Szerző Téma: Akolitus börze Inkvizítoroknak - Azt kérem! (Karakterek)  (Megtekintve 463 alkalommal)

Faust

  • Vendég
Akolitus börze Inkvizítoroknak - Azt kérem! (Karakterek)
« Dátum: 2018. Január 15. 17:56:57 »
Lord Invizítor Solomon Sydow


Jellem: Sziklaszilárd vezető, erőt és tiszteletet parancsoló fellépéssel. Sokat látott Ordo Független Inkvizítor de a Hereticus renden belüli Glavik Regar Inkvizítor volt  a mentora így sok mindent tőle vett át és tanult a feladat végrehajtásra kell gondolni. Acélos jellem, megannyi borzalmat és eretnekséget égetett már ki a birodalom testéből. Életét arra tette fel, hogy az eretnekség ostoraként védelmezze a Birodalmat. Eszközök tekintetében nem válogat. Ha kell bevet mindent annak érdekében, hogy eredményesen véghez vigye amit akar.

Egyén információ:  Psychic képességek, Exorcised (kiűzetett entitás gazda teste volt, mára immunis a megszállásra)


Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Akolitus börze Inkvizítoroknak - Azt kérem! (Karakterek)
« Válasz #1 Dátum: 2018. Január 15. 21:06:03 »

Dieter Woragg

Home World:Forge World (Necromunda)
Background:Adeptus Mechanicus
Role:Hierophant
Divination:Violence solve everything.

Characteristics
WSBSSTAGINTPERWPFELINF
37303336303627373530

Aptitudes:

Intelligence (Home World)
Tech (Background)
Fellowship
Offence
Social
Toughness
Willpower

Skills
NameAptitude 1Aptitude 2LevelXp costCharacteristic
AthleticsToughnessGeneralKnown100S 33
AwarenessPerceptionFieldcraftKnown-PER 27
CommerceIntelligenceKnowledgeKnown200INT 36
Common Lore (Mechanicus)IntelligenceGeneralKnown-INT 36
IntimidateWillpowerSocialKnown100WP 37
LogicIntelligenceKnowledgeKnown-INT 36
Navigate (Surface)IntelligenceFieldcraftKnown200INT 36
SecurityIntelligenceTechKnown-INT 36
Tech-UseIntelligenceTechKnown-INT 36
Trade (Armourer)IntelligenceGeneralKnownl100INT 36

Talents & Traits:
NameAptitude 1Aptitude 2Xp cost
Mechadendrite UseIntelligenceTech-
Weapon Training (Solid)GeneralFinesse-
Weapon-techIntelligenceTech-
Double TeamGeneralOffence-
Armour-mongerIntelligenceTech300

Home World bonus: Omnissiah’s Chosen
Background bonus: Replace the Weak Flesh
Role bonus: Sway the Masses

Wounds: 12
Fate Treshold: 3
Fate: 3
Corruption: 0
Insanity: 0

Equipment:
Hand Cannon
Optical Mechadendrite
Imperial Robes
2 vials of sacred unguents
Photo-visor
Recoil Glove
Manipulator Mechadendrite

Advances and XP
XP:
Total Xp: 1000
Spent Xp: 1000
Actual Xp: 0

Advances:
Athletics – 100 xp
Intimidate – 100 xp
Navigate (surface) – 200 xp
Commerce – 200 xp
Trade (Armourer) – 100 xp
Armour-monger – 300 xp


Leírás
Feltöltés alatt...

Rövid történet
Feltöltés alatt...
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 21. 18:39:22 írta Cyrgaan KheaLorn »
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Akolitus börze Inkvizítoroknak - Azt kérem! (Karakterek)
« Válasz #2 Dátum: 2018. Január 15. 22:42:35 »


Lazarus Homza


Home World:   Forge World (Belacane, Imperial Forge World / Segmentum Obscurus / Calixis szektor)
Background:   Adeptus Arbites
Role:               Sheeker
Divinations:    Innocence is an illusion.

