Szerző Téma: Fénytelen Citadella - a kaland  (Megtekintve 4702 alkalommal)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #15 Dátum: 2019. Január 24. 08:02:31 »
-Sajnálom, de nem a félelem irányít hanem az,  bár a kötelünk erős ez tény de ha senki nem marad fenn hogy vigyázzon a lent levőkre inkább le sem megyek. Egyet értek Elorával nem tudjuk mi vár ránk odalent, sőt nem tűnik túl biztonságosnak ez a mély árok. Például ránk is omolhat és akkor hoppá! -Mind eközben  morzsolgatom a földet a szakadás, és a fejem csóválom.
-Nagyon laza, ha elkezdünk mászni lefelé azt ajánlom hogy a izééé...a fürgébbek? Igen! Szóval igen aki jól tud mászni le fel, és elég gyors, illetve, először csak keveset mászni aztán kicsivel többet. Na jó én magamra gondoltam! Ez van! Lovagolni nem tudok, szép jószágok meg minden csak nem értek hozzájuk de a mászás, úszás, ugrás a megy!  -Nem fogom itt kerülgetni a forró kását, mert első  jó modor meg a mittudomén...rongyrázás!
-Ja és a másik, mindenképpen kell ide fel valaki ha tetszik ha nem. Ebben is egyet értünk, mert mi van ha idetéved egy kósza goblin és elvágja azt a kötelet, vagy legalább megpróbálja. Ahhoz meg hogy mindenkit ki lehessen rántani, lentről, már ne is haragudjanak de minimum három igásló kellene! Ha nem négy! -Most lehet, hogy ki leszek nyírva vagy örök haragot esküdnek. De később majd belátják igazam van.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #16 Dátum: 2019. Január 28. 11:54:17 »
Thorrik Balderk

*Türelmesen hallgatja a hölgyek ellenvéleményét. Végül bólint, de ő maga eltökélte, hogy ha mód van rá tesz egy próbát a lenti kutatással is. A lehetőség, hogy talán megmentheti az előttük itt járt csapat tagjait, túl kecsegtető ahhoz, hogy kihagyja és utólag bánkódjon, hogy meg se próbálta.*

- Rendben hölgyeim. Kérem maradjanak itt fent, én megpróbálok leereszkedni a kötélen és szétnézek, hátha találok lent valami értékelhető nyomot vagy hasonlót.

*Ezzel pajzsát hátára veti, eligazgatja a felszereléseit és megmarkolja a kötelet. Néhányat ránt rajta és kicsit kétkedve néz a mélybe. No nem a döntése helyességében kételkedik, hanem a saját ügyességében. A törpék nem a mutatványaikról híresek. ... Bárcsak minden földszintes lenne a világban...*

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #17 Dátum: 2019. Január 29. 19:17:16 »
Kétpintes, Dorrmort Glim / Félbocskoros Daergel Flintentrencher


Glim is meghallgatja az ellenérveket és részben egyet is ért vele.A törp mondandója után ő maga is a hasadék széléhez lép:

- Van igazság abban amit mondtok húgocskáim, az óriási paripát semmiképpen nem tudnánk levinni és egyedül fent hagyni sem kockázatmentes... a goblinok lényegében mindenevők. Én törpurammal tartok, hamarosan visszatérünk.

Ha két átlagos kisasszonyka lenne most itt, azokat nem hagyná kettecskén idefent... azonban ezek ketten jócskán nem átlagos asszonyszemélyek. Kalandozók között nem találni olyat. Így a törp után ő maga is a kötelet megragadva leereszkedik a mélységbe.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #18 Dátum: 2019. Február 02. 07:14:33 »
Kara:

Odaülök a hasadék szélére, és továbbra is a fejem csóválom. Csak a saját kötelemben bízom hiába tűnik erősnek ez a lelógós. A véleményem csak azután fejtem ki miután már a két hullajelölt lement.
-Marhák!-Tipikus magamutogató férfiak, lényegtelen milyen származásúak. Inkább vigyázok nehogy egy jöjjön egy goblin és el akarná vágni a kötelet. Elorához fordulok igyekszem a a legszebb hangom elővenni de igen nehézkes. Előtte kénytelen vagyok kissé megköszörülni a torkom, nehogy kiabáljak.
-Hölgyem, esetleg ha hozna a faluból néhány igáslovat könnyíthetnénk a lova terhén nem gondolja? Gyorsabban is megjárná mint gyalog lassan. Én addig itt maradok nem megyek le egyáltalán nincs szándékomban.


