Szerző Téma: Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok  (Megtekintve 2346 alkalommal)

Faust

  • Vendég
Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Dátum: 2018. Január 15. 17:41:02 »
Megbeszélések, kérdések vagy csak síma kötetlen beszélgetés.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #1 Dátum: 2018. Január 15. 17:58:38 »
Wááháá!

Jót röhögtem a téma címén. :D  :rofl:

Feltételezem a kalanddal kapcsolatos egyeztetés itt fog zajlani, ezért nyitnám is a sort (még így szabi előtt):

1. Tech-priest, egy későbbi harctéri pálpusztai pusztító és Ordo Malleus Inkvizítor alapja. Minden mi finomságos (és persze amire a KáeMbá enged beszerzést dobni...  ::) :u-rock:)

2. II. világháborús német tiszt, a vaskalaposabb fajtából, elegyítve a középkori inkvizítor "archetípusával" mindezt egy Adeptus Arbites akolita képében. Komor arc, magas gallér, rezzenéstelen hüllőtekintet és könyörtelen, precíz szabálykövetés. Későbbiekben szintén Inkvizítor, leginkább Ordo Malleus.

3. Psyker. Gyerek még a szentem (jó, 18), de ha szeretne megérni még néhány évet, úgy el kellett kezdeni foglalkozni vele, és terelgetni az úton. Szeret lövöldözni, egyébként meg varázsolgat (hol akarattal, hol meg véletlen).

Ez a három fő irányvonal, volna még egy negyedik, de az nagyon kép alapján van és egy "badass" képhez egy kezdő karaktert csinálni... :D Bármelyikkel van-e ellenvetése a KM bácsinak?

Egyelőre ennyi. :)

CKL



"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Faust

  • Vendég
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #2 Dátum: 2018. Január 15. 18:05:37 »
Wááháá!

Jót röhögtem a téma címén. :D  :rofl:

Feltételezem a kalanddal kapcsolatos egyeztetés itt fog zajlani, ezért nyitnám is a sort (még így szabi előtt):

1. Tech-priest, egy későbbi harctéri pálpusztai pusztító és Ordo Malleus Inkvizítor alapja. Minden mi finomságos (és persze amire a KáeMbá enged beszerzést dobni...  ::) :u-rock:)

2. II. világháborús német tiszt, a vaskalaposabb fajtából, elegyítve a középkori inkvizítor "archetípusával" mindezt egy Adeptus Arbites akolita képében. Komor arc, magas gallér, rezzenéstelen hüllőtekintet és könyörtelen, precíz szabálykövetés. Későbbiekben szintén Inkvizítor, leginkább Ordo Malleus.

3. Psyker. Gyerek még a szentem (jó, 18), de ha szeretne megérni még néhány évet, úgy el kellett kezdeni foglalkozni vele, és terelgetni az úton. Szeret lövöldözni, egyébként meg varázsolgat (hol akarattal, hol meg véletlen).

Ez a három fő irányvonal, volna még egy negyedik, de az nagyon kép alapján van és egy "badass" képhez egy kezdő karaktert csinálni... :D Bármelyikkel van-e ellenvetése a KM bácsinak?

Egyelőre ennyi. :)

CKL

Persze itt megy majd :D

Jók az ötletek. A Tech pap emlékeim szerint Adeptus mechanicus háttérel Hierophant( pap-atya-apát-barát-szerzetes)

A Német meg Adeptus arbités- Warrior  :D

Jók ezek.

Nem zárkózom el semmi elől. Annyi csak ,hogy információim szerint lesz egy Arbités Nyomozónk (seeker)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #3 Dátum: 2018. Január 15. 18:09:24 »
Idézet
Nem zárkózom el semmi elől. Annyi csak ,hogy információim szerint lesz egy Arbités Nyomozónk (seeker)

jaja...elvileg lesz...

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #4 Dátum: 2018. Január 15. 18:13:02 »
Akkor az Arbitest elengedem. Az úgyis jobb ízű ha már inkvizítor szinten van, és tényleg brutális kegyetlenséggel használja a hatalmát. :D

Akkor maradt techus papus és a psyker.

Tech-papra azt mondod, hogy hierophant? chirurgeon-ra vagy seekerre gondoltam inkább, de igazából nem vagyok benne biztos. :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Faust

  • Vendég
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #5 Dátum: 2018. Január 15. 18:38:53 »


Tech-papra azt mondod, hogy hierophant? chirurgeon-ra vagy seekerre gondoltam inkább, de igazából nem vagyok benne biztos. :)

CKL

A Hierophant a pap azaz a vallás viselője, a Chirurgeon a gyógyító a seeker meg a nyomozó. De bármi lehet a fantáziád szabhat határt :D

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #6 Dátum: 2018. Január 15. 18:46:11 »
Tudom.

Csak hogy melyikből jön ki jobban számilag.

Egyébként talán a "warrior" szerepből, de az ugye nem annyira játszik. Vagy a Recommended Role az tényleg csak recommended?

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Faust

  • Vendég
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #7 Dátum: 2018. Január 15. 18:54:53 »


Egyébként talán a "warrior" szerepből, de az ugye nem annyira játszik. Vagy a Recommended Role az tényleg csak recommended?

CKL

A Recomemdedet lehet hajlítani, mert egy kicsit túlontúl vaskalaposan akarja a játékosra erőltetni a Lore-t. De PL: a psyker nem jöhet Birodalmi Gárdából vagy Rogue Traderről ami szerintem vicc kategória :D Velem egyeztetve lehet persze.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #8 Dátum: 2018. Január 15. 18:58:53 »
A tulajdonságok dobása itt fix sorrendes,vagy választható mint az OW-ban?
Azt tudom hogy a +/- -os tulajdonságok fixek...

Faust

  • Vendég
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #9 Dátum: 2018. Január 15. 19:02:48 »
Dobhatod is, de minden cucc 25-ről indul és 60 pontot elosztasz ha szeretnél.

A +- annyit jelent pontelosztásban,hogy a - az 20ról indul a + pedig 30-ról :D

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #10 Dátum: 2018. Január 15. 19:14:15 »
Szavaznék a 2. re. Nem azért mert senkitöl se olvastam hogy ezt választotta volna csak érdekesnek tűnik.

Faust

  • Vendég
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #11 Dátum: 2018. Január 15. 19:16:42 »
Szavaznék a 2. re. Nem azért mert senkitöl se olvastam hogy ezt választotta volna csak érdekesnek tűnik.

Hozzáteszem gyakorta én is ezt szoktam választani mert a kocka valahogy Warhammer karaktergenerálás terén soha nem kedvez. Vagy retardált Kvazimódó lesz vagy autista mert csak egy valami értéke átlag feletti a többi semmilyen. De előfordul,hogy Átlagos János lesz és kb ennyiben ki is merül :D

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #12 Dátum: 2018. Január 15. 19:20:39 »
Köszi jókor szólsz!

Faust

  • Vendég
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #13 Dátum: 2018. Január 15. 19:21:50 »
Köszi jókor szólsz!

Ez csak eddig nálam volt,de én valahogy a kockával nem vagyok kibékülve ha Warhammerben alkotok karaktert :D Ritkán jön össze jó.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Ordo Kerekasztalus - beszélgető sarok
« Válasz #14 Dátum: 2018. Január 15. 19:23:54 »
Ne dobjál pirossal a piros nem nyerő! Dierol  kockái közül biztos nem


Na mindegy lesz ami lesz.