Szerző Téma: Elysium nagyterem - beszélgető sarok  (Megtekintve 3109 alkalommal)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #30 Dátum: 2018. Január 28. 08:08:50 »
Idézet
Annó az ősidőkben is voltak hígvérűek csak ezt igyekeztek nem nagy dobra verni. VOltak helyek ahol felelőtlen vámpírok teremtették újfent gyermekeiket odáig fajulva,hogy felhígult a vér. Ez egy igencsak bátor kijelentés,hogy egy öreg nem lehet hígvérű :D Ez nem a Vámpír Rekviem ahol az évek hozzák a véred erejét. Már láttam ezeréves hígvérűt, bár vérének ereje messze volt Káintól...mégis mindenki tartott tőle. :D

Akkor jóvanakkor...nektek elhiszem :D
Lényegében évek óta nem tudtam aktívan foglalkozni a Vámpír,lö Maskarádé-val...így sok mindenre nem emlékszem fejből.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #31 Dátum: 2018. Január 28. 10:04:09 »
QQcs

Minden korban más számított híg-vérűnek. Értelemszerűen az Ó-időkben (Az Első és Második Város, vagy azt követő idők) nem volt 10+.
A Sötét Középkorban (Dark Ages) 12. generáció volt a híg-vérű, míg egy mai történetben már a 14-15 sem lehetetlen.
S pont ez az egyik jóslata a Gehenna-nak, ami legkésőbb az Új Korral megérkezett.

A Pretender (Tettető) pedig az a vámpír, aki Generációban Elder, de nincs meg hozzá a Kor (Age).

De mint tudjuk ebben a mesében ez lényegtelen, megint csak érdekességnek osztottam meg, nem szabályvita, ha esetleg valaki félreértette volna.

Jó játékot!

Faust

  • Vendég
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #32 Dátum: 2018. Január 28. 12:25:35 »
Esküszöm az Istenekre nem vitatkozom ,de miből gondolja azt valaki is,hogy réges rég nem volt hígvérűség? :D :D :D

Egyik ölelte be a másikat, erre volt példa egyes leírásokban hogy a Görögöknél a Bacchus fesztiválon is történt olyan,hogy egy vámpír aznap este nagyapa lett mivel gyermeke már gyártotta is a következőt.
 Tehát volt annó nem is egy ilyen eset, (13-dik század) Kairo by Night Kairo hercege amíg meg nem emberelte magát gyártotta a gyerekeket azok is és azok is. 12 dik generációnál álltak meg mikoron is egy tisztogatás keretében lemészárolták gyermekeit. Végül idővel Herceg lett de azóta sem beszélünk arról az időszakról.  Meg is jegyezte annó valaki az Enciklopedia Vampirica egyik lábjegyzetében,hogy az a korszak a gyermekhalál éve volt....de nem az első és nem is az utolsó. Középkori iratokban is szerepelnek a hígvérűek és nem itt nem a 10-dik generációra gondolok. Olyan hígvérűek akik egy asztalnál esznek a sózott vadkanból jóízűen. :D

Persze értem én ,hogy mindenkink más a hígvérű és igen vannak tettetők. Vannak akik Káinnak mondják magukat....de mindíg gondoljunk túl a dobozon.

LÁsd Jézusnak is voltak testvérei ha egyáltalán létezett. Rendkívül naív gondolkodás,hogyha József és Maris nem fekszik össze Jézus után, ráadásul úgy hogy Jézus nem is Józseftől volt :D (Dogma című film )

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #33 Dátum: 2018. Január 28. 12:37:18 »
Sziasztok!

Most kicsit közelebb jövök a partvonaltól, mert a kalandhirdetőben látok egy üres helyet a 3. játékosnál. :)

Ez előre megbeszélt "csere" lesz vagy üresedés, amire lehet jelentkezni?
(Csak azért kérdem, mert annyi jött le a 3 mese jelentkezéseiből, hogy EU még szeretne vámpírkodni és nem akarom senki elől elvenni e lehetőséget. ... Főleg hogy én szeretem a szabályokat és koncepcióm is eléggé kívülálló lenne. Tehát nem biztos, hogy bármikor is találkoznának a karakterek... kivéve Cyrgaan ostorozójával, ha épp "szolgálatban van. 8) )