WS      BS      S      T      AG      INT      PER      WIL      FEL      INF
28       32     32     33     33         34        35        38        28       28


Wound:11
Fate: 3


Talents
Technical knock
Weapon traning-solid projectile
Keen intuition


Skills
AwarenesPer35
Common LoreInt34
- Adeptus Arbites
- Underground
InquiryFel28
IntimidateInt32
ScrutinyPer35
DodgeAgi33
LogicInt34
NavigateInt34
- Surface
StealthAgi33
SurvivalPer35
Tech-useInt34


Equipments
shotgun
enforcer light carapace armour
3 doses stimm
navacles
12 lho sticks


Weapons

Weapon                   Class      Range        Rof           Dam           Pen     Clip        Rel        Special
Shotgun                   basic         30m         S/-/-      1d10+4 (I)        0        8         2 full        scatter        5 kg


Armour                                        Locations covered            AP     Max. AG       Weight
Enforcer light carapace armour                    all                       5          45             15 kg



Aptitudes
INT,FEL,PER,SOC,TECH,DEF,AG


1000 xp elköltve
dodge       2 ap    100
logic         1 ap    200
navigate   1 ap    200
stealth      1 ap    200
survival    1 ap     200
tech-use   2 ap    100


Jellem
Lazarus végletekig tiszteli az Istencsászárt,az általa képviselt értékeket és a birodalom törvényeit. Bár eddigi munkája az Arbitesnél leginkább a törvényszegések felkutatása volt,nyitott szemmel kutatja
az eretnekség legkisebb jelét is,mióta találkozott vele. "Megvilágosodása" után a Tartsd be a törvényt és tisztességes polgár lehetsz életszemléletét felváltotta az Ártatlanság illúzió elvi szemlélete.Ez azt jelenti hogy bárki lehet bűnöző/eretnek így ennek megfelelően mindenkit a kellő gyanakvással kell kezelni,amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője. Egyenes jellemű, megvesztegethetetlen, kitartó és megbízható.

Megjelenés
184 cm magas,sportos,inkább ruganyos mint kigyúrt alkatú ember.Edzettsége az évek óta tartó szolgálatnak köszönhető. Kissé durva vonású arcát rövid,fekete haj koronázza,szemei barnák.Ezek a szemek sosem nyugszanak,mindig a környezetét és a látószögébe kerülő embereket fürkészik.A tekintete átható,sokaknak zavaró is lehet. Napi viselete (akár szolgálatban van,akár nincs) fekete egyenruha, ami mindig kifogástalanul néz ki.Ha zűrösebb helyzet várható akkor jól megszokott fekete carapace páncélját viseli.

Háttér
Lazarus 35 éve született a Belacane iparvilágon.Szülei és azok szülei mind az Adeptus Arbites tagjai voltak így ahogy ezt várni lehetett az alap iskolázás után rögtön kadétként folytatta tanulmányait. Újoncéveit azután a hazai őrségben töltötte le,majd néhány év múlva elkerült otthonról a Stygies VIII-ra,ami szintén egy hatalmas gyárvilág... csak a Segmentum Pacificusban található. Mivel korábban is sokat dolgozott az Adeptus Mechanicussal és nem idegen számára a gépkultusz így itt is tökéletesen beilleszkedett.Szolgálati lapja egyre több dicsérettel bővült,lelkiismeretesen és lelkesen látta el a munkáját,ami elöljáróinak felettébb imponált. Aztán egyszer az egysége egy üzemi lopás sorozatnak induló ügyet kapott,de mint később kiderült ennél jóval többről szólt a dolog.Az egység kiváló munkájának köszönhetően egy káosz kultista csoportot fedeztek fel,akik nagyszabású szabotőr akciót akartak végrehajtani fontos gyárak ellen.A csoport jó néhány helyi munkást is beszervezett,megfertőzték elméjüket a káosz tanaival.A végső csapást a szervezet ellen már az inkvizíció vezette,de a helyi erők egységei segítségével... Az akció teljes sikerrel zárult a csoport írmagját is felszámolták,az eretnekeket pedig megsemmisítették.Az Inkvizíció Lordja aki a küldetést vezette úgy vélte hogy az Arbites néhány embere nagyon jól helyt állt és nagyon jól kezelték az eretnekek elleni küzdelmet,így ezeket áthelyeztette egy-egy inkvizíciós egységhez...köztük Lazarust is. Így igaz hogy a több mint 10 éves szolgálati múltjával már veteránnak számít,most azonban egy teljesen más szervezetnél ismét újoncnak érzi magát,csak sokkal nagyobb elvárásokkal és kihívásokkal...



Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Akolitus börze Inkvizítoroknak - Azt kérem! (Karakterek)
« Válasz #3 Dátum: 2018. Január 18. 07:57:56 »
Anabella Fox


Wk:26  Bk:25  S:26  T:35   Ag: 26  Int: 35  Per: 35  Wil: 35  Fel: 20 Inf: 33

Wound 12
Fate:13

Háttér:Űrszülött vagyok mint ahogy rajtam kívül olyan sokan mások. De azon a hajón nem maradtunk túl sokáig mert anyám meghalt, egy éves koromban. Apám pedig a rossz emlékek elől szinte azonnal lelépett. Igyekezett aránylag jól felnevelni. Aránylag, egy zsivány kereskedő hajó nem a legjobb hely gyereknevelésre. Apám maga is ebből az adok veszek szakmából élt de nem volt kalóz, ha nem voltam volna vele biztos azonnal kinyírják. "Milyen kis izééé Kölök! Milyen is? Mindegy! Csak kussolna mán!"  Ezt a történetet ezerszer hallgattam végig, hogyan fogadta be a apámat a kalózbrigád mert én ott voltam. Nem így volt persze, csak eléggé lecsökkent a létszám. Belefutottak egy világvégi bujkáló bolygóba ami tele volt eretnekkel. Mert igaz hogy kalózok, de legálisak és Tisztelik az Istencsászárt meg a törvényeit. Megvannak a maguk saját kalóztörvényei de ebbe apám ebbe soha nem engedte, hogy beleavassanak. Elég jól belejöttem  még fiatalon apám révén a kereskedésbe de nem kimondottan ezt a jövőt szánta nekem. Ezt többször hangsúlyozta. Mikor már elég idős lettem nagyjából 16 éves a hajóorvos megtanított az alapokra és később a többi sérülés kezelésére is. 20 évesen már szinte tökéletes orvos voltam. Egy ilyen hajón meg aztán mindig akad szúrt vágott lőtt seb amit el kell látni, gyakorlási lehetőség bőven adódik.
Azt is megtanította apám vagyis inkább számtalanszor hangsúlyozta a férfiakkal vigyázzak mert szemetek bunkók és csak egyvalami érdekli őket. Még azok is akik első ránézésre teljesen normálisnak tűnnek. Főleg ha többet ittak a kelleténél szike nélkül el ne hagyjam a kabinom. Vagy ha elfejtem akkor tudjam hová kell rúgni, De még egy egyszerű fül vagy orrhúzás is nagyon fájhat. Mindegy tartsam  tőlük a távolságot legalább 3 méterre. Most így 21 évesen mindent megtanultam a doki szerint. Apámmal volt egy nagyon komoly vitám ami arra terjedt ki, ideje végre elmennem innen, végül a buta gyerekes de igen, de nem, de nem, de igen, de nem...győzött. Közben rájöttem igaza van. Itt csak elkallódok. Jó hová a jó...ba kell mennem?

A megjelenés:
Leginkább a káosz jelét mutatja. Nincs túl sok ruhám, Amik vannak azok visszamartak egynéhány tranzakcióból. Azokat szoktam váltogatni, ilyen olyan sorrendben. Így leginkább többnek tűnik. De nekem tetszenek,  néha kaptam ezt azt. Elméletileg feleségek de nem vagyok biztos benne hogy a hűséget mint olyat betartják e. De legalább nem eretnekek. Apám elég magas szerinte anyám se volt túl alacsony. A magam 170 cm-vel nem tudom minek számítok. Nem sűrűn láttam itt rajtam kívül itt lányt vagy nőt. De a doki meg apám szerint magasabb vagyok mint az átlag nők. Nem oszt nem szoroz. Viszont tükröm nincs, van aki szerint a szemem acélkék de ha rásüt a nap akkor zöldes a hajam nagyon hosszú barna. Nem sokat szoktam vele babrálni mivel fésűm sem ollóm sincs. Nő ahogy nő szabadon.

Jellem: Normális, már ha egy ilyen helyen valaki normálisnak mondható. Vagy az tud maradni! Szerintem az, inkább remélem az vagyok vagyis az maradtam ennyi itt töltött év alatt, és inkább a doki tudása maradt meg mint a kalóz kereskedőké. Végiggondolva inkább az előbbi. Tisztelem az Istencsászárt de apámat még jobban. Nekem ő az a valaki akinek a szava ér és él. Jobban nevelt mint némelyik nő, a gyerekét. Azért hallottunk durva történeteket olyan nőkről akik megölték a csecsemőjüket, Hozzájuk képest apám hős!

Home world: Űrszülött
Blackground: Legálisan műkődő zsivány kereskedő flotta.
Role: Chiurgeon.

