Szerző Téma: BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok  (Megtekintve 20183 alkalommal)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #30 Dátum: 2018. Január 20. 10:26:46 »
Több féle pontértéket adhat meg a KM,ez a kisebb hős kategória már.Az alap 50 pont lenne ...

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #31 Dátum: 2018. Január 20. 11:42:19 »
Quator...pont ezt a képet láttam tegnap este keresgélés közben,gondoltam is hogy ez tuti jó lenne a karakterednek :D

A kép története röviden: Épp a te asztali SR-edhez kerestem a múltkorában kariképet, amikor véletlenül megtaláltam ezt. Lementettem és Filio hirdetését olvasva rögtön ihletet kaptam hozzá. :)


Szerintem valami elkerülhette a figyelmemet a statisztikákkal kapcsolatban...

Szóval, ha elosztom úgy átlagosan azt a 75 pontot, akkor gyakorlatlilag minden értékem 7-10 közt van, ez a normális, vagy valami szabályt nem vettem észre a könyvben? Kicsit gyanúsnak tűnik, hogy ennyi 9-10 es statom legyen, de nem tudom már másra osztani  :o

Igen, ez már a kisebb hős kategória. Viszont nekem gyanús, hogy ezt azért kaptuk, mert nagyjából mindegy lesz a kaland szempontjából, hogy 5-ös vagy 8-as átlagunk van. 8) Így viszont nem lehet okunk panaszra, mert igen pofás kisebb hősökkel lehetünk! :ahoy:
(Magam részéről nagy köszönet Filio mesterünknek, hogy végre egy mese, ahol nem fukarkodunk az induló pontokkal, pénzzel! :hug: )

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #32 Dátum: 2018. Január 20. 17:18:11 »
Ha igaz, amit hallottam a CPről, akkor úgyis meghalsz a második napon szóval... :D :D

 :ninjabattle: :kill:

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #33 Dátum: 2018. Január 20. 17:22:04 »
Jól hallottad...de...vagy érd el hogy ne lőjenek rád :) vagy legyél robocop és akkor lőhetnek amit csak akarnak :)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #34 Dátum: 2018. Január 20. 17:50:37 »
Mintegy mellékesen, Quator mester, ugye még mindig preferálod, ha mindenki az IRL nemével megegyező nemű karaktert hoz? Emlékeim szerint a közös kalandjainkban ezt az álláspontot képviselted.
Csak érdeklődöm, hogy a letöltött képeimet lapozgatva mikor kell instant ráböknöm a jobbra nyílra. :D

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #35 Dátum: 2018. Január 20. 22:55:58 »
Szerintem valami elkerülhette a figyelmemet a statisztikákkal kapcsolatban...

Szóval, ha elosztom úgy átlagosan azt a 75 pontot, akkor gyakorlatlilag minden értékem 7-10 közt van, ez a normális, vagy valami szabályt nem vettem észre a könyvben? Kicsit gyanúsnak tűnik, hogy ennyi 9-10 es statom legyen, de nem tudom már másra osztani  :o

Több féle pontértéket adhat meg a KM,ez a kisebb hős kategória már.Az alap 50 pont lenne ...

Quator...pont ezt a képet láttam tegnap este keresgélés közben,gondoltam is hogy ez tuti jó lenne a karakterednek :D

A kép története röviden: Épp a te asztali SR-edhez kerestem a múltkorában kariképet, amikor véletlenül megtaláltam ezt. Lementettem és Filio hirdetését olvasva rögtön ihletet kaptam hozzá. :)


Szerintem valami elkerülhette a figyelmemet a statisztikákkal kapcsolatban...

Szóval, ha elosztom úgy átlagosan azt a 75 pontot, akkor gyakorlatlilag minden értékem 7-10 közt van, ez a normális, vagy valami szabályt nem vettem észre a könyvben? Kicsit gyanúsnak tűnik, hogy ennyi 9-10 es statom legyen, de nem tudom már másra osztani  :o

Igen, ez már a kisebb hős kategória. Viszont nekem gyanús, hogy ezt azért kaptuk, mert nagyjából mindegy lesz a kaland szempontjából, hogy 5-ös vagy 8-as átlagunk van. 8) Így viszont nem lehet okunk panaszra, mert igen pofás kisebb hősökkel lehetünk! :ahoy:
(Magam részéről nagy köszönet Filio mesterünknek, hogy végre egy mese, ahol nem fukarkodunk az induló pontokkal, pénzzel! :hug: )

Üdv!

Mind Kalidarnak és mind Quatornak igaza van mivel meghúztam a képzettségek felső határát ezért úgy gondoltam, hogy tulajdonságokra a kisebb hős kategória bőven belefér amivel a karakterek egy jobb dobással „könnyedén” vegyék akár „tehetségből” (tulajdonságból) a közepes (C#15) feladatokat a siker nem garantált de nem lehetetlen…..


