Szerző Téma: Az Ékszerész akció - A kaland 2020.02.15.  (Megtekintve 18923 alkalommal)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Az Ékszerész akció - A kaland 2020.02.15.
« Válasz #240 Dátum: 2019. November 21. 19:48:43 »
Pestisdoki

Amint belépek a hálózatba, Olivia már át is akar passzolni.
Amikor megjelenik az azték sárkány először arra gondolok, hogy gyorsan utasítom a gyilkosomat a hatástalanítására, de aztán megpillantom Olivia kéznyomát az ikonon, és hagyom, hogy beborítson a zöld váladékkal.
- Hé, azért egy szia belefért volna, betty... - rázom meg a fejem, majd végig gondolom, kivel is fogok beszélni.
"August Kowal... az a bádogfaszi lenne az?"
Amint átkapcsolja Olivia Kowalt, üdvözlöm.
- Szevasz, rég láttalak csumba, azt csiripelték a madarak hogy ajánlatod van számomra.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Vafthruthnir

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 114
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Az Ékszerész akció - A kaland 2020.02.15.
« Válasz #241 Dátum: 2019. November 23. 12:09:47 »
<<Az Ékszerész akció>>
<<Mesélő: Filio Mortale>>
<<Helyszín: Night City – 167. utca WE „bérpanel” 6. emelet >>
<<Esemény: „167. utca” és környéke „bérpanel” 6. emelet>>
<<Résztvevők: August Kowal, Lev Anderson „Pestisdoki”>>
<<Időpont: 2020.02.15. 12:40 - >>

- Lenne egy, de a továbbiakat beszéljük meg személyesen. Ha szólsz a - névelő után egy pillanatnyi szünetet hagyok, majd folytatom - munkatársaidnak, hogy engedjenek be a lakásba, akkor megtárgyaljuk a többit.

Amennyiben Lev a telefon másik végén jelzi, hogy minden rendben, és jöhetek, a pisztolyomat visszahelyezem a tokjába, dzseki alá, telefonom elteszem, majd jelzek - feltett kézzel - az ajtónál, fegyverrel hadonászó tagoknak, hogy nem jelentek veszélyt.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az Ékszerész akció - A kaland 2020.02.15.
« Válasz #242 Dátum: 2019. December 03. 18:17:03 »
Amaterasu

/Angol/ Ez igazán megtisztelő! S természetesen teljesen érthető, ha egy csinos pofinál többet szeretne egy olyan vállalatcsoport, mint a Daiwa Konszern. A mélység titokzatossága, a vágy annak megismerésére és meghódítására mindig is az emberiség egyik legnagyobb mozgatórugója volt. Ehhez elengedhetetlenül szükség van merészségre és arra, hogy bátran tegyük meg az első lépéseket azon az úton, ami elvezet oda. Útközben pedig a rugalmassággal és kreativitással fogadjunk minden akadályt, ami megfosztana minket attól, hogy célt érjünk. Úgy vélem a jó alkalmazkodóképesség fontos, de szeretném megemlíteni, hogy a bátorság és botorság két különböző dolog, hiszen a botor ember könnyedén térhet le a helyes ösvényről és/vagy történhet vele valami sokkal rosszabb. Ugyanakkor kész vagyok a képességeimhez mérten megtenni mindent, hogy méltó legyek erre a bizalomra!

A múltat nem firtatom, tudom, hogy szeretett bátyám megteszi amit tud és én mindenben támogatom. A képességeim ezen a téren igen elégtelenek, nem szeretném, ha engem is el kéne temetniük vagy valami rosszabb történjen. Túl sok élet függ attól, hogy mit teszek, nem tehetem ki őket a fájdalomnak amit az én ballépésem okozna. Nem tudom pontosan mit ajánlanak, de ha kamerák előtt állva megtudhatok valamit, akkor ezt mindenképp meg kell tennem!

/Angol/ Minden munkámban benne volt a szívem és lelkem!

