Szerző Téma: Thanasis Stelios  (Megtekintve 2840 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Thanasis Stelios
« Dátum: 2015. Április 27. 22:41:50 »
Athén, Pireas - Görögország
Körülbelül a (Dja-ahk), a Hatodik Nagy Maelstorm napján


Egy éjszaka… azt mondják, hogy legalább ötven éve nem volt ekkora vihar. Nem volt ily haragos az ég, nem láttak ily sötétséget melyből vakítva tört elő a természet tomboló haragja. Nem volt ily cseppek árja, nem okozott akkora kárt, mint… te.

Azt mondják, hogy nem ez volt az első ilyen vihar, hogy a természet dühe már végigsepert a világon, ami oly hatással volt az emberekre, amitől… vagy fordítva? Lehet, hogy az emberek tettek valamit, amire a Föld megrázkódott fájdalmában? ahogyan… te.

Azt mondják, hogy a világ túléli az emberiséget. Nem tudnak benne oly kárt tenni, amit az idő érintése ne gyógyítana be. Azt, hogy az emberiség csak egy átmeneti állapot, ahogy egykor a dinoszauruszok voltak. Ezt mondták az orvosok Dalia állapotáról is…

Róla. Aki már első pillantásra is oly varázslatos volt, mintha egy afrikai legenda kelt volna életre. Kinek hosszú haja – akár megannyi barna kacs – keretezi azt a bájos arcot amin oly mosoly honolt, ami a felhők közül előtörő napsugarakkal vetekszik. Kinek picit mély, lelken át rezgő hangja oly egyedi és annyira kábító…

Nem érted hogyan történhetett, miképp fordulhatott elő! Miért nem vetted észre, de egyáltalán miképp lehetséges?! De megtörtént. A varázslat megtört, a legenda fakulóban volt. A kacsok lassan készültek elszáradni, a báj átadni helyét, miképp a napsugár lassan elvesztette fényét és végül az a mélyen rezonáló hang csenddé változott.

Egy sötét folyosón állsz, ahol szívdobbanásnyi idővel ezelőtt hunytak ki a mesterséges fények, hogy a következőben homályos derengéssé váljanak, amint a tartalék generátorok munkához láttak. Ez a rövid idő is elég volt azonban, hogy aggódva, lélekszakadva rohanj mindent és mindenkit félretaszítva:

A Merimna Agios Nikolaos Magánklinika folyosóján egészen az utolsó szobáig, ahol… belépve azt látod, hogy ott ül! Tekintete a kezein, karjain siklik végig, mint aki még sosem látta őket! Aprókat lélegzik, majd egy mélyebbet, amitől köhögnie kell. Rövidebb, szinte fuldokló köhögést követően azonban, úgy tűnik úrrá lesz a rohamon.

Ott ül, lassan leengedve a kezét, hogy körültekintsen. Pillantásában, mely idővel téged is elér, végtelen türelem csillan, oly bölcsesség melyet soha nem láttál benne azelőtt – pedig eleget csodáltad az a sötét tekintetet – és… valami mást is. Nem tudnád megmondani mi az, olyan, mintha több érzelem bomlana ki akár egy kecses virág sziromlevelei, melyek még nem döntötték el, hogy fenséges illatot vagy dögletes bűzt árasszanak magukból.

Végül a test visszahanyatlik, aláhullik, mint egy falevél ősz idején, hogy mire odaérj, újra téli álomba szenderüljön. Azonban nem kell orvosnak lenned, hogy lásd a különbséget aközött ami volt, és aközött ami van. Megértsd, hogy ezúttal biztosan elérkezik majd a tavasz és nem uralkodhat örökké a tél. Abban, hogy aki oly fontos neked, akinek akaratlanul is ártottál: visszatér!

Athén, Pireas - Görögország
Körülbelül egy héttel a (Dja-ahk), a Hatodik Nagy Maelstorm után

egy viharos reggel, úgy nyolc óra körül

Az ébredés. Átment nélküli, néhány gondolatot követő. Ez utóbbi mind-mind Ő körülötte forognak. Félrelököd a takarót, lendületből ülsz fel, hogy picit megszédülve – de tényleg csak egy rövid időre – ülj az ágyad szélén, kapaszkodj bele, hogy aztán lábfejed belebújtasd valamibe és végre elindulhass: hozzá.

Mire megtettél két lépést, már tudod, hogy az nem a te ágyad, hanem az Ő vendégszobájában található fekvőalkalmatosság. Ebből keltél fel, hogy a reggeli rutint megkezdhesd: elkészítsd a kávét, főzz egy bögre erős teát vagy facsarj némi gyümölcslevet. Azért, hogy süss egy kis omlettet mindenfélével, amit a hűtőben találsz és mindezt egy tálcán vidd be neki.

A vihar hangjai eljutnak a tudatodig, sürgetnek, hogy bújj vissza az ágyba, húzd magadra a takaródat és gömbölyödj össze annak melengető védelmében. Dühösen rázzák odakint a fák ágait, tépik őket, hallod ahogy néhány nem bír ellenállni és egy reccsenéssel szakad el törzsétől, míg csattanva ér földet, hogy aztán ott se tudjon megpihenni…

Vakító fények villannak, melyek után sötét-világos foltok táncolnak előtted, amik azzal fenyegetnek, hogy bekopognak az ablakokon és lángra lobbantják a törékeny béke eme szigetét. Ütemes dörömbölésként hallatszik – akár egy aláfestésként – a záporozó cseppek áradata, melyek mintha tisztára akarnák mosni a földet a szennytől, ami egyre igencsak elburjánzott rajta.

Lúdbőrözöl, de tovább sietsz egészen az ajtóig, ahol a mellette álló szekrényre teszed a tálcát és kopogsz. Eddig – mióta hazahoztad Őt – minden alkalommal be kellett engedned magad és… ezúttal azonban, a korábbi napoktól eltérően az a bizonyos picit mély, lelken át rezgő hang mely oly egyedi és annyira kábító szól:

Dalia /Görög/ Kérlek, hozd be Thanasis!

Oswin

  • Vendég
Re:Thanasis Stelios
« Válasz #1 Dátum: 2015. Április 28. 14:30:10 »
A vihar... mintha az eddig nap mint nap mellettem tündöklő virágszállal együtt az egész világ sötétségbe zuhant volna.... Gondtalan napok unalmas, tudatlan öröme, az állandó rutin, a mozdulatlan, mégis szívmelengető állapot ahogy együtt... mindennek egy szempillantás alatt vége.

Dalia... nem, Neki nem lehet ez a vég. Nem történhet így... azonnal, gondolkodás nélkül az életem adnám érte ha felébredne, épségben és egészségesen. Még ha tudná is, én okoztam... én tettem ezt Vele. Gyűlöljön meg örökre ha kell, csak térjen magához…

Mit tettem? Mégis... mitől? Birtokomban van a válasz, elrejtve tudásom mélyén... de túl mélyen, hogy tudatom előássa. Az Ő arca... képtelen vagyok másra koncentrálni. Pedig nekem kell valahogy... megmentenem.

Odakint... mintha Zeusz most állna bosszút az emberiségen, amiért szemükben Főistenből filmszereplővé, reklámfigurává szégyenült. Talán az egész világnak vége... mégis mindez csak halovány háttere, komor aláfestő zenéje az egyetlen tragédiának ami darabokra tép, ami felemészt.. amit jóvá kell tennem.

Egy mély levegő... el kell indulnom, összeszednem akaratom maradék morzsáit és találnom egy megoldást... egy ellenszert. Hasztalan tovább maradnom, biztonságban van...

… biztonságban van? A fények kihunynak! … a gyógyulás intézménye hirtelen nem több pár falnál és tetőnél. Mire felfogom mit jelent ez, már gyorsabban futok mint valaha. El kell érnem hozzá, mielőtt... mielőtt...


Nem tudom, hány másodpercig.. talán percekig állok néma szoborként szemlélve az éledező kacsokat, a szemek szédítő csillogásába veszve, értetlenebbül bámulva mint a virágszál saját magát…

Levegőért sóhajtó tüdőm zökkent vissza a valóságba… a virág újra összezárta szirmait. Még nem áll készen. Még éjszaka van…. de el fog jönni az ébredés.

A világ legsötétebb napján… talán egy arc sem mosolyog most oly őszinte örömmel, mint az enyém.


Az életem adtam neki, ahogy magamban megfogadtam. A vihar a napok múlását is összemossa, de nem is számít mennyi időt kell mellette töltenem. Szolgálom, segítem, ápolom… az sem számít minek nevezzük, itt maradok és mindent megteszek érte.

Leveleibe burkolta magát sötét, igéző virágszálam, és nem nyugszom csak ha újra kihajt, felnyitja szirmait és teljes pompájában ragyogja be a világot.

Gondosan készítem el a kedvére való reggelit… bár a nap sugarai nélkül furcsán fest az omlett és a gőzölgő bögre…
Mióta itt vagyok, a fellegek sötétje egyre vészjóslóbban nyomja el a napok örömét.

Mintha felemésztené a világot az eső, a dörgés és a villámok… pokolian szerencsés vagyok, és nem érdemlem meg. Hány életet zúzhatott darabokra ez a vihar… én pedig létem legnagyobb, megbocsáthatatlan bűne után most itt vagyok… épségben… Vele.

Szavai nektárként áradnak szét lelkemben. Hagyom hogy megédesítsék a pillanatot.
Válaszolnék neki, elmondanám mennyire felemészt ami történt, hogy a világot jelenti nekem… de a szavak csak kavarognak, nem állnak össze mondattá. Talán jobb is így… nem akarok már mást tőle, csak boldog mosolyt látni kecses arcán.

Mikor benyitok, mindössze egy rövid ‘Jó reggelt’-et tudok kipréselni zavaromban.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Thanasis Stelios
« Válasz #2 Dátum: 2015. Április 28. 17:01:18 »
Benyitsz, majd felemeled a tálcát és belépsz, hogy aztán némi ügyetlenkedés árán becsukd, belökd lábbal magad mögött az ajtót. A halk kattanás, ahogy a nyelv a helyére csusszan, elveszik a vihar dörgő robajlásában. Közelebb lépsz, de lépteid bizonytalanok, reszketően reményteljesek és közben annyira, hogy majd kiöntöd a teát… majdnem.

