Szerző Téma: II. RPGenerations Találkozó  (Megtekintve 9879 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
II. RPGenerations Találkozó
« Dátum: 2018. Május 02. 18:42:40 »
2. RPGenerations találkozó

Önkényesen úgy gondoltam, hogy az idei nyárra is szerveznék találkozót.
két lehetőségünk volna:

1, Szolnok, ugyanott, ahol tavaly. Azt hiszem, hogy nem lehetett panasz sem a kertre sem a szállásra - oda egyedül csak valami + lámpa kell, mert ami volt, az kevés. Az egyedüli "gond" a vasútállomás messzesége volt, de azt hála EU-éknak, sikerrel megoldottuk. Kezdés: 12.00-tól, és tart amíg tart. Csapattól, mesétől és esetleg vonatindulástól függ (S nem délután 4-re érünk oda, ugye?)

2, Valahol máshol - de feltehetőleg Pest. A gond ezzel az, hogy helyet kéne még találni (pl. Hammertime Cafe, ha beférünk a rendezvényeik mellé) Illetve, hogy akik messzebbről jönnek, azoknak nem nagy élmény a +1 óra utazás reggel.

Megjegyzem, ha pl. a Hammertime maradna, akkor ugye szállás sincs, vagyis este lehet egy visszaútra is gyúrni, ami lássuk be, nem egy nagy élmény. Ezért preferálnám a szolnoki megoldást, mert aki akar, az marad másnap reggelig, aki meg akar, az leléphet este 9 óra fele vagy később.

Fix programpont:
A részemről ismét valami könnyedebb D&D-t mesélnék - hacsak nincs valakinek ellenállhatatlan kedve valami mást mesélni :P
S most jöhetnek a hozzászólások, hogy kit érdekelne, és hogy szerinte hol.
Az időpontokról annyit, hogy most még szinte bármelyik hétvége megfelel kivéve ezek:
Május 26-27
Június 9-10
Augusztus 11
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #1 Dátum: 2018. Május 03. 10:24:10 »
Sziasztok!

Az észrevételem, hogy én az első kettő lehetőség közöttre szavaztam volna. (Vagy mindkettőre.)  :give-up:

Egyrészt érdekel!  :ahoy:
Másrészt a múlt éviből kiindulva már nem merem előre ígérni, hogy ekkor-akkor biztos tudok menni. :-[


Nyilván akkor biztos a részvételem, ha mondjuk Gyulán (vagy Békéscsabán, vagy a környékbeli "folyóparti fürdőhelyeken") akarunk találkozózni, mert oda azért csak ki tudok ugrani. 8)

A Hammertime részemről annyira "Pest", hogy csak komolyabb szervezés (értsd: szállásfoglalás és ott alvás után másnapi program beiktatása, ha már hosszú hétvégézek) után vállalnám be.
Tapasztalatból mondom, hogy a pesti találkozó élményét nagyban rontja, hogy reggel 5-kor buszra kell szállnom, hogy elérjem a vonatot... hazaindulásnál meg vagy rajta vagyok a 19.15-ös Lőkösházin, vagy aznap már nem jutok haza.

Viszont pozitívuma lenne, hogy ahogy a honlapot néztem a Hammertime a WH40k-s seregek boltja is és ez meg pont érdekelne. :puppy-eyes:

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #2 Dátum: 2018. Május 03. 14:52:46 »
Engem pont úgy érdekelne mint tavaly...csak pont úgy nem tudok eljutni mint tavaly :(

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #3 Dátum: 2018. Május 03. 18:26:04 »
Tapasztalatból mondom, hogy a pesti találkozó élményét nagyban rontja, hogy reggel 5-kor buszra kell szállnom, hogy elérjem a vonatot... hazaindulásnál meg vagy rajta vagyok a 19.15-ös Lőkösházin, vagy aznap már nem jutok haza.

Ezért javasolnám a szolnoki helyszínt - neked is talán közelebb van, elég délre odaérni illetve nem kell sietni a vonathoz, mert ott lehet aludni.

Illetve a másik apróság, hogy Pesten nem tudok szállást felmutatni - bár ha valakinek van valami javaslata...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #4 Dátum: 2018. Május 03. 21:01:38 »
Halihó!

