Szerző Téma: BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok  (Megtekintve 19782 alkalommal)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #330 Dátum: 2020. Január 18. 09:23:50 »

Üdv!

Elvesztem a "cyber" részletekben amit tudok:

- Culebra és Thyriel részére kell reagot írnom (amint időm engedi)

- A kérdés az, hogy Haldirien és Vafthruthnir között születik-e megállapodás ami reag formájában materializálódik vagy rám vártok mert én meg rátok várok :P

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #331 Dátum: 2020. Január 19. 09:02:40 »
- Én a dohányzóasztalon szeretnék elsősorban kutakodni, ott szeretném megnézni, van-e bármiféle adattárolásra használható eszköz. Amennyiben ezzel megvagyok, és találtam valamit, akkor majd megpróbálom a cyberdeckbe berakni, és lecsekkolni.

- Ha nem találok semmit, továbbmegyek a matracokhoz
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Vafthruthnir

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 112
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #332 Dátum: 2020. Január 19. 10:31:58 »
Idézet
>> A szobában lévő esetleges kutakodásra konkrét cselekedet megjelölést kérek valamint Intelligencia + Észlelés (Harcérzék nem játszik, mert nincs harci helyzet) + 1D10-et kérek „Vafthruthnir” már emlékeim szerint megírta a kutakodásának célját és irányát mondjuk egy emlékfrissítésnek örülnék valamint minden vizsgált / kutatott szakaszra kérnék egy Intelligencia + Észlelés (Harcérzék nem játszik, mert nincs harci helyzet) + 1D10-et, „Haldirien”-től leírást, hogy mit szeretne pontosan megvizsgálni plusz dobásokat, valamint mindkettőtöktől leírást, hogy a kutatást milyen sorrendben végzitek.<<

A keresésem iránya a kockadobóban van az próbadobásom után. A minden vizsgált szakasz esetén én még 4 dobást tegyek, vagy valamelyik összevonható? (a holo tankot rábíztam Levre, de ha nem talál hasznosat, egyszer megpróbálom én is).

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #333 Dátum: 2020. Január 26. 16:03:10 »
Kérdésem az volna, hogy Műveltség dobással felismerhetem-e azt, hogy ez a sas a német különleges erők szimbóluma volt?
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #334 Dátum: 2020. Január 26. 16:22:51 »
Kérdésem az volna, hogy Műveltség dobással felismerhetem-e azt, hogy ez a sas a német különleges erők szimbóluma volt?

Igen C#15 :P

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #335 Dátum: 2020. Január 26. 16:51:43 »



Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #336 Dátum: 2020. Február 01. 23:08:15 »

====
Miután megtörtént a tárgyalás, kisétálok a folyosóra, és elővettem a két telefont a zsebemből, átírom Séró telefonjába az összes kapcsolatot Summers telefonjáról, megnézem hogy milyen adatok vannak mind a kettőn.
Azután az a tervem, hogy minden adatot átmentsek vagy a Cyberdeckemre, vagy a katonai telefonra a két telefonról.

Ezen kívül amennyiben megvalósítható, egy olyan rendszert kiépítve, aminek a lényege, hogy Séró és Summers SIM kártyáját kicserélem. Így a Séróhoz bejövő hívások hozzám jönnének, de ezeket a hívásokat továbbítom a Summers SIM kártyájára, a beszélgetésről pedig egy hangfelvételt rögzít a rendszer. Legalábbis valami hasonlóra gondolok. 
(Informatikában, a számítógépeknél ezt a Man-In-The-Middle támadásnak szokták nevezni, gyakorlatilag ugyanazt szeretném, csak nem routerek között, hanem telefonok közt, amennyiben megoldható szerinted ilyen kockaként)


Amennyiben feltöröd mindkét telefon szolgáltatójának az adaterődjét (Séró - Summers) akkor játszadozhatsz a SIM-jükkel addig nem :P

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #337 Dátum: 2020. Február 02. 08:06:59 »
Most komolyan nem értem (de lehet hogy én vagyok az értetlen)  :ninjabattle:
I.

