Szerző Téma: Fénytelen Citadella - a kaland  (Megtekintve 4701 alkalommal)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #30 Dátum: 2019. Április 11. 18:15:15 »
Kétpintes, Dorrmort Glim / Félbocskoros Daergel Flintentrencher


A beszélgetés nem tűnik túl hatásosnak a patkányokkal.Nyilván a goblinok előszeretettel vadásszák és eszik őket,hiszen ezek még nem jelentenek olyan
nagy kihívást a kis zöld korcsoknak.
Buzogányát még mindig nem rántja elő a köpenye alól,de felkészül hogy ha kell,egy gyors mozdulattal indítson támadást a ruhadarab takarásából.Eközben
alkarvédőjét a védekezésre készíti fel.
Mielőtt a mérges jószágok odaérnek még egy próbát kíván tenni,hátha sikeres lesz most:

Szabad cselekvés [beszéd állatokkal] -Várjatok!Mi nem olyan kétlábúak vagyunk,mi nem eszünk benneteket.Mi megöljük azokat a kétlábúakat akik itt lent
élnek és bántanak benneteket,csak segítsetek kicsit.


Csak reméli hogy nem hiába való a beszéd,de rögvest kiderül,ha mégis tovább támadnak a patkányok a alkarvédőjével igyekszik a rárontó állatot félrelökni.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #31 Dátum: 2019. Április 12. 05:16:55 »
Hiába ez így nem fog menni, nem hallanak. Én viszont igen őket, küzdenek valakivel vagy valamivel. Óvatosan visszakúszok oda ahová kikötöttem a kötelem és csak utána látom meg a torzonborz kinézetű barna ruhás fickó.  Szép, vagy napszúrást kaptam vagy tényleg ott van. Mindjárt kiderül.
-Héé, ember vigyázzon hová lép, nézzen a lába elé, az a hasadék nagyon széles! A közelében se érdemes mászkálni mert beomlik!-Most kiderül, hogy mint egy dinka kiabáltam a semmibe? Vagy mi a fenéért, de tényleg itt kószál ez az alak.

Nem elérhető Rigófütty

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #32 Dátum: 2019. Április 12. 07:50:48 »
Uatu Fürtösmormakk

Amint egyértelművé válik számomra, hogy látnak, megindulok feléjük. Ahogy haladok és sikerül közelebbről is megnézem a két idegent, áldani kezdem az eszem, hogy nem vetődtem el a földön. Ahogy közelebb érek, láthatóvá válik, ha éppenséggel véletlenül is tévedtem erre, akkor is valamennyire felkészülten. Egy még nem túl viseltes irhavértben van, hátán egy félig megrakott utazótáska, amire egy kis fapajzs van felcsatolva és az oldalán egy handzsár lóg. Közelebbről is szemügyre véve már nem is annyira vad. Hosszú hajam és szakállam jó összhangban van, kicsit lehet kócos, de így is barátságos és viszonylag jó megjelenést kölcsönöz.

