Szerző Téma: Fénytelen Citadella - a kaland  (Megtekintve 4704 alkalommal)

Nem elérhető Nasirius

  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 132
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #90 Dátum: 2019. December 16. 21:14:59 »
Mindenki fellélegzik, mikor a csontváz újra darabokban hever a földön, szerencsére gyorsan sikerült végezni vele. Ezután Hillen felé fordul a figyelem. (A sajátja is.) Úgy tűnik, hogy egy apró meglehetősen régi tű állt bele a vállába. A fájdalom már elmúlt, egyelőre mást nem érez.
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 24. 10:12:31 írta Nasirius »

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #91 Dátum: 2019. December 28. 11:56:58 »
Kétpintes, Dorrmort Glim / Félbocskoros Daergel Flintentrencher


 A csontvázból elszáll a gonosz mágia amint földet ér utolsó vén csontdarab.
A vándor a vállát kezdi homlok ráncolva vizslatni,amiből az ujjnyi tű áll ki.

[közös] -Na....ezért nem kell mindent összevissza piszkálgatni-dorgálja meg az elfet-had nézzem! Elég ósdinak és
retkesnek néz ki,még a végén elfertőződik és leesik a karod. Na,ne mocorogj!-parancsol rá a gnóm,majd a tanult módon
kihúzza a tűt a sebből-
Elfogadod e Olidammara áldását? Be is kötözhetném,de egy ilyen helyen ha elfertőződik nem tudom mit
kezdhetnénk Veled,jobb ha begyógyítom még ha csak karcolás is.


Ha nem tiltakozik Hillen akkor újra kézbe veszi a maszk medált és mormol néhány szót anyanyelvén.Az apró seb pillanatok
alatt beforr és nyom nélkül eltűnik.

-Jól van,próbáljunk óvatosabbak lenni...-közben forgatja kicsit a tűt,amit eleve egy gyolcs darabbal fogott meg,kíváncsi látszik e rajta
méreg nyoma...reméli hogy nem,mert azt valószínőűeg a mágia nem semlegesítette-ha esetleg furcsán érzed magad rögtön szólj,nem lenne
meglepő ha mérgezett lett volna ez a kis vacak.


Utolsó mondata nem tudja mennyire volt megnyugtató az elf számára,de jobb felkészülni bárnire.
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 28. 12:07:02 írta kalidar »

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #92 Dátum: 2019. December 29. 10:51:47 »
Hilenn Sill

A gnómtól kapott, dorgálás elsősegély és tanács után, miszerint ha úgy érzi rosszul van, szóljon, mert mérgezett volt a tű, amit kihúzott a vállából, az elf kissé idegesen mond köszönetet a papnak.
Ezek után úgy dönt bekémlel a frissen felfedezett nyíláson, hátha lapul valami érdekes, vagy további csapda a sötétségben.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Rigófütty

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #93 Dátum: 2020. Január 06. 04:36:19 »
Uatu Fürtösmormakk



Látván, hogy az elf nincs a helyzet magaslatán, gondolok itt a csapdák felfedezésére tett kísérleteire és arra, hogy remélhetőleg csak a zavarodott, egyre feszengő viselkedése miatt lőtt mellé ilyen közelről és valójában tudja is használni azokat a fegyvereket amiket magával hozott, arra a következtetésre jutok, hogy leakasztom a hátizsákomról a fa pajzsom és kézbe veszem. Amint ezzel végeztem, körbe nézek, amint észre veszem, hogy az elf újra akcióba lendül és kész akár még belépni is a rejtett helységbe, magam elé emelem kissé a pajzsom és halkanegszolítom a társaság egyetlen lent tartózkodó hölgy tagját.  - Kara kisasszony, ha megtenné kérem néha nézzen a hátunk mögé is nehogy onnan is jöjjön valami kellemetlen meglepetés.

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #94 Dátum: 2020. Január 15. 08:29:19 »
Hilenn Sill

- Üres. - Közli társaival a nyilvánvaló tényt az elf, majd (ha tudja) visszaszerzi az ellőtt vesszőt, és a többiek felé fordul. - Nos, merre tovább?
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #95 Dátum: 2020. Január 16. 13:45:31 »
Mielőtt beléptünk volna a helyiségbe elmentem a lámpásomért, még világított. Eszem ágában sincs sötétben bóklászni. Nézek  előre, hátra, körbe.
- Semmi figyelemre méltó. Mármint emberi szemmel.-Még egyszer körbeforgatom a lápást. Nem tudja, merre? Nahát...
-Ez már a húszezer arany kategóriás kérdés, nem tudom a választ, így most állnék meg míg  Tymora velem van!


Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #96 Dátum: 2020. Január 18. 10:32:04 »
Kétpintes, Dorrmort Glim / Félbocskoros Daergel Flintentrencher


Miután rendbe rakta az elf vállát a többiek az újonnan feltárult üreget veszik szemügyre de semmit nem találnak.
Egy darabig nézi a gnóm hogy keresgélnek majd megszólal:

-Nos barátaim azt hiszem az út az ajtókon át visz tovább,vagy lehet vissza is fordulni...viszont ne felejtsük el hogy
 eltűnt embereket is keresünk.Amondó vagyok,nézzük meg sorba mindkét ajtót...bár az egyik mögött még mindig lehet
valami/valaki... a kaparászásból kiindulva,ezért legyünk óvatosak...fegyvert a kezekbe...ne érjen minket több meglepetés.


Jó példával járva elől felcsatolja pajzsát,majd megmarkolja a buzogány nyelét.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 18. 10:34:13 írta kalidar »

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #97 Dátum: 2020. Január 30. 14:35:41 »
Hilenn Sill

Látva, hogy a többieknek sincs ötletük, az elf a következő javaslatot teszi:
- Amondó vagyok, nyissuk ki a kaparászós ajtót. Onnan legalább sejtjük, mire számíthatunk. Ha szabadna javasolnom, Kara kisasszony nyissa ki az ajtót, úgy, hogy takarásban legyen, így hátba tudja támadni, aki, vagy ami kijön az ajtón. Gilm uram, maga fogadja az esetleges támadásokat a pajzsával! Mi pedig Fürtösmormakk úrral fedezzük önt.
A terve felvázolását befejezve felvont szemöldökkel néz végig a többieken, van-e esetleg ellenvetés, vagy jobb ötlet szikrája a szemeikben.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Rigófütty

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #98 Dátum: 2020. Január 30. 16:49:36 »
Uatu Fürtösmormakk




Kissé meglep, hogy az elf kezdi belátni amit csinál az akár még az életébe is kerülhet és taktikát vált. Perszemiként tehetné ezt másképpen, minthogy mást küld előre maga helyett. - Hilenn uraság, taktikát váltunk? - mosolyodom el kissé.

Leakasztom én is a fapajzsom a hátizsákomról és a kezembe veszem.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #99 Dátum: 2020. Február 01. 18:16:16 »
Kétpintes, Dorrmort Glim / Félbocskoros Daergel Flintentrencher


Nagy hirtelenjébe terv kovácsolódik,az elf rögvest eléjük is tárja.
Hm...hölgyek és kisebbek előre,egész jó terv...vonja meg a vállát Glim...

-Ám legyen elf uraság,de remélem ami az ajtó mögött van sokkal lassabban mozog mint egy csontváz,
így hátha eltalálja azt
-mondja félmosollyal az ajkán,jól érezhetően szurkálódva miközben az ajtó felé indul.

-Kishölgy,ha felkészült szóljon mielőtt nyitná az ajtót-szól Karához,miközben megveti lábait úgy két méterre az ajtótól.