Odaérsz. Hosszasan nézed őt, ő pedig türelmesen ül derekáig betakaródzva. Egy hétköznapi – kibomló rügyek zöldjében pompázó – vékony-pántos felsőt visel mely éppenséggel arra elég, hogy lásd a domborulatok közt húzódó szerény völgyet, ha esetleg eltévedne a pillantásod. Ez pedig könnyedén előfordulhat, ha figyelembe vesszük eme kerekségek légzését…

A tekintetek összekapcsolódik és egy pillanatra úgy érzed, hogy sokkal több rejtőzik a felszín alatt, mint egy mélybarna szempár tükröződő csillogása. Olyan, mint… nem tudod mihez hasonlítani, de egy idő után talán pírral arcodon, esetleg köhécselve teszed le a tálcát, ami egész idő alatt szorongattál.

Az ágyra teszed. Ágy… igazából egy hatalmas – igaz, nagyon kényelmes – matrac, melyen az egyetlen luxus a selyemágynemű. Hatalmas párna még ott viseli a lenyomatot, ahogy az illat… erősen érzed… virágok illatát, vagy csak egy lenne? Bódító, éppen annyira édeskés, amennyire az élet, hogy a Doktornő felébredt téli álmából.

Dalia /Görög/ Minden rendben Thanasis?

Kíváncsi tekintete fürkészik téged, hangja oly nyugodt, éles kontrasztja a kinti mennydörgésnek. Kérdezett, érdekli, hogy mi történt veled, minden rendben van e vagy mindössze a reggel van túl korán. Lassan pillant körül a szobában, melyben több a növény, mint a bútor. Hatalmas levelek uralják a sarkokat és a kisebbek körkörösen keretezik őket míg az egész közepén ott fekszik a matrac.

Ez a helyiség csak egy célt szolgál: a pihenést. A korábban érzett illat elvegyült más aromákban, melyek betöltik a szobát. A függöny… helyén nincs semmi, csak egy hatalmas kétszárnyú üvegajtó áll, mely beengedné a fényt, ami táplálja a növényeket, ideálissá teszi számukra a rabságukat. Rabok ők, cserepeké – bármilyen nagyok is legyenek.

Dalia /Görög/ Kérlek, maradj és oszd meg velem az ételt!

Pillant a tányérra, amire valóban elég sok omlett került, amolyan szükségesnek ítélt a mielőbbi felépüléshez. Számtalan ital közül a gyümölcslevet választaná, de láthatóan kereste előtte… talán vizet? Mindenesetre kortyol párat, kezei közt pihen a pohár miközben mereng kicsit, maga elé tekint, hogy végül egy halovány mosollyal:

Dalia /Görög/ Ülj le ide!

Ütögeti meg maga mellett a matracot és ha lassan is, de arrébb csúszik, hogy elég helyet adjon mindkettőtöknek. Inkább neveznéd araszolásnak, ahogy a popsiján és némi csípőmozgással arrébb húzódott… mikor rápillantasz úgy érzed, mintha valamilyen csínytevőt kaptál volna rajta aki ártatlanul pillázik.

Dalia /Görög/ Jó étvágyat!

Oswin

  • Vendég
Re:Thanasis Stelios
« Válasz #3 Dátum: 2015. Április 28. 17:19:56 »
Szobájába lépve a tálca hirtelen nehéz és ingatag lesz… nem tudom egyenesen tartani. A biztos kezek remegni kezdenek, és hiába próbálom figyelni a folyadékok billegő síkját a poharakban, tekintetem mégis a szoba legigézőbb lényére téved… csak a kilöttyenő tea zökkent vissza a reggeli egyensúlyozásába.

Az elmúlt pár nap közel engedett hozzá… szinte ijesztően közel. Növényeink között megszoktam a hosszú fehér köpeny takarását… sosem láttam még ennyire védtelennek, valódinak… érzékinek.
Ahogy most ott ül… mintha a legvadabb, leggyönyörűbb, legbujább esőerdő hatalmas császárnője lenne, megtestesítve birodalmának minden báját, varázsát… és veszélyét.

Pillantása megigéz… elveszek benne, valamit keresve… Egy pillanatra mintha minden lehetséges lenne, a valóság mégis erősebbnek bizonyul. Nem múlik a gondolat… én tettem ezt vele. Ártottam neki…

Óvatosan leteszem a tálcát… lehajolva az illat újra Dalia bűbájába zár, de szavai őszinték, válaszra várnak.

El kell mondanom neki. Bevallani, az én hibám… tudnia kell, nem hazudhatok neki…
De nem most. Még nem. Fontosabb hogy nyugodt maradjon. Majd ha úgy érzi, teljesen felépült.

/Görög/ Dalia… nincs semmi baj. Jó téged megint ilyen elevennek látni.

Őszinte örömmel mosolygok rá… tekintete a legszebb ajándék amit csak remélhettem… mielőtt még a pillanat túl kínossá válna, gyorsan szétnézek a szobában.
Több növényt tart mint én… és nagyobbakat is. Futó gondolat villan be, vajon elég vizet adtam-e nekik. Nem csak a virágok úrnőjéről kell gondoskodnom, zöldellő alattvalóiról is.

Épp megkérdezném szeretne-e még valamit, mikor maradásra kér. Nem ez lenne első közös reggelink, de az eddigiek nem voltak többek a laborban sietve bekebelezett süteménynél, italnál, szendvicsnél. Általában le sem ültünk…

Miután ivott, a felesleges bögréket odébb pakolom… meg kell jegyeznem, mik a kedvencei… próbálhattam volna jobban megismerni, nem csak a botanikáról társalogni…

Óvatosan, nagyot lélegezve ülök lassan ágyára… véletlenül túl közel, kicsit elpirulva húzódok odébb.
Mintha egy álmot és egy rémálmot élnék egyszerre… álmodoztam hasonló pillanatokról… de nem olyan áron hogy… megmérgezzem.

/Görög/ Köszönöm… neked is jó étvágyat. Kezdj csak hozzá!

Várom, hogy pár falatot megkóstoljon… óvatosan fűszereztem és próbáltam vitamindús zöldségeket darabolni bele… most nem érzek éhséget - talán a túlzott izgatottság - egyébként is jobban esne látni, hogy ízlik neki….

/Görög/ Remélem megfelel… hogy érzed magad?

Aggódva, kérdőn nézek rá. Mindennél nagyobb boldogsággal tölt el ébredése, a viselkedése pedig elbűvöl… mégis furcsa. Nem tudhatom, mi történt vele mialatt… mialatt aludt. A nevemre mindenesetre emlékszik.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Thanasis Stelios
« Válasz #4 Dátum: 2015. Április 28. 19:55:04 »
Leültél, szavakat próbáltál megfogalmazni. Kifejezni mindazt amit érzel: amit kiváltott belőled, amit eddig a lelked, a szíved mélyén őriztél és teszel ugyanúgy tovább egy, az igazabb részével. Nem árulod el neki, nem vagy rá képes, nem tudod megtenni. Kifogást keresel, igazolod magadnak, hogy amit nem teszel meg az így helyes, hogy idővel… végül még magad is elhiszed, hogy így kell tenned.

Ilyen közelről nem tudod nem észrevenni, hogy a bőre… vajon milyen lehet az érintése? Úgy véled talán olyan lehet, mint a szirmoké, melyeket oly nagy becsben tartotok mindketten. Igen, úgy véled csak is ilyen lehet! Az illata pedig… ez az édes feromon, mint egy zümmögőt, úgy csábít magához. A kérdés csupán az, hogy összezárulnak e szirmok, vagy engedik, hogy beporozzák azt, amit eddig rejtettek?

Az elmúlt napok közelsége talán, de lehet a tetted okán, hogy mindent jóvá tennél, hogy nem akarsz mást, mint… megbocsátást? esetleg ennél is többet? azt, amihez sosem volt bátorságod, ami téged illetne, amiért sosem tettél eleget? Az idő terméketlen homokszemei peregtek, egyik a másik után, már szép kis piramist építettek, de te még mindig túl… gyáva? bizonytalan? erőtlen… vagy.

Aztán beköszöntött a tél, megérintette Őt annak hidege. Ezt a telet úgy hívták: Thanasis. Te voltál aki elhozta a ridegséget, melytől megfagynak a kacsok, amitől téli álomra kényszerítik a legszebb hajtásokat és elrejtőznek a valóság hideg érintése elől. Miattad, a figyelmetlenséged okán, azért… mert… miért is? Mire gondoltál, amikor ily hibát vétettél? Mit tettél, hogy ez lett a következménye? Mit?

Tekintete, ahogy a mozdulatai is lassabbnak tűnnek, megfontoltabbnak. Valahogy… mint aki felfedezi, hogy mit is jelent mindez. Azt, hogy képes erre, hogy meg tudja tenni anélkül, hogy bármi, akármi történne… megint. Ahogyan leteszi a poharat, az, amikor ujjaival csippent egy falatot és ajkaihoz emeli. Picit megszimatolja, megböki nyelvének hegyével, majd finoman ajkai közé nyomja… megrágja.

Az egész, ahogy étkezik, mint akire oly hatással volt az álomtalan álom, hogy fel kell idézze milyen is élni. Az érzést, hogy a teste miképp reagál, hogyan mindarra ami körülveszi és hatással van rá. Ezek között talál rád és egy ideig csak téged fürkésznek azok a lelket kutató pillantások, mintha tudni akarna… mindent. A legféltettebb titkaidat, a legjobban őrzött vágyaidat és legrosszabb félelmeidet.

Nem tudod mit talált, de tovább rebbenő tekintete végül a reggelié, egészen addig míg el nem fogy az utolsó falatig. Nem lehetetlen, hogy te alig csipegettél, míg ő ette meg az általad készített egyszerű étel nagyobbik részét. A gyümölcslé is elfogyott, ahogy a tea kihűlt és talán a kávé is rád várt, ha nem ittad meg eleddig.

Dalia /Görög/ Lezuhanyozom.