-Szép napot önöknek. - próbálom barátságos hangnemben köszönteni őket és igyekszem palástolni, hogy nem bízom bennük. -Nehéz nem észre venni, hogy nem egyszerű falusiak. - Végig futtatom a tekintetem a páncélon, majd a másik tetoválását nézem meg és tálalgatok magamban, hogy merre kígyózhat tovább. Leguggolok az egyik tűzrakáshoz és megvizsgálom, hogy meleg e még illetve, hogy látok e más nyomokat a tűz körül, közben megkérdezem. - Ezeket maguk rakták? –Mutatok a tűzrakásra.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #33 Dátum: 2019. Április 15. 09:17:08 »
Előveszem a "Legszebbik modorom". A férfi nem bízik bennünk, tökéletesen értető. Hiába próbálja próbálja  palástolni, de sajnos vagy mégsem? Ki tudja? Azonnal felismerem a "jelet"!Vannak a viccesek, "ugye nem harap" és hasonlók, nevetünk és mindenki megy a dolgára, vannak a bunkók, majdnem ugyanez, csak részegen, jó sok trágárságot belevegyítve, és nem találva el az én meg az anyám foglalkozását. A harmadik, ez! Ledöbbenés! Most mondhatnék valami ökörséget, például??? Fogadtam egy barátommal tudok három napig fél lábon állni, és nyertem. Ő fizette az egészet, megtudhatnám mennyire hiszékeny. Naná nem így volt!
-Kara vagyok! Üdvözlöm!-Kéznyújtásra nyújtom a karom, vagy elfogadja vagy nem.
  Nem, vagyok helybéli, én csak itt dolgozom, de csak a saját nevemben beszélhetek. Oda megyek ahová a szél fúj. -Itt kissé elmosolyodom.
-Legyen már mit mesélni az unokáknak!-A  törpe meg egy gnóm van a hasadékban, erről később.
-A goblinok csinálták, nem a mi művünk, és mindenhová írkáltak fenyegető üzeneteket, hogy ez az ő földjük és menjünk innen. Most még csodaszépen fogalmaztam! Ezt nem tudom elolvasni ez benne aki, vagyis akik el tudták azok most lent vannak a hasadékban. Egy törpe ás egy gnóm. 




Nem elérhető Rigófütty

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #34 Dátum: 2019. Április 18. 11:10:28 »
Uatu Fürtösmormakk


Egy kis időre abba hagyom a nyomok tanulmányozását, de közben megfordul a fejemben, hogy lehet illet volna elsőként bemutatkoznom és csak utána átnéznem a helyet, de aztán kissé megvonom a vállam és felnézek az idegenre, majd felegyenesedem. Furcsállom, hogy a kezet nyújt egy nálam látszólag jóval fiatalabb hölgy, de aztán viszonozom. -Ne haragudjanak, Uatu Fürtösmormakk vagyok.- Ahogy kezet fogunk finoman szemügyre veszem a sárkányt a karján. Majd ismételten felveszem vele a szemkontaktust. -Önök lennének az elveszett kalandozó csapat, vagy egy újabb kíváncsiskodó társaság? - Próbálok némi mosolyt is megejteni, hogy nehogy félre értse a kérdést. Goblinokra külön nem térek ki inkább. Annak ellenére, hogy nem kedvelem őket, megvan a véleményem a fajtájukról, csak nekem a legtöbb emberrel és intelligensebbnek tartott humanoiddal szemben, miérteken is elgondolkodom néha és elvégre most mi vagyunk az Ő területükön. Majd elengedem a kezét és nézek a páncélos felé.

Nem elérhető Nasirius

  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 132
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #35 Dátum: 2019. Április 22. 22:00:46 »
Fentiek:

Uatu és Kara beszélgetésbe elegyednek, és Kara pár szavából Uatu kezdi kapiskálni a helyzetet. A bemutatkozást követően a druida a hölgylovag felé fordul, aki eddig meredten lefelé bámult, és mintha észre sem vette volna az új jövevényt. Amint azonban a barnaruhás férfi feléfordul, a lovag is ránéz. - Elnézésed kérem, jóuram. A nevem Elora. Mi nem az elveszett csapat vagyunk, hanem azok, akik azok megmentésére jöttünk. De társaink úgy tűnik bajban vannak, mintha csetepaté zaját hallanám lentről.

Uatu mindeközben tapasztalatait bevetve gyors szemmozdulatokkal átfürkészi a környéket. Ebből annyi derül ki számára, hogy Kara igazat mondhatott, valóban goblin tábor nyomai vannak a helyen. Más egyéb nem derül ki.