<<Lev Anderson „Pestisdoki”, August Kowal, Dan Bailey „Séro” (NJK-státusz)>>
Miközben Pestisdoki és Kowal a lakás egyéb részeivel vannak elfoglalva addig Séró egyenesen a szekrény felé veszi az irányt és rövid matatás után valószínűleg ki is nyitja, mert a többiek apró meglepődést tükröző füttyöt hallnak felőle, a dohányzóasztalhoz már valószínűleg a szekrényből származó zsákmányával tér vissza kezében az egyik egy öreg kompakt ütésálló kerámia és gumibevonattal ellátott kompakt holo-vetítő mellette egy doboz Magnum lőszerrel valamint két jó állapotú ám antiknak tűnő dobozzal az egyik úgy 45x30x10-15 cm-es, míg a másik 30x110x10-15 cm-es.
A matracon amivel Pestisdoki és Kowal ügyeskedik egy egy jobb napokat látott műholdas katonai cellurális telefon hever. „Serlokék” hamar megfosztják a matracot a huzatjától és a vastag matractestbe mélyített rekeszben egy vízhatlan tasakban egy kézműves valószínűleg aranyozott vaskos cigarettatárcát és két doboz Stonemoss cigarettát valamint egy szintén kézműves „szeszes” flaskát amibe a GSG-9 tölgyfaleveles sasos szimbolumát gravírozták, valamint egy üvegnyi 12 éves Nikka Blended japán whiskyt és egy fakóarany kártyát amin a „Night City International Airport/Personal Property Safes” feliratot viseli.
Kutatásotok közepette megszólal az öreg műholdas telefon majd, megelevenedik a dohányzóasztalon álló holo-tank a lézersugarak zöld muszlinba öltözött ékköves koronát viselő leány jelenik meg. Hátán két lehelet finom szárny verdes miközben körbepillant. A holo-tankhoz kötött e-book-ból lágy, de érezhetően digitalizált hang szólal meg.
- Hol van Fraktál Summeres? Megtaláltátok? Átadtátok az üzenetet neki?


Séró az események kapcsán kérdően pillant mindkettőtökre, de legfőképpen Pestis dokira, miközben újabb slukkot ereszt meg a szája szélén lévő cigarettából.

II.
Pestisdoki

A dohányzóasztalon lévő holotankot megvizsgálom, végigfuttatva egy keresést, majd a szekrény felé pillantott. Az e-book olvasót magamhoz vettem, és a holotankkal a hónom alatt érkeztem meg a matrachoz Kowallal.
Egy biccentés kíséretében raktam le a földre a holotankot, majd a szólónak segítettem felboncolni a matracot.
Látva a katonai telefont, a fémüveget és tudva azt, hogy egy katonai holo tank van a szekrényben, elég rossz előérzet fogott el.

Nég mindig ott tartunk, hogy a matracot fosztogatjátok, nincs matracfosztaogatás-beszélgetés és közben feltöröm meghekkelem a világot elv. ! . !

III.

A holoüzenet megjelenésekkor karbafont kézzel válaszolok Óznak, majd amikor Kowal kikérdezi, megelőzöm, és választ adok neki.
- Ő Óz, és az üzenet tartalma és miértje lényegtelen, főleg, hogy nincs itt. Mi sem kérdeztünk téged, te miért csinálod azt amit csinálsz. Óz, teljesítettük amit szerettél volna, köszönjük a segítséget még korábbról. Megtettük amire kértél minket, szóval az én olvasatomban mostmár  rendeződtek a "tartozások".

IV.

<<Lev Anderson „Pestisdoki”, August Kowal, Dan Bailey „Séro” (NJK-státusz)>>

A kis zöld muszlinba öltözött tündér rövid ideig hallgat válaszotokat követően majd ismét repkedésbe kezd a zöld smaragd trónteremben a holotank mezőjében, miközben ismét megszólal a digitalizált hang.


- Jól van. Igen kvittek vagyunk. Viszont akkor lenne számotokra egy fizetős feladatom. Meg kéne akadályoznotok, hogy egy bizonyos cég a mai napon 21:00-kor kézhez kapjon egy Tokióból érkező árút, egy kirotankot. Ha megakadályozzátok az átadás átvételt akkor a munkáért 12.500 eb-t fizetek nektek, ha elvállaljátok akkor fejenként előlegként 500 eb-t utalok át az általatok megnevezett bankszámlaszámra, vagy az általatok megnevezett bankfiókba ahol átvehetitek azt.


Séró leveregeti a hamut a cigarettájáról mielőtt megszólalna majd unottan közli az álláspontját, mind a tündérkével, mind Kowallal.

V.
Miután elmegy Séró, kicsit megkönnyebbülten figyelem Óz alakját.
- Az a feladat, hogy megakadályozzuk az átvételt? Ez nagyon úgy hangzik, mintha egy biztosított helyre akarnál hogy bevándoroljunk. De tegyük fel, hajlandó vagyok kockáztatni, merre lenne az átvételi pont? És mivel hozzák az árut? Hajóval vagy repülővel? Azután már jobban tudok tervezni.

====
Miután megtörtént a tárgyalás, kisétálok a folyosóra, és elővettem a két telefont a zsebemből, átírom Séró telefonjába az összes kapcsolatot Summers telefonjáról, megnézem hogy milyen adatok vannak mind a kettőn.
Azután az a tervem, hogy minden adatot átmentsek vagy a Cyberdeckemre, vagy a katonai telefonra a két telefonról.

Egyenlőre nem értek véget a tárgyalások vagy igen, mert akkor írd le . . . Tárgyalás van vagy legalábbis beszélgetés. . .

VI.
<<Lev Anderson „Pestisdoki”, August Kowal>>

A kis zöld muszlinba öltözött tündér a digitalizált hangon felel továbbra is.

