Szerző Téma: Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok  (Megtekintve 2336 alkalommal)

Faust

  • Vendég
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #30 Dátum: 2018. Január 15. 21:39:03 »
Alapfelszerelés. Aztán influence dobás ami kell. :)

A divinationt vàlaszthatjàtok is :)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #31 Dátum: 2018. Január 15. 21:44:28 »
Jut eszembe Influence... lehet xpből növelni egyébként? Mármint fejleszteni mint a többi statot, vagy csak kapod és kész?

Illetve bármire lehet dobni? (nyilván a tiltott cuccokat leszámítva)

És ha van Trade (Armourer) skillem, akkor ugye kapok +30-at a fegyó-kiegészítők beszerzéséhez itt is?

CKL
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 15. 21:46:14 írta Cyrgaan KheaLorn »
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #32 Dátum: 2018. Január 15. 21:47:34 »
Akkor a divinationt még átnyálazom.

Felszerelést nem csak bevetés szerint kapunk?Lehet dobni "készletekre" is?

Faust

  • Vendég
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #33 Dátum: 2018. Január 15. 23:14:16 »
Influencere ránézek. A skillekhez írjàtok oda a tulajdonsàg értékét. Úgy egyszerű a karakterlap :)

Az Intimidate skill vàlasztható. Erő alapú a kìnzàs a fellowship alapú a vallatàs :)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #34 Dátum: 2018. Január 15. 23:22:43 »
Az Intimidate a megfélemlítés,ha jól tudom...   "...mond el amit tudni akarok,különben....nagyon nagy baj lesz!"

Az interrogation a vallatás.Ráadásul ez is az akarat megtörése,semmi fizikai erőszak...

Faust

  • Vendég
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #35 Dátum: 2018. Január 16. 00:04:00 »
Megfélemlítés persze csak arra gondolj,hogy a könyv arra tér ki hogy az erő alapú. Azaz vagy megfeszíted a karját a háta mögé vagy netán a szeme láttára elgörbítesz egy vascsövet és szemlélteted mi lesz a gerincével :D negatív meggyőzés inkább úgy mondanám. :D

Ha szeretnéd Fellowship vagy Willpowerre is átrakhatjuk de akkor hanyagolni kell a fizikai erőt és inkább a nyers félelemre apellálsz :D (házi szabály)


Nos. Alap felszerelést kaptok amit a háttér a szerep ad. Ezen felül az influence értékkel azaz fordítsuk magyarra Befolyás...ezzel az értékkel lehet dobálni. Ha alá dobsz és a módosító is megvan a fegyverre ritkaságot és egyebet számítva akkor megkapod.

Befolyás módosító azaz az első számjegy az értékből a határa hány tárgyat kaphattok kezdéskor...vagy épp hány próba sikerül.  Azaz ha nekem PL: 35-ös a befolyásom akkor 3x próbálhatok kérvényezni felszerelést vagy segítséget vagy szolgálatot.

Józan ész határain belül kéretik választani, kb -10 ig menjetek el tárgyak ritkaságában. Csak azért mondom mert az még megdobható határ. :D

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #36 Dátum: 2018. Január 16. 07:43:04 »
Oké,nincs bajom a házi szabállyal ...csak szóltam hogy összekeverted :)
Szándékosan választottam a vallatás helyett, a karakter beállítottsága miatt.
Annyi hogy akkor a házi szabály értelmében átteszem WILL-re...a muszkli mutogatás és agresszió helyett a "lelki terrorra"....


EU... a Divination ha nem tetszik Te is válassz nyugodtan a dobás helyett...

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #37 Dátum: 2018. Január 16. 07:58:55 »
Nos. Alap felszerelést kaptok amit a háttér a szerep ad. Ezen felül az influence értékkel azaz fordítsuk magyarra Befolyás...ezzel az értékkel lehet dobálni. Ha alá dobsz és a módosító is megvan a fegyverre ritkaságot és egyebet számítva akkor megkapod.