Pajzsát maga elé tartja,míg buzogányát lendítéshez emeli...hátha szükség lesz rá.Reméli nem őt lövi hátba az íjász...
« Utoljára szerkesztve: 2020. Február 01. 18:31:26 írta kalidar »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #100 Dátum: 2020. Február 02. 06:56:42 »
A kardhasználatról már lemondtam, elfoglaltam a helyem  negyedik helyen. Leültem a koszba utálom, de ez van.  Ha  támadni kezdünk inkább az ellenség vagy oldalról nyilaznám.   ha valamelyik társam hátába állna bele a nyílvesszőm kissé megorrolna rám. Láttam féltérdre ereszkedett vad amazonokat ahogy feszítik az íjat, a tetoválónál volt teleaggatva a fal ilyenekkel, meg a sárkánnyal is ami most rajtam van. Arra a nőre egy dekányit se hasonlítok így belegondolva, ülök aztán arra várok, hogy majd lesz valami?
Mióta lehet kívül a világ? Vajon észrevették? Ááá nem, csak akkor kezdek el jobban fülelni a nevem kerül szóba. Úgy tűnik nem a bevágom rúgom  műsor megy, hanem a Kara kisasszony nyisson ajtót takarásban két méterről indulva. Jó csináltam már ilyet, egy adószedőnek dolgoztam pár hónapig míg nem találtam állást a pékségben. Azért kellettek a tolvajszerszámok, de azok csak nem akartak fizetni, és nagyon is éltek.
Előveszem a tolvaj felszerelést a hátizsákból.
-Kész vagyok mehetünk!
« Utoljára szerkesztve: 2020. Február 02. 07:19:44 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Nasirius

  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 132
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #101 Dátum: 2020. Február 17. 08:44:07 »
Kara tehát felvállalja az ajtónyitó szerepét. Odamegy az ajtóhoz, és előszedi készletét, míg a többiek fedezik. Ám mielőtt bonyolultabb mechanikai mahinációkba kellene kezdeni, rájön, hogy az ajtó egyszerűen nyitható. A kinyitott ajtó egy egy keskenyebb folyosóra vezet, amelyből további három ajtó nyílik: egy a szemben lévő falon, kettő pedig két odalt, jobbra és balra. A folyosón nem látni semmilyen élőlényt. A folyosó egyébként romos, poros, de a földön azért számos lábnyom látszik.

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #102 Dátum: 2020. Február 17. 11:53:33 »
Hilenn Sill

Amikor a csapat egyetlen nő tagja kinyitja az ajtót, a többiek egy üres folyosót látnak három ajtóval. Az elfnek eszébe ötlik egy gondolat, amit meg is oszt a többiekkel:
- Véleményem szerint meg kellene nézni a másik ajtót is, - mutat a hátuk mögött lévő nyílászáróra - Mielőtt ezeket kinyitogatnánk.
Amíg a többiek válaszára vár, leguggolva szemügyre veszi a lábnyomokat, hátha ki tudja ókumlálni, miféle szerzetek hagyták őket.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #103 Dátum: 2020. Február 19. 04:41:35 »
Nem fogom közölni ami eleve kiderült "Az ajtó nyitva volt!" Csak benézek, körbejártatom a lámpást. Három ajtó és sehol semmilyen kaparászó kicsi nagy valami.
-Nincs ellenvetésem, a hideg futkos a hátamon ettől a szobától! Ha az egyik ajtó mögött még három ajtó lesz a hátam fogják látni ahogy felfelé rohan. -Megvonom a vállam.
-Nem vagyok gyáva, lankadozik bennem a bátorság.-Felsóhajtok és odaballagok a legelső ajtóhoz.

Nem elérhető Nasirius

  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 132
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #104 Dátum: 2020. Március 06. 19:28:22 »
Kara tehát előremegy és benéz az újabb helyiségbe. Itt három ajtó látszik. Levegőt vesz, majd odaballag a legközelebbihez, ami a jobb oldali falon van. Ez ismét nyitva, és egy kis méretű, ám üres helyiségbe vezet.

Hilenn addig a nyomokat fürkészi a padlón. Nem kell nagy szakértelem ahhoz, hogy megállapítsa: emberek, goblinok és patkányok, pár napos, mindkét irányba haladó lábnyomai azok. Eközben az elf felveti, hogy a kör alapú korábbi terem másik ajtaját is meg lehetne nézni.