Lentiek:

Glim mégegyszer megpróbálkozik a patkányokkal szótérteni, de úgy tűnik mindhiába. A patkányok a gnómra és a törpére rontanak. A gnóm úgy tűnik gyorsabb volt, mert hiába a patkány támad, meg tudja azt előzni, és könnyű buzogánya nagyot csattan az állat koponyáján, amelytől az azon nyomban el is terül. A törpe már kevésbé szerencsés, mert az állat megelőzi, és fogával felé kap, ám a lény pofája nagyot koppan a törpe pajzsán.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #36 Dátum: 2019. Április 24. 08:10:13 »
Na végre! Remélem nem látszik rajtam a feszültség, amit próbálok félrenézéssel és a kötél visszarángatással palástolni. Mégse mondhattam Elora kisasszony képes állva nyitott szemmel aludni, vagy éppen az isteneivel beszélget, vagy a lentiekre koncentrál? Más dolgok is átfutottak a fejemben de megszólalt. Nem vette bő lére de mégis sokat mondott. Jó lenne kipuhatolni miért kóricál erre ez fura nevű hogyishívják, Uatu Fürtüsmakkos vagy valami ilyesmi?
-Na és ön? Ön is afféle kíváncsiskodó?-Direkt használva az ő szavát, erre mit lép. Akár szóban akár másban.
-Nem tudjuk meddig terjed a goblinok tábora idáig jutottunk, ráadásul még nappal van, még!-Jó erősen nyomatékosítva a végén a méget.
-Viszont lesz itt éjszaka is. Egyikünk se sikítósós kislány aki még egy gilisztától is megijed és rohan sírva az anya szoknyájához. De egy goblin tábor közepén éjnek évadján egyedül vagy ott ahol többen vagyunk és megvédjük egymást ha baj van, én inkább az utóbbit választanám. Amúgy meg ki tudja mi vár még ránk. -Leülök minek álljak? Hagyom, elgondolkodni ezen, majd úgy döntök témát váltok, miért üljek itt némán?
-Honnan származik honnan jött?


Nem elérhető Rigófütty

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #37 Dátum: 2019. Április 24. 13:45:14 »
Uatu Fürtösmormakk

Bizonyára nem lehetnek a legjobb barátok, hogy inkább velem beszélgetnek, mintsem hogy a társaiknak segítsenek. Kissé meglep és elgondolkodtató, hogy mennyire lényeges kérdés az, hogy egyedül van az ember. Vajon este is hasonlóan védik egymást? Kicsit el is mosolyodom ezen. Ha egyáltalán vannak társaik.
-Igen, mondhatni olyan kíváncsi természet vagyok. Eredetileg csak felmérni akartam a terepet és reménykedtem, hogy meglelem az elveszett kalandozók nyomait. Érdekesnek találtam az alma történetét, gondolom hallottak róla. Továbbá érdekel a Fénytelen Citadella története is. Félre értéseket elkerülve, nem magának az épületnek, hanem inkább a hozzá fűződő legendák és mendemondák. Ha ebből most valami történelem kutatónak tartanak, tévednek. - ismételten kicsit elmosolyodom. - A világunk történelme a múlté, ezért sem foglalkoztat igazán. Ugyan sokak, tanulhatnának őseik hibáiból. Engem a jelen eseményei és azok következményei sokkal inkább érdekelnek. És bár most ezzel olyan mintha ellent mondtam volna magamnak, de valójában mégsem. Mert ugyan nem tudom mit rejthetnek ezek a romok, de amilyen legendák terjengenek erről a helyről, nem megfelelő kezekben akár kihathat a jövőnkre is. - és persze egy rendtársamat is érdekelte, akit igaz nem ismertem, de ezt egyenlőre nem kötöm az orrukra. Figyelem ahogy nyugodtan helyet foglal ahelyett, hogy segítene az állítólagos társain, ami ismételten gyanúsnak tartok. Megfordul a fejemben, hogy rákérdezzek, de elvetem az ötletet. Éppen indulnék el a szakadék felé amikor a fiatalabb ismételten megszólít, amire készséggel válaszolok is.
-Zöldalcaból származom, de megértem ha nem mond sokat. Kicsiny kis falucska, kevés lakossal. Greyhawk városától délnyugatra egy erdőségben található. Jó ideje magam mögött hagytam. Legutóbb a közeli városban voltam, hogy is hívják Oakhurst, fura egy név, megkel hagyni. Önök honnan jöttek? És akik lent vannak?

