Szerző Téma: A piramis árnyéka  (Megtekintve 1177 alkalommal)

Nem elérhető SentinelWex

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
A piramis árnyéka
« Dátum: 2019. Április 20. 00:07:37 »
Helyszín: Detroiti Egyetem, McNichols út
Időpont: 1996. március 5. kedd, 21:26


Az egyetemi könyvtár raktárépülete számos titkot rejtett. A falai megannyi betiltott vagy soha meg nem jelent könyvet őriztek, ám még sem ez volt a legnagyobb titka. Az igazi titkát csak kevesen ismerték: otthont adott a helyi Tremereknek.
A komor falak baljós árnyékokba bújtak ma este. Ahogy Hans végigsétált a jól bememorizált útvonalon - ha nem így tett volna, azzal beindítaná a hely mágikus védelmi rendszerét - azon gondolkodott, hogy vajon miért is hívatta be a felettese. Csak pénteken kellene jelentést tennie a kutatásairól.
Két ajtón áthaladva a varázsló maga mögött hagyja az árnyakat és megérkezik úticéljához. Egyetlen pillanatra tétovázik csak, mielőtt bekopog a Szekundusz - a régens után a második legnagyobb hatalommal és befolyással bíró varázsló - ajtaján.

- Tessék! - érkezik a válasz bentről.

A kilincset lenyomva ismét elé tárul a már jól ismert dolgozószoba. Konrad Hayden, az osztrák származású Tremere szigorú vértestvér hírében áll. A kápolnában minden körülmények között megköveteli a neki kijáró Szekundusz megszólítást. A fiatalabb varázslók között rengeteg pletyka kering róla. Egyesek szerint Bécsből küldték ide, hogy szemmel tartsa a régenst, mások úgy vélekednek, hogy csak az előléptetésére vár, hogy megalapíthassa a saját kápolnáját.

A dolgozószoba most is ugyanúgy néz ki, mint korábban: a falak mentén könyves polcok rogyadoznak a könyvek és tégelyek súlyától. A Szekundusz az asztala mögötti széken ül, előtte pedig a kápolna egyik tanonca, Reginald Richardson áll.

- Mr Richardson, ez a teljesítmény értékelhetetlen. Még csak nullának sem nevezhetem, mert ez azt jelentené, hogy Ön most ugyanott van, ahol három héttel korábban. De Ön gondolkodás nélkül használta a kápolna erőforrásait, eredményeket viszont nem látok. Ha ezen a projekten senki sem dolgozott volna, most legalább az erőforrások meglennének. Nincs más választásom, mint megvonni Öntől a lehetőséget és valaki másnak átadni. Nem vagyok az ilyen totális kudarcokhoz hozzászokva. - a Szekundusz tekintetével végig az előtte álló férfit méregeti.

- Most távozhat, kérem csukja be maga mögött az ajtót és használja ki az elkövetkezendő néhány éjszakát arra, hogy előáll  néhány észérvvel azt illetően, hogy miért is kellene Önt továbbra is ebben a kápolnában tartani.


A tanonc szemeit lesütve távozik a dolgozószobából. A felettesed megvárja, míg becsukódik az ajtó, majd rád emeli a tekintetét.

- Áh Herr Marschall. Köszönöm, hogy meglátogatott. Van egy projektem a számára. - mondja és megesküdnél rá, hogy egy apró mosoly jelent meg a szája szélén.

- Úgy értesültem, hogy Ön ért a régiségekhez. Kérem vázolja fel, pontosan milyen területeken van jártassága.