Nem elérhető Nasirius

  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 132
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #19 Dátum: 2019. Február 03. 21:04:42 »
Thorrik és Glim:

Végül úgy határoztok, hogy lemásztok a kötélen, kipuhatolni, hogy mi van lent, esetleg nyomra akadva. Ezalatt a két hölgy inkább fent várakozik. Nekiveselkedtek hát. Előbb a törpe, majd a gnóm indul le a kötélen. A kötél amúgy erős, kézre esik, sőt észreveszitek, hogy szakaszonként nagyobb csomók is segítik a mászást, sőt könnyítik a dolgot a falba vájt kapaszkodók is. Így hát minden különösebb képzettség nélkül könnyűszerrel le tudtok mászni. Jó tíz métert mentek lefelé. Ami fentről vaksötétnek tűnt, az lent csak szürkés homály, a szemetek hamar szokja a sötétet, és némi fény is jön még fentről. A kötél egy kb. öt méterszer öt méteres placc felett végződik, azon landoltok. Úgy tűnik ez valami nagyobb lépcsőféleség teteje, pihenője lehet, mert nagy fokokban folytatódik lefele. Ez az egész úgy tűnik, mint valami hatalmas barlang lenne. A placcról látszik  valamennyire szemközt a barlang fala, míg lefele - ahova a lépcső tart - tornyokat, falakat láttok kikandikálni a fekete semmiből, mintha egy hatalmas épület süllyedt volna itt el. Ami még feltűnik: egy állat, talán őz félig lerágott csontváza hever Tőletek pár méterre. De vajon mi ehetett belőle? És ekkor kaparó zaj üti meg a fületek, majd két vöröslőszempár villan fel valahonnan a sarokból....


Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #20 Dátum: 2019. Február 04. 16:56:46 »
Ezüstholdi Elora, a Félvér Lovag

Nem megyek túl közel a hasadék széléhez, kevesebbért is vesztek már oda bátor kalandozók. Úgy két méterre tőle megállok és a fiatal hölgyre pillantok, aki hangot ad nem tetszésének.

/Közös/ Igen érdekes meglátás. Esetleg megosztaná velem, hogy miképp jutott erre a következtetésre? – érdeklődőm őszinte kíváncsisággal

Addig is kezemet a kardom közelében tartom, elvégre éppen most csökkent felére a csapatunk létszáma és amennyi tapasztalatom van úgy az ellen nem magányosan érkezik, ha úgy döntenek ezen pillanatot választják a rajtaütésre.

/Közös/ Nem kívánom magára hagyni sem Önt, sem a kötelet, melyen két társunk visszajutása múlik. Amikor visszatértek akkor felvetheti nekik és amennyiben valóban szükségesnek ítéli a kis társaságunk, úgy megbeszéljük a részleteit is.

Azonban egyelőre türelmesen várom, hogy a társaink visszatérjenek, vagy adott esetben mégis utánuk ereszkedjek.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #21 Dátum: 2019. Február 10. 09:34:52 »
Thorrik Balderk

*Bár nem mondja hangosan, de Thorrik örül, hogy Daergel is vele tart. Csupán egy bólintással mond köszönetet a gnómnak.
Odalent először körbe fordul, majd leveszi hátáról a pajzsát és baljába fogja. Bár talán vakmerőség volt lemászni, de nem kísérti a szerencséjüket a kelleténél jobban. Kalapácsát is készenlétbe helyezi, de egyelőre nem kapja kézbe, hogy az esetleges lent lévők ne véljék támadó szándéknak.
Pár perc nézelődés és körbejárás után kirajzolódik a mélybe süllyedt, vagy éppen mélybe épített épületegyüttes alattuk. A törpe igyekszik megbecsülni az épületek korát, illetve egykori rendeltetését.

Kisvártatva mindketten arra lesznek figyelmesek, hogy valakik (vagy valamik) motoszkálnak a félhomályban körülöttük. Nemsokára két vöröslő szempár is felvillan.

Thorrik kezét kissé eltartja a kalapácsától, de pajzsát nem ereszti le. Szemmel tartva a két szempárat, odaszól a gnómnak, közös nyelven.*


- Daergel Úrfi, próbáljunk meg beszélni a két szempár tulajdonosaival. Először próbálkozom a közössel, ha azt nem, akkor talán a goblint értik.

*Ezután - továbbra is tartva a távolságot - int a két alaknak és nyugodt hangon megszólítja őket.*

- Üdvözletem! Kutatók vagyunk. Mondják, önökben kit tisztelhetünk?


Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #22 Dátum: 2019. Február 10. 10:04:16 »
Kétpintes, Dorrmort Glim / Félbocskoros Daergel Flintentrencher


A kötélen ereszkedés elég izgalmasnak tűnik,bár Glim természetadta ügyessége elegendőnek bizonyult mindezidáig az egyszerűbb kötelek megmászásához.Ennek fényében szokásához híven leérkezésig ismét fecserészéssel múlatja az időt.
Lefele haladva erősen kezd sötétedni,mire el is gondolkozik hogy leérve majd valami fényt kell kreáljon...azonban a padlózatot elérve
annyira nem tűnik vészesnek a helyzet.Minimális fény leér odafentről is a gnóm tökéletesen lát mindent odalent....egyenlőre.
Mivel a törpök is látnak a sötétben egyenlőre nem szükséges a fény.
Elereszti a kötelet amint talpa talajt ér,körbenézve látja hogy társa mindenre felkészülve a pajzsát készenlétben tartva vizslatja a területet.Ő is merő óvatosságból leakasztja övéről a buzogányát,de egyenlőre köpenye takarásában tartja.Rögtön nyugtázza is hogy nem árt az óvatosság,amint észreveszi a félig elfogyasztott állat tetemet...vagy valamilyen vadállat lakozik idelent,vagy a goblinok
 voltak lusták felfalni az egész dögöt.

-Nos,ez a tetem nem sok jót sejtet...remélem nem egy óriás barlangi medvét találunk.Hm,...bár azok nem hiszem hogy szeretnek kötélen ősi romokba lemászni.Talán valóban megtaláltuk a goblinok fészkét...tőlük kitelik hogy napokig rájárnak egy-egy ételforrásra...még ha az már gyomorforgatóan bűzlik is....-és bár szagot még nem érez,azért fintorog egy kicsit hozzá.

A motoszkálás az ő fülét is megüti,miután Thorrik szól neki,fedezi fel szintén a vörös szempárokat.Mivel nagyon a látótávolság szélén vannak csak erősen meresztgeti a szemét irányukba,várva hogy előrébb lépjenek és láthatóvá váljanak...vajon kik-mik lehetnek?
Minden esetre a törp kérésére hagyja hogy Ő beszéljen,de felkészül hogy ha kell akkor goblin nyelven is elismételje...

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #23 Dátum: 2019. Február 13. 07:03:24 »
Magam is eltávolodom  lejárattól igaz így semmit se lehet hallani de mégsem szakad be.
-Melyikre gondol? A marhákra? Mondhattam volna mást is. Idiótákat például. Azért hívtam őket annak mert, ahogy azt előbb is hallhatta kifejtettem a véleményem. Lehet, nem voltam teljesen világos. Hiszen egy törp nem kövér de igen súlyos elérheti még egy felnőtt ember méretét is. Ja és a kötél! Nem bízom, egy idegen kötélben, csak a sajátomban. Ez vastag és erős, és ki tudja lehet ami épp  lelóg csak fenn tűnik biztonságosnak, lent meg már agyon van szakadva. Javasolnám tehát, hogy ha később mi is lemásznánk használjuk az enyémet. Tökéletesen biztonságos.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #24 Dátum: 2019. Február 15. 14:05:40 »
Ezüstholdi Elora, a Félvér Lovag

/Közös/ Valóban, mondhatott volna. – értek egyet, majd csak szelíd mosollyal tagadólag ingatom a fejem – Egy törpe sokkal nehezebb, mint egy átlagos ember, de igazából ez lényegtelen, mert a kötél elég erős. Ellenőriztük és úgy tűnik, hogy épségben le is értek. Nem hallottunk sikolyokat vagy ordibálásokat melyek az ellenkezőjét bizonyították volna. Ugyanakkor az óvatosság tökéletesen érthető és adott esetben még egy új kötél használata sem tűnik elvetendő ötletnek.

Egyelőre azonban az egyetlen társunk mindössze a türelmes várakozás…

Nem elérhető Nasirius

  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 132
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #25 Dátum: 2019. Február 26. 17:26:33 »
Thorrik és Glim:

Ahogy meghalljátok a neszezést, meglátjátok a vöröslő szemeket, nyomban odafordultok, és testetek természetes harckészültségbe feszül. Bár a törpe megpróbálkozik a kapcsolatfelvétellel, azonban kérdésére válasz nem érkezik. Ehelyett a sötétből előlép két megtermett, kutyanagyságú patkány, szimatolva, majd sziszegve és vicsorogva. Kis kivárás után rátok is rontanak.

