovagolással a fák között, amit olykor csevegéssel töltötök meg. Obrissar után válik izgalmassá a dolog, amikor már maszkolni kell a varázslót, de a vett felszerelésből ez könnyen megoldhatónak tűnik.
A nagyobb probléma félúton jelentkezik, mikor is egy nagy adag kidöntött fa blokkolja az utat teljes széltében.
-Traion: tapasztalatból felismered, hogy ez emberi kéz munkája, nagy eséllyel banditák. Gyorsaságpróbával időben le tudsz csúszni a lóról és eltűnni az aljnövényzetben.-
Tanakodásra nem marad sok idő, rögvest elő is bújnak az útzár tulajdonosai, négy rabló. Hárman karddal jöttek, ebből kettő az út szélén, egy pedig mögöttetek, az utolsó bandita pedig a levágott ágak másik felén áll számszeríjjal.
-Pén't vagy möghaltok! - hangzik a nem feltétlenül túlgondolt utasítás.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.