Egy egyszerű kijelentés, mégis annyi mindent magában hordoz. Amíg te azt próbálod megfejteni, hogy szelíd szó mögött milyen érzések, valóban némi intim zönge hallatszott, addig a nő oldalra, lehajtja magáról a takarót és maga alá húzza a lábait és készül felkelni. Egy, a felsőjével azonos szín shortot visel… mezítláb van. A hosszú combok előtted feszülnek meg, ahogy egy kézfej érintését véled érezni…

Úgy véled tényleg megérintett! Az ujjai… csak… olyan érzés volt, mintha egy anya érintette volna meg a gyermekét. De Dalia tova sietett és hamarosan eltűnik a fürdőszobában, ha nem mondasz vagy éppenséggel teszel semmit. Ha tényleg nem, akkor idővel, bár azok percekké is összeállhatnak, de végül meghallod a zubogó víz hangját. Valóban! a vihar hangjai, mintha csak enyhülnének!

Olybá tűnik, hogy a doktornő ébredése enyhítette a vihart, megszelídítette volna pusztán a ténnyel, hogy felébredt. Azzal, hogy elérkezett vele, vagy általa a tavasz és így beköszönt a napsugarak kora. Mintha a természet engedelmeskedne annak, hogy leánya felébredt és rámosolygott. Ugyanakkor még kitart, bár már nem oly hevességgel, de lehet ő tudja mit tettél: és még nem bocsátott meg.

Azt mondják a szerelemben és háborúban… vajon tényleg azt érezted mindeddig? Vagy a babérjaira törtél, hogy magadénak mondhasd a kutatásait? Mit láthatnak ebből mások, azok akik talán nem is számítanak… neked. Gondolnak e arra ezek a bizonyosak, hogy adott fűszer vajon milyen méreg lehet? Vagy esetleg csak így akartad elérni, hogy hősként tekintsen rád… oly furák az emberek!

Azonban úgy tűnik, hogy a kérdésed… nem csak amik eddig voltak, de amit épp csak most mondtál, válasz nélküliek. Mintha a törékeny növényke épp csak kibukkant volna a föld szorításából, de még idő kell, míg szirmot bont. Ugyanakkor a szeretet amivel öntözted és törődtél vele, úgy tűnik meghozza gyümölcsét. A falatok után mintha egy apró mosolyt láttál volna…

Oswin

  • Vendég
Re:Thanasis Stelios
« Válasz #5 Dátum: 2015. Április 28. 20:23:03 »
Ha Őt nézem… vagy múltunk emlékei… jövőnk reményképei ködösítik el elmém…  bármilyen szép is mindez, mindig egy eseményre térek vissza. Majdnem megöltem… az egyetlen emberi lényt aki igazán fontos maradt nekem. Hogy tehettem ezt?

Talán… talán nem is annyira vészes? Hiszen itt van, reggelit készítettem neki, rámpillant… Talán nem is olyan súlyos tettem… életben van, és…
Nem! Hogyan is gondolhatok ilyesmire… Az orvosok azt mondták, csoda lesz ha valaha magához tér.
Ha hihetek nekik, valóban csoda történt… de nem én érdemeltem ki. Csakis Ő! Nem számít más, csak az Ő élete és boldogsága.

Bizonytalan mozdulatai kissé megrémítenek… mint egy ritka, kényes orchidea, kit gondtalanul hideg szél útjában hagytak, s most minden rezzenésénél szára felrepedhet, a szirmok elhullhatnak.
Talán csak a hosszú álom kábasága nem hagyta még el teljesen…

Ahogy rámnéz… mintha mezőnyi kábító virág illata döntene le lábamról, megragadja tekintetem, a sajátjához láncolja, és ővé vagyok. De bármennyire akarnék neki válaszolni, magyarázkodni, vallani, szám csak résnyire nyílik, levegőt szippant, az őszinte akarat képtelen szavakká válni.

Az egyik pillanatban egész lényem ujjong látványától, életteli tekintetétől… a következőben rettegek… felhalmozott tudásomból foszlányok bukkannak fel növényi mérgekről, maradandó hatásról… agykárosodásról…

De most elűzöm a vészjósló, borúlátó képzeteket, behunyt szemmel, rövid pillanatra összeszorított fogakkal. Nézem, ahogy eszik… bizalmatlan az étellel szemben… mintha attól tartana, meg akarom mérgezni.. erre akaratlanul is kínosan elmosolyodom, majd némán sóhajtok.

A maradék teát kezdem kortyolgatni, és lassan megnyugodva figyelem, ahogy egyre határozottabban rágja a falatokat. Mindent.. bármit megtennék most érte… ahogy eddig is mindig. De nem ápolóként akartam… miért nem történhetett… másképp.


Rövid bólintással nyugtázom kijelentését, ugrásra készen állva hogy elkaphassam… de nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni, és nem is okoz gondot neki a talpraállás. Önkéntelenül is végigpásztázom selymes bőrének szabadon lélegző domborulatait…

Figyelem ahogy kecsesen, lassan odébb ring… de az érintése… az érintése minha arra a rövidke időre eltörölné ezt a valóságot, hogy egy másikat, szebbet, boldogabbat állítson helyére. Elnémít, megbénít… lassan felkelek, és az ablakhoz lépek.

A zuhany csobogása mintha erősebb szólamként nyomná el a pocsolyákban csattanó esőcseppek lassuló ritmusát. Mintha Dalia nem csak az én világom, de az egész mindenség középpontja volna, s a valóság szálai az ő lelkével összhangban rezegnének.

Ha így is lenne… az eső nem állt el. Talán magához tért, lábra állt, megszólalt… de a lelkétől elvett időt sosem adhatom vissza. Az ápolásán kívül egy dolgot adhatok neki… őszinteséget. De képtelen leszek megfogalmazni az igazságot… nem, nem ebben az állapotban.

Össze kell szednem gondolataimat… megtalálnom a válaszokat…ha nem az ő válaszait, előbb a sajátjaimat. Végére járni gaztettem minden okának és következményének. A reggeli maradványait a konyhába pakolom, majd visszatérek szobájához.

Ha még csobog a víz, gyorsan elrendezem ágyát, felrázom párnáját és egy kényelmes köntöst készítek elő neki, majd szobája ajtajában hátat fordítva várom mikor végez a tisztálkodással… és közben nem szabadulok a képtől, ahogy a víz végigsiklik azon az elvarázsolt, bronzbarna, elsöprő…

Tenyerembe temetem arcom és megdörzsölöm szemeimet. Nem szabad elfelejtenem a sorrendet: csak miután az Ő élete, egészsége és boldogsága biztosítva van, és egy újabb csoda keretében nem hajít az utcára azonnal, amint megtudja az igazat… csak ezután gondolhatok bármilyen önző, ábrándozó, méltatlan örömöket hozó jövőre…

Szeretem. Mindig is tudtam… de egy tragédia kellett hozzá, hogy felfogjam… hogy az érzés felrobbanjon bennem, és mindent beterítsen, mint sűrű virágpor a széltelen levegőt. Mégis… nem várhatom el hogy gyűlöleten kívül bármit is érezzen… gyilkosa iránt.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Thanasis Stelios
« Válasz #6 Dátum: 2015. Április 28. 20:46:22 »
Ebben a pillanatban is, mint előtte számtalanban csak arra tudsz gondolni, hogy mi történt. Kérdések tolulnak fel, melyekre nincs válasz, csak a kétség, a keserűség és harag, mely mind belőled fakad, benned ég és általad lángolhat lassan emésztve a remény hajtásait. Úgy téped magad, mint a vihar a virágok szirmait míg nem marad más, csak a megtépázott szár mint egy csonka mementóként.

Ha tudja is mi történt, nem tette szóvá, ha látta, hogy mennyire ostorozod magad nem említette. Éppoly bizonytalan vagy az emlékeit illetően, mint a vallomással amit az egyre sürgető belső hang próbál kicsikarni belőled. A felismerés ami oly sokáig váratott magára, ami még mindig csak önmagad előtt ismeretes… vajon tényleg így van?

Lehet, hogy ez az egész összefüggésben van a viharral és ha végre felbukkannak a nap ragyogó sugarai akkor Dalia is kitárja szirmait? A forrón éltető pászmák felé fordul majd, hogy teljesen feltöltődjön? Lehet, hogy csak arra van szüksége amire szeretett flórájának és idővel felépül, hogy teljes szépségében kibontakozzon?

Egy orvosilag még feltérképezetlen tájon járt, olyanon, amiről nem tudták megmondani, hogy mikor, egyáltalán visszatér e valaha vagy örökre ott ragadt, bárhol járjon is. A tudomány tehetetlen volt, már csak a Hit maradt, a remény, hogy amit tettél, amit okoztál az nem lesz maradandó. Úgy tűnik, hogy a Hited képes volt arra, amire egyetlen orvos sem: visszaadta neked azt, amit majdnem idő előtt elvesztettél.

Ugyanakkor a kétségek nem tűntek el nyomtalanul. Úgy véled, hogy a megfontoltsága inkább bizonytalanságnak tűnik, és emiatt született aggodalommal pillantasz rá, követed a mozdulatait, hogy ott legyél amikor, bármikor szüksége lenne rá. Még azután is, hogy a Hittél, végül az elméd racionális megoldást keres, megmagyarázza neked, hogy mi lehetett az ok: megnyugtat.

Némán követted őt, elkísérted a fürdő ajtajáig és gondolatban tovább is, ott vagy vele és gyengéden… még gondolatban is alázatosan hátrálsz ki a helyiségből és hogy eltereld a gondolataidat azon tűnődsz, hogy amit tettél, ami történt: tényleg maradéktalanul magatok mögött maradt vagy rejtezik még valami a felszín alatt, ami idővel oly fájdalmat okozhat, amit képtelenség enyhíteni.

A kérdés csupán az, hogy amit tettél okozhatja e ezt, vagy az amit még mindig nem voltál képes szavakba önteni? S ha megteszed, ha elmondod mi is történt – és ő maga nincs vele tisztában – akkor vajon milyen következményekkel kell szembenézned? Értékként tekint a vallomásra és elfogadja mindazt amit adni szeretnél? vagy abban a pillanatban ahogy megtudja…

Ízlett neki. Aggódhattál amiatt, hogy esetleg nem így van, hogy miért is csak szuszakolta az ételt vagy ízlelgette csupán, de végül mindent, – az utolsó morzsát is beleértve – eltüntetett, míg végül apró kortyokkal kísérte, zárta le az étkezés rituáléját. Eközben – a vége felé – magad is ettél néhány falatot és kortyoltál a teából, de semminek nem volt olyan íze, mint amitől önfeledten fel tudtál volna oldódni a pillanatban.

