Szerző Téma: Szavazás - Képfeltötés, Fájlmegosztás  (Megtekintve 1778 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Szavazás - Képfeltötés, Fájlmegosztás
« Dátum: 2016. November 20. 21:31:25 »
Kíváncsiak vagyunk a véleményetekre, és hogy jobban átlássátok a lehetőségeket, egy picit részletezném őket.
Többször volt már, hogy pl. a képfeltöltés.hu eltüntette a régebben felrakott képeket, és szép almazöld dobozban csak azt a feliratot láttuk helyette, hogy a kép nem található. Ilyenkor felmerül az igény, hogy valami tartósabb megoldást kéne használni. Az eddigi lehetőségeitek ezek voltak:

Valamely felhőszolgáltatás, mint pl. a Google Drive, Dropbox vagy Photobucket használatával osztottátok meg a képeket és onnan linkeltétek be ide. Itt rajtatok múlt, hogy kit választottatok és meddig maradt(ak) meg a kép(ek)/dokumentum(ok).

A fórum Google Drive-os tárhelyre kaptál meghívót.
Előny: ingyenes
Előny: nagy hely
Hátrány: Aki meghívót kap hozzá, az teljes hozzáférést kap tárhelyen tárolt anyagokhoz, bármi törölhető.
Hátrány: a meghívást csak Gmail-es fiókkal rendelkező tudja használni. Pl. Citromail-es nem.

A fórum tényleges tárhelyére tettük fel a képeket
Előny: benne van az árban és van hely
Hátrány: A képeket nem tudjátok magatok feltenni, törölni. El kell küldeni Thyrielnek vagy nekem és mi tesszük fel, majd megadjuk a linket, hogy hol találod meg. Egy szóval: nehézkes


S most nézzük az új lehetséges alternatívá(ka)t:

Saját galériát nyitunk, ahova ti is fel tudjátok tölteni a képeiteket, rendezni tudjátok, és ami a legfontosabb, linkelni is. Van egy kb. egy hétig működő tesztoldal, hogy megnézhessétek (bejelentkezés után menü jobb felső sarok):
http://ktools.hu/Zen/
felhasználónév: Valaki, Jelszó: Senkise007

Előny: akkor és azt teszel fel, veszel le amit akarsz - a sajátodból (ha emlékszel a jelszavadra), majd belinkelheted ide
Hátrány: a fórum tárhelyét fejleszteni kell hozzá (nem vészes) és doksikat nem lehet megosztani.

Saját felhőszolgáltatást indítunk (akár a galéria mellett) - itt a drive és dropboxhoz hasonlóan felhasználónév/jelszó párossal lépsz be
http://ktools.hu/Vault
felhasználónév: Valaki, Jelszó: Senkise

Előny: tölthetsz fel karakterlapot, pdf-et, képet, vagy bármit, amit megoszthatsz az arra érdemessel. Ha szeretnénk az előző opciót, akkor ez már ingyen van :)
Hátrány: nem ad direkt linket, azaz a képeket ezzel a szolgáltatással nem jeleníthetünk meg a postokban. Ahhoz mindenképpen az előző opció kell.


Szóval nézzetek körül, és döntsetek! Lehetőleg írjatok is valamit, hogy mégis mit használtok/használnátok!
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Szavazás - Képfeltötés, Fájlmegosztás
« Válasz #1 Dátum: 2016. November 20. 21:46:44 »
Mivel én nem nagyon értek ezekhez a Google Drive-os cuccokhoz, a második pedig tényleg körülményes, a 4. pedig pont azt a szolgáltatást nem taglalja ami miatt használnám, ezért én a 3. opció mellett tenném le a voksomat. Ha ehhez még szükség lenne zsettára, akkor remélem lesz közölve, mert szívesen adakozok. :)

Szerk.: Újraértelmeztem. :)
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Szavazás - Képfeltötés, Fájlmegosztás
« Válasz #2 Dátum: 2016. November 20. 21:54:07 »
Bocs, egy picit átdefináltam a szöveget - szóval lehet, hogy újra kell értelmezned a leadott szavazatot  :)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Szavazás - Képfeltötés, Fájlmegosztás
« Válasz #3 Dátum: 2016. November 21. 20:50:08 »
rövid véleményezés.