Faust

  • Vendég
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #34 Dátum: 2018. Január 28. 15:28:12 »
Jómagam úgy tudom Ezüst utazó is jön, de a karakterek nem hinném egyhamar találkoznának. de ki tudja mit hoz a jövő. :D

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #35 Dátum: 2018. Január 28. 15:55:45 »
Bejöhetsz a helyemre. Visszalépek és azért mert csak. :console:

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #36 Dátum: 2018. Január 28. 16:41:41 »
EU

Szerintem ne lépj vissza, ha kipróbálnád a vámpírkodást! Főleg ne miattam! :puppy-eyes:
Későn is érdeklődök, ... meg amúgy se biztos, hogy én beleférek a világba. :D


Faust és esetleg jövőbeni játékostársak

Az eddig olvasottak alapján több minden is felkeltette az érdeklődésemet. Ezért inkább előre kérdeznék, mielőtt belelendülünk bármilyen jelentkezésbe.

1. ötlet: A hangulatkeltő kiírásból megfogott ez a WoD-CP fúzió dolog. Ezt úgy képzelhetem el, hogy lehet hozni "Brujah Nomádot", vagy mondjuk "Ventrue Zsarut", vagy ilyesmiket? Pózer cybervampokat?

2. ötlet: Szintén a hangulatkeltőből megfogott a mágus társadalom hallgatása meg a jégmezők és a másvilági szörnyek dolog. Lehet olyan mágust hozni, aki vampire könyv szerint, a diszciplínákat használja és nem kell tisztában legyek mélyebben a Mage-el? (A Mage számomra túlságosan szabad rendsezre mindig kifogott rajtam, amikor megpróbáltam kipróbálni, de maga a "máguskodás" érdekelne.)

3. ötlet: A Kor és a befolyásos, háttér-/rangorientált öregek eszmefuttatás (nomeg egy kép) megihletett. Egy 13. generációs Nosferatu-ra (kép miatt) gondolnék, akinek a koncepciója a "kívülálló - valódi pancser". 8) :D A legfőbb "ismertetőjegye" a Rejtőzés háttér 5-ösön, megfűszerezve egy kis "Infamous Autarkis" hátránnyal (1 pont), ami azt tudja, hogy se a Kamarilla, se a Szabbat nem hajlandó elismerni, hogy a kari hozzájuk tartozna, vagy egyáltalán létezne. Annyira jelentéktelen, hogy mindkét szekta magára nézve lesajnálónak érezné, ha magáénak kellene mondja a karit. :shit: :P :rofl:

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #37 Dátum: 2018. Január 28. 19:29:49 »
Megint le vagyok maradva a karakterrel nagyon bosszantó. De ahogy ezt Kalidar írná. " Rettenet. "! Megcsinálom később becsatlakozom.

Faust

  • Vendég
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #38 Dátum: 2018. Január 28. 20:10:30 »
EU

Szerintem ne lépj vissza, ha kipróbálnád a vámpírkodást! Főleg ne miattam! :puppy-eyes:
Későn is érdeklődök, ... meg amúgy se biztos, hogy én beleférek a világba. :D


Faust és esetleg jövőbeni játékostársak

Az eddig olvasottak alapján több minden is felkeltette az érdeklődésemet. Ezért inkább előre kérdeznék, mielőtt belelendülünk bármilyen jelentkezésbe.

1. ötlet: A hangulatkeltő kiírásból megfogott ez a WoD-CP fúzió dolog. Ezt úgy képzelhetem el, hogy lehet hozni "Brujah Nomádot", vagy mondjuk "Ventrue Zsarut", vagy ilyesmiket? Pózer cybervampokat?

2. ötlet: Szintén a hangulatkeltőből megfogott a mágus társadalom hallgatása meg a jégmezők és a másvilági szörnyek dolog. Lehet olyan mágust hozni, aki vampire könyv szerint, a diszciplínákat használja és nem kell tisztában legyek mélyebben a Mage-el? (A Mage számomra túlságosan szabad rendsezre mindig kifogott rajtam, amikor megpróbáltam kipróbálni, de maga a "máguskodás" érdekelne.)