Aztán magadra maradtál. A gondolataiddal és a bűntudattal, a kétségeiddel és reményeiddel: a benned kavargó viharral. Aztán a pillanat: a vihar szeme és minden újra ragyog, hogy végül mint minden ami jó, ez is véget érjen, tovatűnjön és csak a kaotikus vihar maradjon utána, melytől talán lúdbőrözöl is… az ablaknál.

Tovább keseregsz, szidalmazod magad, ami mintha elegendő büntetés lenne, hogy a vihar – legalább a kinti, ha a bensődben tomboló nem is – de tovább enyhülni látszik, és ha így halad tovább, talán estére… lehetséges, hogy a csillagok újra ragyogjanak, mintha csak Dalia-t köszöntenék, az ő tiszteletére bújnának elő felhőből szőtt takarójuk alól.

A reggeli, annak maradványa – ami csak a tied – végül a megfelelő helyre kerül és elmosogatva azt a néhány darab evőeszközt és tányért amit az étkezéshez használtál… végül mindent a helyére teszel és visszasietsz, hogy a korábbi napokhoz hasonló gondoskodással és törődéssel viseltess a nő felé, aki: a főnököd.

Épp lehajolnál, hogy megigazítsd az ágyát, hogy talán a párnában felejtett illatból vegyél magadhoz, hogy rápillants testének fakuló nyomára, hogy megérintsd az a hatalmas levél zöldjét idéző köntöst, amikor halkan, de jól érthetően: határozottan szólítanak téged a keresztneveden amit a következők követnek:

Dalia /Görög/ Hagyd kérlek, majd később megcsinálom!

ha odafordulsz, biztos, hogy az arcod vörösbe – mint a lemenő nap fénye – öltözik, mert a lassan száradó, aláhulló vagy épp makacsul ragaszkodó cseppeken túl Dalia nem igazán van túlöltözve. Úgy tűnik nem zavarja a tény, olyan, mint egy ritka virágkehely ami büszkén mutatja egyedi szépségét melyet nem is oly rég magad is elképzeltél.

Mire végzel a szemeid dörgölésével, elég bátorságot gyűjtesz ahhoz, hogy felpillants, már a ruhásszekrény előtt álldogál tűnődve, azon tanakodva, hogy el kell e és ha igen mivel fednie a szépségét… nem tudod mennyi idő telik el, hogy ott maradtál földbe gyökerezett lábbakkal vagy odakint próbálod leküzdeni a rád tört émelygést, de végül öltözködni kezd…

Dalia /Görög/ Ma be kell mennünk a Laboratóriumba! Hosszú idő telt el és be kell hozni a lemaradást!

Szólít meg, közli a terveit miszerint dolgozni indulna. Ez oly furán érhet, főleg azután, hogy az orvosok szerint még mindig az ágyat kéne nyomnia, míg a felidézett tudásod szerint nincs kizárva az sem, hogy Dalia már nem a régi, nem az az energikus fiatal kutatóorvos, aki a szörnyű tett, a véletlen pusztítás… a hibád előtt volt.

Oswin

  • Vendég
Re:Thanasis Stelios
« Válasz #7 Dátum: 2015. Április 28. 20:50:11 »
Sűrű sóhajok közepette bámulok ki az ablakon… az eső képe hipnotikus, elmém elmerül benne… de az épkézláb gondolatok és a válasz néküli kérdések tengere… mint az esőcseppek: pár pillanatig tisztán, csillogva suhan, de mielőtt követni tudnám halkan széthullik, elkeveredik elődeivel.

A vihar mintha jelezni próbálná, nincs vége a történetnek. Nem úszom meg ennyivel. Nem számít a véletlen, sem az őszinte hit, megfizetek tettemért....
Legyen! De Neki nem eshet több bántódása. Vigyáznom kell rá, óvnom kell, közben meggyónva bűnömet, bevallanom a teljes igazságot. Nem a feloldozás vagy szánalom reményében... egyszerűen nem tetézhetem hazugsággal... mindezt...

Bárhogy is próbálom, képtelen vagyok rendszert vagy megoldást találni. Egyetlen út maradt: az őszinteség. Csak ez adhat méltó lezárást gyalázatos tettemnek. Kristálytisztán kell látnia a helyzetet, hogy újra megítélhessen. Minden bizonnyal szörnyeteg leszek a szemében… de nem érdekel. Csak az a fontos, hogy óvatosan közöljem vele az igazat…

Amikor egy orvos is tanácstalanul dadog, próbálja megmagyarázni amit ő sem ért, az ember elveszti hitét. Nem én. Én kitartottam mellette, hittem benne hogy megmenekülhet, mindennél jobban akartam… és megtörtént. Az áhított csoda bekövetkezett, teljes erejével zaklatta fel a valóságot, érzelmek áradatát hozva magával... végtelen, édes boldogságot, melybe méregként keveredik a kétely és ijedség kesernyés íze.

Ébredése önmagában is ritkaságszámba megy… gyors felépülése már kissé meg is rémít… és közben nagyobb örömmel tölt el mint bármi a világon. A józan ész… a társadalmi megszokás azt diktálja, vigyem vissza a kórházba. De ahol az orvostudomány egyszer elbukott, ott másodszor kísérletezésbe kezd... azt már nem! Innentől ez az én harcom, Érte és Vele..

Mély lélegzet ad elég erőt az elhatározáshoz: nem veszíthetem el magam… kitartok Mellette, tovább küzdök Érte minden maradék erőmmel. Csak ha Ő, életem virága újra magabiztosan, teljes fennségében tündököl, akkor törődök újra magammal, a jövőmmel… Félreteszem a felesleges kérdéseket, a bizonytalanságot, minden hitem  Őrá összpontosul.

Munkához látok... legalább a környezetében legyen rögtön minden tiszta, kerüljön minden a helyére. Gondosan eltüntetem a reggelit, majd folytatom a rend visszaállítását.
Úrnőm fekhelye nem nélkülözheti a kényelmet. Erős, de törékeny virágszál, meg kell adnom neki mindent… ez a legkevesebb amit tehetek…
de magamba zárom, elrejtem a bűntudatot. Nem emészthet tovább, összezavar, felkavar, elveszi az eszem… mint Ő!
Végigsimítok lepedőjén… kényes selyem, puhább a legfinomabb friss sziromnál… egy röpke pillanatra elképzelem ahogy bőrét cirógatom… biztosan pont ugyani…

Szavaira felkapom fejem… lélegzetem eláll, arcom elképedt maszkká dermed, s érzem, nyakam is vörösbe fordul.

Gyönyörűbb a legvadabb vágyálomnál is. Szinte emberfeletti, nem érzek késztetést hogy közelebb lépjek… úgyis képtelen vagyok mozdulni… gyökeret vertem, elveszve az elém tárult bűbáj tengerében. Örökké csodálnám a természet tökéletes alkotását… hibátlanul különleges… mintha az örök fiatalság, szépség és boldogság virágára leltem volna a gyötrelmek erdejének mélyén.
Ha ebben a pillanatban halnék meg, eddigi életem semmissé válna, létezésem egyetlen lepergő emlékképe ez a tünemény volna...

Talán ha félve összehúzza, eltakarja magát, nekem is hamarabb jut eszembe: el kell fordulnom. De így… zsibbadó lábakkal, szótlanul lépdelek újra szembe az ablakkal, még jócskán a varázs hatása alatt. Szemem sarkából, az üveg áttetsző tükrében még kivehetők kecses, kábító hullámai… nagyot nyelve az eget próbálom kémlelni, a sötétszürke fellegektől várva szabadulást… melyet végül hangja ad meg.

Határozottsága megdöbbent. Meg kell tudnom, miért viselkedik úgy, mintha csak egy kellemes éjszakai álomból ébredne… talán nincs is tudatában a történteknek… ha így van, az emlékezés sokkoló élmény lehet számára… óvatosan kell közelítenem. Mikor bénító bájait ruha mögé rejti, felé fordulok.

/Görög/ Igen… hosszú idő. Feltétlenül be kell mennünk, főnök! - mosolygok rá kicsit tétován, pár lépést közeledve. - De még csak most ébredtél, ne siess annyira… ugye… ugye emlékszel, néhány napja még kórházban voltál…

Drága Dalia... hiába nézem őt, próbálom elfogadni a csoda tényét... valami hiányzik... Mintha a mély álom átformálta volna, vagy elméjének egy része továbbra is szunnyadna...  Mikor tekintetünk találkozik... sosem nézett még így rám...
De bármi is történt, vagy történik vele, megtört szárú rózsaként kell vele bánnom... és valahogy kipuhatolnom, tisztában van-e vele: a halál torkából táncolt vissza világunkba.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Thanasis Stelios
« Válasz #8 Dátum: 2015. Április 28. 20:55:06 »
Nem adtad fel, hittél és bíztál abban, hogy nem kell majd oly terhet cipelned, melyet egy élet kioltása jelentene. Kérdés az, hogy amit tettél mennyire szólt a szíved vágyának és mennyi önnön feloldozásodra. Kihez vagy mihez fordultál ebben a közel lehetetlen helyzetben, hol kerested a kitartáshoz szükséges erőt, mi vagy ki adta meg számodra a bátorságot, hogy ne tudatlan-bizonytalansággal harcolj?

S ki vagy te, hogy kétségbe vonod a legendákba illő felépülést, azt a tényt, hogy még létezhetnek a letűnt korok varázslatos eseményei, melyeket oly felsőbbrendű hatalmaknak tulajdonítottak, mint a természet különböző aspektusai. Mégis… lehet, hogy képtelen vagy teljes szívvel fellégezni – magad sem tudod miért – elfogadni és örülni annak, hogy itt van és… élet-telibb, mint valaha.

Aggodalmadban visszatérnél vele a kórházba, ki tudja, lehet ezzel a gondolattal magad vagy és ő… mi lehet a véleménye erről, szeretne e visszatérni oda, ahol magához tért: felébredt. Végül bár nem ezen az ösvényen, de magad is elérsz a tisztáshoz: ez már nem más, hanem egyes-egyedül a te feladatod: vezeklésed.

Néma fogadalom, elszánt elhatározás, ígéret. Mindent megteszel, amit csak módodban áll – és amiről csak neked van tudomásod – hogy megóvd Őt, ha kell akár… önmagadtól is? Meg sem fordul a fejedben az, hogy esetleg elkéstél, hogy mindez már kiszáradt hajtásra a megkésett esővíz. Nem lehet, hogy így történjen! Soha többé!