Befolyás módosító azaz az első számjegy az értékből a határa hány tárgyat kaphattok kezdéskor...vagy épp hány próba sikerül.  Azaz ha nekem PL: 35-ös a befolyásom akkor 3x próbálhatok kérvényezni felszerelést vagy segítséget vagy szolgálatot.

Józan ész határain belül kéretik választani, kb -10 ig menjetek el tárgyak ritkaságában. Csak azért mondom mert az még megdobható határ. :D

Ok. :)

De akkor az ilyen "alap" tárgyak, mint respirator, meg auspex vagy jammer, azok is dobandóak, ugye? Az alapfelszerelés, úgy láttam, elég más egy akolitánál mint az Only warban...

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #38 Dátum: 2018. Január 16. 09:18:20 »
Nekem eddig terjedt a tudásom. Amire emlékeztem ősrégi angol tanulmányamim során azt lefordítottam de félő a wh40 nem tért ki rá kimondottan. A 70- egész jò. Szerintem ezt csak el.....tom. De ha nem próbálom meg soha meg n tudom.

Faust

  • Vendég
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #39 Dátum: 2018. Január 16. 11:18:31 »
Idézet
Ok. :)

De akkor az ilyen "alap" tárgyak, mint respirator, meg auspex vagy jammer, azok is dobandóak, ugye? Az alapfelszerelés, úgy láttam, elég más egy akolitánál mint az Only warban...

CKL

Azok maradnak, cserélhetsz belőlük de csak úgy,hogy annak a ritkasági értékét is figyeled. Igen, Only Warban katonák vagytok...itt titkos ügynökök :D


Nekem eddig terjedt a tudásom. Amire emlékeztem ősrégi angol tanulmányamim során azt lefordítottam de félő a wh40 nem tért ki rá kimondottan. A 70- egész jò. Szerintem ezt csak el.....tom. De ha nem próbálom meg soha meg n tudom.

Nos ezt választhatod is.

De ezt dobtad :D
68–71 A suspicious mind
is a healthy mind.
Increase this character’s Perception characteristic by 2. Additionally, he may re-roll
Awareness tests to avoid being Surprised.

A Gyanakvó elme egészséges elme: +2 az Érzékelés azaz perception értékedhez. Ezen kívül ha meg akarnak lepni akkor a Fürkészés azaz Awareness próbákat újra dobhatod és ha sikeres nem ér meglepetés.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #40 Dátum: 2018. Január 16. 19:58:19 »
Most nem majd pár nap múlva. 2 vagy 3 napig nem nagyon leszek elérhető csak szórványosan.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #41 Dátum: 2018. Január 17. 10:05:13 »
A kockadobó ismét önmagát adta  :shit:  :shit:  :shit:

Gondolom az automatikusan megkapható cuccok a 3 dobáson felül is igényelhetőek mert annyira tucatholmik...ha mégse,akkor nem lesz hátizsákom meg zseblámpám (se) :D

Faust

  • Vendég
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #42 Dátum: 2018. Január 17. 11:50:27 »
Egyszerű dolgokat lehet igényelni persze. Ezek a dobások általában arra mennek,hogy valami ritkaságot kérj vagy ritka segítséget. Persze bármikor lehet dobni,hogy neked mondjuk a háború kellős közepén neked kell egy páncélozott kocsi.

Ha megdobod kapsz, ha nem akkor lopsz :D

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #43 Dátum: 2018. Január 17. 12:33:22 »
Persze,tudom mire megy a dobás...csak véletlenül se dobott egy sikert se a generátor :)

De mindegy,annyira nem lényeg mint az only war-ba  :kill:

Faust

  • Vendég
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #44 Dátum: 2018. Január 17. 12:57:28 »
Ez a kockadobó érdekes. Próbadobáskor egy psykernek dobtam arra,hogy egy pajzsot emel a többiek köré. Erre úgy elrontotta,hogy szétrohant a világba mindenki :D (D100-as dobás és pont 100)