Szerző Téma: Történet  (Megtekintve 803 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

• Global Moderator
  • Legenda
  • Aktivitás:
    44%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Történet
« Válasz #45 Dátum: 2019. Március 26. 20:07:18 »
Helyszín: Téverdő
Időpont: 1. nap; alkonyat

Míg azon tűnődöm, hogy milyen is lehet egy sziklához kikötve, addig Ulhra kisasszony valami sokkal vidámabb dologra bukkanhatott Vajon mi lehetett az?...

Fent a járatban nem ezt osztja meg velem, hanem mint akit zavar valami kifakad. Udvariasan hallgatom, és nem javítom ki, mert a végén még inkább belelendülne a beszédbe. Pedig azt neki is tudnia kellene hogy ha valami vagy valaki ránk támad - akkor könnyen elfajulhatnak a dolgok. S olyankor jó eséllyel már nem csak az én, hanem a kisasszony vére is folyni fog. Az pedig sejtésem szerint már nem csak az én bajom lenne. Viszont amikor Patel kerül szóba
- Az baj, mert Patel a másik csoporttal van! - hívom fel halkan a figyelmét, hogy elkeveredett a páciense...
Aztán érdeklődve figyelem, hogy az íjat és a nyilakat a lábam elé dobja. Meg sem próbáltam elkapni őket. De most, hogy már mozdulatlanul hevernek a földön - felveszem, és a hordók tetejére teszem.

- Vannak dolgok, amikkel tiszteletteljesen illik bánni! Főleg ha az ember életét menthetik meg! - korholom finoman amiért dobálja a fegyvereit. Ám a kérésére, hogy mondjak egy jó indokot arra, hogy miért ne forduljon vissza, felnézek az égbolt vagy mennyezet felé. Miért nekem kéne magyarázatot találnom a tetteire? Megvonom a vállam, mert nem az én feladatom. Tűnődve végignézek rajta azon töprengve, hogy van-e valamiféle rokoni kapcsolat köztünk ami miatt esetleg marasztalnom kéne - de elég hamar megállapítom, hogy ilyen nincs.
- Akkor minek jött erre? - teszem fel a kérdést, mert nem hiszem hogy azért hogy most jól visszafordulhasson. Nem igazán értem, hogy most mitől gondolta meg magát - mert nem látok semmit, ami elől futnom kéne. Amíg a kérdésemet emészti, addig részemről a sétapálcám markolatával búcsúzólag feljebb tolom a kalapomat.
- Üdvözlöm Irlalt! Részemről volt a szerencse, Ulhra kisasszony! - köszönök el tőle s ráérősen folytatom a gömbök tarkított utat ha más nem jön közbe.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Vafthruthnir

• Moderator
  • Újonc
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 0
« Válasz #46 Dátum: 2019. Március 30. 22:15:05 »
Időpont: 1. nap; késő délután, alkonyat

Szereplő: Dayne [Dierol]

Off-Topic: megjelenítés
Kis hangulatfestés:

Ahogy tőled balra megvizsgálod a hordók által fedett nyílást, először nemcsak a meleg levegő csapja meg arcod, hanem annak nyirkossága. A szája a bejáratnak úgy tűnik, emberi munka gyümölcse. Nem mostanság készülhetett, mert a nedvesség már elkoptatta a vésési vájatokat.
Befelé tekintve a sötétség köszön vissza, így nem tudsz meggyőződni másról. A messzeségben egy-egy csöppenés töri meg a járat enyhe szelének suttogását.

A hordók enyhén korhadt, de még használható tárolók. Úgy tűnik, csak az eltakarást szolgálják. Amelyik önmagában áll, annak fedelét könnyen ki lehet nyitni. Többnyire üresek, esetleg poshadt víz lötyög az alján. Ahogy számolod, kettő áll önmagában, hat darab pedig kettesével egymásra stócolva.