Nem elérhető Nasirius

  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 132
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #38 Dátum: 2019. Május 19. 20:04:44 »
Lentiek:

Glim tehát leterítette a maga ellenfelét, míg a másik patkány Hilenn felé kapott, ám az elf hárította a támadást. Ezután a vándor előbb hosszú, majd rövid kardjával vág az állat felé. Míg az első csapás mellémegy, addig a második felhasítja az állat hasfalát. Még él, de vánszorogva, vonyítva, szó szerint lógó belekkel iszkol vissza a sötétbe.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #39 Dátum: 2019. Május 25. 14:19:52 »
Kétpintes, Dorrmort Glim / Félbocskoros Daergel Flintentrencher


A patkányok nem hallgatnak a "jó szóra" és makacsul folytatják a támadást.Glim félrelöki az állatot az alkarvédőjével majd egy jól irányzott csapással leteríti azt.
Eközben társa a másikat aprítja,az vinnyogva próbálja magát elvonszolni a sötétbe...ám mielőtt egérutat nyerne az elf előkapja íját és utána küld egy nyílvesszőt.
Glim úgy gondolta ezek a hosszúéletűek nem ennyire vérengzőek a harcban,de lehetnek kivételek a látottak alapján.Megvonja a vállát...lehet élvezi a harcot.

-Buta jószágok! Annyi eszük van mint egy töknek...most nézzék meg magukat,...és még csalódniuk is kell,mert én ugyan meg nem eszem őket.Nem vagyok én goblin!-az utolsó
szót szinte köpi a mondat végén.

Majd szól Hilennek:
-Remélem a többit már megették a goblinok,mert nem érünk rá velük szöszmötölni ha haladni akarunk.Folytassuk a keresést.Óóóó...a fentiek meg lehet halálra izgulják magukat...-jut eszébe hogy az előbb még lefele kiabáltak valamit,ezért felnéz a távolinak tűnő fénykör felé és elkiáltja magát.

-Hahóóó!Kishölgyek!! Ne aggódjanak,rendben vagyunk...csak néhány csúnya patkány abajgatott bennünket.Odafent minden rendben van?

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #40 Dátum: 2019. Május 26. 16:53:35 »
 Miután a bestiák nem hallgatnak Glimre, aki saját nyelvükön szólt hozzájuk, sajnos támadásba lendülnek, így nincs más hátra, mint küzdeni. Túl közel vannak már a patkányok ahhoz, hogy íjjal lövöldözzön rájuk, ezért Hillen a kardjaiért nyúl és lesújt, de a jobb kezével elügyetlenkedi, így a hosszúkardja csak az állat bajszát kurtítja meg. Bal kezében tartott rövidkardjával azonban sikerül felmetszeni a támadója hasát, ami ezután visítva menekülőre fogja.
 Az elfben feltámad a szánalom, hiszen látta a sebet és tudtj, hogy a jószágra napokig tartó szenvedés utáni halál vár, ezért kardjait elejtve íjáért nyúl, gondolatban egy imát intéz Ehlonnához, hogy vezesse a kezét, és gyorsan egy vesszőt küld az állat után, ami a háta közepén éri a célpontot, így rögtön kimúlik.
Ezután sebesen odafordul bajtársához, de annak már sikerül egy jól irányzott ütést elhelyeznie a rágcsáló fején, így az meglehetősen szomorú képet vágva, holtan fekszik a porban.
Miközben felveszi fegyvereit, a vándor látja, hogy a gnóm csodálkozva végigméri őt. Már készült megfogalmazni, miért is nem hagyta futni prédáját, mire a pap megvonja a vállát, és megszólal:
- Buta jószágok! Annyi eszük van mint egy töknek... most nézzék meg magukat... és még csalódniuk is kell, mert én ugyan meg nem eszem őket. Nem vagyok én goblin! - A goblint úgy ejtve, mint egy ízes káromkodást.  Hillen jót mosolyog a pap szellemességén, de mire megszólalna, társa folytatja: - Remélem a többit már megették a goblinok, mert nem érünk rá velük szöszmötölni ha haladni akarunk. Folytassuk a keresést. Óóóó...a fentiek meg lehet halálra izgulják magukat...
Az elf inkább abban reménykedik, hogy a többi barlangi állat tisztes távolságot tart a goblinoktól és nem lett a vacsorájuk, de mire ezt közölné a gnómmal, annak felkiált:
- Hahóóó! Kishölgyek!! Ne aggódjanak, rendben vagyunk... csak néhány csúnya patkány abajgatott bennünket. Odafent minden rendben van?
Amíg Glim hallgatózik, Hillen megvizsgálja a lecsapott dögöt, majd kezében az íjával előrébb megy, hogy ellenőrizze nincs-e valami árulkodó nyom a másikon, amiből kitalálhatja, mire számíthatnak, és hogy megnézze, használható maradt-e a kilőtt nyílvesszeje, majd hátraszól:
- Ha jobban megnézed őket, szerintem nem is olyan csúnyák. Persze a bezúzott fejet és a kiontott beleket leszámítva. Megszelídítve jó házőrzők lehetnének. - azzal megragadja a nyilat, és kirántja a  tetemből.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #41 Dátum: 2019. Május 31. 07:34:52 »
-Szavát ne felejtse!-Szólok oda Uatunk. Véghez viszem újra a lapos kúszásban való úszást, kötélen a derekamon a fához rögzítve.
-Halihó! Na végre! Élnek! Vagyis, mi történt? Ááá pár döglött patkánytól nem félünk, Jöjjenek fel és meséljenek. Utána mi is! Szerintem lesz mit!

