Szerző Téma: Útszéli taverna - off  (Megtekintve 4894 alkalommal)

Nem elérhető seth

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Útszéli taverna - off
« Dátum: 2019. Június 18. 19:07:12 »
Megbeszélésekre.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető seth

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Útszéli taverna - off
« Válasz #1 Dátum: 2019. Június 18. 22:09:02 »
2. szinten kezdtek.

Hipo (bocsi a becenévért, de az eredeti túl hosszú nekem  ;D ), a következőt kell tenned: ki kell keresni a harcos kasztot az Etk-ban (32. o). Ott egy táblázatban benne van, hogy melyik statodat mennyivel dobhatod és hányszor. Pl. Egészség k10+10. A kf azt jelenti, hogy vállalhatsz különleges felkészítést (31. o, azaz dobsz k100-at, és az eredmény alapján romlik a stat, nem változik, vagy nagyobb lesz).
Ha megvagy ezzel, visszalapozol a 24. oldalra, és a Fajok Képességei oszlopban található táblázat alapján módosítod a végleges értékeket (ezek a faji passzívok kb, egy törpe erősebb de rondább alapon). Alatta lévő táblázat mutatja, hogy az egyes statoknak mennyi lehet a maximális értéke.
Házi szabály: Mindezt Con Angiloval kétszer csinálhatjátok meg, viszont nem lehet keverni. Pl első sorozatban 17-es Erő lett dobva, de 12-es Egézség, a másik sorozatban meg 14 Erő 18 Egészség, akkor nem lehet 17-es Erőt és 18-as Egészséget variálni. Ha ezzel megvagytok, tovább is lehet módosítani, méghozzá 3:2 arányban, vagyis 3-at levonsz valahonnan, 2-t hozzáadsz máshova.
Házi szabály 2.0: a későbbi rendszerekből átvesszük az Érzékelést is. Mindkettőtőknek 2k6+6 a dobás.
Csinálok kockadobót, oda lehet majd ezeket dobálni.

Ha ez megvan, jön a következő: képzettségek, 34. Következőképp megy ez: minden kasztnak van egy Kp alapja, amit karakterkezdéskor kap meg egyszer, illetve egy szintenkénti kp, amit minden szinten (elsőn is) megkap. Előbbi a harcosnak 10, utóbbi 14. Ezen kívül karakterkezdéskor egyszeri alkalommal megkapod az Intelligencia 10 feletti részét is Kp-ban, de ezt csak Tudományos Képzettségekre rakhatod, illetve az Ügyesség 10 feletti részét, ezt pedig Tudományos Képzettségeken kívül minden másra költheted. Tehát te karakterkezdéskor összesen 38 (10 alap + 2. szint miatt 2*14) kp-d lesz + intelligencia és ügyesség 10 feletti részei.
Ezeket vagy elköltöd, vagy nem, ez rajtad áll, néha érdemes kigyűjteni drágábbakra. A képzettségek listáját a 98. oldalon találod, utána pedig a kifejtésük, hogy melyik mit tud.
Ha valamiből megvan az Alapfok (Af), a mesterfok ára az ott feltüntetett érték mínusz az AF ára.

Marad a harci része a dolognak.
Ké: Ügyesség, Gyorsaság 10 feletti része + kasztból jövő alap + Hm (harcérték módosító) erre fordított része.
Té: Erő, Ügyesség, Gyorsaság 10 feletti része + kasztból jövő alap + Hm (harcérték módosító) erre fordított része.
Vé: Ügyesség, Gyorsaság 10 feletti része + kasztból jövő alap + Hm (harcérték módosító) erre fordított része.
Cé: Ügyesség 10 feletti része + kasztból jövő alap + Hm (harcérték módosító) erre fordított része.
Ép: kasztból jövő alap  + Egészség 10 feletti része (statikus, karakterkészítés után általában nem változik a maximum).
Fp: Kaszt alapja + Akaraterő, Állóképesség 10 feletti része + szintenkénti Fp.
A hm-en kívül mindent csak karakterkészítéskor adsz hozzá, a Hm-et pedig szintenként (elsőn is). 33. oldalon le van írva minden pontosan.

Ezek után kiválasztod a fegyvered (343 - 344. o), illetve egyéb felszerelést. Induló arany mindkettőtöknek 3k6, fegyverek és páncélzat ingyen kapjátok, minden mást ebből kell megvenni.

Kb ennyi, ha kérdés vagy kiegészítés van, írjatok bátran.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Útszéli taverna - off
« Válasz #2 Dátum: 2019. Június 20. 20:32:09 »
Hétvégén be tudom fejezni a karit, bocsi csak holnap az utolsó vizsgám, ha minden úgy van... s nem kell uvz-nem.

Nem elérhető seth

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Útszéli taverna - off
« Válasz #3 Dátum: 2019. Június 22. 12:13:27 »
Urak, mától Sol is csatlakozik a társasághoz, viszont innnentol be is rekesztem a jelentkezést.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Útszéli taverna - off
« Válasz #4 Dátum: 2019. Június 22. 13:16:15 »
Üdv!  :ahoy:

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Útszéli taverna - off
« Válasz #5 Dátum: 2019. Június 23. 15:28:49 »
Üdv! :)

Minden megvan így neki állok a karakternek akkor.

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Útszéli taverna - off
« Válasz #6 Dátum: 2019. Június 24. 19:44:16 »
A magam részéről elkészültem.  ;)

Nem elérhető seth

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Útszéli taverna - off
« Válasz #7 Dátum: 2019. Június 25. 18:02:36 »
ha Hipo vis megvan a sajátjával és nem formálja tovább, akkor bele is vághatunk.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Útszéli taverna - off
« Válasz #8 Dátum: 2019. Június 25. 18:22:51 »
Igen, azt hiszem, mindennel kész vagyok.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Útszéli taverna - off
« Válasz #9 Dátum: 2019. Június 25. 18:28:33 »
Nekem oké :)

Nem elérhető seth

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Útszéli taverna - off
« Válasz #10 Dátum: 2019. Június 25. 22:00:50 »
na elkezdtem írni a bevezetőt. előre bocsátanám, hogy saját bevallásom szerint igyekszek rugalmasan hozzáállni a játékhoz, és nincs ellenemre a kreativitás. Lefordítva: ha úgy akarjátok, és úgy játszátok, szép bónuszokat lehet behúzni  ;D akár a varázslónak új varázslatok, akár az embervadásznak néhány slan pszi, vagy a törpének szép (és szépet ütő) fegyverek... rajtatok áll, hogy mennyire csináljátok jól.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Útszéli taverna - off
« Válasz #11 Dátum: 2019. Június 25. 22:09:01 »
Érdeklődve, és epekedve várjuk :)
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető seth

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Útszéli taverna - off
« Válasz #12 Dátum: 2019. Június 25. 23:50:08 »
rég írtam ennyit :D plusz Con részét még ki is pingáltam kicsit...
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Útszéli taverna - off
« Válasz #13 Dátum: 2019. Június 26. 17:51:58 »
Szerintem kezdje Con. Remélhetően plusz infókkal fog szolgálni.  :D

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Útszéli taverna - off
« Válasz #14 Dátum: 2019. Június 26. 19:52:11 »
Ha hazaértem igyekszem megírni, fejben már nagyjából megvan.