1. A fórum Google Drive-os tárhelyre kaptál meghívót.
Nem sűrűn használom a drive-ot, de ha már mindenki egy ügyért dolgozik  ;), akkor ellenzem ezt a lehetőséget mert módosíthatóak és bárki számára megtekinthetőek a fájlok, ami szerintem nem jó ötlet.

2. A fórum tényleges tárhelyére tettük fel a képeket.
Éppen a hátrány miatt nem jó, viszont volna kérdésem/meglátásom. Valamennyire tudom hogy múkodik a php, és: mi történne ha beállítanátok egy mesélői csoportot, aki képes volna nélkületek feltenni a képeket? Minden mesélőnek lenne ilyen opciója.

3.Saját galériát nyitunk,
megnéztem, és ha nem hibáztam, akkor valami nem jó. A fórum nem jeleníti meg képet.
http://rpgenerations.hu/RPGenerations/index.php?topic=391.msg11510#msg11510
SZERK.: Igen. Thyriel, az a kép volt :puppy-eyes:

Saját felhőszolgáltatást indítunk (akár a galéria mellett) - itt a drive és dropboxhoz hasonlóan felhasználónév/jelszó párossal lépsz be
A hátrány miatt, olyan mintha mindenki a már bevállt oldalát használná

Sajnos szavazni nem bírok, mert egyik lehetőség sem szimpatikus. Igazából bármi lesz a végleges döntés, nekem megfelel, mert nem életbevágó. Viszont ha tudok segítek.  :D

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Szavazás - Képfeltötés, Fájlmegosztás
« Válasz #4 Dátum: 2016. November 21. 21:46:01 »
rövid véleményezés.

....
2. A fórum tényleges tárhelyére tettük fel a képeket.
Éppen a hátrány miatt nem jó, viszont volna kérdésem/meglátásom. Valamennyire tudom hogy múkodik a php, és: mi történne ha beállítanátok egy mesélői csoportot, aki képes volna nélkületek feltenni a képeket? Minden mesélőnek lenne ilyen opciója.

3.Saját galériát nyitunk,
megnéztem, és ha nem hibáztam, akkor valami nem jó. A fórum nem jeleníti meg képet.
http://rpgenerations.hu/RPGenerations/index.php?topic=391.msg11510#msg11510
SZERK.: Igen. Thyriel, az a kép volt :puppy-eyes:
....

Köszi a választ :)
a php és egyéb programozáshoz tök hülye vagyok (az, hogy bele tudok kotorni, és néha működik ne tévesszen meg) A honlap tárhelyét mi FTP-n keresztül érjük el - és elvileg/gyakorlatilag tudnék további felhasználókat készíteni, akik csak bizonyos könyvtárakhoz férnek hozzá. Ez zsír meg jó, csak nem túl felhasználó barát - már ami a linkek kinyerését illeti. + egy Total commander vagy más nem annyira kényelmes ha keresel egy korábban feltöltött képet, hogy most linkeljed a reaghoz, mert a tallózáshoz be kell lépned az FTP-re. A galéria publikus része pedig szimplán elérhető