3. ötlet: A Kor és a befolyásos, háttér-/rangorientált öregek eszmefuttatás (nomeg egy kép) megihletett. Egy 13. generációs Nosferatu-ra (kép miatt) gondolnék, akinek a koncepciója a "kívülálló - valódi pancser". 8) :D A legfőbb "ismertetőjegye" a Rejtőzés háttér 5-ösön, megfűszerezve egy kis "Infamous Autarkis" hátránnyal (1 pont), ami azt tudja, hogy se a Kamarilla, se a Szabbat nem hajlandó elismerni, hogy a kari hozzájuk tartozna, vagy egyáltalán létezne. Annyira jelentéktelen, hogy mindkét szekta magára nézve lesajnálónak érezné, ha magáénak kellene mondja a karit. :shit: :P :rofl:

Cybberpunk érzés inkább.  Annó készült egy cyberpunk könyv VÁmpírhoz. Afféle Post gehenna vagy még előtte játszódó kaland szerűség ami odáig nőtte ki magát hogy tippeket adtak mesélőknek hogyan lehet cyberpunk jövőben játszani.

1 Cyberpunkosodásból jöttek a megacégek a szar életkörülmények és a beültetések, innen meg a diszciplinák a vér és a Gehennától való reszketés :D Nos én pártolom,de a karakter generálás rendszere a Zöld rózsás könyvecske. Ötleteket lehet amonnan venni,de az alap játék vámpír :D

2 Azzal a Mage-val az a baj,hogy az nem Médzs hanem vámpír csak nem tudja. Az a fajta ellenfél rendszer úgy lett alkotva,hogy még a Mage játék fejlesztés alatt volt. Ergó jöhetsz Mage-val de az inkább egy Autark vámpír, ez esetben egy Tremere vagy más klán tagja aki ismeri a vérmágia egy formáját.

3 Persze lehetséges, csak furcsa. Mármint az ,hogy ennyire népszerű ez a számkivetett koncepció. Nem csak itt hanem csomó helyen látom :D

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #39 Dátum: 2018. Január 29. 18:52:55 »
A számkivetett koncepció tényleg nagyon népszerű mostanság. ... Mondjuk én nem szeretem annyira és általában tartózkodom tőle. :)

Viszont a mostani felhozatalba egy balfék fiatal pária szerintem jó kontrasztot ad, a magukat komolyan vevő öregek között. :) A mókafaktor és a bohókás karakterek csak olyankor adják ki jól, ha a többi karakter komoly.  ;)

Faust

  • Vendég
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #40 Dátum: 2018. Január 29. 19:08:26 »
MAsszív sörfogyasztás.

Elysiumi gyűlés nálunk rég az egyik kalandban. Fontos dolgok jönnek mennek ezen felül egy tárgyalás is lezajlott ,hogy mi legyen a bűne annak aki megevett egy Szabbatistát.

Hígvérű Senkiházi a sarokban: AZ előbb megrágott hamburger kezd kibukanni belőled, egy szaftos fing formájában. A Termet betölti a szakadó papírra hasonlító  moraj.  Ekkor az egyik Brujah öreg megszólal.
-"Ilyen szép bélhangot már nem hallottam 1910 óta és akkor még élt az öcsém."

A játékos társaim úgy röhögtünk,hogy a sörhab jött az orrunkból

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #41 Dátum: 2018. Január 31. 21:09:57 »

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #42 Dátum: 2018. Február 01. 19:02:56 »
Február 7ikén és 14ikén vizsgázom addig kérek egy kis időt, de ha szabadidőm engedi csinálgatom természetesen a karit. Utána már szerintem okés vagyok. :)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #43 Dátum: 2018. Február 04. 12:34:31 »
Február 7ikén és 14ikén vizsgázom addig kérek egy kis időt, de ha szabadidőm engedi csinálgatom természetesen a karit. Utána már szerintem okés vagyok. :)

Üdv!

Ha nem lenne baj az előtörténettel én is úgy 14.-éig bezárólag készülnék el.....

Faust

  • Vendég
Re:Elysium nagyterem - beszélgető sarok
« Válasz #44 Dátum: 2018. Február 04. 12:42:49 »
A kaland akkor kezdődik amikor tud, nem hajt senkit ennyire a Gehenna áradat :D