Skills:
        Charm
        Commerce
        Common Lore (Rouge Tradel)
        Linguistics (egy választott idegen nyelv)
        Operate (Aeronutica)
       
       
Talent:
        Weapon Traninig (Lost or Solid Projectite, Shock)
        Stong Mind (Erős elme)
Aptitues:
         Social

Chiurgeon-Kiurgulus:
  Aptitues:
         Fieldcraft,  Intelligence,  Strength,  Knowledge,  Toughness
Talent:
        Resistantce (egy bizonyos dolog elleni ellenállás)
Felszerelés:
        Autopistol (fitted with Compact weapon uprgade), chock maul, mesh cloak, ausplex, chrono.
  Skill:
        Athletics 200xp
        Dodge 200xp
         Stealth 200 xp
Talent:
         Hard Target 200xp
         Hip Shooting 200xp
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 25. 16:48:24 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Akolitus börze Inkvizítoroknak - Azt kérem! (Karakterek)
« Válasz #4 Dátum: 2018. Január 25. 17:39:52 »
Dr. Dareios



Név: Dareios Fellamon
Bolygó: Forallis (Éden-világ)
Háttér: Heretek
Szerep: Seeker
Divination: "The wise learn from the death of others"

Statisztika
Weapon  25
Ballistic 30
Strength 26
Toughness 30
Agility 30
Intelligence 36
Perception 37
Willpower 35
Fellowship 34
Influence 32


Skills:
Medicae
Inquiry
(known)
Forbidden Lore(heretics) (known)
Tech-Use (known)
Trade (medical equipment) (known)
Intimidate (200) known)
Interrogation(200) (known)
Scrutiny (100) (known)
Decieve (100) known

Talent
Machedendrite Use (200)
Coordinated Interrogation (200)   
Keen Intuition
Weapon Training (Solid Projectile)

Trait: Mechanicus Implants

Aptitude: Fellowship, Intelligence, Perception, Social, Tech, Finesse

Equipment:
Stub revolver with 2 extra clips of Man Stopper rounds, 1 web grenade, combi-tool, flak cloak, filtration plugs, 1 dose of de-tox, dataslate, stablight, injector, silencer, Machenendrite (medicae), Good Bionic Repulsory System



Háttértörténet:
A nevelés eldöntheti, hogy milyen utat járjon be az ember egész életében, mégsem definiálhatja azt. Dareios Fellamos a Fortallis bolygón látott napvilágot, az Éden világokban, így életéből hiányzott az élethalál-harc, így volt lehetősége arra, hogy elmélkedjen. – Miért mondana ellen bárki a racionalizmusnak, és eretnekké válni? Mi teszi őket különbözővé tőlünk? Mitől mutálódnak a mutánsok, és miféle folyamat okozza a szörnyű külsejüket, melyeket az adásokban látott.
A családja egy többgenerációs Tech-család volt, az apa egy Icharus nevű Tech-pap volt, ahogy nagyapja és dédapja előtte, míg az anya (Flavia) egy főtechnikusként szolgált a Kohóvilágokban. A nászukból két gyermek gyümölcsözött, egy lány, illetve egy fiú. A lány neve Heras volt, 4-5 évvel idősebb volt, mint a testvére.
A gyermekkoruk viszonylag eseménytelenül telt, amikor este találkoztak édesanyjukkal, akkor a gépek szeretetére nevelte őket, csakugyan az időnként hazatérő Tech-Pap. Minden tudást átadtak nekik, hogy idővel az Adeptus Mechanicum hasznos tagjaivá váljanak.
14. életév: Nem sok idő kellett ahhoz, hogy az Adeptus Mechanicumon egy jó barátot szerezzen Marius Adaz nevű, kohóvilágokról származó fiúval. A fiú árvaként került egy rokona birtokába, aki meglátta benne a potenciált, és igyekezett hasznos információkat átadni nekik, melyek birtokában könnyű élete lesz. Ebben hasonlítottak egy kicsit.
15. életévében halt meg az apja az orkoid ellen vívott harcokban. Nem tudja, milyen körülmények közt halt meg, nem is akarja tudni. Eldöntötte magában, hogy atyja hősi halált halt, és ebből a nézőpontból nem lehet egykönnyen kiborítani. Azóta is ereklyeként őrzi, bár használni, elővenni nem szokta az atyja szájharmonikáját, amivel még régen mulatatta a gyerekeket. Ebben az évben találkozott Fergus századossal, aki jó barátja volt az apjának, és biztosította afelől, hogy gond esetén apjuk helyett is apjuk lesz, és kisegíti őket.
16. életév: Atyja elvesztését egy hihetetlenül boldog kapcsolatban tudta feldolgozni egy ugyancsak Éden-világbeli lánnyal, Mirandával. A lány megtestesítette a tipikus édenvilági lakót. Naiv volt, azonban rettenthetetlenül kedves, és szinte mindent meg tudott vele beszélni. A kapcsolat egy apró törésen bukott el az év vége felé, apró félreértésekből született hatalmas viták okozták.
17. életévében következett be egy hatalmas töréspont az ő, és családja életében. Egy közúti balesetben súlyos égési sérüléseket szerzett, mely tönkretette Dareios tüdejét. Ahhoz, hogy életben tudjon maradni, egy kiváló lélegeztető-rendszerre volt szükség. Ez nem okozott volna gondot, ha a Icharus még élt volna, azonban így már túl nagy költség volt a családnak, így adósságba keveredtek.
Egy éven keresztül folyt az adóssággal való bajlódás, míg nem Fergus százados segítette ki a családot, leróvva a ’tartozását(?)’ nekik. Ugyanebben az évben határozta el, hogy otthagyja az Adeptus Mechanicumot. A döntését sokban befolyásolta a benne megjelenő kérdések, a kutatás utáni vágy és nem utolsó sorban a súlyos balesete. Ez azonban megrontotta a kapcsolatát mind az anyjával, mind pedig a nővérével, aki már Tech-Papként szolgált abban az időben.
Szerencséjére tizenkilenc éves korában talált egy megfelelő tutort, Dr Esteban Schwartz – nevű heretek személyében, aki orvosi, sebészeti ismeretekkel látta el a fiút. Abban a heretek társadalomban, ahol élt a tanítója, találkozott egy évvel rá (20. életévében) egy Thallia nevű seeker lánnyal. A lánnyal egy igen ellentétes kapcsolata alakult ki, professzionális rivalizálás az egyik oldalon, mindketten jobbak akartak lenni a másiknál, másrészt pedig szenvedélyes romantika.
Ebből a társadalomból az egyik heretek fiúval történő ellenségeskedés űzte el, akinek az egyik barátja véletlenül elpusztult egy balul sikerült kísérlet közben. „Bár az ő hibája volt” – Dareios szerint legalábbis, mégis a kísérlet vezetőjét vették elő érte. Így egy ellenséggel gyarapodva menekült el a heretektől.
22. életévében jött rá a családja, hogy  milyen kapcsolata van, (lehet köze volt az ellenségének hozzá) – és erősen javasolták Dareiosnak az ügy lezárását.
„A nevelés megmutathatja az irányt, de nem definiálhatja azt.”
A következő időszakot már teljes mértékében a saját kutatásának szentelte. A hereteknél lévő ismerősein, illetve az Adeptus Mechanicumban lévő barátján keresztül gyengébb minőségű orvosi, sebészeti felszereléseket szerzett be, melyeket az idő múltán sikerült korszerűbbekre cserélnie.

