Szerző Téma: II. RPGenerations Találkozó  (Megtekintve 10040 alkalommal)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #15 Dátum: 2018. Június 08. 20:30:16 »
No, akkor eddig a "biztos" jelentkezők

-EU (2 fő)
-Dierol (1 fő)
-Vendég (levélben jelentkezett és tudtommal 1 fő)

a többiek erősen a levegőben lógnak, hogy jönnek-é vagy sem.
a másik, hogy amennyiben megvan a kötelező 2 játékos, akkor már meg lesz tartva.
a mese "szokás" szerint könnyed történetű, nem vérkomoly D&D, és 4. szintű karakterek számára lesz megtartva.
Azaz EU esetében egy szintet kell lépni. Meg Haldnak is, ha jön...

Üdv!

Tudom, hogy pofátlanság de ha esetleg mégiscsak mennék és könnyed D&D akkor esetleg lehetne Spelljammer ? Soha nem játszottam D&D-t a 3 kiadásból van egy halom cuccom mert szép volt a magyar kiadás ám valójában a Spelljammer miatt vettem meg :D

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #16 Dátum: 2018. Június 09. 09:49:02 »
Filio a Spelljammer-nek nincs sok esélye, mivel nem igazán ismerem. Így a tavalyi faerüni világban próbálnék meg egy újabb kalandot prezentálni.

A dátum már megvan:
júl. 28. szo - júl. 29. v
jelenleg 5 főig jók vagyunk - lehet 6 fő, de akkor valaki pótágyat kap :D Így ha valaki mégis be tud szállni, van szállás lehetőség is biztosítva.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #17 Dátum: 2018. Június 09. 13:26:08 »
Filio nem kell aggódni, én sem szoktam semmilyen formában D&Đ-játszani év közben. Ezért Dierol mester mert annyira jó fej ;D, tart egy gyorstalpalót. (Próbakör) Rám is rám fér. A tavalyiban egy dinka mágust hajkurásztunk Hajnalkával mert szerinte vicces volt amiket csinált viszont a helyek nem voltak túl boldogok.
Az idei is hasonló lehet majd.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #18 Dátum: 2018. Június 10. 11:30:47 »
Filio a Spelljammer-nek nincs sok esélye, mivel nem igazán ismerem. Így a tavalyi faerüni világban próbálnék meg egy újabb kalandot prezentálni.

Üdv!

Akkor ha mennék és Faerün akkor Aasimar - lovag kombóra szavaznék..... (a többit még kigondolom)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #19 Dátum: 2018. Június 10. 11:40:05 »
Amennyiben Faerünön játszunk : Szívesen csatlakoznék valamelyik karakterhez mint egyfajta segéd, apród, barát, ilyesmi, ha van rá kereslet.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #20 Dátum: 2018. Június 10. 13:23:35 »
Amennyiben Faerünön játszunk : Szívesen csatlakoznék valamelyik karakterhez mint egyfajta segéd, apród, barát, ilyesmi, ha van rá kereslet.

Üdv!

Mivel személyem vagylagos ezért javasolnám, hogy EU-val egyeztess az Ő jelenléte lásd fentebb biztos az elmaradását csak vis major okozhatja .....  :hug: Amúgy meg írjál CP-be vazzeg  :ninjabattle:

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #21 Dátum: 2018. Június 10. 13:30:52 »
Sziasztok!

Mivel erősen kérdéses a megjelenésem, ezért még nem mertem komolyabban ötletelni se az esetleges karin.

Így elsőre nekem is egy aasimar jutott eszembe, de inkább a könnyed-vicces vonulat. Aasimar druida vagy Mielikki-pap (ha jól emlékszem az erdő istenére/istennőjére), aki leginkább "az Erdő Szelleme" szerepben tetszeleg. Időnként megjelenik itt-ott, de ideje nagy részét a susnyásban bóklászással tölti. (Így akár még távolmaradásom esetén is indokolható, hogy a kari azért nem indult neki a küldinek, mert ... nem ment el a találkozóra. 8) :P :rofl: )

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #22 Dátum: 2018. Június 10. 16:51:06 »
Részemről rendben van Hald, nekem a barát verzió megfelel már ha KM is rábólint. Nem akarnék egy egy idegesítő apródot szolgát, a társam legyen velem egyenrangú. A többit rád bízom, ki vagy mi vagy. De amire tavaly is kértelek. Ne agyald Túl!!!! >:(