Elora és Kara:

Beszélgettek és várakoztok, míg társaitok már lent vannak a mélységben. Egy ideig semmi nem történik, csak tippelitek, hogy leérhettek épségben, majd egy pár perc múlva Thorrik hangját, majd hirtelen kaparó, sziszegő hangot hallotok  meg lentről.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #26 Dátum: 2019. Március 04. 06:00:04 »
Várni, várni, hogy végre történjen már végre valami. Nem tartozik jellemeim táborába.  Inkább csak haloványan erősíti azt.  Kínomban nem tudom mit tudnék csinálni, szétvet az unalom. Először kitaláltam ha mégis jönnének nappal a goblinfattyak, azt fogom nekik elvetemült arccal és karddal hadonászva kiabálva hogyha nem tűnnek el, a testem lévő sárkány életre kel elkapja őket. Kinyírja  őket mind egy szálig, tüzet okádva. De ez a gondolat kb 5 percig tartott, mert rájöttem nem értem a nyelvüket, legfeljebb a létszámukat csökkenteném, de addig is telne az idő.  Keveset tudtam meg Elora kisasszonyról hallgatag, féle? Viszont,  törp uram  már két kupa sör után is "bő beszédessé" válik. Mellette megszólalni, kizárt. Az ember fia, lánya nem is akar, jókedve mindig van.
Már nyitnám a szám, ki ő? Mármint Elora kisasszony, Ha akarna beszélne magáról, Vagy ha nem, ez van.
Ekkor furcsa zajok jönnek lentről. Tehát a beszélgetést egyenlőre elnapolom, pedig tényleg érdekel ki ez a nő. Csak se a hely se az idő nem alkalmas erre.
-Hallotta? Persze, hogy hallotta! Buta kérdés volt. Nem megyek le csak óvatosan kérdezősködöm kicsit.
A hátizsákomból előveszem a jó kis kötelem, keresek egy eléggé masszívnak tűnő fát.
A biztonság kedvéért néhányszor belerúgok. Ezek után kötöm hozzá a kötelem, a másik végét a derekamhoz.Majd négykézlábra ereszkedem még lejjebb, mint egy macska aki éppen egy egeret akar elkapni. Centiről centire óvakodok előre nem kellene, hogy beomoljon alattam ez a hasadék.
-Haaahóóó urak! Nem jönnének kicsit fel, elmondni mi van odalent? Elég durva hangokat hangokat hallottunk. Friss levegő napfény? Mit gondolnak?
 
 
   

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #27 Dátum: 2019. Március 22. 22:02:59 »
Kétpintes, Dorrmort Glim / Félbocskoros Daergel Flintentrencher



 Meresztgetik a szemüket hogy vajon ki vagy mi neszezik,hiszen a törp kérdésére válasz ugyan nem érkezik de aktívabbak lesznek a
zörejek.Pár szívdobbanás után nyilvánvalóvá válik miért nem válaszolnak.Két kutya nagyságú patkány merészkedik elő a szűrt fénybe.
Glim egy hirtelen ötlet hatására leküzdi ösztönös késztetését hogy a köpenye takarásából előrántsa a buzogányát,mert eszébe jutott hogy klánjának tagjai,főleg a régi időkben...amikor még ők is a hegyek gyomrában éltek,gyakran fordultak segítségért vagy információért a mélyben lakó állatokhoz.
Ezért halkan a törp társához szól:

[Szabad cselekvés] -Thorrik uram,támadt egy ötletem...

Majd felidézi hogy annak idején,kölyök korában mit is tanult a nagynénjétől,az állatok beszédéről.Kicsit összehúzza a szemöldökét
 a koncentrálás miatt,...ilyenkor mindig biztosra veszi hogy még kancsít is valamelyest ahogy elmélyed a veleszületett képesség előhívásában...bár a nagynénje váltig állította hogy semmi ilyesmi nem történt.
[Egy cselekedet,-Állatok nyelve varázslatszerű képesség] Ahogy a képesség feléled megannyi földalatti állat képe jelenik meg és kavarog az elméjében,még távolról néhány állathang is felhangzik a képzeletében.Az előttük közeledő patkányokra koncentrál,
majd egy pár pillanat múlva már biztosra is veszi hogy meg tudja értetni magát ezekkel az állatokkal.
Távolról és kicsit tompán hallja a csettegést,füttyögést és hasonló hangokat amik elhagyják az ajkait,de elméjében hallja a saját hangját is amint megfogalmazza a mondandóját:

(Nyilván nem lesz ennyire letisztult,a karakter tisztába lesz a helyes nyelvezet használatával)
[Szabad cselekvés]-Várjatok!Nem vagyunk az ellenségeitek!Nem akarjuk elvenni az ennivalótokat,se bántani titeket.Csak szeretnénk a lenti világba tovább menni és beszélgeti veletek!