Nem elérhető Nasirius

  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 132
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #42 Dátum: 2019. Június 11. 21:21:36 »
Lentiek:
Egyelőre elül a neszezés, ahogy leterítettéket a két támadó állatot. Glim konstatálja az állatok ostobaságát, majd felkiabál a hölgyeknek, nem is sejtve, hogy a fenti kompánia létszáma immár háromra duzzadt. Hillen eközben a tetemek vizslatja. Jól megtermett óriáspatkányok. Ostobák és agresszívak. Lehet belőlük még több is idelent, de egyelőre nincs jel újabb példányokra. Eközben a nyílvesszőjét kiszedi az állatból. Közben hang hallatszik fentről, az egyik hölgyé, aki azt igényelné, hogy menjetek fel elmesélni a történteket.


Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #43 Dátum: 2019. Június 12. 08:04:14 »
Miután Hillen kiderítette, hogy semmit nem tud kideríteni a tetemekből, íjára illeszti a visszaszerzett nyilat. Eközben fentről Kara hangját hallja, aki arra kéri őket, menjenek fel és meséljenek.
- Nem tartom túl jó ötletnek, hogy egy goblin tábor mellett álljunk le sztorizgatni, pláne ahol ekkora patkányok tanyáznak. - Szól oda a gnómnak a válla felett, mert ő maga messze áll a hasadéktól és nem szívesen ordítana. - Amondó vagyok jöjjenek le ők.
Mondandóját befejezve szemét a sötétségbe fúrja és hátrálva közelít a kötélhez, mert bár nincs jele újabb veszélynek, úgy gondolja, jobb résen lenni.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Rigófütty

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #44 Dátum: 2019. Június 12. 12:35:25 »
Uatu Fürtösmormakk





Karomat a mellkasom előtt összefonva nézem Karát ahogy derekára kötött kötéllel látszólag félénken megindul háttal kúszva a szakadék felé, miközben fel invitálta a többieket. "Vajon mennyit ihattak előző este és még mennyire lehet a hatása alatt..." gondolatok kavarognak a fejemben, amikor az államhoz emelem a kezem és végig simítom a szakállam, majd megszólítom a fiatal hölgyet. - Ne haragudjon kedves Kara, hogy bele szólok. De így ez a kötél önt nem fogja megvédeni a zuhanástól. Ha meg csúszik, le is pottyan. Az egyik vége magán van, a másik meg a fához kötve. Esetleg ha meg engedi, hogy fogjam a kötelet és valamennyire feszesen tartsam.

Ha nincs ellenvetés, akkor oda ülök a fához, betámasztom a lábam, hátam mögött átdobom a kötelet és onnan adagolom a kötelet, ahogy halad, ezzel biztosítva.