S ha már galéria és képek - egyből megtaláltad azt, amivel én elég sokat szüttyögtem a hétvégén :D
a megoldás a Zenben az, hogy kitallózod a képet, ráböksz, és amikor a csíkos háttér előtt megjelenik a kép a keretben, jobb egérgomb a képen, és kép megnyitása új lapon. Akkor a címsávból már szabadon kimásolható a kép direkt linkje pl. a
http://ktools.hu/Zen/albums/Teszt/0000113689.jpg
ami így fest:
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Szavazás - Képfeltötés, Fájlmegosztás
« Válasz #5 Dátum: 2016. November 22. 18:44:58 »
Idézet
a php és egyéb programozáshoz tök hülye vagyok (az, hogy bele tudok kotorni, és néha működik ne tévesszen meg) A honlap tárhelyét mi FTP-n keresztül érjük el - és elvileg/gyakorlatilag tudnék további felhasználókat készíteni, akik csak bizonyos könyvtárakhoz férnek hozzá. Ez zsír meg jó, csak nem túl felhasználó barát - már ami a linkek kinyerését illeti. + egy Total commander vagy más nem annyira kényelmes ha keresel egy korábban feltöltött képet, hogy most linkeljed a reaghoz, mert a tallózáshoz be kell lépned az FTP-re. A galéria publikus része pedig szimplán elérhető
Na jó.  :) Akkor átfogalmazom, a múltkori kijelentésem: kapisgálom, hogyan múkodhet. Az FTP-s dolog ismerős, mert mikor anno leakartam cserélni az alap galériát, sokat kínlódtam.
Szval mostanra, kipihentem magam és eszembe jutott hogyan szoktam megoldani a problémákat. -már amelyiket  :pumpkin: -> phpbb.hu
Elnézést ha már valaki előttem megtalálta, de ha mégsem akkor íme:
http://phpbb.hu/forum/tema/6431
habár ezt nem teszteltem, nálam a megoldások 98%-ban be szoktak válni. És hogy ne legyen túl terhelve, ehhez lehetne jogosultságokat adni, mint a meséknél a moderátor kinevezés

Idézet
S ha már galéria és képek - egyből megtaláltad azt, amivel én elég sokat szüttyögtem a hétvégén :D
a megoldás a Zenben az, hogy kitallózod a képet, ráböksz, és amikor a csíkos háttér előtt megjelenik a kép a keretben, jobb egérgomb a képen, és kép megnyitása új lapon. Akkor a címsávból már szabadon kimásolható a kép direkt linkje pl. a
http://ktools.hu/Zen/albums/Teszt/0000113689.jpg
szeretem a kihívásokat.  :excited:
Viszont a szuttyogást, főleg a keres-kattolj-menj vissza-húzd be... a halálom. Már akkor dühbe jövök, ha olvasás közben beugrik egy reklám és azt kell keresgélni hol van az átkozott kikapcs gomb.  :ninjabattle:
Visszatérve ez a ZEN nem tűnik annyira jónak... Ehhez túl lusta és türelmetlen vagyok, akkor inkább jobb megoldás CKL és Quator által is említett oldalak. ;D

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Szavazás - Képfeltötés, Fájlmegosztás
« Válasz #6 Dátum: 2016. November 23. 13:08:44 »
Triviális ötlet a fórum galériáját használni – eszembe nem jutott :D A javaslatodat megfogadva meg fogjuk azt is nézni :)
 
Az általad javasolt oldalról ötleteket tudok szerezni, de itt nem minden javaslat úgy működik, mert ez a fórum nem phpbb-s motorral hanem SMF-el van megáldva. Tapasztalatból tudom, hogy a két felület nem csak az admin felülben tér el komolyabban egymástól, hanem gyengeségeikben és erősségeikben is.

A galériákból a hétvégén megnéztem egy tucatot ( Gallery, Piwigo, TinyWebGallery, phpAlbum, 4images, Pixelpost, Plogger, iGalerie, Chevereto 2.X, Zenphoto) – telepítettem, kipróbáltam, töröltem őket, hogy megtaláljam a legmegfelelőbbett. Ezek bekonfigurálására és tesztelésére értettem a szuttyogást :D (jó, volt amelyiknek az admin oldalát sem találtam meg :P)  Volt ami a több felhasználón vérzett el, és volt amiből nem lehetett kinyerni a kép linkjét, vagy aminek az admin felülete verte ki a biztosítékot. (angol beállítás mellett is megmaradt francia nyelven itt-ott)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Szavazás - Képfeltötés, Fájlmegosztás
« Válasz #7 Dátum: 2016. November 23. 17:56:04 »
Örülök h segíthettem  :D

Idézet
"...ez a fórum nem phpbb-s...."
Jah!  :yjawn: