Szerző Téma: Elysium nagyterem - beszélgető sarok  (Megtekintve 3202 alkalommal)

Faust

  • Vendég
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #15 Dátum: 2018. Január 26. 19:25:14 »
Előre szólok előreláthatóan tetűlassan fog haladni a történet miattam. Heti 1 kétheti 2 reag lesz. Melózom mellette, a többi kaland fölött is atyáskodom :D

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #16 Dátum: 2018. Január 26. 20:08:19 »
Rettenet  :panic:
halad ahogy halad :)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #17 Dátum: 2018. Január 26. 23:02:39 »
Üdv!

Még előfordulhat, hogy kihátrálok majd ebből a meséből, mielőtt belekavarodnék, ha úgy érzem, hogy túlvállalom magam, de túlságosan ínycsiklandónak érződik ahhoz, hogy csípőből kihagyjam. :)

Elsősorban azt szeretném megkérdezni, Faust mester, hogy a Kamarillás pozíciók a városban mennyire foglaltak? Gondolnék itt pl. az Ostorozó szerepkörre, vagy akár a Hárpiákra.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Faust

  • Vendég
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #18 Dátum: 2018. Január 27. 15:50:49 »
Nos minden pozíció foglalat, a Herceg sem idióta.

Viszont akad még az általad említett két pozícióban hely ( Státusz 2) Hárpia
(Státusz 3) ostorozó. Viszont az előbbi inkább afféle tanácsadó jelen esetben, javasolhatsz dolgokat a feljebbvalóknak.  Talán azt mondanám,hogy van egy kis befolyásod ezzel.

Az Ostorozó már mást, ebben a városban legalább is.
Egy osztag, az Ezüstkéz tagja lennél. Nagyrabecsült és rettegett szervezet, a Herceg pénzeli őket. A csoporton belül a tenyér Alistair Crane valaha volt Toreador Herceg a főnök.

Az ujjak  :

Dominic Flinn Nosferatu
Márvány, Gargoyle (felszabadított)
Fenrir, Gangrel (Városi)
Albert Gibons (Brujah)

(ezen belül pár halandó nyáj segíti őket, ex katonák rendőrök stb)

Az Ostorozó itt egy rendkívül fontos szerep, viszont egy olyan hátrány jár vele ,hogy nem bíznak meg benned a többiek ugyan is rettegnek tőlük. A Herceg felruházta őket különféle jogokkal ezért ha valakivel beszélsz ő nagy valószínűséggel reszketni fog attól nehogy kivégezze őt a Herceg általad.

Így ez a pozició egy kétélű kard, remek de a hátránya a megvetés és bizonytalanság.


Utóirat:
Aki felvette a Kor hátteret annak értelme is van vagy csak az XP? :D :D :D

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #19 Dátum: 2018. Január 27. 17:06:06 »
A kor szabad pontot ad,nem xp-t...de más jelentősége nem nagyon van :)
Annyi hogy korosabb vagy az átlagnál és a hasonló korúakknal sokkal több időt töltöttél ébren,így több időd volt tanulni-tapasztalni,viszont ugye hátránya is van a - emberség...
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 27. 17:26:19 írta kalidar »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #20 Dátum: 2018. Január 27. 17:50:04 »


Utóirat:
Aki felvette a Kor hátteret annak értelme is van vagy csak az XP? :D :D :D

Üdv!

Személy szerint a Kor Háttérből eredő szabad pontokból főképp további háttereket és képzettségeket vettem (harácsoltam) fejlesztettem valamint mivel engedélyezted ezért a készülő előtörténet idővonalát is annak a fényében fogom megírni....

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #21 Dátum: 2018. Január 27. 18:55:52 »
Ha megengeded, Filio mester, hogy beledumáljak, engem meglepett, hogy 13. generációs a karaktered Kor háttérrel. :) #nooffense

Faust:

Oké. Ez az Ostrozós dolog érdekesnek tűnik.

Ezen a vonalon gondolkodom tovább.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #22 Dátum: 2018. Január 27. 19:24:03 »
Igen, a 12. generációs vámpírok viszonylag újak...az általuk beölelt 13. meg még annyira,de a kornál nincs kikötés a generációra,így ha valaki nagyon csavarni akarja akkor lehetséges...

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #23 Dátum: 2018. Január 27. 19:47:11 »
Sziasztok!

Csak nagyon halkan, a partvonalról érdeklődnék, hogy hogy állnak a jelentkezős helyek? :mind-breaker:

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #24 Dátum: 2018. Január 27. 20:04:57 »
QQcs

Bocsánat, hogy belepiszmogok, de a Kor (Age) háttér alapvetően a Elder vámpíroknak van kitalálva (és az nem 1 free per 1 pont), akik teljesen más karakteralkotással kéne induljanak és a minimum generáció 10-es kéne legyen. A nem Elder karakterek nem vehetnek fel Kor hátteret!

Okoskodásért katt ide

Léteznek a Pretender-ek, akik nem Elder-ek, de úgy akarják eladni magukat (WW2233 - Elysium, pg 61.), ellenben ők is 10. generációról indulnak. Ugyanakkor náluk opcionális (KMi, hogy felvehetik e Kor hátteret)

Ez a papírforma, a hivatalos motyó, de persze mint mindig ezúttal is a KMé az utolsó szó. :)


u.i.: "Éljen" Set! :D

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #25 Dátum: 2018. Január 27. 20:39:19 »
Hogy őszinte legyek, nem akartam efféle szabálymagyarázó "vitát" kirobbantani a dologgal...  :panic:

A végső szó úgyis Fausté.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #26 Dátum: 2018. Január 27. 20:58:13 »
őszintén?...én még életemben nem hallottam pretenderekről meg elderekről :D se a megalkotásukról szóló szabályokról....a WOD-ban.  :give-up:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #27 Dátum: 2018. Január 27. 22:31:50 »
QQcs

Bocsánat, hogy belepiszmogok, de a Kor (Age) háttér alapvetően a Elder vámpíroknak van kitalálva (és az nem 1 free per 1 pont), akik teljesen más karakteralkotással kéne induljanak és a minimum generáció 10-es kéne legyen. A nem Elder karakterek nem vehetnek fel Kor hátteret!

Okoskodásért katt ide

Léteznek a Pretender-ek, akik nem Elder-ek, de úgy akarják eladni magukat (WW2233 - Elysium, pg 61.), ellenben ők is 10. generációról indulnak. Ugyanakkor náluk opcionális (KMi, hogy felvehetik e Kor hátteret)

Ez a papírforma, a hivatalos motyó, de persze mint mindig ezúttal is a KMé az utolsó szó. :)


u.i.: "Éljen" Set! :D

Üdv!

Minden kötekedés nélkül (mivel könnyedén átformálom a karaktert Generációs háttérre is) a VtM Mesélők kézikönyve 34. oldal a Kor hátteret csak mesélői engedélyhez köti semmi máshoz, csak a mesélő engedélyéhez :)

"Megjegyzés:
Ez a Háttér a mesélők számára szabadon választható lehetőség az öregebb játékos karaktereket szerepeltető krónikákban, és nem kötelező jellegű a korosabb mesélői karakterek számára, olyan Öregeket hozzál létre, akik megfelelnek a történet igényeinek.
Ennek a rendszernek az a szerepe, hogy biztosítsa, a játékosok Öregjei azonos hivatkozási alapról indulnak, már amennyiben ezt a Hátteret engedélyezed nekik. Ugyan ez a Jellemző elméletben felmehet 5 fölé is (elképzelhetetlenül öreg karakterek esetében) , a mesélők biztonság kedvéért kétszer is fontolják meg, mielőtt megengednék"


Ui.:
Egyébként mielőtt a sajátomat kitettem volna nyilvánosságra lektorálás végett PM-ben megküldtem Faustnak, hogy beveszi-e a gyomra és a általa jóváhagyott verziót pakoltam ki :)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #28 Dátum: 2018. Január 27. 22:40:36 »
QQcs

Ilyen ez, amikor két kiadvány nem igazán ugyanazt mondja.
Ez elég jellemző a WoD20 előtti dolgokra, de ahogy írtam, KM bácsi szava szent :)
Mivel neki láthatóan a 9 is páros, így nincs több kérdésem :)




Faust

  • Vendég
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #29 Dátum: 2018. Január 28. 02:41:43 »
Idézet
Egyébként pedig éljen Set  :u-rock:
Nyehhh Sutekh és az ő kedvelői.

Inkább éljen Namtaru és a többi névtartó, Hámás és Travaha, Nergal-Shaitan és Moloch.

Annó az ősidőkben is voltak hígvérűek csak ezt igyekeztek nem nagy dobra verni. VOltak helyek ahol felelőtlen vámpírok teremtették újfent gyermekeiket odáig fajulva,hogy felhígult a vér. Ez egy igencsak bátor kijelentés,hogy egy öreg nem lehet hígvérű :D Ez nem a Vámpír Rekviem ahol az évek hozzák a véred erejét. Már láttam ezeréves hígvérűt, bár vérének ereje messze volt Káintól...mégis mindenki tartott tőle. :D


Ezen felül olyanról meg nem beszélünk,hogy kánon és hivatalos cucc. Mert ami le van írva annak csak egy pár morzsája igaz. Lásd a klánkönyveket minden klán máshogy tudja a történelmet :D