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #23 Dátum: 2018. Június 14. 19:10:01 »
No, egy természetközeli kari szerintem jól megfér(ne) a társaság és a kaland többi részével :) legalább nem járnátok úgy, mint a Shrekben a szamár, amit elküldtek virágot szedni :D

Hald, szerintem csinálj egy karaktert, vagy hozd a tavalyit, aztán a csatlakozási pontokat akár ott is kitalálhatjátok. De nem szükséges, mert borzasztó klisés megbízási módnak hála ha nem ismeritek egymást, akkor is együtt kell majd, hogy dolgozzatok :)

Hétvégén szerintem el is kezdem a pontos infókat adagolni. Addig is
D&D, Faerün, Rojtvölgy lesz a kezdés. 4. szinten.
Az ép nem dobva kell, hanem a lehetséges maximumot kapjátok.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #24 Dátum: 2018. Június 16. 05:55:22 »
Jó, ha nem haver cimbi így is megfelel. Tavaly a kaland alatt is ismeretlenként össze tudtunk dolgozni.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #25 Dátum: 2018. Június 17. 15:54:39 »
No, egy kis segítség a karakterek elkészítéséhez:

  • A kaland D&D, Faerünön, Rojtvölgyben kezdődik. A mese nem a szokásos folyamatos kockacsörgést favorizálja, hanem inkább a könnyed mesét. A karakterek 4. szintűek, és kaotikus gonosz karakterrel nem lehet jönni.
  • ÉP-t nem dobjuk, hanem a maximumot kapod meg.
  • A tulajdonságoknál szintén pontokat oszthatsz szét. indulásnak 84 pontot, azaz minden tulajdonságod 14-es, és a 4. szint miatt ugye megkapod a +1 tulajdonság módosítót is az egyikre.
  • Felszerelés: az alap felszerelést megkapod - és minden mást, ami kell a karakternek ésszerű keretek közt (ló, fegyver, páncél), +1d10 költőpénzt.
  • Varázstárgyak - vagy 1db +1-es fegyver vagy páncél, vagy más kisebb varázstárgy. Ezen felül az italokból a 750 aranyas árkategóriáig 1db-ot kapsz.
    Kisebb varázstárgy esetében a Tulajdonság módosító tárgy legfeljebb +2-es lehet.  A táblázatokból a kisebb kategóriájú tárgyakból lehet választani, ha nem a fegyvert vagy vértet szeretnéd. gyűrű, vessző, stb

A varázstárgyakból EU is kap egy italt no meg egy varázstárgyat a meglévő karakterének :) (a hálás varázslótanonctól)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #26 Dátum: 2018. Június 20. 18:36:35 »
Azért felteszem a kérdést, noha túl nagy tolongásra nem számítok :)
Valamelyikőtök jön-e Pestről - csepel környékéről?  ::) Mert van egy kedves fuvar felajánlás max 2 főig :) (ha sikeres az egyeztetés)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #27 Dátum: 2018. Június 20. 21:27:12 »
Azért felteszem a kérdést, noha túl nagy tolongásra nem számítok :)
Valamelyikőtök jön-e Pestről - csepel környékéről?  ::) Mert van egy kedves fuvar felajánlás max 2 főig :) (ha sikeres az egyeztetés)

Üdv!

Én de eddigi terveim szerint pénteken munka után karcolnék le a tali helyére :)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #28 Dátum: 2018. Június 27. 23:33:39 »
Partvonalról én is érdeklődnék, de a Quator-féle "csapathoz" tartozom... Pont a jó franc tudja most, hogy akkor rá fogok-e érni :S

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #29 Dátum: 2018. Június 28. 21:18:14 »
Üdv Gonoc Káem!

Mivel óvodás vagyok a D&D-ben ezért a fenti felszerelés válogatás alapján lehet-e az alapja a felszerelés listámnak az alábbi:

- pikkelyvért
- pajzs (valamilyen szerintem a nagy pajzsot hanyagolnám)
- hosszúkard
- "Diplomaták fejpántja"
- "Komoly sebek gyógyítása" varázsital
- + a D&D 3.0-ban a lovag alap induló felszerelése
- 1D10 arany

?????? ? ? ?