Mindeközben egyenes háttal néz a patkányokra és semmilyen fenyegető mozdulatot nem tesz feléjük,közben erősen reménykedik
hogy beválik ez a terve.Így nem csak  a harcot kerülnék el,de esélyes hogy megtudhatnak valamit a goblinok...és nem utolsó sorban
az eltűnt kalandozók hollétéről.

Ekkor valahonnan fentről, a távolból felhangzik a leányzó hangja...unatkozik vagy aggódik? Sajnos most nincs ideje vissza kiabálni neki,így az állatokra figyel továbbra is.

Nem elérhető Nasirius

  • Moderator
  • Kezdő
  • *****
  • Hozzászólások: 132
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #28 Dátum: 2019. Április 07. 21:28:37 »
Uatu:

Már egy jóideje baktatsz az Öregúton, fejedben pörögnek a gondolatok. Vajon miféle titokzatos hely lehet ez a Fénytelen Citadella, és ki lehet az az emlegetett druida, akinek a nevét összefüggésbe hozzák a rommal, és az akörüli furcsaságokkal? Ahogy így gondolkozol, egyszer csak embereket látsz meg a távolban. Két nőt látsz, és amellett a furcsa repedés mellett vannak, amely már egy ideje kíséri az utat. Néhány ló is van velük. Az egyik nőp áncélban van, és karba font kézzel tekint lefelé. A másik derekára kötél kötve, amely egy erős fához van rögzítve, épp négykézláb araszol a mélyedés felé, és közben kiabál lefelé valamit.

Kara (és Elora):

Elkurjantod magad, hátha a lentiek megmondanák végre, hogy mi a helyzet. De egyelőre nincs válasz. A szemed sarkából azonban mozgást látsz. Egy szakállas, bozontos  hajú, barna ruhás férfi tart felétek a város irányából.

Glim és Thorrik:

Először a törpe próbálkozott szót érteni, az akkor még ismeretlen, sötétből érkezőkkel, de választ nem kapott. Ezután kiderült, hogy a szemek tulajdonosai hatalmas patkányos. Testetek megfeszül, ha esetleg harcra kerül sor, ám Glimnek beugrik egy emlék, és fajának különleges képességét használva, egy mára már alig ismert módszerrel megpróbál szót érteni az állatokkal. A varázslatszerű trükk működik annyiban, hogy a patkányok egy pillanatra megtorpannak. Ám a válasz, nem túl biztató: "Kétlábú mindig bánt, megesz kétlábú, halál, halál!" Körülbelül így tudod magadban lefordítani a nyers állati reakciót, amelyet zabolázatlan gyűlölet, félelem, és éhségérzet érzelmi lökéshullámai kísérnek. Azzal folytatják a támadó mozgást felétek.

Nem elérhető Rigófütty

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fénytelen Citadella - a kaland
« Válasz #29 Dátum: 2019. Április 08. 13:35:00 »
Uatu Fürtösmormakk




Azon elmélkedem, hogy mi köze lehet egy druidának egy ilyen helyhez. Lehet, hogy csak az almákhoz van köze? Esetleg máshoz is? Annak ellenére, hogy saját koromhoz merten viszonylag elég ideje vagyok a mesterem tanítványa. Elvégre életem közel egyharmadát vele töltöttem, annak ellenére sokat nem tudok a druidák titkos életéről. Hallottam olyat, hogy vannak eltévelyedett druidák is, bár elvileg ez nagyon ritka és ők már nem is igazán a természet kegyeltjei, remélem itt nem erről van szó. Ilyen és ehhez hasonló gondoltok járnak a fejemben amikor észre veszem a fához kikötözött lovakat két hölgy társaságában. Megfordul a fejemben, hogy hasra vetem magam, de ha esetleg észre vettek eléggé viccesen mutatna és ráadásul még támadó szándékot is feltételezhetnének, ezert csak megtorpanok, mivel úgy tűnik mintha az egyikük leakarna éppen mászni, azt megvárom. Közben meg végig futtatom az elmémet, hogy ha ez egy csapda milyen varázslatokhoz is nyúlhatok.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 08. 17:43:14 írta Rigófütty »