Ha igaz, amit hallottam a CPről, akkor úgyis meghalsz a második napon szóval... :D :D

 :ninjabattle: :kill:

CKL

Üdv!

Nos nézzük a cyberpunkban igen fontos a "taktikus" gondolkodás ha harcra kerül a sor a bemegyünk a sűrűjébe oszt hent hozzáállás maximum a kiborgoknak működik ti nem lesztek azok valamint több ellenfél ellen a én kezdek először és jól megölöm mindet sem működik mivel nem ölöd meg mindet egyszerre nem vagy kiberfogú terminátor csak egy kisebb hős az utcáról  :hug:

Ami fontos ha balhé van:
- lesből-hátból támadás (meglepetés - rajtaütés)
- fedezékek használata
- célzás illetve harci technikák használata (harcművészeknél)
- megfelelő páncélzat kiválasztása (nem mindig megoldás a MetalGear)

Az alapkönyv széljegyzetes dobozaiban hasznos tanácsok vannak mindenki számára a "gyilkolászás" kapcsán Kapd El a Töküket felkiáltással :)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #36 Dátum: 2018. Január 20. 23:14:19 »
Filio, az alapszabálykönyvben írtak egy pár olyan cyberdeckről, ami ilyen 1000 eurodollár közt mozog. Azoknak milyen statjai vannak? Mert csak a 3600/4250/8025 eurodolláros cyberdeckek adatait láttam a szabálykönyvben. (amikre történetesen nincs pénzem...)
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #37 Dátum: 2018. Január 20. 23:30:38 »
Filio, az alapszabálykönyvben írtak egy pár olyan cyberdeckről, ami ilyen 1000 eurodollár közt mozog. Azoknak milyen statjai vannak? Mert csak a 3600/4250/8025 eurodolláros cyberdeckek adatait láttam a szabálykönyvben. (amikre történetesen nincs pénzem...)

Üdv!

Alap cybermodem (nem hordozható "asztali") :
- Ár: 500 eb
- Sebesség: +0
- CPU: 1
- Memória: 10
- Adatfalak: +2
- Opciók: nincsenek (külön venni kell)

Alap cybermodem (hordozható) :
- Ár: 1.000 eb
- Sebesség: +0
- CPU: 1
- Memória: 10
- Adatfalak: +2
- Opciók: belső feltölthető telepek 4 órás üzemidő (a telepeke 1 óra alatt tölthetőek fel) plusz opciók nincsennek venni kell...

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #38 Dátum: 2018. Január 21. 00:28:58 »
Köszi szerintem kibérelek egy hordozhatósat.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #39 Dátum: 2018. Január 21. 20:39:46 »
Sziasztok!

Feltettem a karaktert.
Ha minden okés vele, akkor részemről mehet-a-jöhet! :punk: :u-rock:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #40 Dátum: 2018. Január 21. 20:51:10 »
Üdv!

Kalidar a életút miatt kapsz bónuszba Csábítás +2 képzettséget valamint a "CAWS repeszpuska"-ról tudnál küldeni statokat és esetleg egy képet?

Előre is köszönöm :)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #41 Dátum: 2018. Január 21. 21:18:10 »
Üdv!

Quator a életút miatt kapsz bónuszba Túlélés (városban) +2 képzettséget valamint a "Szumó/Birkózás" mint harcművészetről van valami statisztika ami a kulcstámadások bónuszait leírja ha igen jöhet (ide nekem az oroszlánt) vagy nekem kell kiokoskodnom azokat?

Előre is köszönöm :)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #42 Dátum: 2018. Január 21. 21:29:31 »


H&K CAWS

SMA  0  N   R   4K6(00)   10   10   ST

Egyébként alapkönyv 66. oldal,Öreg fegyver,nem vén fegyver bekezdés alatt stat és leírás.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #43 Dátum: 2018. Január 21. 21:30:47 »
Üdv!

Haldirien az életút miatt kapsz bónuszba Csábítás +1 és Alvilág ismerete +1 képzettségeket, valamint felvetted a Vívás képzettséget ám a felszerelés listádban egy kés van felírva jelzem, hogy a kést Közelharc képzettséggel kell használni a te Vívás képzettséged kardok forgatására vonatkozik és nem késre :)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:BBS Neon Csótány - Beszélgetősarok
« Válasz #44 Dátum: 2018. Január 21. 21:31:36 »


H&K CAWS

SMA  0  N   R   4K6(00)   10   10   ST

Egyébként alapkönyv 66. oldal,Öreg fegyver,nem vén fegyver bekezdés alatt stat és leírás.

Köszönöm szépen :)