A gondolatokat tettek követik és talán csak tudat alatt, de megpróbálod uralni a környezetedet, irányítani az eseményeket, melyek így nem okozhatnak több kárt, nem sebezhetik meg Őt újra: meg tudod védeni mindentől. Magadtól is? ahogyan eltévelyedsz a szerelem ösvényén és rátalálva a gyengédség és érzékiség csapására…

Alaposan elbambulsz, minden rózsák legszebbjének színében ragyogó arcod egy lehelettel sem mozdul el, még akkor sem, amikor a Doktornő könnyedén, ha némileg lassan is sétált ki a tekinteted középpontjából. Azon tűnődhetnél, ha épp nem éberen álmodnál, hogy talán csak te nem ismered eléggé és magányában mindig is ilyen nyitott volt…

Végül magad sem tudod hogyan, de kifelé bambulsz – illetve úgy látszik ezt teszed – de valójában újra és újra a tükröződőn sejlő mozdulataiban gyönyörködsz. Látod, hogy felöltözik, hogy mindössze valamilyen fehérneműt és egy vékony ruhát ölt magára, azt, ahogyan meglebben hófehér köpenye.

Dalia /Görög/ Thanasis… így szeretnél jönni?

Érdeklődik a szándékaidat illetően, hiszen az elmúlt órában nem igazán töltött be kulcsszerepet – legalábbis nem a sajátodban – az öltözködés. Kérdő tekintete mellé enyhe mosoly társul, majd elindul, hogy olyan dolgokat vegyen magához, mint… nem látod, de valószínűleg személyes holmik… női dolgok.

Dalia /Görög/ Igen…

Zárja rövidre a kórház kérdését, az emlékekre vonatkozót és láthatóan nem is tervezi kiegészíteni a válaszát. Mi több, úgy tűnik, hogy nem csak hozzátenni nem kíván, de ezzel le is zárta élete azon napjait, amit öntudatlanság rabságában kellett töltenie. Úgy érzed, hogy ki van éhezve az ingerekre… az életre!

Ugyanakkor annak is legalább ugyanennyi az esélye, hogy a traumát úgy élte meg, mint akivel meg sem történt. Így néz – illetve nem – szembe mindazzal ami vele történt…. amit te okoztál. Talán ez utóbbit is megpróbálja elfelejteni és tiszta lappal indulna. Egy második esély, mely sokkal többet adhat, mint bármi, ami eddig lehetséges volt…

Oswin

  • Vendég
Re:Thanasis Stelios
« Válasz #9 Dátum: 2015. Április 28. 21:01:54 »
Nehezebb lesz az őszinte utat járni, mind gondoltam... Szűkszavú, szinte semmitmondó válasza nem könnyíti meg helyzetem. És nem hiszem, hogy kábaság okozná furcsa viselkedését... elvégre.. én állok itt továbbra is a pizsamául szolgáló shortban és pólóban.. és épp Ő figyelmeztette erre. Finom mosollyal nyugtázom, éberebb és élőbb, mint gondoltam. De ez mitsem változtat az óvatosságomon.

Nem rejtem tettem aljas gyilkos módjára a feledés homályába... vallani fogok, s hagyom hogy ő legyen bírám és ha kívánja hóhérom.. de csak ha már tudom, vallomásom nem kavarja fel még jobban életét. Furcsa mozdulatai... és mondatai ellenére látom milyen erős, mennyire... tündököl. Eddig az állapota biztató...  mégpedig oly mértékben, lassan felborítja eddigi értékrendem...

Olvastam rituálékról, szertartásokról... és akikhez szóltak... hatalmas erőkről, melyeket bizonyos kultúrában és kultuszokban ugyanolyan tisztelet övez, mint ebben az országban Istent, vagy évezredekkel előbb az Olympus urait. De sosem mélyültem el megismerésükben... talán csak mikor anyám annak idején megígértette velem, elkísérem a templomba. Gyermeki elme nagyszabású gondolatai... azóta a tudomány választ adott legtöbb kérdésemre, kételyemre. Megmagyarátzta, miért volt mérgező az a szer az emberi szervezet számára, miként hatottak a molekulák a sejtekre, hogyan merült álomba tüneményes virágom...

De nincs olyan könyv, mely leírná ébredésének mikéntjét, módját, okát... a csodát. Hinnem kell a csodákban, kizártam minden más lehetőséget... egy részem pedig már most kíváncsi, kinek hálálkodhatok mindezért... előbb azonban vezekelnem kell tetteimért, egy felsőbb hatalomnak felelve, kivel egy szobában vagyok. Főnökömnek... és lelkem irányítójának.

Ha odaértünk, ahol megtörtént… nem, ahol okoztam a tragédiát, színt vallok. Addig még figyelem… az emberi agy nem játékszer… félek, amilyen hirtelen magához tért, oly könnyen zuhanhat vissza újra a sötétségbe… azt pedig nem engedhetem. Nem hagyom, hogy több bántódása essék. Mától a lehető legjobb életet fogja élni… még ha úgy is dönt, én nem lehetek részese… ha úgy is dönt, soha többé nem akar látni.

/Görög/ Örülök hogy ilyen hamar felépültél, Dalia. De kérlek, maradj óvatos… aggódom érted… remélem feleslegesen. Én.. én..

Én… még nem mondhatom el. El sem múlt a reggel, tegnap ilyenkor még mélyen aludt… Csak lassan, lépésről lépésre. A labor… talán nekem is segít pontosan felidézni, mi történt… egy koncentrátumon dolgoztam… nem figyelmeztettem időben… de mégis hogyan…?

/Görög/ Összekapom magam… sietek. Utána indulhatunk.

Gyors mosakodás, ujjaimmal fésülve pár mozdulattal elrendezem hajam, majd a fehér köpeny alá egyszerű pólót kapok fel otthonról sietve összepakolt kis csomagomból. Nadrágom zsebeit gyorsan ellenőrzöm… tárca, kulcsok… majd gyors léptekkel igyekszem vissza a gyönyörűség közelébe…

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Thanasis Stelios
« Válasz #10 Dátum: 2015. Április 28. 21:09:43 »
Az elmúlt hét haragos hangjai csendesültek, de azért még olykor-olykor emlékeztetnek arra, hogy nem tűntek el teljesen! Ennek villanó fényében úgy tűnik, hogy Dalia ébersége kétséges, hiszen az öltözete nem igazán felel meg annak, ami megóvhatná őt a külvilág jelen viszontagságaitól. Aggódva indulsz el gondolatok dühös méhrajával a fürdőszoba felé, hogy továbbra is őrlődj az őszinteség és annak időzítésének fontosságán.

Úgy érzed lázas gondolataid a múlt mérgeinek hatása és te nem tudod leküzdeni azt: így állandóan azon rágódsz, hogy mi történt, mi történhetett volna, mekkora hibát vétettél és neked mindez – majdnem – mibe került. Eldöntötted, hogy el kell mondanod mindent, de ezt elhatározni könnyebb, mint megtenni és még most is, inkább érte aggódsz, mint amiatt, hogyan öntsd szavakba az érzéseidet. Ugyanakkor a bátorság vajon nem ahhoz kell, hogy végre cselekedj, semmint ahhoz, hogy szinte feddőn emlékeztesd hová került miattad?

Eldöntötted, hogy akármi is lesz az ítélet, te elfogadod és eleget teszel neki, bármi is legyen az. Ez egy értékelendő elhatározás, de vajon nem a kétségbeesés fog téged egy olyan helyzetbe sodorni, ami csak tovább nehezíti az amúgy is bonyolult helyzetet? Vagy tényleg elcserélnéd akár a szabadságodat is egy, az Ő megbocsátásáért?

S mindezek mellett úgy tűnik, hogy a nő tetteid okán, annak következményeképp elevenebb, mint előtte bármikor! Olyasféle, mint aki ráébredt valamire vagy el akar érni valamit, aminek eddig nem volt tudatában, esetleg… vagy egyszerűen csak a munkakapcsolat szürkesége rejtette eddig ezt a buja és eleven személyiséget?

A tudomány adhat e választ erre és ha igen, mifélét: elégedett lennél e vele? Lehetséges e, hogy amit megtudnál az minden elképzelésed felülmúlná, hogy rádöbbennél mennyire mások vagytok és milyen szakadék van közöttetek? Esetleg éppen mindezek ellenkezőjéről adna bizonyítást és csak tovább erősítenék mindazt, amit…

Dalia /Görög/ Lesz még időnk beszélgetni…. és Thanasis! – szólít meg – nem kell sietned!

Segít ki szelíd hangon, hogy nyugodtan gondold át bármit is szeretnél mondani. Nem sietett nem türelmetlenkedik, hanem időt ad neked. Eközben némi hangot: halk és halkuló motoszkálást, neszezést hallasz – eltekintve természetesen a vihar hangoskodásától – majd… talán ijesztő csendet. Lehetséges, hogy először nem is tűnt fel hiszen a mosakodás okozta hangok, illetve a gondolataid – és köztük félelmeid – amik méhkasként nyüzsögnek kellően lefoglaltak.

Kisietsz. Kisietsz? Ott áll ő menetkészen, egy esőkabátban, csizmában és esernyővel a kezében, melynek hegye a földet éri. Ott áll és tűnődve, merengve néz egy pontot, olyan, mintha a világon túlra vagy egy világon túli világra fókuszálna. Megteszel néhány lépést, mire lassan felemeli az állát és rád tekint. Két- talán három szívdobbanásnyi idő is eltelik, de aztán egy apró, ugyanakkor őszinte mosoly ragyog fel arcán, de szótlan marad továbbra is.

Nem kérdez, nem tesz megjegyzéseket, csak perdül – amitől libben picit az a hosszú hajzuhatag – és nyitja is az ajtót! Beengedett némi hűvös szelet, amely sietve ragadott magával némi melegséget, hogy aztán beengedje a többieket is… az ernyő nyílik, de majdnem kitépi a szél a kezéből, hogy aztán a következő pillanatban elengedje azt. Kicsalt némi sóhajt, amelyet a rövid harc váltott ki, de aztán megindulnak az első lépések…

Egészen egy nagy autóig, mely előtt egy fiatal srác áll, aki azonnal nyitja neki az ajtót. A férfi, aki fiatalabb és… egy homokszín szövetnadrágot, egy világos, talán ég-kék flanel inget és egy színben a nadrághoz illő vastagtalpú cipőt visel. A hangja, amikor megszólítja Dalia-t, hasonlóan mély zengésű, csak férfiasabb, leginkább úgy hangzik, mint egy gigoló, aki pontosan tudja, hogy mi kell a hölgynek akit épp kísér!