Jobbra tekintve egy járhatatlan "zsákösvényt" látsz. A kiálló sziklák, kövek csak pár méterig engednek haladni, majd szemlátomást járhatatlan. A félhomályban látszik a járat vége is öt-hat méterrel az elágazástól. Megpróbálod átverekedni magad a szűkös részen, de konkrét nyomot nem találsz egy titkos ajtóra.
Mino észlelés próba: 14

Azonban a pálcádon a kis üvegszerű bevonat - a sokkoló résznek a szigetelője - alatt a fogónál egy pillanatra, leheletnyi kékes fény dereng fel, amint a fal közelébe érsz. Erre Mino felhívja a figyelmed, miközben a sötétben próbálsz nyomokat keresni.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

• Legenda
  • Aktivitás:
    28%
  • Karma 0
« Válasz #47 Dátum: 2019. Április 08. 04:52:53 »
-Azért jöttem mert eredetileg úgy volt,hogy a halott kígyók sírjait nézzük meg. Továbbra is fenntartom a véleményem afelől hogy nem szabad más népek kultúrák dolgaiba beleavatkozni. -Naná persze nem kapta el az íjász felszerelésem. Számítottam rá, úgy dobtam hogy később vissza jöhessek érte. A többiből és a hangsúlyból meg kiszúrtam a lényeget. Nem is ismer, messziről jött  ember azt mond amit akar. Figyelmen kívül hagyom a mondókáját de csak egy darabig.
Visszafelé megyek, hegynek le. Leülök egy sziklára sok itt a mindenféle kékvérű de azok jobbára a napfény kedvelik nem az ilyen hajnali csípős időt.
Ücsörgök kicsit , majd hegynek fel célirányosan. A lopakodás sokkal jobban megy egyedül hang nélkül. Most itt vagyok  Még ha nem is tudnám követni a homokban a nyomaikat, Kalapos úr akkora zajt csap mint egy városi zenekar egy ünnepi felvonáskor. Felsóhajtok, "mind meghalunk"! Nem megyek be a kapun, minek? Persze bemehetnék, de semmi kedvem hozzá illetve olyan hangok jönnek ki hogy nem akarok. Csak ha már fegyverek csörögnek.

Nem elérhető Dierol

• Global Moderator
  • Legenda
  • Aktivitás:
    44%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
« Válasz #48 Dátum: 2019. Április 08. 20:26:31 »

Ulhra kisasszony végül csak elárulta, hogy látja a helyzetet. Nos, nem pont úgy mint én. Ezzel is erősíti az évek óta tartó megfigyeléseim eredményét - az emberek nem egyformák... Ám a megfogalmazásában bizony hibát vélek felfedezni
-Kedves Ulhra kisasszony! Ha nem avatkozok bele az itteni népek dolgaiba, akkor pár holdhónapon belül kihalhat a falu! - hívom fel a figyelmét erre az apró, de fontos részletre. Igaz, az én közreműködésem folyamán is kihallhat a falu, de ezt a forgatókönyvet nem tartom túl valószínűnek.

A hordók mögötti nyílás magas páratartalma hőforrás vagy konyha képét sejteti a sötét folyosó másik végén - de a sötétség nem teszi épp vonzóvá az útvonalat.
A zsákutcáról hamar lemondanék - látszólag nem tűnik túl érdekesnek a hely. Látszik, hogy még mindig az iménti beszélgetés vonja el a figyelmemet, mert Mino az, aki felhívja a figyelmemet arra, amit nekem kellett volna látnom!

-Különös... - jegyem meg, s a botom mozgatásával próbálom behatárolni a derengéses rész elejét, végét, hosszát.
-Van itt valami, ami nem épp természetes képződmény... - árulok el picit többet. Falban futó kábel? Elrejtett kapcsoló? A fal túloldaláról átsugárzó energia? Az ősök valamilyen fura játékszere? Ki tudja? Amint megvan az átkutatandó terület, azt tüzetesebben is szemügyre veszem - hátha többet tudunk meg. Amennyiben semmi nem találok, a világító gömbök egyikének segítségével kíváncsiságból bevilágítok a sötét járatba.

• Moderator
  • Újonc
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 0
« Válasz #49 Dátum: 2019. Április 12. 15:06:39 »

Az elágazástól tovább sétálsz a fénygömb irányába, otthagyva a hordók által takart nyílást, illetve a sötét ösvényt. A fényforrás nagyjából fél perc gyalogútra van, de amint leemeled, különös nesz csapja meg füledet. Motoszkálásnak tűnik, de csak távolabbról. A hang forrása csak előled jöhet, vagyis továbbhaladva a fő "csapásirányon".