Konrad Hayden

"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A piramis árnyéka
« Válasz #1 Dátum: 2019. Április 20. 15:15:47 »
Hans Marschall

"Ez igen furcsa. Nem jelenthet túl sok jót, hogy hívattak ideje korán... Nem értem... Remélem nincs baj... úgyis mindjárt kiderül" - játszódik le az agyamban, miközben az egyetemi könyvtár raktár épületében bolyongok a titkos labirintusban, amit már persze jól ismerek. "Lépteimet sietősre veszem, nem szeretnék bajt hozni a fejemre. Elég szigorúnak tűnik ez a Hayden.... Legalább földim... ez azért jót jelenthet bármikor..." - Mihelyst odaérek az ajtóhoz kopogtatok s válasz érkeztén benyitok. - "Épp az ilyesmit szeretném elkerülni' - mondom magamban, miközben látom szegény tanoncot, ahogy lehordja a felettesem. Miután kiment az ifjú, végig hallgatom Konradot.

- Guten Tag Herr Szekundusz! Kérése számomra parancs! Jöttem, ahogy hivatott. - Mondom Haydennek, majd folytatva - Valamelyest értek hozzá. Van egy antikvitásom a városban, teli s tele régi dolgokkal, no de nem ócska kacatokkal, minőségi antik darabokkal. Könyv, bútor, eszköz bármit megtalál nálam. No s persze vannak azok a dolgok, amiket halandó nem láthat s nem tudhat... Láttam én már sok titkos s okkult dolgot, még a háború idején az Ahnenerbében szolgáltam. Ott előfordult sok minden. No de nem akarom untatni régi történetekkel. Kérem mondja, mi lenne a feladat számomra?

Nem elérhető SentinelWex

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A piramis árnyéka
« Válasz #2 Dátum: 2019. Április 21. 13:22:08 »
Helyszín: Tremere kápolna, Detroiti Egyetem, McNichols út
Időpont: 1996. március 5. kedd, 21:28


Felettesed végighallgatja a beszámolódat, csendben bólogatva. Amikor az antikvitásokról kezdesz el beszélni, figyelme megélénkül.

- Azt mondja könyvekhez is ért? Nahát ez roppant hasznos lehet. - húzódik mosolyra a szája. Tekintete az asztal fiókjára vándorol, amelyből egy jegyzetfüzet kerül elő. Egyetlen apró pillantást vetsz csak a füzetre, melyen számodra ismeretlen szimbólumok - netán hieroglifák? - vannak felrajzolva.

- Ami pedig a feladatot illeti. Hallott már valaha Cassiusról és munkásságáról? - mielőtt még reagálhatnál, megrázza a fejét és folytatja.
- Gondolom nem, úgyhogy a kellemetlenségeket elkerülendő inkább elmondom, amit tudnia kell. Cassius még az első telepesekkel érkezett az Újvilágba, hogy klánunkat szolgálva segédkezzen az első rendházak megalapításában. Miután a klán megvetette a lábát, gyűjtő munkába fogott. Munkásságáról összesen hét könyvet írt Cassius értekezései címmel. Ezeket a köteteket kétszáz évvel ezelőtt Európába szállították át, ám az út során három könyvnek is nyoma veszett. - Konrad betolja az asztal fiókját és rád emelve tekintetét folytatja.

- Egyes híresztelések szerint az egyik példány valahogy visszakerült ebbe a városba. Márpedig ha ez így van, a régens szeretné, ha a kápolnában kerülne elhelyezésre. Az Ön feladata az, hogy a kapott információk hitelességét ellenőrízze és amennyiben a könyv tényleg a városban van, akkor azt megszerzi a kápolna számára. Van kérdése? - nyújtja ki jobbját feléd, ezzel jelezve, hogy nyugodtan kérdezhetsz.
"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A piramis árnyéka
« Válasz #3 Dátum: 2019. Április 21. 18:25:15 »
Hans Marschall

"Hmmm azt hiszem felkeltettem az érdeklődését. De mi lehet az a jegyzetfüzet?" - játszódik le az agyamban ez a két mondtad, de kisvártatva meg tudom, legalábbis úgy gondolom a hallottak alapján. S valóban. - "Ez a kis történet elég érdekes volt, de sajnos nem rémlik semmi számomra Cassiusról sem a hét könyves értekezéséről. Ez ismeretlen terep egyenlőre, de persze nem lepődnék, meg, ha a könyvespolcaim valamelyiken ott lapulna több könyv alatt.. De csak tudnék róla." - mosolyodom el egy pillanatra belülről, majd figyelmesen hallgatom tovább felettesemet.

