Szerző Téma: Furcsa mágia - játéktér  (Megtekintve 758 alkalommal)

Faust

  • Vendég
Furcsa mágia - játéktér
« Dátum: 2018. Január 25. 22:58:52 »
Kirassa
V'hanara Szent erdő, Neverwintertől négy napi járóföldre keletre.



Alig vagy itt két napja de máris beleszerettél ebbe a helybe. Varázslatos erdő mely mintha csak a tiszta mágiát sugározná mindenfelé. Mintha maga az élet bölcsője lenne.  Egy rejtélyes levél miatt vagy itt pontosan, Valdis mester küldte aki számodra csak futólag ismerős. Volt mentoraid egyik régi barátja, Varázsló nagy természetbarát és kutató. Levelében megnevez téged, pontosan nem tudod miért de nem is ez volt a fontos hanem a tartalom. Egy rejtélyes betegség ütötte fel a fejét, olyan ez mint valami mágikus kórság.  AZ erdő egyes részein elindult valamiféle folyamat, egyes itteni őshonos állatok megzavarodtak és olykor rátámadnak mindenre ami él és mozog. Ki is emeli a levélben,hogy egy farkas ami akkora mint még sohasem látott rátámadt. Szerencse,hogy jól mászik fára az öreg úr. A levélben kitér arra is ,hogy a Neverwinteri hatóságok védett hellyé nyílvánitották így a fakitermelés és egyéb vadászati tevékenység szigorúan tilos.

Arra is kitért még,hogy a helyi fa lelkek és természeti szellemek sem annyira aktívak mióta ez a fajta kórság felütötte a fejét. A helyi védelmezők is csak mint agyatlan gólemek a varázslók tornyáéban úgy mozognak szép lassan fel alá....de nem tesznek szinte semmit.

A Varázsló maga jelenleg elhagyta az erdőd de hamarosan visszatér valamiféle ellenszerrel, legalább is úgy véli megfejtette mi lehet ennek a dolognak a nyitja és ellenszere.

A Helyi driádok és erdei elfek társaságát és vendégszereteté élvezed kettő napja. Faházaik és kunyhóik rendkívül barátságosak. Gyűjtögető életmódot folytatva bőséges élelemmel ellátott társadalmat ápolnak itt. Húst nem fogyasztanak egyáltalán bár nem tiltott a vendégek számára. Eddig nem történt semmi rendkívüli esemény, valahogy túlontúl csendes az erdő azzal szemben amit leírt a varázsló számodra. Amint kérdezősködni próbálsz a kórságról a helyieknek fogalmuk sincs róla miket beszélsz, számukra az idő itt megállt és élik életüket vidáman. Bár még jómagad nem indultál el feltérképezni az erdőt teljes széltében hosszában, csupán a falucska körzetét. A Helyiek nem tartanak vissza ettől persze,de adnak fegyvert ha kérsz ,hogy megvédd magad. Állítják,hogy nincs semmi fenyegetés erre felé de olykor a helyi állatvilág módfelett védekező ellenük.



Roryn Frostbeard

Farkasfalka céhépület, Neverwinter


Épp csak betörnek a kora hajnali nap sugarai az ablakon mikor is berúgja az ajtódat az egyik céhes társad Björn Rézbajusz.

-Ébredj te semmirekellő, hoztam sört és medvebundát mindenkinek!!!! [majd ahogy érkezett már el is illant, ott hagy számodra egy kis hordónyi itókát és egy medvebundát ami  jól áll számodra és rendkívül meleg]

Hallottál arról,hogy  Björn egy héttel ez előtt a helyi portálmesterhez ment. Messzi földön, innen a térképek szerint négyszáz mérföldre egy kisvárost a hómedvék sanyargattak. Valami kiüldözte őket a barlang rendszereikből és elindultak feldúlni a várost. A feladatot a céh kapta meg, Björn önként vállalkozott mert családja a Rézbajszok  hírhedt medveölők voltak. Nos úgy néz ki,hogy méltó volt nevére. Amint ásítasz és magadra kapsz valamit kilépve a körletedből látod,hogy nem is rossz volt ez a munka. Egy egész szekér medvebundát hozott ez a kurafi, tökéletes nyúzással elkészítve. Igazi művész a maga módján ez a vérrokon. Úgy tűnik mindenki  kiküldetésben jár, csak kevesen fordulnak meg az épületben. Majdnem mindenkit ismersz, vannak új arcok de csak páran. Lehetséges,hogy legközelebb újoncokkal mehetsz kalandozni de ki tudja mit hoz a jövő.

Kis idővel később megreggelizel és ekkor kapod a parancsot,hogy Dario jobb keze Vincent mester látni kíván.  Vincent mester egy idősödő varázsló aki rendkívül jól bánik a pénzzel és a feladatok kiosztásával. A céh kiadásait amióta itt van minimalizálta és sikerült egy pár olyan évet zárni,hogy maradt is a zsebben és fejleszteni is lehetett a céhet. AZ idősödő mester megkér arra,hogy egy feladat erejére kölcsönözzön téged ágyadból. Nem messze innen négy napi járóföldre a vadonon át egy szent erdő található ahol is pletykák szerint valamiféle baljsó dolog ütötte fel fejét. Megannyi pletykát hallani de Vincent mester nem szokott adni az ilyeneknek hitelt. A helyi elfek tanácsa Neverwinter városában arra kérte a céhet derítse fel mi a probléma oka. Rendkívül bőkezűen megfizetik a céhet ha bármi információval tudnak szolgálni az erdő mibenléte felől. A nagy Alagondar, a király halála óta a városi nagytanács dönt minden fontos dologról. Most hogy egyes elflakta erdőket védett helyeknek nyílvánítottak így ez az erdő is nagy fontossággal bír.

Amint megbeszélte veled a részleteket miszerint nézelődj, kérdezősködj és hozz valami bizonyítékot erre a bizonyos baljós dologra. A megoldását hagyd a mágusokra ha már tudnak valamit általunk.
-"Az erdőlakó elfek nem igazán fognak kedvelni. Egyrészt mert törp vagy, azon felül meg városlakó...na de ez van senki sem lehet tökéletes."

[eldöntheted,hogy lézengsz e még Neverwinterben vagy már el is indulsz.]

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Furcsa mágia - játéktér
« Válasz #1 Dátum: 2018. Január 25. 23:29:14 »
Roryn Frostbeard

Szokásához híven korán ébred - az a fajta volt mindig is, aki reggel szeret már pirkadatkor felébredni, mert sokkal több minden fér a napba, ha az ember - vagy törp - korábban kezdi, mintha későn próbálja befejezni. Sokféle ösvényt tapodnak gondolatai, miközben felölti a ruháit, és élvezi a kelő nap sugarait, ahogy lágyan beóvakodnak az ablakon, amikor - kalandor-tapasztalat ide vagy oda - kevés híján szívrohamot kap, amikor valaki rárúgja az ajtót. Csak egy pillanatig tart, amíg eldönti, hogy nem küld baltát az érkező fejébe, hangos kiáltással üdvözli "rokonát".

- Björn! Köszönöm, látom... - de a rézbajszú már el is illant.

Sóhaj.

- Vörös kutya, vörös ló, vörös ember egy se jó... - csóválja a fejét vigyorogva, majd folytatja az öltözködést, miután jó alaposan megkóstolta a másik törpe által hozott sört. Miután végzett a "toalettjével", kilép a szobából, és szemügyre veszi a céhházban lézengőket. Úgy látszik, a cimborák krémje manapság másfelé tartózkodik, csak néhány ismerős arc lézeng az épületben.

Az alapos reggeli után Vincent mester felé veszi az irányt. A megbízatást hallva magában már előre mosolyog. Épp valamelyik nap morfondírozott azon, hogy már nyomja a derekát az ágy a városban, jó volna már puha mohaszőnyegen aludni, a szabad ég alatt. Itt még a pipa íze se ugyanolyan. Elégedetten biccent a mester szavaira, és miután minden részletet pontosítottak, a törpe a szobája felé veszi az irányt. Azért az kicsit bántja, hogy városlakónak nézik. Elvégre a híres felderítő-klán tagja, akik nem a tárnák mélyén vigyázzák a törpék biztonságát!

Egy kicsit talán meglepő, hogy egyedül vesz részt a dologban, de azért elég tapasztalt harcos már, megbirkózik a feladattal. Elégedettséggel tölti el, hogy mások is így gondolhatják, hogy nincs szüksége zöldfülűekre, akik még a kardot sem tudják rendesen forgatni, és még csak az anyjuk szoknyáját ismerik alaposabban.

Körültekintően válogatja össze a felszerelését, amire szüksége lehet, és hűséges hátizsákjába csomagol mindent, ezúttal nem hagyva ki a számszeríjat - még jól jöhet - és természetesen a Björntől kapott medvebundát sem. Miután mindent összeszedett, elindul, hogy pónit szerezzen magának. Ugyan csak négynapi járóföld, de ha már egyedül van, legalább egy hátas nem árt, amihez még alkalomadtán szólhat is az egyszeri törp. Miután beszerezte a megfelelő állatot, már csak a felszerelés kiegészítése van afféle apróságokkal, amik mindig jól jöhetnek - új fenőkő, friss zacskó dohány, meg a többi. Már napközép is elmúlik, mire végül útnak indul. Kényelmes tempóban lovagol célja felé, és bár figyelme nem lankad különösebben, kényelmesen pöfékel és nézelődik, közben pedig egy régi törpe balladát dudorászik.
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Furcsa mágia - játéktér
« Válasz #2 Dátum: 2018. Január 26. 17:23:14 »
Kirassa

Egész gyermekkoromat Ardep fái között töltöttem, így volt ez még akkor is, ha épp a Monostorban tartózkodtam. Számomra a tudat, hogy a levegő illata, a szél simogatása, a napsugarak csiklandozása vagy épp a csobogó patak érintése a nap minden percében elérhető, olyan békével töltött el, hogy egy szívdobbanásnyi ideig sem hittem volna, hogy V’hanara képes többet adni. Azonban úgy tűnik, hogy az erdő is akkor varázslatosabb, ha nagyobb teret tudott meghódítani.

Hiányzik az otthonom, ismerem minden kiálló gyökerét, lehajló ágát és kényelmes odúját, de most elszólított egy veszélyes kórság, mely e vidéket sújtja. Nem tudom, hogy miért pont engem kértek fel, hogy mi az oka annak, hogy Valdis mester pont egy magányos druidára gondolt, de őszintén szólva a gyógymódot megtalálni nem is annyira kötelességem, semmint szívem vágya! Így bárki hívására feleltem volna, de talán a természeté lett volna a legkedvesebb és sürgetőbb számomra.

Itt vagyok, már másodjára kelt fel a nap és madárcsicsergés dala nyugtatja aggódó szívemet, mely most is oly egyenletesen dobog, oly kitartóan és erősen, mint az élet maga. Olykor hallgatom az ajándékot amit kaptam, hallgatom a sajátomat vagy bármely állatét amelyik  megtisztel jelenlétével, hogy megossza velem társaságát és elbeszélgessünk, emberi szavakkal élve: pletykálkodjunk. Sokkal őszintébbek és tisztábbak, mint azok akik oly furán néztek rám mikor a városba tévedtem…

De most itt vagyok és nincs rá nyelv ami le tudná írni milyen csodálatos mindez. A legapróbb árnyékot is egy pici zöld élet veti, ahogy a napsugarak megérintik azt. Az első nap én is így tettem, oly kis törékeny apró élet volt, de sajnos nem árult el semmit, sem ő, sem a testvérei vagy más rokonai esetleg barátai. Azt sem tudtam meg, hogy ütötte fel a fejét először ez a betegség, de azt igen, hogy tennem kell valamit mielőtt jobban elburjánzana ez a nyavalya.

Amit tudunk, hogy az állatok megzavarodnak, természetük ellen cselekednek és oly hatással lehet rájuk, amitől úgy változnak, hogy az nem része lényüknek és született adottságaiknak. Illetve elméletileg senki nem teheti be a lábát az erdőbe ártó szándékkal anélkül, hogy ne kockáztatná a szabadságát, rosszabb esetben az életét.  Úgy döntöttem, hogy a környezetet is meg kell vizsgálnom, illetve találnom kell néhány apróságot vagy nagyobb termetűt az erdei népből, hogy kérdéseket tehessek fel, vizsgálódhassak.

Nem hiányzik a hús – harapok rá valami keser-édes gyümölcsre – és a tegnap estét mohaágyban töltöttem, de még így is alig tudtam aludni hallva a szokatlan csendet, mely teljesen szembement azzal, aminek Valdis mester szavai alapján lennie kellett volna. A tudatlanság veszélyes, de áldott is tud lenni, így néhány – mint kiderült – értelmetlen próbálkozás után felhagyok a kérdésekkel és felkerekedem, hogy elinduljak az első nyomot követve: hol bukkant fel, hol találkoztak vele és állapították meg először:

A veszélyt.

Még akkor is csak erre tudok gondolni, mikor felidézem a meditációs gyakorlatok alatt feltett kérdéseket amikre nem kaptam-találtam semmilyen választ. Az Istenek nevére remélem, hogy nem komoly a baj és bármi is történt, hamarosan visszaáll az egyensúly. Linai-t elengedem, hagyom szabadon szárnyalni, míg én magányosan baktatok az ösvényen mely választott célomhoz visz, anélkül, hogy bármilyen fegyvert kértem volna. Elvégre velem van örök és hű társam: az ikrekből született hosszú botom.

Faust

  • Vendég
Re:Furcsa mágia - játéktér
« Válasz #3 Dátum: 2018. Február 22. 14:47:28 »
Roryn Frostbeard

Egy teljes nap telik el  történés mentesen.  A póni melyet vásároltál  Fülöp néven ismeretes és előző gazdája csupán annyit mondott hogy csak óvatosan vakard a fülét mert ha eltalálsz egy pontot rajta akkor biza megvadul.

Következő nap vége felé jársz már ,lefelé bukik a horizonton a fényes nap is. Enyhe rezes színű árnyalatban festi meg a tájat. Ameddig a szem ellát erdőség. Egy kis falu mellett haladsz el ,látsz egy táblát melyet észreveszel  "Hagen" .  A környező falvak annyira nem ismeretesek számodra hisz igazából nem tulajdonitottál nagy fontosságot számukra.   Így tehát egyáltalán nem is hallottál  erről a faluról.  Körnnyező parasztok épp a napi munka befejeztét végzik  mikor látnak elhaladni. A helyi parasztok között nem igazán látsz egy törpét sem.  így gyanítod hogy itt a  körzetben egy fajtádbélli sem lakik vagy él.  Ezt az egyik paraszt szóvá is teszi.  Rá támaszkodik vasvillára majd ráncolja a homlokát és megkérdezi.

-"Lathander   áldása legyen rajtad jó uram.  Mi járatban errefelé , egy magadfajta öööö  kalandozó."
A földműves mosolyogni próbál És látszik az arckifejezésén na és  a mozdulatain ,hogy próbál nem megsérteni téged.

Miközben a paraszt  ezt megkérdezi  a távolban látod hogy egy díszes szekér és négy díszes lovas érkezik. Ruhájuk vörös posztó melyen egy fekete sárkány motívum  tekereg. Nem igazán mondhatóak jól felszerelt katonáknak ha egyáltalán katonák. Kettőjük bőr vértezet visel a másik kettő viszont egy silányabb lánc inget de ezek fényezettek.  A kocsis egy öregember aki leginkább csak parancsokat teljesít ahogy látod bólogat mutogat és vezeti  a lovakat.   Látod azt is hogy a helyiek mint hogy ha összekészítenék a lovasok számára a napi betevő. Néhány zsák búza ,pár szelencényi arany. Itt ott egy egy nagyobb kenyér ,sózott hús melyet be csomagolnak. Egy-egy ékszer és azt is látod ,hogy vannak férfiak és asszonyok akik lányaikat is oda adományozzák. Őket beteszik a lovaskocsiba. Persze az is látszik a családokon hogy ezt nem önszántukból teszik ,kisírt szem és fájdalom  melyet látsz rajtuk.





Kirassa
V'hanara Szent erdő


Az erdő csendes és békés , mikor útnak indulsz a helyi flóra és fauna minthogyha folyamatosan megszépülne és megújulna.  Madárcsicsergés mindenütt, őzek szarvasok rókák baglyok,  megannyi állat mely felpezsdülten éli életét ebben  az erdőben. Mintha félre lennél informálva,  úgy tűnik ebben az erdőben nincs semmi probléma.  Viszont ahogy folytatod utad  érzel olykor olykor apró enyhe hideg fuvallatot északi irányból. Körülbelül már egy órája gyalogolsz miután megérkezel egy olyan részre az erdőben ahol  nem igazán látsz állatokat.


Erre hűvösebb az idő, kicsit szellősebb is. Látod viszont hogy a fák és egyéb gyökerek melyek a földből mozdultak ki réges rég és a helyi bokrok , egyéb tövises  növények  színe egy kicsit sötétebb. Színűk elüt a többitől ,mintha öregebbek lennének vagy betegek.



Majd megérkezel egy fekete fához ,egy igazán öreg és ahogy látod beteg fa valószínűleg ennek a körzetnek az egyik legöregebb fája lehet. Gyökerei akár több tíz méter mélyen is futhatnak  és behálózzák magát az egész erdőt is.  Megítélésed szerint ez a fa betegség áldozatává vált mely így fertőzi az erdőt.  Közben nem érzékelsz semmi élőt a körzetben  csupán a fát és az elhull a leveleit melyet a szél szaggat le róla.

Kicsivel később a távolban felfigyelsz egy aprócska zajra ami a fa közelében egy picit hangosabban válik időről időre. Valamiféle gyermeki hangok de mégsem egy gyermektől származnak ,többen is vannak ahogy hallod. Valamiféle pusmogás és lábdobogás. Nem igazán érzékeled őket,  sok kisebb apró zajt hallasz a körzetből. Viszont mikor körbe nézel nem látsz senkit. De egészen biztos vagy abban hogy a fa körzetében uralkodnak. Lehetséges,hogy tudnak arról mi lehet a körzet betegsége.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Furcsa mágia - játéktér
« Válasz #4 Dátum: 2018. Március 09. 15:04:22 »
Roryn Frostbeard

A jobbára eseménytelen nap nem szegi a törp kedvét – lekötik azok a szemnek kívánatos apróságok, amelyekkel a természet megörvendezteti mindazokat, akik az effélékre fogékonynak mutatkoznak. És a Frostbeard-ek felderítői mindig is adtak az ilyesmire. Békésen pipázik Fülöp nyergében, és néha megvakarja az állatot – szigorúan nem a fülénél.
Egy ideje már foglalkoztatja a gondolat, hogy társat kellene maga mellé szereznie, és most, hogy ismét magányosan poroszkál célja felé, újfent előveszi ez a dolog. Mondjuk egy hű ebet, aki elkíséri ezeken a vándorutakon, s akihez szólni is lehet. A klán vadászai nagytermetű, drótszőrű, nyurga kopókat nevelnek, mindegyik rendkívül értelmes eb, de Roryn elég messze kavarodott otthonról. Az emberek nemesei is használnak persze vadászebeket, de mind olyan kékvérű dög, amiket eddig látott, hogy újra és újra eszébe jutott nagybátyjának mondása: „Jó, jó, de azért otthonra nem kéne...”
Aztán ahogy a falu közelébe ér, elnapolja az ilyen jellegű elmélkedéseket. Érdeklődéssel szemléli a földműveseket, amint a napi munkát lassan befejezik a naplementében – bár neki magának sosem volt nagy kedve az effélékhez, bármilyen szakmáról is van szó, a szakértelem megbecsülésre és elismerésre méltó dolog. Aztán az egyik férfi odalép hozzá, és megszólítja – zavart ábrázatából arra következtet a törp, hogy nem sok fajtabéli fordul meg ezen a vidéken.

