Szerző Téma: Bornyelő -OFF  (Megtekintve 2382 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Bornyelő -OFF
« Dátum: 2018. Június 02. 19:47:34 »
A játékon kívüli megbeszélések helye.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Bornyelő -OFF
« Válasz #1 Dátum: 2018. Június 03. 07:51:03 »
Sziasztok!

Így vasárnap reggel sikerült kicsit átnézni a dolgokat és ötletelni. Sajnos még egy fix végleges ötletet nem tudok mondani, mert ténylegesen alkotni nem tudtam, de ezek a "versenyzők":

- vad ork énekmondó: Lehetőségeihez és származásához képest rendes figura, valamelyik "szabad törzsből".

- vad ork kalóz (általános tolvajból kihozva): Vagy Árnyékjárók vagy Viharkeltők törzsből. Ő már az alattomosabb fajta, de továbbra sem a tomboló sorozatgyilkos.

- törpe Kadal-pap: A "piros őrült tudós". :)

- kyr származék Darton-paplovag: A toroni szarházi, aki merő dacból fordított hátat a Birodalomnak. 8)


Néhány kérdésem lenne játéktechnikával kapcsolatban:

- énekmondó: A képzettségek felsorolásából hiányzik a Tapasztalati mágia (énekmondó) 3.fok. Szerintem ez véletlenül maradt ki a kaszt leírásból. Felírhatom "csak úgy"? (Az iskola által oktatott képzettségek közül is kimaradt, de ezt azért nem firtatom, mert nem akarom 3. foknál tovább fejleszteni. Elegendő, ha tud varázsolni, nem kell, hogy értse is mit csinál. 8) )
- Kadal-pap: A különleges képességeihez kell egy fegyvermarkolatnyi tiszta rubin. Ezt felírhatom "csak úgy"? (Nyilván eladni, vagy bármi másra használni nem fogom.)
- Darton-paplovag: Egy könnyedebb felszerelésű mukit képzelek el. Lehet a "kétkezes fegyverem" a másfélkezes kard? Illetve vértből csak egy sodronyingig merészkednék, nem kell a teljes vért. Ezért esetleg adnak egy abbit sodronyinget? :D (Az abbitot nem fogtja olyan jól a villám. 8) )

Általánosan: Amit az adott karakter el tud készíteni varázstárgyat, azt felírhatjuk? Itt nem a nyakló nélküli gyógyital készletekre és hasonlókra gondolok, hanem az olyanokra, mint megáldotta a fegyverét, vagy az énekmondó nyomott egy Munkadalt.
 
Előre is köszi a válaszokat!
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 03. 07:53:00 írta Quator »

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Bornyelő -OFF
« Válasz #2 Dátum: 2018. Június 03. 09:38:59 »
Helló!

Szerintem mindhárom koncepció jó, kíváncsian várom a világrajöttüket.

énekmondó: Mmm? A nálam lévő Hullás verzióban, szerepel a TM képzettség 3. fokon. Nem értem... hacsak! neked még a ppl.1.1 verzió van meg. Felírhatod.

Kadal-pap: Simán. 6. Tsz-en már illik.

Darton-paplovag: A sodronyinges kérdés dettó, mint a törp pap. Egy-két dolgot átélt már, és miért ne szerezhette volna valamelyik kriptában, esetleg jutalmul valakitől?
A másfélkezes kard is mehet, sztem az Aurin féle szakadárokat nem sok szabály köti, ezért hülyeségnek tartom h 4-5. méretkategóriás fegyvereket használhatnak csak.

Idézet
Általánosan: Amit az adott karakter el tud készíteni varázstárgyat, azt felírhatjuk? Itt nem a nyakló nélküli gyógyital készletekre és hasonlókra gondolok, hanem az olyanokra, mint megáldotta a fegyverét, vagy az énekmondó nyomott egy Munkadalt.Általánosan: Amit az adott karakter el tud készíteni varázstárgyat, azt felírhatjuk? Itt nem a nyakló nélküli gyógyital készletekre és hasonlókra gondolok, hanem az olyanokra, mint megáldotta a fegyverét, vagy az énekmondó nyomott egy Munkadalt.
Igen, de azért az értékük ne legyen több, mint 50 arany. Ha annyira brutálisan TÁP lesz úgysem, engedem vagy az első pillanatban ellopják  :puppy-eyes:

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Bornyelő -OFF
« Válasz #3 Dátum: 2018. Június 03. 10:10:25 »
Üdv

Én is ide válaszolok PM helyett.

Én is gondolkoztam de még nincs lefixálva az ötlet.Az biztos hogy mágiahasználó lesz a kari:

Ötlet 1:
Ember boszorkánymester.Nem a velejéig romlott feketemágiában tobzódó démon-alkusz...hanem csak amolyan
"gonoszocska"....