Ahogy visszatérsz az elágazáshoz, látod, hogy Mino készenlétben áll, hátha egy hivatlan vendég lepi meg a szintúgy hivatlan csapatot. Keze, kardja markolatán pihen, egyik ujjával nyomkodja annak végén levő bütykét.

A fénygömb fénye nem túl erős, mondhatni csak félhomályt tud teremteni, de rátalálsz egy kis panelre nagyjából derékmagasságban.

Szereplő: Ulhra [Utazó]

Visszasétálsz a járatrendszer szájához, és felkészülsz a sziklafal megmászásához. Eszedbe jut, hogy kötél, tüskék, és egy kalapács is rendelkezésedre áll, amennyiben nem sürgős a továbbhaladásod.

Lemászol a kötélen, leülsz egy sziklanyúlványra, ami egy nagyobb mellett van, ezáltal egy kis árnyékot adva annak. Előtted a megmászandó kihívás. Ahogy töprengsz, beszélgetést hallasz, két emberét. A két alak a kötél közelében sétál. Viselkedésük kissé vad, hangosak, egymást lökdösik, közben nevetgélnek.

Alsó ruházatukra mindkettejüknek egy szimbólum van felfestve. Két darab folt, egy nagyobb fekete, és tőle jobbra, felfelé rézsútosan egy vörös. Az utóbbi kisebb, és rálóg a fekete foltra.

Egyelőre nem vettek észre, úgy tűnik a gyengülő fényviszonyok, vagy szórakozott viselkedésük miatt.

Nem elérhető Dierol

• Global Moderator
  • Legenda
  • Aktivitás:
    44%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
« Válasz #50 Dátum: 2019. Április 20. 18:12:03 »

A fénygömb megszerzése megérte a sétát. Úgy tervezem, hogy majd visszateszem a helyére, de most máshol van rá szükség! A motoszkálásra hümmentek egyet, de amíg nem tűnik úgy, hogy közeledik - addig felőlem valamiféle rágcsáló is lehet. Sétálva vissza a többiekhez kíváncsian forgatom a gömböt, hogy vajon hogy és miből készülhetett? Minoékhoz érvén azért megjegyzem - hátha fontos
- Mintha hallottam volna valami neszezést elölről - intek a jelzett irányba, aztán inkább a gömbbel felszerelkezve nekiállok átvizsgálni a kérdéses falszakaszt.
-Oh, hát itt bújt el! - örömködök halkan a felfedezésnek -De mi is ez pontosan? - hajolok közelebb érdeklődve. Takaró vagy érintőpanel? Csavarozható, pattintható, fel vagy félrehajtható? Van rajta valamilyen piktogram, vagy felirat, ami a szerepére utalhat? S egyáltalán - van-e valami haszna annak, hogy itt szöszmötölök - ahelyett, hogy csak kijelölt utat követnénk? De jobban belegondolva persze hogy van! Ki tudja, hogy milyen különös dolgokra bukkanhatunk - amiből tanulni lehet? Ha pedig csak veszélyes - nos, elfutni akkor is lehet!
A panelt eleinte megpróbálom egy felvett kavicsdarabbal óvatosan megnyomni - hátha úgy működik.

Aztán ha kiderül, hogy nem kapcsoló jellegű, akkor előveszem a kézi szerszámokat, amiket a cypherek készítéséhez használok, és megpróbálom azzal felnyitni a panelt roncsolás nélkül, hogy belekukkanthassak.
Ha látszólag nem lehet roncsolás nélkül mögé lesni - akkor felhagyok a dologgal.
Ha sikerült felnyitnom - miután kiszemlélődtem magam, utána gondosan visszazárom a fedlapot, hogy úgy hagyjam itt, ahogy találtam.
Végül ha nem találtam semmi érdemlegeset

-Mehetünk tovább! - javaslom Minoéknak.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

• Legenda
  • Aktivitás:
    28%
  • Karma 0
« Válasz #51 Dátum: 2019. Április 21. 07:11:39 »
Kalapos Dayne utolsó megjegyzését, már meg se hallom. Sarkon fordultam és mentem azzal a tervvel számára, hogy leráztam, léptem! Higgyen amit  akar! Kiültem a sziklásra, fűszálat is számlálhatnék már ha lenne.  A visszatérése kerül a sor, indulnék ami nem probléma ellenben a két közeledő férfi, ők igen! A
hangjukat és a viselkedésüket látva talán, talán belenyaltak a murciba, picikét.  A ruhájukról csak annyit tudok megállapítani valószínűleg harcosok, a durvábbik fajtából Aya kis szó szerint "szir-sz@r" lándzsája fogpiszkáló. Szét is csapják pillanatok alatt. Próbálok egy nagyobb szikla mögé húzódni, elbújás céljából ami megy is. Na és most? Követni kell őket miután beléptek az alagútba. Most máris előveszem a kardom a hátam mögül, és a szokásos helyére teszem spórolva időt ne hátulról kellejen már előráncigálni, mert vagy kiröhögnek, vagy meghalok. Az utóbbinak nagyobb az esélye. Mindenki utál várakozni én is de kényszer nagy úr egyszer már jártam bent, és tudom milyenek a fényviszonyok még ha lilák is de sokkal erősebbek mint a kinti sötétség szinte csak az elején van pár hordó ami mögé elbújhatnék, aztán teljesen egyenes az elágazásig. Ez lesz, vagyis van, egyenlőre én érzékelek mindent ők elvannak. Ha majd kiabálás, harc indul megmozdulok addig "kussban" vagyok.

• Moderator
  • Újonc
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 0
« Válasz #52 Dátum: 2019. Április 21. 10:05:48 »
Időpont: 1. nap; alkonyat

A fénygömbökről felvillanak elmédben a könyvtárakban töltött késő esti órák, amikor a könyvtárnok türelmetlen cisszenése volt az egyetlen hang, ami jelezte számodra a zárás idejét. Rengeteg nem túl érdekfeszítő könyv, olyan emberektől, akikről sosem hallottál. Egyetlen iromány élesen az elmédbe vésődött. Nem is a szövege, inkább az, hogy nem láttál még ennyi gyönyörű illusztrációt fénygömbökről, egyéb hozzá hasonló fényforrásokról. Egyértelműen a szerző imádott tanulmányrajzokat készíteni, főleg gömb alakú testekről. A mű közel ezer oldalas volt, és ha jól emlékszel a szerző neve Zahel, egy varjellen feltaláló. "Fények, és formák, avagy miért a gömb a legalkamasabb fényforrásunk" címet viselte. Sok egyenlet, és levezetés szerepelt benne. Száraz, nem túl izgalmas részletekkel tarkítva.
Ami halványan dereng, hogy a gömbök organikus energiaforrással bírnak, legalábbis amennyire meg tudják a szakértők állapítani. Érintésre kikapcsolható, illetve fénye narancsos színű lesz, ha kezd lebomlani a benne lévő organikus rész. Ez persze hosszú idő után következik be.

Ahogy vizslatod a talált alkatrészt, egyértelműen látod, hogy fedél, csak a hosszú idő alatt rászáradt por már teljesen álcázta. Nincs kijelző, nyomásra nem reagál. Kissé rá van ragadva a védeni kívánt részre, de egy kis megmozgatás valamilyen szerszámmal hamar segít a levételben.

Alatta egyből látsz egy kart, ami jelenleg felfelé áll, tőle rézsútosan jobbra egy rövid felirat található, de az írásjelek nem ismerősek. Szemmel láthatólag ékírás, de nagyon régi lehet.

Mino mindeközben behúzódik a hordók melletti sarokrészhez, nehogy valaki a folyosó valamely végéből kiszúrja. Persze, közben kitekint egyik-másik irányba.

Megjegyzés: A panelből és a hozzá tartozó szerkezetből kinyerhető egy cypher, viszont így funkcióját veszti a berendezés.

Szereplő: Ulhra [Utazó]

Ahogy pihengetsz, szemügyre tudod venni a két felfegyverzett szerzetet. Egyből fellélegzel, amikor látod, a félhomály, egyéb elfoglaltságaik miatt nem veszik észre a falnál levő kötelet. Haladnak tovább a sziklafal mentén, majd egy idő után eltávolodnak attól, és egy másik útvonalon haladnak tovább.
Beszélgetésükből csak foszlányokat hallasz az időnként felélénkülő szélben, de mintha "Irlar" nevét emlegetnék. Eltelt már egy pár óra, mióta nem láttad az öreget.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 21. 12:01:00 írta Vafthruthnir »