Srác /Görög/ Minden pontosan és a terv szerint!

Oswin

  • Vendég
Re:Thanasis Stelios
« Válasz #11 Dátum: 2015. Április 28. 21:12:06 »
Már köpenyem gallérját igazgatom, mikor egy tompa, de mély dörgés emlékeztet rá: kint még elemében van a vihar, ha kissé enyhült is. Egy szinte sosem használt utazóbőröndöt és egy nagyobb hátizsákot tömtem tele sietve, mikor hazakísértem.. vagy inkább hoztam a kórházból. Ezek közül válogathatok... egy fa egyszinű mintájával 'díszített' pulóver  a laborköpeny alá, és vastag, fekete sál... minden eleganciát nélkülöz, de a célnak megfelel.

Utoljára szembenézve a tükörrel, összeszedem gondolataimat... meg kell nyugodnom. Ott kiderítem, mit is tettem pontosan, és mindent elmondok neki. Nem törődök a következményekkel... legalábbis ami engem illet. Már csak attól félek, mindez túlságosan felkavaró élmény lesz számára... de miért is lenne? Úgy tűnik, tisztában van mindennel. Ébredése óta csak némi testi gyengeséget mutatott... szellemileg összeszedett... sőt, határozottabb mint valaha. Talán mégis magamat féltem, gyáván, tudat alatt? Nem tehetem! Az élet oly rövid, kevés benne a meghatározó pillanat... és pont egy ilyen vár rám. Eddig többet ártottam, mint használtam a világnak... és Dalianak... talán egy részét most jóvá tehetem.

Szelíd, kedves szavai megnyugtattak kissé... szinte rejtélyes, miért kezeli a történteket ilyen nyugodtan... de még mindig jobb, mintha ijedten, sokkosan tért volna magához. Neki biztosan jobb. Inkább én vagyok itt a félénk. De ennyi volt, nem várok tovább. Nagy levegőt veszek, és indulás...
Dalia öltözéke kissé meglep... de mit mondjak, én sem vagyok épp az időjáráshoz öltözve. Van nála egy ernyő, megázni talán nem fogunk. Ha túl hideg lesz, majd átadom a sálam, ha kell a köpenyem is...

Követem, bezárom mögötte az ajtót, majd ösztönösen az égre tekintek... A felhők már haloványabb szürkék, de továbbra is végeláthatatlanul takarják az ég kékjét, öntik magukból a kellemetlenül hűvös vizet. Szépségem picit matat az ernyővel, majd kinyitja, és... hova indul? ki az ott? megszólítja? hogyan...?

Nem is oly rég pont ilyen mozdulatlanul, megkövülve szemléltem a vadvirágok királynőjének bájait... de az élénkvörös helyett most a hófehér szín kezdett megállíthatatlan térhódításba arcomon. Az idegen jelenléte önmagában is felzaklat... megtöri a keserédes bizsergést virágzó hölgyem és köztem... keserédes? ... inkább bizarr.
A rajzó gondolatokból végül újra ugyanaz tör előre, a hang, az ítélet, mely minduntalan éhes moszkítóként kering fejem körül, hogy időről időre fülembe száguldjon, kibírhatatlan zajjal: bűnös vagyok! vétkeztem... és nem remélhetek bocsánatot. Az eddigi halovány remények egyszerre szertefoszlanak... már világos, teljesen alaptalanok voltak... senkitől nem érdemlek bocsánatot, legfőképp Tőle nem... és magamban is, legbelül örökké ott fog szúrni, vágni, csikarni a bűn émelyítő érzése... nem lehetséges a feloldozás.. csak a vezeklés maradt.. és az őszinteség...

Ki lehet ez? Mialatt készülődtem, rendelt egy fuvart? Vagy épp ellenkezőleg.... mindvégig volt valakije? Akivel megoszthatja életét, szépségét, boldogságát... Elvégre, sosem kérdeztem tőle... és így belegondolva... belül egyszerre nevetek és zokogok saját naív természetemen. A gyönyörű, érzéki, igéző Dalia... miért is élné életét magányosan... vagy várna.. rám? Nem hihettem komolyan, hogy...

Sápadtan, zavarodottan indulok lassan a jármű felé... A pár, melynek gondolatban egyik felét alkottam... puszta gondolat is maradt. Szétszakadtunk, háttérbe szorultam, mellékszereplő lettem... örülhetnék neki. Rosszabbat érdemelnék, ezerszer rosszabbat. Egy pillanatra megfordul a fejemben, azonnal feladom magam a hatóságoknak, méregkeverőnek vallom magam...

... de végül győz az igéret. Kitartok. Ha Ő úgy kívánja, akármilyen büntetést választhat. Ezen kívül... Nemcsak gyilkosa és imádója, alkalmazottja is vagyok a Doktornőnek... igazság szerint sosem voltam több. Ha szüksége lesz rám munkája folytatásához, készen kell állnom...

... " a terv szerint" ... milyen tervről beszélhet ez a... suhanc... Bizalmatlan szemekkel méregetem őt... majd az idegesség, az önmarcangolás, a bizonytalanság és a zavar egy kérdésben szökik elő belőlem. Daliahoz fordulok.

/Görög/ Szabad tudnom mit terveztek?

Kínosan mosolygok... a kérdés a kellőnél kicsit feszültebb hangnemben tört ki... 'terveztek'... vádaskodó többesszám... féltékeny is? Nem engedhetem meg magamnak... nem, ha maradék csöppnyi emberi értékem meg akarom őrizni...

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Thanasis Stelios
« Válasz #12 Dátum: 2015. Április 28. 21:24:44 »
A fürdőszoba. Dalia intim szférája, ahol teste megtisztulhat, ahol szépsége mindennél szebben ragyoghat. Lehet körül sem pillantottál, de azért a különleges kád biztos felkeltette a figyelmedet. Elég hatalmas ahhoz, hogy akár teljesen elmerülj benne és a díszítése: mintha indák tartanák egy kivájt fatörzset. Az egész otthonból sugárzik az egyediség, a természethez való ragaszkodás, de legalábbis annak feltétlen és mérhetetlen szeretete.

Nem is oly rég, szintén itt tisztálkodott, itt van az illata a lábainak nyoma a padlón – amit elfelejtett feltörölni – egy-két hajszál, ami valószínűleg kifelé sétálva hullhatott alá. Picit még párás, ahogy a meleg levegő megrekedt egy ideig, kicsit olyan, mint egy esőerdő egy forró délutáni napon. A környezet talán picit ellazít téged is, de az biztos, hogy az a finom – de meghatározhatatlan – aroma amit érzel, nyugtató hatással van rád.

Tervezel, megalkotod a menetét mindannak amit meg kell tenned, sorrendet állítasz fel. Következményeken tűnődsz, melyeket végül büszkén vállalnál, és mindezt azzal a gondolattal zárod le, hogy Dalia ébredése utáni viselkedése mennyiben tűnik rossznak, elfogadhatónak vagy éppenséggel helyesnek, jónak. Nem tagadhatod, hogy határozottsága és céltudatossága kiemelkedő, úgy tűnik pontosan tudja mit-kit akar.

Egy pillanatra azon tűnődsz, hogy vajon irigyled e tőle ezt a fajta viselkedést, hogy ébredése után sokkal erősebbnek tűnik, mint amilyennek e pillanatban is érzed magad. Lehetséges, de úgy döntesz, hogy ilyetén gondolatok helyett neked sokkal fontosabb dolgokkal kell foglalkoznod. Ezt csak a félénkséged akadályozza, ami olyan, mintha az irigységből táplálkozna… inkább szusszansz és magad is elindulsz, így lesz a legjobb!

A kulcs a zárban – amolyan az utolsó használja alapon – így bezársz legalább három zárat, hogy megfordulva azt lásd, amit… Dalia mosolyogva üdvözli a fiatalembert, aki mintha régről ismerné a doktornőt. Kapcsolatukra valami olyasmi jellemző, amit a tietek mindeddig nélkülözött. Évődés zöngéi rezegnek, mintha valami bensőséges hangulat alakulna ki pusztán a férfi jelenlétére, de leginkább az elhangzó szavaira…

Dalia /Görög/ Kérlek segíts Thanasis-nak!

Gyengéd, de határozott kérés, mely után a férfi tiszteleg és megindul feléd fiatalos, ruganyos léptekkel. Mikor odaér – és persze te nem indultál még el – úgy tartja a nagy esernyőt, hogy mindketten alatta legyetek. Kinyújtja feléd a kezét és attól függően, hogy a kulcsokat melyikben tartottad, előbb azokat teszi el – vagy hagyja nálad – és azután fog veled kezed: mely erős és határozott, addig tart amíg egy ilyen dolognak szerinted kell:

Alexandros /Görög/ Jó reggelt Thanasis! Alexandros vagyok.

mutatkozik be és indulna is vissza a gépjárműhöz. Eme négykerekű szállítási eszköz nagyobb, mint egy személyautó, talán egyterű? vagy ez már kisteherautó? sosem mozogtál otthon az élet nem egy területén, köztük ezen sem, hiszen nem volt rá szükséged. Kérdezhetnél is, de már a tény, hogy Dalia egy minden reggel egy ilyen fess és fitt fiatalemberrel találkozik csomót köthet  nyelvedre. Mindezek mellé talán picit meg is szédülsz:

Alexandros /Görög/ Jól érzed magad? Elég sápadtnak tűnsz!