- Herr Szekundusz! Megtisztelés, hogy engem választott ezen nemes feladatra. Nem fogok csalódást okoznia, tűvé teszem a várost is ezért a becses olvasmányért. - Kezdem mondandómat - Kérdésem a következő lenne. Ki az informátor, aki ezt a híresztelést terjeszti? Beszélnék vele. Mit lehet tudni a könyv állapotáról és külleméről? Feltételezem, mivel sorozatról van szó hasonló paraméterekkel és borítással rendelkezik. Lehet tudni valamit az elrablás körülményeiről és tetteseiről? Illetve utolsó kérdésem, kik számára fontos még a könyv? - Miután befejeztem a kérdéseimet és megkapom rá a válaszokat, ha elenged Konrad, akkor útra kelek.

Nem elérhető SentinelWex

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A piramis árnyéka
« Válasz #4 Dátum: 2019. Április 23. 10:28:06 »
Helyszín: Tremere kápolna, Detroiti Egyetem, McNichols út
Időpont: 1996. március 5. kedd, 21:29



- Az értesüléseinket nem hétköznapi úton szereztük. - közli veled a varázsló, ezzel utalva arra, hogy vagy mágikus eredetű fürkészés eredményeképp jutottak az információhoz vagy pedig olyan módon, amit nem kíván veled megosztani.
- A könyvek mindegyike rendelkezik bőrborítással, melyeken kizárólag a beavatottak számára felismerhető rúnákat helyeztek el. Ez a borító megóvja a könyveket a hétköznapi sérülésektől. - válaszolja.

Tekintete elvándorol a falak mentén elhelyezkedő polcokra és egy hosszú pillanatig az egyik könyvet nézi. Már-már késztetést érzel, hogy te is odafordítsd a tekintetedet, amikor visszanéz rád és folytatja.

- A feltételezett könyv egy régiségboltban bukkant fel a W Kirby úton. Ha valóban Cassius értekezéseinek egyike, akkor a könyv bárki számára értékkel bírhat, aki képes a vér erejét használni. Önnek az a feladata, hogy vizsgálja meg a könyvet és amennyiben az eredeti példányról van szó, azt mihamarabb juttassa vissza a rendházba a megfelelő óvintézkedéseket betartva.


Felettesed nem tért ki a könyv eltűnésének részletezésére. Az okot nem tudod, de elképzelhető, hogy a feladatod szempontjából nem ítélte fontosnak vagy csak egyszerűen nem ismeretes előtte sem ez az információ.

- Ha nincs más kérdés, akkor...
"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A piramis árnyéka
« Válasz #5 Dátum: 2019. Április 23. 12:27:12 »
Hans Marschall


"Remek... Miért is ne lenne egyszerű valami..." - Bosszankodom magamban. - " De legalább tudjuk, hogy mit keresünk és, hogy hol. Ez legalább segítség"

- Értettem Herr! Akkor a mielőbbi viszont látásra! - Mondom Haydennek és nem áll szándékomban tovább kellemetlenkedni... értek a célzásokból.

Utam a könyvtárból egyenest a könyvesboltomba vezet, közben felhívom Ditrichet, hogy tudjon meg mindent erről a könyvről és a megadott könyvkereskedésről
. - "Remélem, mire haza érek már minden információ meg lesz... Viszont nem tetszik ez nekem, túl egyszerűnek ígérkezik, hogy csak úgy besétáljak és elvigyem. Kell valami csapdának lennie..." - Pörög ezerrel az agyam, míg haza nem érek. Belépve az antikvitásba egyből Ditrichhez fordulok.

- Nos Ditrich, barátom, mond mit találtál? - kérdem a ghoulomat, s végig hallgatom mondandóját, miközben én is elkezdek kutakodni házi könyvtáramban.

Nem elérhető SentinelWex

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A piramis árnyéka
« Válasz #6 Dátum: 2019. Május 02. 09:58:50 »
Helyszín: Hans menedéke
Időpont: 1996. március 5. kedd, 22:16


Ghoulod néhány oldalnyi jegyzettel fogad, amikor megérkezel.

- Jó estét uram. A rendelkezésre álló idő alatt az alábbi információkat tudtam meg. - fog hozzá, míg átadja neked a jegyzeteit.
- Az említett régiségekkel foglalkozó bolt a Kirby úton már több, mint négy generáció óta egy apáról fiúra szálló üzlet. Fő tevékenységi profiljuk az antik bútorok és festmények, de emellett egy kisebb gyűjteményük van naplók és nyomtatott vagy kötött könyvekből is. Az áraikat tekintve közép és alsó kategóriába sorolhatóak. - amíg beszél, gyorsan átlapozod a jegyzeteit. Az információk többségét a bolt honlapjáról és egy cégjegyzékből szerezte.

- Ami a könyvet illeti, sajnos sehol sem találtam róla említést a megadott idő alatt... ugyanakkor engedelmével kibővítettem a keresést és igen érdekes nyomokra bukkantam a könyvesbolt utcáját illetően. Az elmúlt időszakban számos bűncselekményt követtek el a Kirby úton. A rendőrség egy hónappal ezelőtt kezdett el nyomozni két gyilkosságot illetően, ezen kívül három eltűnt személyt tartanak számon, akik ezen az úton rendelkeztek állandó lakcímmel. Két ember volt rablás áldozata a környéken és egy esetben számoltak be autóbalesetről. Ezen esetek mindegyike az elmúlt egy hónapban történt. A rendőrség kiemelten kezeli az ügyet, az újságcikkek szerint egy bűnbanda helyezte át a tevékenységét erre a területre.
"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A piramis árnyéka
« Válasz #7 Dátum: 2019. Május 02. 13:35:10 »
Hans Marschall

A ghoultól kapott információkat és a papírra vetetteket átnézve, nem sok jót jósolok magamnak ez ügyben. -Nem lesz egy sétagalopp az egyszer biztos. Elég rizikós környéknek tűnik, pláne, hogy a rendőrség is kiemelten kezeli a kialakult helyzetet. Túl sok bűntett egy helyen, s valós megállapítás lehet a bűnszervezet. Mindenesetre kezembe kell venni az irányítást a dolgoknak, s nem szeretnem földimet sem megváratni. Azon tűnődöm, hogy először körbenézek taxival a környéken, feltérképezem a helyet. Majd kell keresnem egy balekot, aki elvégzi a mocskos melót helyette. Ha beletörik a foga, az sem baj, hiszen nem kell tudni senkinek, hogy ki áll a háttérben. Illetve Ditrichet is érdemes lenne nappal valami kamu dolog miatt odaküldeni, mérje fel a helyzetet. Igen ez lesz az. Körbenézek, Ditrich, majd a balek... - Fejtem ki magamban a dolgokat, s megosztom a ghoullal.

- Ditrich! Mit szólsz a tervhez? Elmegyek körbenézem ezt a helyet. Reggel meg első dolgod egyike legyen, hogy érdeklődsz egy számodra kedves, de ritka darabszámú könyv felől  személyesen. Mérd föl a terepet és keress egy balekot, aki jó az ilyen boltok kirablásában. - kérdezem tőle. Illetve leírom a könyvet, hogy hogy néz ki a valójában keresett darab.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Május 02. 16:34:28 írta Con Angilo Guerdo »

Nem elérhető SentinelWex

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A piramis árnyéka
« Válasz #8 Dátum: 2019. Május 08. 10:25:43 »
Helyszín: Hans menedéke
Időpont: 1996. március 5. kedd, 22:18



Ghoulod végig hallgatja a gondolatmenetedet és bólint.
- Kiváló terv herr. Ugyanakkor... - mondja, aztán gondolkodóba esik, miközben a plafont bámulja. Néhány hosszú másodperc telik el néma csendben.
- Csak azon gondolkodom, hogy érdemes e bevonni harmadik felet ebbe a dologba. Egy ajtó kinyitása nem fog gondot okozni nekem, az úr pedig pontosan tudja, hogy mit is keresünk. Ketten esetleg el is tudnánk ezt intézni... akár ma este is... tekintve hogy az elmondottak alapján nekem úgy tűnt, sűrgős a dolog... - vakarja meg a fejét, jelezvén, hogy végigvitte a gondolatmenetet. Afféle megerősítésként, rá is bólint.

Átgondolod, amit a ghoulod mondott. Valóban van előnye annak, ha egy alakot béreltek fel a balhé elvégzésére, ám harmadik felet bevonni kockázatos lehet. Arról nem is beszélve, hogy alvilági kapcsolatokkal nem nagyon rendelkeztek, egy megfelelőnek tűnő alak megtalálása és felbérlése napokba telhet. Ghoulod rendelkezik a testi erővel, ha valamit be kellene törni, illetve láttad már korábban, hogy zárakkal is egész jól boldogul. Te pedig pontosan tudod, hogy mit kerestek és ha valóban egy vérmágikus könyvről van szó, az okkult tudásod és jártasságod a mágiában kulcsfontosságú lehet a megszerzésében.
"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A piramis árnyéka
« Válasz #9 Dátum: 2019. Május 09. 13:50:39 »
Hans Marschall


- Valóban. Meggondolatlanság volt tőlem, külsős erő bevonása. Készüljünk össze, nézzük meg mi magunk a helyet. - Mondom a ghoulnak. Majd összecihelődöm én is. Ha készen vagyunk, akkor beszállunk az autóba és irány a megadott cím. Viszont nem közvetlen mellette parkolok le, hanem kicsit távolabb, kb. egy utcával arrébb.

- Ditrcih! Járjuk körbe az épületet, ne érjen meglepetés minket. Én az egyik oldalról Te a másikról... - adom ki az utasítást az emberemnek majd így is teszünk és a kocsinál találkozunk. Közben kattog az agyam, hogy mi lesz a történet vége, mert nem akarok nagy feltűnést kelteni, de attól félek nem lesz egyszerű feladat. Bárhol lehetnek árgus szemek, akik akár rajtunk is tudnak ütni bármikor. Abból pedig nem kérek. Óvatosnak kell lennünk. Lehetőleg csináljuk feltűnés nélkül...

Nem elérhető SentinelWex

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A piramis árnyéka
« Válasz #10 Dátum: 2019. Május 23. 09:40:08 »
Helyszín: Marketplace Antiques Gallery, Gratiot Ave
Időpont: 1996. március 5. kedd, 23:13


Ghoulod az utasításaidnak megfelelően jár el és összepakol pár dolgot, ami hasznos lehet: zseblámpák, feszítővas, gumikesztyűk, egy pár cb rádió, üvegvágó és egy szerszámosláda csavarokkal, csavarhúzókkal, fogókkal és kalapáccsal. Bólintva jelzi, hogy ő készen áll. A felszerelést bepakolja a kocsi csomagtartójába, majd útnak indultok.

A menedékedtől úgy húsz percnyire található a megadott cím. A W Kirby út csendes, nem igazán van forgalom leszámítva egy-két teherautót. Ghoulod az autót egy szomszédos utcában parkolja le és már épp kiszállnátok, amikor egy rendőrautó kanyarodik be a Kirby útra. A rendőrök látványosan lelassítanak és ebben a tempóban haladnak végig az úton, melyet ti kivártok a kocsiban ülve.

Amikor úgy ítélitek meg, hogy ismét csendes a környék, kiszálltok. Ghoulod egy hátizsákba rakja az előkészített felszerelést és a bolt felé veszitek az irányt.