- Sajnos vakra kell döntened, mivel nem fogom elmondani sem a cég nevét sem az átvételi pontot amíg nem döntöttél, mert mi a garancia, hogy nem rohansz az érintett céghez egy kis fejpénzt leakasztani, hogy valaki meg akarja fúrni az átadás átvételt nos mi a döntés, mert ha passzoljátok akkor mást kell keresnem Summers és helyettetek is.

Szerintem még mindig nincs vége a beszélgetésnek (tárgyalásnak) vagy igen mert nem írtad le. . .

VII.
Pestisdoki



Miután a telefonokra koncentrálok, igyekszem feloldani Séró telefonját, miután nem működik, visszamegyek a szobába, és lecserélem a programjaimat a cyberdeckben.
Az alábbi programokat helyezem be. Gyilkos, Varázskönyv, Jégkalapács és Láthatatlanság.
- Kowal, megnézem mit tudok kiszedni Summers telefonjából. Ha lennél szíves, itt maradsz egy pár percig? Hátha tudok szerezni neked plussz információt.
A két telefont az asztalra helyezem, majd rácsatlakoztatom a Netspace-re a cyberdeckem, és meditáló üllésben leüllök az asztal mellé, miközben becsatlakozom..

A tervem, hogy magamat álcázva a láthatatlansággal megpróbálom feltörni a két telefon adaterődjét, elsősorban Summers-é érdekel. Megpróbálom a varázskönyvvel feltörni a kódjait, amennyiben nincsenek kódkapuk, akkor pedig jégkalapáccsal próbálom áttörni a falát.

Hogy jönnek már megint ide a telefonok miközben beszélgetést folytatsz és a V. fázisban említett feltételes jövőbeni esemény nem következett be most akkor passzolod tündérkét vagy sem mert nem vagyok gondolatolvasó és ha passzolod tündérkét akkor mielőtt nagyon a telefonok cincálásába kezdesz várd meg Kowal döntését mert ő lehet, hogy nem passzolja a munkát. . .

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #338 Dátum: 2020. Február 02. 08:46:49 »
Teljességgel megértem, ennyi infó alapján én nem fogok beleugrani (legalábbis egyedül/elsőként) ebbe a dologba, akkor megvárom mit reagál rá Kowal.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #339 Dátum: 2020. Február 02. 09:10:16 »
Teljességgel megértem, ennyi infó alapján én nem fogok beleugrani (legalábbis egyedül/elsőként) ebbe a dologba, akkor megvárom mit reagál rá Kowal.

Cyberpunkos szlenggel élve foscsi vagy, vagy fostaliga esetleg rinyapina vagy ősklasszikus szerint nyuszi, nyuszi vagy, nyuszmusz. Nem is akarod te annyira azt a zsíros lóvét :P

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #340 Dátum: 2020. Február 09. 18:11:35 »
Csá Csumbákok!

Most nézem, hogy elmúltunk két évesek és az igazi kaland valójában még el sem kezdődött  :headbang2: még mindig csak az előjátéknál tartunk  :u-rock:


Nem elérhető Vafthruthnir

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 112
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #341 Dátum: 2020. Február 12. 21:19:06 »
Idézet
<<August Kowal>>
Séró még az ajtóból szól vissza Kowalnak.
-Csőváz Kowal nekem jó lesz utalva is ezzel is könnyítek rajtad nem kell rohangálj automatához üzletelj csak itt tovább nyugodtan. A maradék 200 eb-t a MultiCredit CPEA2018-20180127-00000000 számlaszámra kérem, a mobilom úgy is a kockasrácnál maradt.

A számlaszámát beírom a saját mobilomon egy sms-be, és elmentem küldetlenként, így hazaérve el tudom utalni a pénzt.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #342 Dátum: 2020. Február 15. 03:13:49 »
Idézet
<<August Kowal>>
Séró még az ajtóból szól vissza Kowalnak.
-Csőváz Kowal nekem jó lesz utalva is ezzel is könnyítek rajtad nem kell rohangálj automatához üzletelj csak itt tovább nyugodtan. A maradék 200 eb-t a MultiCredit CPEA2018-20180127-00000000 számlaszámra kérem, a mobilom úgy is a kockasrácnál maradt.

A számlaszámát beírom a saját mobilomon egy sms-be, és elmentem küldetlenként, így hazaérve el tudom utalni a pénzt.

Üdv Csumba!

Nem kell hazaérjél a tranzakciót a ház előtt lévő DataTerm infópulton (amúgy bármelyik DataTerm infópulton megcsinálhatod) is végrehajthatod "pillanatok" alatt ugyanolyan elenyésző filléres költségért mintha otthonról csinálnád  :headbang2:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #343 Dátum: 2020. Február 15. 03:58:04 »
:headbang2: :headbang2: :headbang2:


:headbang2: :headbang2: :headbang2: :u-rock: :u-rock: :u-rock: :headbang2: :headbang2: :headbang2:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #344 Dátum: 2020. Március 08. 11:31:17 »
Csá Csumbák!

Vafthruthnir  jelzem hogy pillanatnyilag Haldirien-re várok  :punk: :pok: