Szerző Téma: BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok  (Megtekintve 20472 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #60 Dátum: 2018. Január 25. 22:25:46 »
Hald, az empátiád*10 az emberséged alapból. Ebből a 100-10 közti értékből vonódik le az az érték, amit kidobsz a beültetéseknél. Az a sok 0,5 és 2 pont szépen összeadódik, és egyre több hiányzik. Egyrészt mutatja, hogy még mennyi cuccot lehet belepakolni a karakterbe, másrészt mutatja, hogy mennyire viselkedik normálisan, tartja továbbra is fontosnak az embereket és a normális kapcsolatokat.
Azaz pl. indulsz 7-es empátiával, az 70 pontot jelent. Ha 30 pontot gyűjtöttél össze a beépítések miatt, akkor az empátiád már csak 4-es, és ez kihat pl. az ilyen alapú dobásokra is - amik jellemzően szociális helyzetben érdekesek.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #61 Dátum: 2018. Január 25. 22:42:51 »
Igen, elvileg egy olyan komoly implantomnak sem kéne lennie, az egyik 2- őt von le, a másik pedig 1d6 / pár- at, de a párt nem tudom micsoda...

(Igen, direkt nem akartam túlkibernizálni a karaktert)
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #62 Dátum: 2018. Január 25. 22:50:50 »
A cipőt is párban adják :) Azaz kettő darabot fogsz kapni 1k6-os dobásért cserébe. Általában az interface aljzatoknál lehet ilyet találni. Az optikáknál pl. viszont sajna szemenként van meghatározva a dobáskód. Hátha csak a bal szemedet akarod kicseréltetni, vagy miért...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #63 Dátum: 2018. Január 25. 22:59:03 »
Ja értem! Köszi!
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #64 Dátum: 2018. Január 26. 20:26:20 »
Igen, elvileg egy olyan komoly implantomnak sem kéne lennie, az egyik 2- őt von le, a másik pedig 1d6 / pár- at, de a párt nem tudom micsoda...

(Igen, direkt nem akartam túlkibernizálni a karaktert)

Üdv Hald!

Az inteface aljazatos cowboy így néz ki:

- Neuralware alapprocesszor (minden rendszerhez kell) 1.000 eb és 1K6 EV vesztés
- Interface aljzat 1 pár 200 eb és 1K6 EV vesztés
- Cybermodem csatlakozás 100 eb és 1 EV vesztés
Mindösszesen ez 1.300 eb és 2K6+1 EV vesztés

Magában az egy pár interfészaljzattal semmire sem mész az alapprocesszor és a konfigurációs beállítás nélkül holt vas a húsodban...

A teleszkopós kiberkar pedig így néz ki:

- Cyberkar (standard karpotlás max 4 opció) 3.000 eb és 2K6 EV vesztés
- Kézfej (végtagokhoz csatlakoznak) Teleszkopós kéz 350 eb és 2 EV vesztés
Mindösszesen ez 3.350 eb és 2K6+2 EV vesztés

Csak magában a "Teleszkopós kéz" nem applikálható a húsodhoz ahhoz kell egy fent említett kiberkar....


( ez azt jelenti, hogy a játékban kell pénzt keresni, vagy el kell adni pár dolgot... :D )
// jut eszembe, a hitelchip-nek van ilyen online felülete, mint a bankkártyának, vagy csak úgy lehet vele tranzakciót végrehajtani, ha birtoklod?

/Egyszerű embereket meg lehet ezzel a módszerrel viccelni, nemde? :D

Üdv!

A hackerek korában a hitelchippekkel csak úgy lehet fizetni ha birtoklod a bankkártyákat meg elég nehéz megfúrni mivel a bankok ügyelnek a hírnevükre, nem véletlen, hogy az illegális illetve szürke zónában még mindig a készpénz a közkedvelt fizető eszköz annak nincs nyoma és nincs szaga.....

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #65 Dátum: 2018. Január 27. 07:38:28 »
Üdv!

Akkor először a körkérdésem az lenne, hogy azon karakterek akik rendelkeznek nem rejthető katonai-félkatonai vasakkal (rohamfegyver, smasszerpuska, nehéz géppisztoly) azok, hogyan rejtik ezen drágaságokat amikor nem a gettónegyedben illetve a harci zónában mászkálnak. A smasszerpuska és a közepes géppisztoly még elmegy a harci zónában nyíltan de a rohamfegyverek ott is kihívást jelentenek akár csak azért, hogy azt elvegyék a tulajától.....

Mindenki 4-es értékű Hírnévvel kezd

CKL és Hald!

- CKL karaktere az eseményekből kifolyólag kap +2 Csábítás képzettséget....
- Hald karaktere az eseményekből kifolyólag kap +1 bónusz szintet Csábításra és Alvilág ismerete képzettségekre....

És csak Hald!

Hald ha a felszerelésedet jelenlegi formájában szeretnéd hagyni akkor a jelenleg használhatatlan holtsúly interfész aljzatokat és teleszkopós kéz opciót kidobnám a karakterből az EV-t visszaírnám és lenne + 550 eb-d amiből a dekázáshoz vennél tródakészletet (-2 REF bünti a hálozati tevékenységekre) 20 eb és alacsony ellenállású kábeleket (+1 bónusz becsatlakozott cselekedetekre a REF büntit nem ignorálja csak a cselekedetre ad +1-et) 60 eb azaz mindösszesen 80 eb tehát marad 470 eb + 92 eb-d kezdetre....

Vagy szintén kidobod amit fent említettem van +550 eb-d és lehúzol a karakterlapról 750 eb-nyi felszerkót vagy programot és lépésenként beépíted az alábbi kombót :

- Neuralware alapprocesszor (minden rendszerhez kell) 1.000 eb és 1K6 EV vesztés
- Interface aljzat 1 pár 200 eb és 1K6 EV vesztés
- Cybermodem csatlakozás 100 eb és 1 EV vesztés
Mindösszesen ez 1.300 eb és 2K6+1 EV vesztés

Hátránya megkurtítottad a jelenlegi felszerelési listádat + 0 azaz nulla eb-vel igazi cyberpunkli csövesként kezded a kalandot (megjegyzem volt már rá példa, hogy valaki 20 eb-vel a zsebében vágott neki egy CP kalandnak)  :)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #66 Dátum: 2018. Január 27. 07:52:19 »
Idézet
Üdv!

Akkor először a körkérdésem az lenne, hogy azon karakterek akik rendelkeznek nem rejthető katonai-félkatonai vasakkal (rohamfegyver, smasszerpuska, nehéz géppisztoly) azok, hogyan rejtik ezen drágaságokat amikor nem a gettónegyedben illetve a harci zónában mászkálnak. A smasszerpuska és a közepes géppisztoly még elmegy a harci zónában nyíltan de a rohamfegyverek ott is kihívást jelentenek akár csak azért, hogy azt elvegyék a tulajától.....

Jelentem,átnéztem a karaktert...és lefelejtettem a szokásos sporttáskát.Nálam ez szokta jelenteni a megoldást
hasonló helyzetekre.Ha be kell merészkednie a városba,akkor abba tárolja a fegyvereket.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #67 Dátum: 2018. Január 27. 07:59:30 »
Idézet
Üdv!

Akkor először a körkérdésem az lenne, hogy azon karakterek akik rendelkeznek nem rejthető katonai-félkatonai vasakkal (rohamfegyver, smasszerpuska, nehéz géppisztoly) azok, hogyan rejtik ezen drágaságokat amikor nem a gettónegyedben illetve a harci zónában mászkálnak. A smasszerpuska és a közepes géppisztoly még elmegy a harci zónában nyíltan de a rohamfegyverek ott is kihívást jelentenek akár csak azért, hogy azt elvegyék a tulajától.....

Jelentem,átnéztem a karaktert...és lefelejtettem a szokásos sporttáskát.Nálam ez szokta jelenteni a megoldást
hasonló helyzetekre.Ha be kell merészkednie a városba,akkor abba tárolja a fegyvereket.

Üdv!

Köszönöm  :) valószínűleg nem véletlenül kérdeztem.... Plusz megjegyezném a sporttáska és társai csak optikailag "rejtik" álcázzák ezen komoly vasakat a detektoros érzékelős területeken akár kézi akár kapu már nem csusszan át a cucc sőt aki Thermográf szemopcióval és minimális Fegyverismerettel +1 rendelkezik az is rájön, hogy mit rejt a vászon... Csak gondoltam szólok...

A komolyabb álcázáshoz a alap KevlarBackpack vagy átalakított és árnyékolt társai járulhatnak hozzá bár még ők sem képesek a cuccot egy biztonsági kapun keresztülnyomni ... A KevlarBackpack valamelyik Chromebookban van fejből nem tudom, hogy melyikben meg valamelyikben van páncélozott aktatáska is.....

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #68 Dátum: 2018. Január 27. 08:28:51 »
Megjegyezném,a karakter egy nomád :D ha annyira nem jön át a kariból akkor én kérek elnézést :D
A karakter néha vállal egy-két jól fizető munkát,de nem egy magasan képzett orvgyilkos vagy cég-zsoldos ex kommandós :)
Nyilván amikor begurul a városba egy sört meginni,a fegyvereket nem hurcolja magával...arra ott a boxer.
Ha meg olyan meló van ahol szuper-biztonsági ellenőrzéseken át kell bejutni biztos akad legalább egy "profi" aki ért az ilyesmihez...
ha egy vas becsúszik ott,akkor valószínűleg kettő is...legfeljebb megkéri hogy csúsztassa be az ő cuccát is...ha nem,akkor így járt :)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #69 Dátum: 2018. Január 27. 08:32:29 »
Megjegyezném,a karakter egy nomád :D ha annyira nem jön át a kariból akkor én kérek elnézést :D
A karakter néha vállal egy-két jól fizető munkát,de nem egy magasan képzett orvgyilkos vagy cég-zsoldos ex kommandós :)
Nyilván amikor begurul a városba egy sört meginni,a fegyvereket nem hurcolja magával...arra ott a boxer.
Ha meg olyan meló van ahol szuper-biztonsági ellenőrzéseken át kell bejutni biztos akad legalább egy "profi" aki ért az ilyesmihez...
ha egy vas becsúszik ott,akkor valószínűleg kettő is...legfeljebb megkéri hogy csúsztassa be az ő cuccát is...ha nem,akkor így járt :)

Valójában arra voltam kíváncsi, hogy a karaktered mennyire van hozzánőve a "puskához" mivel meglepő módon pisztollyal nem rendelkezik, de most leírtad, hogy ha balhé van akkor első sorban az ökölharcot részesíti előnyben  :)  :u-rock: gondolom nem probléma, ha még a játék kezdete előtt tájékozódom még ha provokatív kérdésekkel is  :)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #70 Dátum: 2018. Január 27. 09:10:07 »
Egyáltalán nem provokatív ;) Én pedig csak jeleztem a kérdésre hogy a karakter nem egy fegyvermániákus zsoldos :)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #71 Dátum: 2018. Január 27. 09:15:54 »
- Filio:

Ne vedd figyelembe a levelemet, estére megpróbálom megoldani a felszerelésbeli problémát, illetve észrevettem, hogy a motivációmat még nem töltöttem fel, szóval majd azt is pótlom.

// ki fogok dobni pár hangulat-keltő felszerelést. (Zenelejátszó, cd-k... Megpróbálok összeszedni annyi pénzt hogy megvehessem azt a kibervert meg még maradjon is egy kicsit, hogy ne legyen túl csöves a karakter.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 27. 09:26:45 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #72 Dátum: 2018. Január 27. 09:51:00 »
- Filio:

Ne vedd figyelembe a levelemet, estére megpróbálom megoldani a felszerelésbeli problémát, illetve észrevettem, hogy a motivációmat még nem töltöttem fel, szóval majd azt is pótlom.

// ki fogok dobni pár hangulat-keltő felszerelést. (Zenelejátszó, cd-k... Megpróbálok összeszedni annyi pénzt hogy megvehessem azt a kibervert meg még maradjon is egy kicsit, hogy ne legyen túl csöves a karakter.

Nem veszem figyelembe mintha el sem olvastam volna  :hug:
Amúgy nem baj ha kicsit "csöveske" a karakter legalább könnyebben tudom motiválni  :) *tenyérdörzsi*

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #73 Dátum: 2018. Január 27. 10:26:40 »
Ettől tartok én is :D  - bár valószínüleg nem lesz pénze, mert el fog menni a megélhetésre...
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #74 Dátum: 2018. Január 27. 10:32:01 »
Sziasztok!

A fegyverhordás kérdése:

Ha PO elmegy bevásárolni a sarki közértbe, akkor nyilvánvalóan kibiztosított, harcra kész rohamfegyverrel teszi. Ha beleköt valami gettólakó (mivel PO a gettóban lakik), akkor legalább tud lőni egy kis extra bevételt. (Jól el lehet adni a csókát... Vagy belőle a cuccokat valami bandának vagy utcai zugsebésznek... vagy az egészet egyben szőröstül-bőröstül a kedves kínai kifőzdésbácsinak, amikor már kezd kifogyni az öreg a macskákból. 8) :kill:  :pacman:)

Ha PO elmegy munkainterjúra vagy hasonló "csak megbeszéljük a dolgokat" szeánszokra, akkor csak a pisztolyt viszi, vesetokban, dzseki alá rejtve. ... Meg esetleg a kését, lábszárra szíjazva, tokban, nadrágszár alá rejtve. (Ezeket viszont kénytelen vagyok hurcolni, mert elég sok a "véletlen találkozás" bandákkal, akik csak azért rontanak rád, mert mért ne. ::))

Ha PO valódi akcióra készül, akkor pisztoly, kés övre kerül, hogy gyorsan elő lehessen rántani őket. A rohamfegyver pedig a nylon sporttáskába. ... Ha közeledik a detektoros kapu, ami mögött a meló van, akkor meg még a "sorban állás" közben előveszi a rohampuskát a tatyóból, hogy időben (legalább 100m-ről) megmutathassa a biztiőröknek, hogy miért is hívják automata rohamfegyvernek a vasat. 8) :kill:


Összefoglalva: Nem viszem mindenhova a teljes arzenált. Viszont, ha bevetésre indulunk, akkor én nem fogom titokban csempészi ide-oda a fegyvereket, hanem leküzdöm a "szenzorokat". (A kedves kínai kifőzdésbácsi meg nem szokott finnyáskodni, hogy mondjuk zsaru vagy céges hullákat nem hajlandó felvásárolni a gunbao csirkéhez alapanyagnak. :D  :pacman:)