Ezt azért tudni illik és kell. Ahogyan végig úgy éreztem és vélem így is van, kettős volt a szavak jelentése és mint ilyen nem kevés veszélyt hordoz magában. Az, hogy esetleg valós mélységbe kell ereszkedni nem riaszt el, de az, hogy olyan embernek látszó oni-k közé, mint amilyenek Magda körül voltak már sokkal inkább félelmetes…

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Az Ékszerész akció - A kaland 2020.02.15.
« Válasz #243 Dátum: 2019. December 22. 16:22:39 »
<<Az Ékszerész akció>>
<<Mesélő: Filio Mortale>>
<<Helyszín: Night City – Északi Dokkok - buszmegálló>>
<<”Helyi erők” – The Harbor Police (Kikötői Rendőrség) B1A, Bűnszervezetek C3C>>
<<Biztonsági besorolás: C-C3-C1 >>
<<C- Fegyveres gárdisták, átlagos szólók, városi rendőrség>>
<<C- Átlag feletti: (6 pts. fegyveres képzettségekre) + (8 REF) = 14 + 1D10, 3- Nehéz pisztolyok, smasszer puskák, puskák, stb>>
<<C- Könnyű páncéldzsekitől a nehézpáncélzatig (SP 10-20) ,1- Magán biztonság: Zárak: egyszerű elektronikus kulcsok (20) , Csapdák: riasztók (20) , Kamerák / szenzorok: rögzítős kamerák, Őrség: C Tip Őrség (C- Átlag feletti: (6 pts. fegyveres képzettségekre) + (8 REF) = 14 + 1D10) , Őrjárat mérete: 1-2, Jármű: ->>
<<Esemény: Buszmegálló „tombolás”>>
<<Résztvevők: Scarlet Smith, Robert Selbustul „Bob” (inaktív-ált NJK státusz)>>
<<Időpont: 2020.02.15. 11:00:04 - >>


2020 február 15 faxlap: A faxlapért katt ide

2020.02.15. 11:00:00:04 –
<< Scarlet Smith >> 11:00:04
A elszabaduló pokolban bevetődsz az egyik oszlopban miközben elkeseredett ordítás és kétségbeesett sikolyok kakofóniája tölti be a teret, amin émelyítően áttör az emberi testekbe csapódó lőszerek semmivel össze sem téveszthető háttérhangja alattomos cuppanás és tompa fröccsenések keretében. Arcodat beteríti az egyik oszlopba becsapódó lövedék nyomán kirobbanó betonszilánk felhő, miközben szemed sarkából látod, hogy Bob több találatot is kap és jobb kézfeje csonkolódik a következő pillanatban összeroskad a kezében tartott doboz tompa döndüléssel hullik a földre mivel már sem tudat sem kézfej nincs ami tarthatná. A csonkolódott végtagból lassan szivárogni kezd a vér miközben meglátod a törzsén a monószálak által okozott vágások nyomát. A megállót a megdermedő pillanatban a halál dermedt csöndje üli meg a kitörni készülő totális pánik előízével. Bobot kinullázták és ha nem kap orvosi ellátást akkor perceken belül elvérzik. A környéket ismerve számításod szerint legkésőbb 4-5 percen belül megszállja a kikötői őrség és a rendőrség is.


<<Az Ékszerész akció>>
<<Mesélő: Filio Mortale>>
<<Helyszín: Night City – 167. utca WE és környéke>>
<<”Helyi erők” – Night City Police Department (NCPD) B2B>>
<<Biztonsági besorolás: D-D3-D1 >>
<<D- Boosters, kezdő szólók, átlagos biztonsági szolgálat (nem társasági)>>
<< D- Átlagos: (4 pts. fegyveres képzettségekre) + (8 REF) = 12 + 1D10, 3- Nehéz pisztolyok, smasszer puskák, puskák, stb>>
<< D- Bőr és kevlár ruházat (SP 4-10) ,1- Magán biztonság: Zárak: egyszerű elektronikus kulcsok (20) , Csapdák: riasztók (20) , Kamerák / szenzorok: rögzítős kamerák, Őrség: C Tip Őrség (C- Átlag feletti: (6 pts. fegyveres képzettségekre) + (8 REF) = 14 + 1D10) , Őrjárat mérete: 1-2, Jármű: járőrautók>>
<<Esemény: Úton vissza a raktár felé>>
<<Résztvevők: Edo Thakasi „Ronin>>
<<Időpont: 2020.02.15. 12:55 - >>


2020 február 15 faxlap: A faxlapért katt ide

12:55 –
<< Edo Thakasi „Ronin” >> 12:55
(Sajnálom túl nagy az időrés köztetek, a buszmegállós események lezárásáig nem pörgetném részedről tovább az eseményláncolatokat)

<<Szlengszótár>>
Szótár:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Az Ékszerész akció - A kaland 2020.02.15.
« Válasz #244 Dátum: 2019. December 22. 17:05:37 »
<<Az Ékszerész akció>>
<<Mesélő: Filio Mortale>>
<<Helyszín: Night City „Belváros – Cégnegyed”>>
<<”Helyi erők” – Night City Police Department (NCPD)>>
<<Biztonsági besorolás: C-B2B >>
<<C- Fegyveres gárdisták, átlagos szólók, városi rendőrség>>
<<B- Tapasztalt: (8 pts. fegyveres képzettségekre) + (8 REF) = 16 + 1D10 - Automata fegyverek>>
<<B- Nehéz lövészmellény és MetalGear (SP 25) Jármű: The Max Interceptor (Ch. 2. vol 92 old.)>>
<<Esemény: „Az ismeretlenbe” - Teaszertatrtás>>
<<Résztvevők: Amaterasu >>
<<Időpont: 2020.02.15. 11:40 - >>


2020 február 15 faxlap: A faxlapért katt ide
2020.02.15. 11:40:00 –

<<Résztvevők: Amaterasu >>

A fürkésző tekintet vendéglátód részéről továbbra is megmarad miközben ismét aprót kortyol a teából az illendőség keretein belül.

- Egy ember azt mondta egyszer nekem: „A Szentek mauzóleumában van egy vers, ami így szól:
>>Ha valaki szívében
Az őszinteség ösvényén halad,
Nem óvják az istenek,
Ha nem imádkozik?<<
Mit jelen az őszinteség ösvénye?”
A kérdésre a következőképpen válaszoltam az illetőnek: Úgy látom, kedveli a költészetet. Én is egy verssel válaszolok:

>>Mivel a világon minden csak ámítás,
A halál az egyedüli őszinteség.<<
Azt mondom, akkor követjük az őszinteség ösvényét, ha mindennapi életünkben olyanokká válunk, mint a halottak.
Az elmúlt pillanatokban vajon azt mondta nekem amit hallani szerettem volna vagy azt amit valójában is gondol...


Off-Topic: megjelenítés


<<Szlengszótár>>
Szótár:

Nem elérhető Vafthruthnir

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 114
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Az Ékszerész akció - A kaland 2020.02.15.
« Válasz #245 Dátum: 2019. December 22. 19:07:43 »

<<Az Ékszerész akció>>
<<Mesélő: Filio Mortale>>
<<Helyszín: Night City – 167. utca WE „bérpanel” 6. emelet >>
<<Esemény: „167. utca” és környéke „bérpanel” 6. emelet>>
<<Résztvevők: August Kowal, Lev Anderson „Pestisdoki”>>
<<Időpont: 2020.02.15. 12:40 - >>

A telefonbeszélgetés lezárul, de nem kapok jelet arra, hogy biztonságban megközelíthetem a lakást.
Ez nekem gyanús. Ennyi idő alatt meg kellett beszélniük. Talán a tervet beszélik át, hogyan csaljanak tőrbe. Túl rizikós a szitu. Azt hiszem, jobb ha a rendes utat követem.

Veselovát visszahívom, legfeljebb lógni fogok neki eggyel, vagy többel.
- Szia! Újra én. Szükségem lenne néhány megbízható kollégára a 167. utcába WE bérpanel 6. emeletére, 653-as lakás. Egy betörés van folyamatban, és át kéne néznem azt a lakást, de fegyveresek már megelőztek. Ez nem okozna gondot, de csak egy pisztollyal vagyok. Megbízható kolléga alatt olyat értek, aki tisztogatás után beenged átnézni ezt-azt a lakásban. - ledarálom az infokat, amilyen pontosan, és gyorsan lehet.

Amint Veselova tud erősítést küldeni, lemegyek a földszintre, a jövevények különös járgányaihoz. Ha nem tud, várok tovább Lev válaszára.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Az Ékszerész akció - A kaland 2020.02.15.
« Válasz #246 Dátum: 2019. December 23. 21:54:12 »
Pestisdoki

Miután végighallgattam a Kowal kérését, megszakítottam a kapcsolatot, és visszatértem a valóságba.
"Valami nem tetszik ekörül. Valami túl simlis itt... Mit keres itt pont August? Nem tetszik ez nekem. Másnem majd Po alaposan kivallatja, hogy mizu van."
- Srácok, van itt egy egy jake valami melóval kapcsolatban. Meghallgatjátok?  - szólok ki a többieknek - Ha igen, akkor visszahívom hogy szívesen várjuk.

Majd a válaszukat megvárva visszalépek a kibertérbe, és elküldöm Augustnak az eredményt az alábbi üzenettel.
"Csá Csumba!
Megvitattam a "Tanácssal", és arra a döntésre jutottunk, hogy..."
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Az Ékszerész akció - A kaland 2020.02.15.
« Válasz #247 Dátum: 2019. December 24. 06:14:47 »
<<Az Ékszerész akció>>
<<Mesélő: Filio Mortale>>
<<Helyszín: Night City – 167. utca WE „bérpanel” 6. emelet >>
<<”Helyi erők” – Night City Police Department (NCPD) B2B>>
<<Biztonsági besorolás: D-D3-D1 >>
<<D- Boosters, kezdő szólók, átlagos biztonsági szolgálat (nem társasági)>>
<< D- Átlagos: (4 pts. fegyveres képzettségekre) + (8 REF) = 12 + 1D10, 3- Nehéz pisztolyok, smasszer puskák, puskák, stb>>
<< D- Bőr és kevlár ruházat (SP 4-10) ,1- Magán biztonság: Zárak: egyszerű elektronikus kulcsok (20) , Csapdák: riasztók (20) , Kamerák / szenzorok: rögzítős kamerák, Őrség: C Tip Őrség (C- Átlag feletti: (6 pts. fegyveres képzettségekre) + (8 REF) = 14 + 1D10) , Őrjárat mérete: 1-2, Jármű: járőrautók>>
<<Esemény: „167. utca” „bérpanel” 6. emelet>>
<<Résztvevők: August Kowal, Sakai Osamu „Po” (NJK-státusz), Winnie Trike (NJK-státusz), Lev Anderson „Pestisdoki”, Dan Bailey „Séro” (NJK-státusz)>>
<<Időpont: 2020.02.15. 12:40:04 >>


2020 február 15 faxlap: A faxlapért katt ide

12:40:04
<<Lev Anderson „Pestisdoki”, Dan Bailey „Séro” (NJK-státusz), Sakai Osamu „Po” (NJK-státusz), Winnie Trike (NJK-státusz) >>

Mire visszatérsz a digitális világból a többiek már birtokba is vették a lakást ami lényegében egyetlen ötször öt méteres helységből áll melynek végében szeparált zuhanyzó és egy kis konyha található. A berendezés spártai kétszemélyes matrac, dohányzóasztal rajta a holo - tankkal és egy japán szekrény replika. A kis beköpésed kapcsán vegyes a fogadtatás de egyenlőre nagyon nem ellenkeznek ám szívélyesnek sem mondhatóak „Po” csak halkan morran az orra alatt a kamikról meg valami olomviharról ami megbízhatatlan gomikat mos el a létezésből. Winnie továbbra is csak vizsorog nem tudni, hogy a fájdalomtól vagy a fájdalomtól és a gyűlölettől fűtve is ám csőre húzza az automata repeszpuskát miközben a fogai között röviden sziszegve szűri a szót „Essünk már túl az egész szarságon, hogy végre eldeltázhassunk a picsába és ne is lássalak benneteket!”. Séró csak nekidől a falnak miközben lazán rágyújt csak aztán szólal meg a többieket követően a legvégén „Lássuk csumba mit tud a jaked hátha elég jó a modora.”

Off-Topic: megjelenítés


<<Szlengszótár>>
Szótár:


Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Az Ékszerész akció - A kaland 2020.02.15.
« Válasz #248 Dátum: 2019. December 24. 08:38:54 »
Pestisdoki

Winmie szavaira egyeetertően bólintok, majd elkezdek becsatlakozni.
- Akkor szólok neki. - narrálom Séró felé, hogy most mit csinálok, majd becsatlakozom a kobertérbe.

Megpróbálom elérni Augustot, amennyiben fel tudom hívni akkor egyből kapcsolatba lépek vele, ha nem, akkor megpróbálom megszerezni az elérhetőségét a kibertérben.

"Csá Csumba!
Megvitattam a "Tanácssal", és arra a döntésre jutottunk, hogy szívesen látunk az asztalunknál, gyere be, és amíg jó a modorod Po nem fog szétcincálni.
A régi szép emlékekre.
Pestisdoki."

Ezután kilépek a kibertérből, és kérdőn nézek a többiekre.
- Csumbák, mi is volt? Hívjuk fel a gomit ha megérkeztünk a lakásra nem?
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Vafthruthnir

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 114
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Az Ékszerész akció - A kaland 2020.02.15.
« Válasz #249 Dátum: 2019. December 24. 11:21:46 »

<<Az Ékszerész akció>>
<<Mesélő: Filio Mortale>>
<<Helyszín: Night City – 167. utca WE „bérpanel” 6. emelet >>
<<Esemény: „167. utca” „bérpanel” 6. emelet>>
<<Résztvevők: August Kowal, Sakai Osamu „Po” (NJK-státusz), Winnie Trike (NJK-státusz), Lev Anderson „Pestisdoki”, Dan Bailey „Séro” (NJK-státusz)>>
<<Időpont: 2020.02.15. 12:40:04 >>

Mielőtt életbe léptetném az úgyszólván "B" tervemet, egyből hív Lev, amitől megkönnyebbülök. Amint megjelenik a szám a telefon kijelzőjén, nyitom is.

- Szeva! Ennek örülök. Lassan attól féltem, ide kell kérnem a nyugdíjam. Mindegy, kilépek a lépcsőházból, pár pillanat, és ott vagyok. - beszélgetés végén bontom a kapcsolatot.

Telefonom elteszem, pisztolyom a tokjában nyugszik, kezemet egy ideig felteszem, hogy lássák nem vagyok veszélyforrás. Ezt a fegyverek csövének állásából gyorsan próbálom megítélni, tekintetekből akár.

- Lev, kéne nekem minden adat a lakásban található adathordozókról, illetve ha eléred, akkor online tárhelyekről, ami a lakás bérlőjéhez, tulajához köthető, főként Fraktál Summers-höz. - mondom neki, de úgy, hogy a többiek is hallják.
- 100 eb-t tudok adni érte, illetve, ha hasznos az info, akkor még 100-at. Ezen felül a jövőben téged hívlak, ha van valami melóm, és kell egy netrunner. Ami mindig kell. - teszem hozzá.
- Ha megfelel neked az ár, akkor átvizsgálnám én is a lakást. - mutatok a beltér irányába. - Több szem, többet lát.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az Ékszerész akció - A kaland 2020.02.15.
« Válasz #250 Dátum: 2019. December 24. 16:51:58 »
Amaterasu

A lehető legilledelmesebben ülök szívélyes vendéglátómmal szemben, nyugodt és szelíd vagyok, tekintetem őt fürkészi, ahogy az övé engem és ez így van jól. Mikor megtöri a pillanatnyi csendet és megemlíti, hogy másokkal is szokott beszélgetni, nem igazán tudom, hogy mit kezdjek az információval és ezen érzés tovább erősödik, amikor a „mire gondolt a költő” kérdése merül fel, de mit tehetnék, ahogy tanították:

/Japán/ Minden reggel úgy gondolj magadra, mintha már halott lennél. Mindennap, reggel, nyugodt lelkiállapotban gondold azt, hogy halott vagy. Haladéktalanul morfondírozz halálod különféle módjain, és képzeld el az utolsó percedet: cafatokra tép a nyílvesszők, a golyók és a kardok áradata, elsodor egy hullám, tomboló tűzbe ugrasz, villámcsapás sújt halálra, hatalmas földrengésben leled a végzeted, szédítő szakadékba esel, végzetes kórban szenvedsz, és hirtelen meghalsz, vagy seppukut követsz el urad halálakor.

Nem igazán számítottam arra, hogy Jamamoto Cunetomo: Hagakure idézeteket kell hallanom, de bizonyára a Daiwa Konszern (legalábbis eme nagyra becsült vendéglátóm) számára fontos. Ugyanakkor mint említettem, nem vagyok és nem is kívánok szamuráj-ko lenni, hiszen ők a mindenkori uralkodót szolgálják, s szinte mindig egy olyan célért adják az életüket, amit csak szimplán parancsba kapnak.

/Japán/ Egy öregtől hallottam a következőt: „A ház ereszétől egy lépésre az embert halottak veszik körül; a kaputól egy lépésre szembetalálkozik az ellenséggel.

Egy apró sóhaj…

/Japán/ Tekinthetünk a világra úgy, mint egy álomra. Mikor rémálmot látsz, felébredsz és megnyugszol, hogy csak álom volt. Azt mondják, a világ, amelyben élünk, cseppet sem különbözik ettől.

Picit félrebillentem a fejem, végül:

/Angol/ Minden szavam az volt, amire akkor és ahogyan gondoltam. Mindenki a maga módján szolgál és azt, ami szerinte méltó a szolgálatára, s mint ilyen nem szolgálok ismeretlen urakat az életemmel, de teszem azt őszinte alázattal, a tudással és bölcsességgel, amire a mestereim és az élet tanított.

S annak már nem adok hangot, hogy esetleg nem mindenki akar olyan ösvényre lépni, ami oly önfeláldozással jár, amit nem mindenki képes és akar meghozni. A munkát kellő tisztelettel elvállalom, de nem fogok úgy gondolni magamra, mintha már halott lennék. Nekem nem ez az ösvényem, nem így és nem most. A becsületem megkívánta az őszinte szavakat, a tiszteletet és alázatot, de ennyit és nem többet.

Nem leszek az, akinek azon szavakat mondták: „Ave, Caesar, morituri te salutant!”.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Az Ékszerész akció - A kaland 2020.02.15.
« Válasz #251 Dátum: 2019. December 26. 09:33:50 »
<<Az Ékszerész akció>>
<<Mesélő: Filio Mortale>>
<<Helyszín: Night City „Belváros – Cégnegyed”>>
<<”Helyi erők” – Night City Police Department (NCPD)>>
<<Biztonsági besorolás: C-B2B >>
<<C- Fegyveres gárdisták, átlagos szólók, városi rendőrség>>
<<B- Tapasztalt: (8 pts. fegyveres képzettségekre) + (8 REF) = 16 + 1D10 - Automata fegyverek>>
<<B- Nehéz lövészmellény és MetalGear (SP 25) Jármű: The Max Interceptor (Ch. 2. vol 92 old.)>>
<<Esemény: Teaszertatrtás>>
<<Résztvevők: Amaterasu >>
<<Időpont: 2020.02.15. 11:40 - >>


2020 február 15 faxlap: A faxlapért katt ide
2020.02.15. 11:40:00 –

<<Résztvevők: Amaterasu >>

Vendéglátód meglepő hírtelenséggel vált át anyanyelvetekre a japánra amit az ódon angoljához hasonlóan kiművelten beszél viszont szavai hátborzongatóan ülik meg a köztetek lévő teret és a hátborzongatósága abból ered, hogy a mára már – már feledésbe merült antik japánon fogalmazza meg mondandóját ha tippelni akarnál akkor azt mondanád, hogy a 15-16 századi japánban beszélhettek így vagy korábban.

/Japán/ - A gen illúziót vagy jelenést jelent. Indiában a mutatványost gendzsucuisnak nevezik. A világon minden csak bábszínház.

„A ház ereszétől egy lépésre az embert halottak veszik körül; a kaputól egy lépésre szembetalálkozik az ellenséggel.”
„Egy szamurájt harcra kényszerítettek, de ő nem állt bosszút a másik félen. Ezért a szégyenért kivívta a többiek megvetését. Ahhoz, hogy az ellenséggel rendezzük a számlát, az kell, hogy egyenesen az ellenséghez lépjünk, és meghaljunk. Az ilyen halál nem lesz szégyenteljes.”

Tévúton jár és téves következtetéseket von le, ha úgy gondolja, hogy az önfeláldozása kapcsán a Daiwa konszernek elvégzendő munka lenne a fókuszpontban, bár tűnhet annak is számomra az a kérdés amit a beszélgetésünk elején feltettem, hogy vajon meghozná-e az teljes önfeláldozást a szüleik kapcsán történek teljes igazság megismeréséhez, vagy inkább csak a testvérbátyjára hagyja háttérmunkaként a nyomozást.
„A nagy hadvezérek egyes szavai közt vannak olyanok, amelyeket kapásból mondanak ki. Ezeket azonban nem szabad ugyanúgy kezelni, mint a többit.”...


Off-Topic: megjelenítés


<<Szlengszótár>>
Szótár:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Az Ékszerész akció - A kaland 2020.02.15.
« Válasz #252 Dátum: 2019. December 26. 14:26:01 »
<<Az Ékszerész akció>>
<<Mesélő: Filio Mortale>>
<<Helyszín: Night City – 167. utca WE „bérpanel” 6. emelet >>
<<”Helyi erők” – Night City Police Department (NCPD) B2B>>
<<Biztonsági besorolás: D-D3-D1 >>
<<D- Boosters, kezdő szólók, átlagos biztonsági szolgálat (nem társasági)>>
<< D- Átlagos: (4 pts. fegyveres képzettségekre) + (8 REF) = 12 + 1D10, 3- Nehéz pisztolyok, smasszer puskák, puskák, stb>>
<< D- Bőr és kevlár ruházat (SP 4-10) ,1- Magán biztonság: Zárak: egyszerű elektronikus kulcsok (20) , Csapdák: riasztók (20) , Kamerák / szenzorok: rögzítős kamerák, Őrség: C Tip Őrség (C- Átlag feletti: (6 pts. fegyveres képzettségekre) + (8 REF) = 14 + 1D10) , Őrjárat mérete: 1-2, Jármű: járőrautók>>
<<Esemény: „167. utca” „bérpanel” 6. emelet>>
<<Résztvevők: August Kowal, Lev Anderson „Pestisdoki”, Sakai Osamu „Po” (NJK-státusz), Winnie Trike (NJK-státusz), Dan Bailey „Séro” (NJK-státusz)>>
<<Időpont: 2020.02.15. 12:40:08 >>


2020 február 15 faxlap: A faxlapért katt ide

12:40:08
<<Lev Anderson „Pestisdoki”, August Kowal, Dan Bailey „Séro” (NJK-státusz), Sakai Osamu „Po” (NJK-státusz), Winnie Trike (NJK-státusz) >>

Kowal belépésekor egy pillanatra megfagy a levegő „Po” teljes testel ráfordul az új érkezőre, míg Winnie lecsúszik a fal mellet az ajtó takarásában de az ölében lévő smasszerpuska az újonnan érkező felé mutat csak úgy „lazán” Séró továbbra is hanyagul a falnak dőlve két slukk között szája szegletéből válaszol Lev kérdésére.

”Csumbák, mi is volt? Hívjuk fel a gomit ha megérkeztünk a lakásra nem?”

-   Rosszul emlékszel kockasrác Óz azt írta, hogy adjuk át az üzenetet, hogy „Hívj fel! „ plusz telefonszám remélem megjegyezted a telefonszámot ami átkúszott a képernyőn bithuszár

>> A szobában lévő esetleges kutakodásra konkrét cselekedet megjelölést kérek valamint Intelligencia + Észlelés (Harcérzék nem játszik, mert nincs harci helyzet) + 1D10-et kérek <<

<< ”A lakást lényegében egyetlen ötször öt méteres helységből áll melynek végében szeparált zuhanyzó és egy kis konyha található. A berendezés spártai kétszemélyes matrac, dohányzóasztal rajta a holo - tankkal és egy japán szekrény replika.” >>


Off-Topic: megjelenítés


<<Szlengszótár>>
Szótár:

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Az Ékszerész akció - A kaland 2020.02.15.
« Válasz #253 Dátum: 2019. December 27. 22:59:07 »
Pestisdoki

Séró ismét megvillogtatja, hogy mekkora jake és a telefonszámról érdeklődik.
"Nem mondom, jó, hogy arra emlékezett, hogy mit is keresünk itt..."
- Ne aggódj, tudom a telefonszámot. - biztosítottam a többieket arról, hogy nem kell aggódni a telefonszám pontosságát illetően. - Akkor hagyjunk itt egy üzenetet? Egy gomi sincs itt.

August Kowal megbízását végighallgatva egészen jó üzletnek tűnik, bár ennél biztosan tudna jobb árat fizetni.
- Kedves barátom, mint tudjuk, a diszkréciót meg kell fizetni. Én kétlem, hogy ez a három sudár úrfi sem szeretne kimaradni a jóból. Nekik is kellene csöppenteni abból a jóból, mi lenne ha százötven előleg, százötven utólag, és azt el tudjuk osztani testvériesen. Én megnézem az adathordozókat, nem tudom, hogy te addig segítesz-e e többieknek, az biztosra veszem, hogy ők is szívesen megnéznék maguknak ezt a szép lakást.


Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az Ékszerész akció - A kaland 2020.02.15.
« Válasz #254 Dátum: 2020. Január 02. 11:21:09 »
Amaterasu

Kifejezetten kellemes hallani a régies és ízes beszédet, amit utoljára az Egyetemen hallottam a nyelvész professzortól, aki a kor Művészeteit tanította. Többek között itt találkoztam először azzal, amiről most beszélgetünk és mint ilyen nem gyaláztam volna meg azzal, hogy Gaijin nyelven idézem. Enyhén fejet hajtok, kifejezve tiszteletem és elismerésem, majd szótlanul figyelem, majd az utolsó mondatára egy XVI.-XVII. században élő angol drámaíró és költő jut az eszembe. Nem teszem szóvá a gondolatokat, mert figyelmem azonnal visszairányítom a mélyen tisztelt vendéglátóm felé

/Japán/ Nem vagyok szamuráj. – jegyzem meg szelíden, hogy még metaforikusan sem vagyok az – Modell vagyok, aki egy egészen más harctéren próbálja megállni a helyét, ahol még a legközelebbi barátai is valahol ellenségek, ahol minden nap egy picit meghal az, aki nem képes a csúcson maradni, melyben igen kevés ideig élvezheti az ember a kizárólagosságot, a kemény munka gyümölcsét, ha a természetes ösvényen kíván maradni. Egyetlen halál sem szégyenteljes, ha mindent megtettünk, amire képesek vagyunk és épp ezért mondtam korábban azt, amit. De az a halál értelmetlen és igen szomorú, ahol belekényszerül valaki egy olyan harcba, amiben csak a biztos bukás várja miközben valószínűleg másokat is magával sodor. Az ismeretlenbe való ugrás egyetlen szóra igen nagy botorság lenne részemről, anélkül, hogy többet tudnék arról mi vár odalent, milyen mélység és mennyi esély, lehetőség.

Kicsit kivárok, hogy megérti e, azért mert a mélyen tisztelt vendéglátóm szeretne valamit, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy vakon vagy becsületre hivatkozva belevágnék. Csak az ostobák futnak át egy éppen feltáruló ajtón úgy, hogy nem tudják mibe is rohannak. Ugyanakkor van itt egy sokkal fontosabb kérdés:

/Japán/ Miért foglalkoztatja ez annyira és próbál nem túl finoman rávezetni arra, hogy merüljek el a sötét mélységben minden ismeret nélkül? Milyen kapcsolatban van a szüleimmel vagy milyen üzleti érdekek motiválják, hogy Katsumi Naruhito leányát ilyen és ehhez hasonló ösvényekre terelje-vezesse?

Nem köntörfalazok, de visszafogott szelídséggel beszélek, úgy, ahogy illik még akkor is, ha a téma sokkal keményebb hangot feltételezne. A tények és leginkább az igazság az, ami mindennél jobban érdekel. S mint ilyen akadt itt néhány kapásból kimondott dolog is…