1. Érdekel.

2. Viszont nagy az esély rá, hogy nem tudom összeegyeztetni az otthon töltött időt a találkozóval.

3. Viszont-viszont elég sokat megyek Magyarországra nyáron (esküvő szezon), ha marha nagy szerencsém van, talán el tudok jutni oda is.

4. Ha megyek, lehet tudok intézni egy napra szállást nem feltétlen egy embernek. De nyilván ez még utánajárást igényel, meg az előtte sok mindennek kell teljesülnie.

"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #5 Dátum: 2018. Május 03. 22:56:02 »
Üdv!

Érdekelni érdekel aztán meglátom, hogyan alakul a sorsom nyáron, mesélni maximum Cyberpunk de inkább játszanék :P

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #6 Dátum: 2018. Május 13. 21:00:34 »
No, hogy haladjunk is, akkor azt kérném, hogy első körben írjátok le azokat a dátumokat,

- amik biztos, hogy nem felelnek meg nektek. Azaz nem tudtok azon a dátumon eljönni
Vagy
- amik feltehetőleg megfelelnek majd nektek. Azaz azon a dátumon erősen valószínű, hogy el tudtok jönni

attól függően, hogy melyik lista a rövidebb :)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #7 Dátum: 2018. Május 16. 03:42:26 »
Anno már írtam privátban mikor nem érek rá, de látom ki is tette a főnök. Aug 11, egy esküvő miatt ami Szolnokon lesz de ez tényleg csak a véletlen műve.
Pest nem! És megint nem. Ezt már tavaly is átnyálaztuk, de azért megírom még egyszer, nagyon messze van még Gyulánál is messzebb, csak más irányban, Dierol, szállás, ahogy írta nincs vagy ki tudja mennyi? Ez egy napos túra lenne Pesten kelni fel hajnalban, két és fél óra vezetés csalinkázás mire találunk egy parkolót ami persze nem ingyenes. Valami leleményes kis parkolóőr öt pm-ig nem nézek oda és ott a mikulás csomag!
Nekem jogsim nincs, végig a férjem vezet akinek nagyjából itt lehet tele a t...e az egésszel, velem! Meg még haza is kell jutni a végén, az plusz megint két és óra. A benzinről költségről  meg a másnapi nagy veszekedéstől meg köszönöm szépen de előre is megkímélném magam. Tavaly is ha jól emlékszem ilyen érveim voltak, de akkor még nem ismertük a Szivárványt. Most már van viszonyítási alapunk.
+Dierol szerint sűrűn van a Hammertime-ban sűrűn van valamilyen rendezvény azt is figyelni mikor nincs semmi.
Szolnok: a tavalyi Szivárvány apartman tökjó volt, olcsó, azokhoz képest amiket láttam még ott. De a konyha meg a fürdőszoba mindennel  "felszerelt". Mikró, bögre, sütő, nagy kád vagy tusoló. Minden közel van (a bevásárlóközpontok),  ilyet már láttam egy helyen Veszprémben, a városon belül de kicsit kitolva mindent egy helyre építenek. Itt is ez volt. Ami itt nincs az nincs az nincs!
Nem mondom hogy a kutya se zavart minket...mert de, jött a helyi véres állat. Olyan szelíd volt mint egy angyalka, és ott ücsörgött az asztalunk alatt és persze kunyizott mikor megjött a pizza.
Nem fogom tovább fényezni. Nekem anno tavaly az is öröm volt, hogy senki nem szavazott az egyáltalán nem érdekel-re valahogy így volt a felvetés?!
Ha esetleg később valakit érdekelne a dolog még megvannak a tavalyi képek a helyszínről.
És igen játszanék, detto, D&D-t csak talin játszok ilyet egy éven egyszer, lejátszottunk egy próbajátékot, hogy belejöjjek mire Toron szép hercege délután pont négyre megérkezett. (Haldirien).
A szolnoki az nem egy napos mint a pesti, szombat vasárnap. Eredetileg tavaly három napos lett volna, péntek meg a hétvége. De megint csak a tapasztalat, az túl sok lett volna. Ez így volt jó, Tudtuk kicsit nézelődni is, amíg a toroni nem ért oda, ki is tudtuk aludni magunkat. Ha ez eltolódik még egy nappal már unjuk.


Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #8 Dátum: 2018. Május 19. 12:31:07 »
No, hogy haladjunk is, akkor azt kérném, hogy első körben írjátok le azokat a dátumokat,

- amik biztos, hogy nem felelnek meg nektek. Azaz nem tudtok azon a dátumon eljönni
Vagy
- amik feltehetőleg megfelelnek majd nektek. Azaz azon a dátumon erősen valószínű, hogy el tudtok jönni

attól függően, hogy melyik lista a rövidebb :)

Üdv!

Ami biztos nem felel meg: Ilyen nincs. ... Bár olyan sincs, ami biztos, hogy megfelel.  8) :P

Ami nagy valószínűséggel nekem jó:
Szeptember 17-21.
Szeptember 24-28.

Ekkor vagyok kéthetes szabadságon és hét közben még nincs programom, így akkor szinte biztos, hogy 2 hétköznap ráérnék.  ;D ... Nyilván ez az időszak senki másnak nem lesz jó, mert a nyári szabadságokról már rég visszajöttetek, és hétköznap mindenki dolgozik szeptemberben, úgy nagy általánosságban.  :XP:

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #9 Dátum: 2018. Június 03. 18:59:44 »
No, akkor hogy haladjunk, bedobok két lehetőséget, aztán lehet hozzászólni, hogy kinek nem jó :D

júl. 28. szo - júl. 29. v
aug. 18. szo - aug. 19. v

nos?  ::) Az időpontokra 14-ig lehet reflektálni, aztán foglalok  ;D
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #10 Dátum: 2018. Június 03. 19:24:13 »
Nekem ok mindkettő.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #11 Dátum: 2018. Június 06. 18:29:23 »
No, akkor egy gyors összefoglaló - ha jól értem, mivel még nem lett megfúrva az időpont, már csak az a kérdés, hogy valójában jelen állapotban hány főre fogaljak szállást. Úgyhogy lassan akkor tessék újra hozzászólni annak, aki jönne! Eu esetében ez nem kérdés, mert ő az egyetlen akiről biztosan tudom a két főt :)

"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #12 Dátum: 2018. Június 07. 22:08:15 »
No, akkor hogy haladjunk, bedobok két lehetőséget, aztán lehet hozzászólni, hogy kinek nem jó :D

júl. 28. szo - júl. 29. v
aug. 18. szo - aug. 19. v

nos?  ::) Az időpontokra 14-ig lehet reflektálni, aztán foglalok  ;D

Üdv!

Nékem csak a júl. 28. szo - júl. 29. v  ami szóba jöhet de szokás szerint az utolsó utáni pillanatban fog kiderülni (azért még értekezzünk) egyenlőre nem lehetetlen a megjelenésem.... Szóval ne hozzám igazodjatok ha az augusztusi időpont több embernek jó akkor akkor hajrá... Dierol-al egy évben egyszer úgyis biztosan találkozom személyesem és annyi szerintem bőven elég néki belőlem :D az idei már megvolt asszem :)

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #13 Dátum: 2018. Június 08. 19:12:21 »
Üdv!

Augusztus részemről kilőve, akkor bizti nem tudok menni.

A július vége is valószínű, hogy nem fog össze jönni, de ott még reménykedek egy kicsit. Azért Filiohoz hasonlóan, szerintem rám se alapozzátok a találkozó megtartását. Ha tudok menni örülök/ünk, ha meg nem, akkor jó játékot nektek!

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:II. RPGenerations Találkozó
« Válasz #14 Dátum: 2018. Június 08. 19:32:49 »
No, akkor eddig a "biztos" jelentkezők

-EU (2 fő)
-Dierol (1 fő)
-Vendég (levélben jelentkezett és tudtommal 1 fő)
-Haldirien

a többiek erősen a levegőben lógnak, hogy jönnek-é vagy sem.
a másik, hogy amennyiben megvan a kötelező 2 játékos, akkor már meg lesz tartva.
a mese "szokás" szerint könnyed történetű, nem vérkomoly D&D, és 4. szintű karakterek számára lesz megtartva.
Azaz EU esetében egy szintet kell lépni. Meg Haldnak is...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"