- Úgyszintén rajtad is. – viszonozza a köszöntést. Bár az átlagemberhez képest még talán mindig hallgatagnak és morózusnak tűnhet, valójában népe többi tagja között beszédesnek és nyitottnak számít.
- A Vhanara erdő felé tartok. – egy pillanatra elgondolkodik, hogy is lehetne folytatni ezt a beszélgetést, de még mielőtt nagyon belemélyedne a problémába, felkelti a figyelmét az érkező szekér és a fegyveres kíséret. A látottak meglehetősen felháborítják – mindig is utálta a szolgaság minden formáját, és legfőképp azokat, akik mások nyakába próbálnak rabigát erőltetni. Fejével a szekér felé bök, aztán nekiszegezi a parasztnak a kérdést.

- Hát ott meg mi folyik?
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Furcsa mágia - játéktér
« Válasz #5 Dátum: 2018. Március 10. 10:42:55 »
Kirassa

Miközben könnyed léptekkel haladok el-eltűnődöm, hogy mennyi ehhez hasonló szépséges hely létezhet a világban. Természetesen magam is hallottam gyönyörűséges erdei vidékekről, de elképzelni is nehéz számomra mindazt a csodát, amelyet azok a fák rejthetnek. A dal, az erdő és a benne élők által idézett hangok oly varázslatosak, hogy nehéz tovább haladni anélkül, hogy ne akarnék lefeküdni és lehunyt szemmel hallgatni minden neszt és zajt ami csak a fülemhez ér.

Aztán megérzem azt. A ridegséget, a hideget ami meg-megérint. Csal magához és tudom, hogy követnem kell. nem is állok meg, nem hezitálok, lábaim észak felé visznek. Nem zavar mennyi ideig kell sétálnom, de az igen, hogy úgy tűnik megtalálni vélem a betegséget, az átkot vagy mi legyen az ami elijesztette innen az erdő lakóit. Megborzongok, de dacosan nézek szembe a kihívással ami a lehűlést illeti, majd meg-megállok, hogy megvizsgáljam a növényeket, melyeknek színe eltér attól, amit megismertem.

Minden tapasztalatommal és tudásommal azon vagyok, hogy megállapítsam a kor vagy a kór az, aminek jeleit látom és persze következtetéseket vonjak le. Tudnom kell, hogy képes vagyok e tenni itt bármit, vagy vissza kell térnem, hogy beszámoljak arról mit tapasztaltam és  persze tovább keressem a megoldást amennyiben arra van szükség. Eddig jutottam, amikor megérkezem és a lélegzetem is elakad egy pillanatra…

Végül odalépek és megérintem mezítelen kézzel, próbálok ráhangolódni a lélegzetére, hogy érezzem amit érez, hogy tudjam mit akar elmondani a maga módján. Ekkor már tudom, hogy ez nem a kor, hanem a kór! S mint ilyen valamit tennem kell, nem hagyhatom betegen ezt a tapasztalt és bölcs életet. Ugyanakkor minden csepp mágiám is kevés lenne, hogy meggyógyítsak egy egész erdőt, így ezt azokkal együtt kell megtennem, akik képesek rá.

Végül azért képtelen vagyok csak úgy állni, próbálkozom, valamit tennem kell, így megpróbálom leküzdeni a kórt, miközben a természet isteneihez imádkozom erőért, hogy tehessek az ellen ami mérgezi a birodalmukat. Bölcsességet remélek tőlük, útmutatást valamilyen formában, de az imám lehet megszakad, ahogy a aprócska zaj vonja magára a figyelmem. Nincs mit tenni, utána kell néznem, hiszen köze lehet ehhez, esetleg tud valamit vagy maga a veszély…

Mikor el tudom különíteni, hogy többen is vannak, már a hosszú – vándornak tetsző – botomra markolok és azon tűnődöm, hogy adott esetben még erre sincs szükségem, de ugyanakkor készen állok rá, hogy más formában harcoljak, ha az elkerülhetetlen. Végül nem találom a pontos forrást, de nem adom fel. Végül úgy döntök, hogy a harcról alkotott elképzelésem butaság volt és inkább más eszközöket kéne használom, mint például:

/Sylvan/ Kirassa vagyok, Ardep erdejéből. Kérlek titeket, akárkik is vagytok mutatkozzatok meg! Szólítsatok meg!