Óvatosan körbejárjátok az épületet. Minden csendesnek tűnik, továbbra sem láttok egy lelket sem a közelben. Ghoulod a körbejárás során felfedezett egy hátsó szervíz bejáratot az épülethez, melyet kellőképp takarnak a környező falak, az utcáról nem is lehet rálátni. Ez a bejárat alkalmas lehet a betörésre. Deitrich leteszi a táskát és kihúzza belőle a feszítővasat. Az ajtón mindössze egy nem túl erős lakat van, melyet második próbálkozásra sikeresen szétfeszít. A lakatot az ajtó mellé teszi és óvatosan lenyomja a kilincset. Nyitva. Már csak az a kérdés, hogy hogyan tovább?
"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A piramis árnyéka
« Válasz #11 Dátum: 2019. Május 26. 17:09:23 »
Hans Marschall

Nem vagyok nagy izgulós, de rég volt hasonló feladatban részem és szeretném, hogy minden a legnagyobb rendben történjen... Tartok, hogy lesz valami gubanc, de mindent a legnagyobb óvatossággal kezelek. Mikor a helyszínre érkezünk már rossz ómennek számít a rendőrautó megjelenése. Nem bízok a véletlenekben s nem tetszik nekem ez az egész.

Miután megtaláltuk a feltehetően gyenge pontját az épületnek s Ditrich jóvoltából szabad a bejárás kicsit fellélegzem. Viszont a lakatot megtörlöm, ne maradjon rajta ujjlenyomat, nem lenne jó ha ilyenen buknánk el... Felhívom a ghoul figyelmét az óvatosságra és figyeljünk, hogy nincsen-e kamera vagy riasztó rendszerre utaló nyom. Ez az első miközben belépünk. Nem gondolnám, hogy elöl lenne a könyv, kell, hogy legyen valamiféle rejtekhely így én ezután kezdek kutakodni, illetve ha van számítógép akkor nem feltétlenül ördögtől való gondolat, hogy a merevlemezét magamhoz vegyem... s ha vannak feljegyzések akkor azokat is áttekintem.

Nem elérhető SentinelWex

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A piramis árnyéka
« Válasz #12 Dátum: 2019. Május 27. 16:20:57 »
Helyszín: Marketplace Antiques Gallery, Gratiot Ave
Időpont: 1996. március 5. kedd, 23:15


Ösztöneid azt súgják, hogy ha tényleg itt van az a könyv, akkor az nem a bolt valamelyik polcán található majd, így ennek megfelelően nem is abba az irányba indultok el. Ghoulod egy zseblámpával megy előre, miután a hátára dobta a hátizsákját. Te óvatos léptekkel követed. Semmi nyoma annak, hogy bármilyen riasztóval fel lenne szerelve a bolt, holott a főbejáratnál és az ablakoknál is láttatok erre utaló matricát kifüggesztve.
A hátsó bejárat egy kisebb folyosóra vezet, melynek végében az ajtó minden bizonnyal a bolt vevők számára fenntartott részére nyílik, így a másik ajtót közelítetek meg, melyen a "raktár" felirat szerepel. Ghoulod óvatosn lenyomja a kilincset és résnyire nyitja az ajtót. Az ajtó résén át egy lefelé vezető lépcsőt pillanthattok meg, mely a dohos szagú pincébe vezet. Dietrich szájába veszi a zseblámpát és táskájából kihúzza a feszítővasat, szabad kezével pedig épp arra készül, hogy jobban kinyissa az ajtót, amikor valami megüti a füledet. Egy apró nesz, ami a pincéből hallatszódik fel. Jelzel a ghoulodnak, hogy ne mozduljon, te pedig a résnyire kinyitott ajtón óvatosan beleselkedsz. A pincében teljes sötétség uralkodik. Nyolc - nem szerencsés szám - lépcsőfok vezet le. Pornak nyoma sincs, valaki gyakran használhatja a lépcsőket.

Aztán valami megmozdul odalent és ismét hallod azt a furcsa hangot. Mi volt az? Teljesen olyannak hangzott, mint egy lemondó sóhaj... a belsődben uralkodó bestia felmorran, mint ha azt érezné, hogy van valaki a pincében.

Ghoulod rád tekint és várja instrukcióidat.
"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A piramis árnyéka
« Válasz #13 Dátum: 2019. Május 28. 18:12:30 »
Hans Marschall

Ösztöneimet és ghoulomat követem óvatos halk léptekkel, nem akarok feltűnést s hangoskodást kelteni s csinálni. Hirtelen vág át az agyamon, hogy a riasztó nem feltétlenül hagyományos riasztó, s nem csörömpöl a helyszínen, hanem egy adott helyen szól csak. Remélhetőleg ez nem a rendőrség... Ilyen amatőr, hogy lehettem! - vág agyamba a tudat.- Gyorsan kell cselekedni...
A zárt ajtónál megtorpanunk egy kicsit, amit egy apró zaj akaszt meg. Mi lehetett ez? Jelzek Dietrichnek, de egyenlőre semmi jele veszélynek... Aztán érzem... Magamban érzem, hogy nem stimmel itt sok minden... Valaki lent lesz... Tegyünk pontot az i-re. Mondom földimnek, hogy készüljön fel lehet lesz egy kis pityputy... Kezembe veszem a pisztolyom s intek, hogy kövessen újdonsült bűntársam, majd lemerészkedek lámpa fénynél...

Nem elérhető SentinelWex

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A piramis árnyéka
« Válasz #14 Dátum: 2019. Június 06. 13:13:37 »
Helyszín: Marketplace Antiques Gallery, Gratiot Ave
Időpont: 1996. március 5. kedd, 23:17


Kezedben a fegyverrel és a lámpával elindulsz lefelé a lépcsőn. Ghoulod szorosan a nyomodban van, s úgy tartja a feszítővasat, hogy azzal egy esetleges támadót könnyű szerrel leteríthessen. A pincében teljes sötétség van, csak a lámpád által megvilágított területet látod be. Néhány raklap sorakozik itt, melyek embernyi magasságban húzodnak, mellette pedig polcok, melyek zsúfolásig teltek papírdobozokkal. Néhány dobozról még a feliratot is le tudod olvasni, többségükön valamilyen négy jegyű szám van. Lámpád fénye tovább vándorol a fal mentén és néhány ládára és használaton kívüli tárgyra - régi pénztárgép, papírtekercsek, tinta és régi stílusú pecsétek, egy doboz ceruza - vetül. Ekkor lépsz le az utolsó lépcsőfokról is és közel kilencven fokos fordulatot veszel. Tekinteted egy, a fal mentén heverő testen akad meg és a kicsavart pozíciójából egyértelmű, hogy halott. Már épp tennél egy lépést felé, amikor ismét meghallod azt a furcsa hangot: egy sóhaj. Lámpáddal megint fordulsz kilencven fokot, hogy pontosan a lépcső mögötti kis területet világítsa be.

A fény először egy ketté tört krétán állapodik meg. A pince padlójára apró jeleket rajzoltak fel a krétával, majd kissé elmaszatolták őket. Okkult tudásod segítségével nem sikerül azonosítanod ezeket a jeleket, talán nincs is mit azonosítani rajtuk. A krétától alig egy méternyire végül megtalálod a hang forrását is: egy fiatal férfi összekuporodva ül a falnak dőlve. Lábait felhúzva, térdeit átölelve szorít valamit a térdei és a mellkasa között. A férfi szakadt ruhákban van, melyeket krétapor és alvadt vér szennyezett össze. Hátára egy vastag pokrócot terített, így a lábán és arcán túl nem sokat látni belőle. Meredten bámulja a kezedben lévő fegyvert.

- Azért jöttél, hogy elpusztíts? - kérdezi sírásra görbülő szájjal. Tekintete átvándorol ghoulodra és összerezzen a látványától. Néhány pillanatig mozdulatlanul ül. Még levegőt sem vesz. Vagyis... ha nem beszél, egyáltalán nem vesz levegőt.
"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."