Ötlet 2:
Lényegesen hasonlít az előzőhöz,ember-varázsló.Ez kicsit esélytelenebb mert számomra leég frusztráló hogy minden
mágia tipust kölön fel kell venni.

Mindkettő lényege hogy jellemileg gonosz,ami inkább az önzés és saját hatalom növelésének vágya mint démini erőkkel
és élőholt seregekkel leigázni országokat hogy a királyok térden állva könyörögjenek kegyelemért.

Idézet
Igen, de azért az értékük ne legyen több, mint 50 arany. Ha annyira brutálisan TÁP lesz úgysem, engedem vagy az első pillanatban ellopják

Őőőő… a néhány ezüst értékű alapanyagos tárgyakból az jó sok lehet :D De komolyra fordítva...nem esünk túlzásba (reméljük ;) )

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Bornyelő -OFF
« Válasz #4 Dátum: 2018. Június 03. 12:08:53 »
Hali!

Összefoglalnám az eddigieket nagyvonalakban:
- Quator: félig varázsos-félig harcolós
- Kalidar: teljesen varázsolós

Úgyhogy a magam részéről elmennék a harcolós irányba. Félelfen gondolkodtam, de lehet szerencsésebb a kyr származék. Hosszabb élettartamú figurát szeretnék ...
Ugyanis az az alapkoncepció, hogy kráni születésű és a Dúlással jön át a határ innenső oldalára. Majd itt ragad és a közel 3 és fél évtized szocializálja.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Bornyelő -OFF
« Válasz #5 Dátum: 2018. Június 03. 16:10:09 »
Érdekesnek ígérkezik :D

A motiváció, amiért a karaktereitek "összeállnak" -mindenki külön-külön kap egy saját pédányt.


Fontos!
A karakterek ismerik egymást, nem muszáj jó barátoknak/ismerősnek lenniük. Rajtatok múlik mit beszéltek meg

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Bornyelő -OFF
« Válasz #6 Dátum: 2018. Június 04. 15:08:14 »
Jó lett a levél :)   :write:

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Bornyelő -OFF
« Válasz #7 Dátum: 2018. Június 04. 19:11:45 »
Köszönöm, de ez nem saját találmány. Én csak módosítottam a dizányon.  :D

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Bornyelő -OFF
« Válasz #8 Dátum: 2018. Június 09. 15:28:08 »
Sziasztok!

A levél nagyon pofás. :) Bele is szőttem az előtöribe, hogy mennyire örült neki egy alapvetően írásbeliséggel nem rendelkező nép fia.  8) :P :rofl:

Bocs a kissé hosszú hallgatásért. Ma tudtam foglalkozni a karialkotással. Először az énekmondót hoztam össze és olyan jól sikerült - értsd: elsőre kijött a pontelosztás úgy, ahogy szerettem volna -, hogy nem is tekéztem, meg tóriáztam, hanem be is pötyögtem.

Remélem okés lesz ebben a formában a vad ork énekmondó. :)

Észrevételek, javaslatok jöhetnek!

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Bornyelő -OFF
« Válasz #9 Dátum: 2018. Június 09. 15:49:24 »
Nekem tetszik a kari,hangulatos lett az előtörivel együtt...főleg hogy "csak" első alkotás :)

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Bornyelő -OFF
« Válasz #10 Dátum: 2018. Június 09. 19:24:44 »
Tetszetős kari.  :ahoy:

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Bornyelő -OFF
« Válasz #11 Dátum: 2018. Június 10. 19:24:58 »
 :write:
Köszönöm a türelmet!  :)

Kalidar, a karaktereink hol találkozhattak?   :read:

/Quatorral az északi nagy háborúban .... gondolom én ..../

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Bornyelő -OFF
« Válasz #12 Dátum: 2018. Június 11. 21:50:25 »
Idézet
Köszönöm a türelmet! 
Részemről nem volt gond. :)

Találkozás: Igazából már nem lényeges, azért írtam h "megbeszélhetitek" mert nem akartam a bemesélőben az ötleteitektől teljesen eltérőt írni. A lényeg h majd fel kell ismernetek egymást, a régi ismerettségre hivatkozva... A mesélésben az összeismertetést utálom a legjobban  :kill:

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Bornyelő -OFF
« Válasz #13 Dátum: 2018. Június 11. 22:37:16 »
Csak kalidarnak volt gyanús a levél és a közös pipázás felemlegetése?

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Bornyelő -OFF
« Válasz #14 Dátum: 2018. Június 12. 10:25:40 »
Üdv

Eredetileg mindenkinek gyanús volt, ám Quator belevette az előtörténetébe, én pedig elfelejtettem szólni.  :singing: Ezért hogy senkinek ne legyen fenakadása, arra gondoltam h számotokra (Sol és Quator) nem gyanús. Ám az elég furcsa hogy nem személyesen kérte a segítséget.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 12. 16:27:58 írta wolftern »