Hogyan találkozott az inkvizítorral:
Az Adeptus Mechanikumon végezte a tanulmányait, és miután végzett, elhatározta, hogy a projektjén fog dolgozni, ami a normálatlan emberek fizikai megismerését takarta. Ezért a szélső világokba utazott. Ott egy városkában kereste meg a potenciális alanyokat, akiket később egy rohamlaborban vizsgált meg.
Egy Inkvizítor is ott végezte a feladatát, azonban a célpontjainak csak a hűlt helyét lelte. Végül sikerült eljutnia Dr. Dareios laborjába, ahol impresszív benyomást tett rá, hogy elég pontosan válogatta ki az emberek közül a „normálatlanokat”. Eretnekeket, psyket. Ez volt az, ami motiválhatta abban, hogy felajánljon egy helyet mellette acolyte-ként. Erre nem mondhatott nemet.

Karakter:

Mit jelent az Inkvizítor számára:
- Egy kulcs, ami több tudáshoz vezet
- Egy tutor, aki segíthet neki a kutatásában

Mit képes feláldozni?
- Tudományáért: semmi sem állhat az útjába, hogy a kutatásait végezze. Végső esetben képes emberéleteket adni a tudományáért
- Inkvizíció: Inkább a lassabb, megfontoltabb terveket kedveli, ami kevesebb veszteséggel jár az ő részükről.

Miket gyűlöl:
- Gyűlöli az Orkoidok, mert ők okozták az atyja halálát.

Vágyai:
- A különféle félreműködő emberi lények okainak feltárása
- Megismerni az „elfajultak” – mivoltát
- Implantokkal lekorlátozni, normalizálni ezeket az elfajultakat -> beintegrálhatóak a társadalomba.
- Családjának való megfelelés, hogy apja büszke lehessen rá
- Megvédeni a családjának, barátainak a maradékát.

Legkedvesebb személy: Egy személyes hős… - egy élő Tech-pap-legenda
Legértékesebb dolog a világon: Tudás
Legfontosabb/értékesebb tárgy: Az apa szájharmonikája

//Bolygó miatt megkapja:
The Perfect Host: A character from Forraliss scores an extra degree of success on successful Charm and Deceive tests.

//A neveket majd hamarosan updátolom   
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 26. 01:13:37 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.