Érdeklődik nem tolakodóan, de őszinte kíváncsisággal Alexandros, aki kissé türelmetlenebbnek tűnik, mint a Doktornő – egy helyben toporgása erről árulkodik – de nem sietett szavakkal, mintha némi megértés és tolerancia átragadt volna rá az évek alatt. Esetleg egészen másról van szó és csak nem szívesen áll az esőben? Bárcsak képes lennél két értelmes gondolatot egymás mögé tenni… de mi tagadás, ez a helyzet annyira meglepett téged…

Lehet annyira elmerülsz a gondolatiban, hogy már csak akkor figyelsz fel az előtted elrobogó tájra, amikor úton vagytok a Laboratórium felé és szinte már átrezonál a gondolatid közé a két mélyebb hang, mely éppen párbeszédet folytat. Míg te lélekben a reményeiddel harcoltál, próbáltad őket magadhoz ölelni, addig a páros minden bizonnyal olyan dolgokról beszélhetett ami…? Azonban egy dolog veled marad: a tudat, hogy talán van valakije…

Míg te sosem tudtad összeszedni a bátorságodat, addig Dalia-t valaki más meghódította! Esetleg ő talált rá méltó párjára, de bárhogyan is legyen, nem oly magányos, mint azt a munkában közösen eltöltött idő láttatni engedte… vagy mégis? Kapaszkodsz ebbe az apró pászmába, hogy nem csalt meg a szíved és vezetett olyan ösvényre, ami csak fájdalmat okozhat, ami… elszorítja a torkod, megdobogtatja a szíved ami majd kiugrik és oly levertséget okoz…

D. /Görög/ … állandóra. Kérlek, fontold meg! Nem kell azonnal válaszolnod, értesítesz, ha majd döntésre jutottál
A. /Görög/ A tervnek megfelelően!

Gondolatban vajon mennyire színezted meg e páros közti kapcsolatot? Láttad e lelki szemeid előtt ahogy egyikük finoman megérinti a másikat, esetleg ajkai ízére kíváncsiak vagy… ugyanakkor biztos, hogy ennyire vad képzelet nem csak a féltékenység szörnyének rémálomszerű képei? Tényleg ennyire közel lennének egymáshoz, vagy csak egy újabb idővel közvetlenné vált munkakapcsolat? Lehetséges lenne, hogy csak ennyi… és nem több van a suhanc és szeretett Dalia-d között… akitől végre kérdezni mersz:

Dalia /Görög/ Alexandros sokat segített a múltban és szeretném, ha a jövőben ezt állandó jelleggel tenné.

Fordult hátra félig és válaszolt a kérdésedre, melynek zöngéit vagy nem vette észre vagy nem akarta észrevenni, de egy „angyali” tekintet mosollyal öltöztetve talán megnyugvást hozhat számodra, csillapíthatja szíved fájdalmát és megédesítheti a tudatodban felbukkanó keserűség gondolatát. Csak az övé, mert a srác nem pillantott hátra, úgy tűnik ő a vezetésre figyel, hiszen odakint azért még elég pocsék idő van. Hasonló, mint amilyenné a hangulatod vált alig néhány perc alatt.

Dalia /Görög/ Ha megérkeztünk, készíts egy rövid összefoglalót az elmúlt két hét kutatásaiból és néhány percben majd foglald össze nekem kérlek!

Ez már a főnök hangja lenne vagy a kedves, közvetlen szelídség, ami most is ott rezeg a hangjában megváltoztatja az eddig, munkahelyen csak szigorúan plátói kapcsolatotokat? A mai nap tartogat e még meglepetéseket vagy megelégszik egyszerre ennyivel, ami így is talán több, mint amit hirtelen kezelni tudnál? Lehet, hogy még akkor is ezen tűnődsz, amikor már a kért anyagokat gyűjtöd össze, hogy rendszerezd és… kezedbe akadjon a jegyzőkönyv arról kísérletről, ami…

Oswin

  • Vendég
Re:Thanasis Stelios
« Válasz #13 Dátum: 2015. Április 28. 21:30:33 »
Az itt töltött napok alatt úgy éreztem, közelebb kerülök Hozzá… bármilyen bizarrá fajult is viszonyunk. Igaz, én ápoltam, mégis ő fogadott be szentélyébe, megosztotta velem királynői hajlékát, láthattam a helyet, ahol éjszakáit tölti, ahol testét megtisztítja, kényezteti… Erős volt ez a meghitt hangulat, benne élve hajlamos voltam megfeledkezni róla: egy elérhetetlen illúzióban élek. Mégis néha, pár egész hosszú pillanatra elöntötte elmém a hamis boldogság… belekóstolhattam, milyen lehet egy igazi társsal élni… Ezekben a lehetetlen pillanatokban különlegesnek, végtelenül szerencsésnek éreztem magam… csak hogy a boldogságból azonnal elkeseredésbe zuhanhassak, amint a levakarhatatlan bűntudat belém mart.

Most pont ez a bűntudat tartja még helyén egyre sebesebb ritmusra doboló szívem… Fenséges Szépségem iránt táplált érzéseim elég komolyak, hogy fájjanak, de olyan kilátástalanok, mint…. mint hogy Dalia mellett utazzak. A hátsó ülésen gubbasztva figyelem őket… ahogy egymás tekintetét fürkészik, mosolyogva, oldottan társalognak… az a kis vibrálás köztük… és még én éreztem magam különlegesnek… Most inkább vagyok… pótolható… felesleges… Belegondolva, talán az lett volna a legjobb ha a farmon maradok és sosem találkozom a kísértés megtestesítőjével… neki láthatóan másvalaki imponál, nem az én szívem birtokolná...

Hogy is mutatkozott be?… Alexandros… mikor megszorította kezem, úgy rémlik motyogtam neki valamit válaszul. Nem számít, tisztában van a nevemmel… tudja ki vagyok, csak én nem tudtam róla semmit. Vagyis inkább… Daliat nem ismertem kellőképp. Azt állítja, sokat segített már neki a múltban… és fog is a jövőben… virágkirálynőm elégedett vele, szüksége van rá… engem csak elvisel, megtűr… szánalomból?
Egy lennék csak számos alattvalója közül? Egyszerű bábok, kiket egy perzselően édes pillantással kedvére irányíthat… én pedig annyit sem számítok, mint… mint a sofőr…

Elejtett kérdésemre nem is vártam választ… főképp nem vártam, hogy a ‘terv’ is maga Alexandros… talán emiatt változott gyönyörűm ébredése után oly határozottá, komollyá, céltudatossá… Tervei vannak… és nem velem…. némán felnevetek magamban. Mégis mit akarna tőlem? Az ő szemszögéből nem lehetek több ‘jópofa’ alkalmazottnál, munkatársnál… talán tehetségesnek tart… meglehet, kellemes társaságnak is… Lehet, jobban tenném ha megragadnám ezt az állapotot. Boldogabbra, fennköltebbre úgysem számíthatok. Pokolba a reménnyel… a remény romlott, rémes, hamis valóság, délutáni kósza vágyálom…

Nagy sóhajjal nézek végig az érzéki arcon, mely épp nekem szentel pár rövid bűvös pillantást és egy őszinte, mégis semmitmondó mosolyt. Érzem, ahogy lelkem beleremeg, de elmém már kezi feladni az áhított jövőért folytatott néma, vak küzdelmet… utálom magam, amiért így érzek iránta… pedig egyedül Ő virított oly ellenállhatatlanul, oly hivalkodón, oly őrjítőn életem kertjében. Próbálom elhitetni magammal, több jutott nekem az életből mint azoknak kik sosem érezhették a szerelem karmainak simogatását koponyájukon… De a viszonzatlan imádat… inkább átok, mint áldás. Mégis, hálás vagyok neki mindenért, ami ‘velünk’ történt…
… miért tettem ezt vele? Véletlen volt….    …. ?

Dalia hangja csalogat vissza komor gondolataimból a viharos valóságba… Nem először kér tőlem ilyesmit, komoly hangnemben… Ebben a helyzetben, időben mégis oly… személytelennek, sekélyesnek tűnik. Bár el kell ismernem, egy ilyen vezetői utasítás is hordozhat magában némi csáberőt, ha az Ő ajkairól hangzik el…  hiába, elég pár szó, egy hatásos pillantás, és uralja akaratom… ezért is tart még ki az ígéret: alázatos szolgája maradok, csendben vezekelve tettemért.
Kérése alkalmat ad összeszedni magam, sorba rendezni a gondolatokat, kisöpörni az elnyomó, zavaró érzéseket…

/Görög/ Természetesen, Dalia… - válaszolom neki szórakozottan vidám hangszínnel, mely engem is meglep… mintha valahol már beletörődtem volna… mindebbe

Irattáskám ott pihen mellettem az ülésen… napok óta zárva. Az ápolás, főzés, takarítás felemésztette a kutatásokra szánt időm. Hirtelen eszembe ötlik egy ritka, kényes palánta otthoni ablakpárkányomon… tegnap előtt kellett volna öntöznöm… rövid fejcsóválással összefogom, összeütögetem a táskából előkotort lapokat, és nekilátok még érkezésünk előtt legalább a címszavakat átolvasni.

Biopermet az olajfa ligetekhez… unalmas, agráripari megbízás, hamar végzünk vele…
Vegyszermentes gabonatartósítás… nagyobb kihívást jelent, mint vártuk, de koránt sem lehetetlen
Ellenállóbb szőlőfajták a kényes borvidékekre… a ‘prototípusokat’ már el is küldtük, ha finom borrá változnak nyert ügyünk van.
Vörös-orchideák ‘honosítása’, átnevelése a hellén éghajlathoz… időigényes, macerás, viszont jó pénz van benne… ha a Doktornő úgy dönt, belekezdünk, épp itt az ideje.

Pár lappal később elérek az oldalakhoz, melyek mostanában kísértenek: a saját kísérletek… talán rátalálok végre egy válaszra… megtudhatom… mivel öltem meg…
Mert én öltem meg, és Ő tért vissza. Pusztítok, ő pedig saját pusztulásából is új életet teremt… a csoda nem megtörtént vele, hanem Ő maga a csoda!

Az algakutatás… Daliaval együtt kezdtünk bele egy unalmas hétvégén. Lenyűgözőek a vízinövények, rengeteg lehetőséget láttunk bennük… folytatás szükséges, már csak az emberiség érdekében is.
Rózsa, tövis nélkül…  egy mosollyal félreteszem, szép elképzelés, de bőven várhat még.
Ehető kaktuszok nemesítése, tökéletesítése… néhány adat van csak előttem, épp hogy belekezdtünk amikor… amikor…

Lassan lapozom át az utolsó oldalakat… minden egyes szó mintha egy emlékkép kulcsa volna, sorra állnak össze az apró foszlányok az eseménnyé, mely… mely véget vetett eddigi létemnek.
Növényi alapú orvosi altatószer… titkon reméltem, ennél sokkal fennköltebb ötlet miatt történt az egész… már emlékszem… több hatóanyag egyesített koncentrátumát állítottam elő… bőven elég egy  kecses női szervezet.. örök elaltatásához.

A lapokat a táskába, arcom pedig tenyerembe temetem. Az altató… ragacsos, nyúlós egyveleg lett belőle, talán összekentem valamit, ő hozzáért… és.. és…
Kipillantok a viharos városra. Megállíthatatlanul zuhog, dörög, néha villan, és megvilágítja az ázott épületek sokaságát.A környék lassan ismerős, mintha közelednénk.. Készen kell állnom...

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Thanasis Stelios
« Válasz #14 Dátum: 2015. Április 28. 21:37:56 »
Ki az aki megakadályoz téged abban, hogy elérd amire vágysz? Lehetne ez a kérdése egy szemináriumnak, egy barátnak vagy akár egy szívednek ennél sokkal inkább fontos embernek, aki minden valószínűség szerint azért kérdezi, mert érdekli a válasz. De vajon te megkérdeznéd e önmagad vagy inkább más irányban tapogatóznál, hogy fogódzkodót találj? Segít e neked bármi, hogy megszerezd amit szeretnél, hovatovább: akarsz vagy feladod az első akadálynál? Vajon Dalia hogyan vélekedne erről…

Az eltelt napok mindörökre elmúltak. Kérlelhetetlenül emlékké változtak és teszik folyamatosan, ahogy az idő folyója magával ragadja őket egy végtelen utazásra. A kérdés megint csak az, hogy aki beenged téged a Szentélyébe, az vajon miképp tekint rád, miért nem hívta már korábban ezt a férfit vagy éppen miért most? Esetleg alkalmazott egy nővért, hogy segítsen neki a felépülésben, így a férfiak jelenlétét sem kellett volna elviselnie… akkor mi lehet az, hogy mégis te voltál itt és te segítettél neki?

Egyedül élsz már hosszú évek óta, utolsó kapcsolatod talán egy ásatáson kerülhetne elő, és a mumifikálódott tetemet a magány múmiájaként ismerné meg a világ. Oly rég volt… de egyetlen megjegyzéssel sem tették szóvá, hogy bármit rosszul tettél volna, nem éreztették veled, hogy zavaró lenne a jelenléted, sőt! osztozhattál a trópusi oázison, ahol a növények nem csak az álmát óvták, de a testét is megtisztították az emberek mérgeitől. Akadtak olyan készítmények, melyeket csak a hatóanyagból sejtettél pontosan mire lehet jó, de nem vettél volna rá mérget.

Itt voltál hát, most pedig vár titeket mindazon kutatás, amit te és amit Dalia kezdett meg egy héttel vagy még többel ezelőtt. Sem az indulásnál, sem az utazás vagy majd az érkezés után nem hangzik el, hogy ki kell költöznöd vagy más módon akár csak utalás arra, hogy nem maradhatsz tovább. Mi ez akkor, ha nem minden ok arra, hogy remélj, álmodozz… higgy?! Persze az is lehetséges, hogy még nem érzi magát úgy, hogy felkészült a magányos, vagy mások társaságában töltendő hétköznapokra, de az sem kizárható, hogy épp azon az ösvényen haladtok, amit te oly makacsul el akarsz hagyni.

Az utazás alatt – mely az időjárás ellenére elég sietősnek tetsző – néhány elhangzó mondat után szótlanság csendje üli meg a járművet, mely úgy tűnik, bár ezt nem tudnád biztosra mondani: nem kellemetlen vagy kínos. Legalábbis Szépségednek bizonyára nem, inkább tűnik úgy, mint aki elmerült a kinti világban, de gondolatban egészen máshol jár. Pontosan ugyanúgy, ahogyan tette közvetlenül az indulás előtt és abban viszont biztos vagy, hogy nem is utoljára.

Alexandros /Görög/ Sokat hallottam rólad Thanasis. Dalia szerint az Orchidea kutatásaid nagyon ígéretesek!

Kezdeményez társalgást a fiatal férfi, aki közben lassan eléri, majd keresztezi a nyolcas utat, hogy ráforduljon célotok a Diomidous Botanikus Kerthez vezető Iera Odos-ra. Ebben az időben is akadnak bátor avagy botor autósok akik ki tudja – talán szintén munkába, vagy barátaikhoz esetleg családjukhoz – sietnek. Dalia ismerőse, barátja meglehetősen fesztelennek tűnik, láthatóan tökéletesen uralkodik a vezetett gépjármű felett még ebben az ítéletidőben is, hiszen valamivel gyorsabban halad, mint azt a táblák szerint ezen az úton engedélyezett.

Alexandros /Görög/ Szoktál beszélgetni velük?

Érdeklődik, de nem tudnád eldönteni, hogy komolyan kérdezi vagy épp csak az érdekli mennyire vagy beszámítható… esetleg mennyire hasonlítasz a Doktornőre? Aztán további kérdései ha vannak is, egyenlőre megtartja magának, mintha csak megérezte volna, hogy óvatosan kell lépkednie, mert ki tudja mit tapos el egy óvatlan mozdulattal. A következő pillanatban kikerül egy személyautót, aminek típusát nem tudnád megmondani, de azt biztonsággal állíthatjuk, hogy négy kereke van és a színe türkizkék…

Nem hagynak békét a gondolataid. Mikor már valamit végre lezárnál képes vagy úgy felborítani, hogy időigényes legyen újra összeszedni az eredeti elképzelést, ami talán pont megfelelő lett volna… Itt hezitálsz és mardosod magad, kétségbeesett néma kiáltásokat hallatsz, ahelyett, hogy egyetlen fontos dolgot tennél… Lehetséges, hogy nem gondoltál rá, vagy nem úgy ahogy kéne, esetleg igen, csak nincs elég bátorságod… de ha megérkeztek, akkor talán bizonyosságot nyernek eddig csak kétségnek nevezhető dolgok.

Kezd magával ragadni egy örvény, mint egy posványban található mocsári csapda, elnyel és nem találsz kapaszkodót, készülsz feladni… de vajon tényleg így teszel? Nem kapaszkodik meg az ösztön, hogy túléljen? és ha igen, hogyan teszi mindezt? Lehetséges lenne, hogy olyasmit suttog, hogy tedd meg azt Alexandrossal, amit Dalia-val… csak ezúttal előre megfontoltan? Nem lenne több kétség és félelem, hiszen megtehetnéd úgy, hogy valószínűleg sosem tudná meg senki! Esetleg alkothatnál egy illatot, amitől szerelmed tárgya csak téged akarna, téged és senki mást! Vagy talán pont ezért történt a baleset? hogy ne kelljen többet szenvedned?

Egyetlen szó. Egy hang, Daliaé, mely képes még a leghalkabban, a legszelídebben is úgy hangozni, hogy a kérést egy ellenállhatatlan parancsként éld meg, ne legyen más kívánságod, mint teljesíteni azt, akármit, bármit amit csak gondolatban megfogalmazott. Alárendeled magad egy oly egyedi lénynek, melyeket talán csak az Ó-idők legendái írnak le, mesélnek el. Lehetséges lenne, ha jobban megismernéd ezeket a történeket, jobban megértenéd azt, akiért akár az életed is feláldoznád?

Végül az irattáskádra pillantasz és rádöbbensz, hogy az elmúlt napok tényleg… végérvényesen elmúltak. Az emberek erre azt szokták mondani, hogy minden jó dolog véget ér egyszer. Úgy tűnik, hogy nem beszélnek butaságot. A kérdés az, hogy a tied az most ért véget vagy csak most kezdődik igazán? Az biztos, hogy az otthoni növénykédnek nem tett jót a hiányod, lehet, hogy nehéz lesz kiengesztelni miután magányban és étlen-szomjan hagytad napokra…

Mi vezethette a kezed? az Ősi Istenek? a Sors? a Karma vagy valami más, meghatározhatatlan természetfeletti erő? Esetleg te magad, tudat-alatt vagy ösztöneid parancsára? Akármi is volt ami kiváltotta, hogy azt tetted amit, lehetővé tette, hogy vele legyél. Nála. Most pedig osztoznod kell és az is biztosabbnak tűnik percről percre, hogy ez a kellemetlen állapot hosszú-távú lesz. A halál ezek okán vagy mert nem tudsz szabadulni a gondolattól, hogy valóban megtetted… nem hagy nyugodni.

Ha tényleg megölted… akkor ki az ott, aki merengve nézi a világot, mint aki sosem látta még? Ki lehet az, aki nem rejtette el előled a szépségét és megosztotta veled a reggelijét – amit te készítettél? Ki lehet Ő, aki úgy döntött eleget pihent és most tenni, cselekedni akar? Tényleg megölted az egyetlen lényt akit szerettél vagy sosem ismerted igazán? Lehetséges e, hogy az események hatására értette meg, hogy az élet rövid és oly sok mindent áldozott fel azért, hogy mindössze egyetlen aspektust ismerjen?

Létezhetnek e csodák és Ő része lenne e mindezeknek vagy ez csak a vágy, hogy a tetted, a felelőtlenséged és a pusztítás amit véghez vittél esetleg mindössze egy ág visszametszése volt, hogy megerősödve nőjön tovább? Ezt te tetted vagy…? inkább maradsz azon gondolatoknál amik visszavezetnek az itt és mostba, a kéréshez melyet kaptál és amit hezitálás nélkül kívánsz teljesíteni, többek között az a bizonyos algakutatás: egyes elméletek szerint a jövőben igen fontos szerepet kaphatnak ezek az egyszerű életformák…

Az autó zökken egy aprót, elég nagyot, hogy szusszanva te is így tegyél, kizökkenj a lapok sokaságából és lásd, ahogy ráfordultok a feljáróra, ami majd az irodaépülethez visz titeket. Egy utolsó gondolat még, egy apróság, ami talán a nagy kirakós darabja, de az is lehet, hogy csak te akarod beleerőszakolni a képbe, de nem lehet teljességgel kizárni, hogy köze van a történtekhez… mire elteszed a lapokat és a világot sötétségbe zárod, Alexandros is lelassít, megáll és egy – bár te nem látod – határozott mozdulattal leállítja a motort is…