Szerző Téma: Fogatlan Banya taverna  (Megtekintve 2944 alkalommal)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Fogatlan Banya taverna
« Dátum: 2018. Január 02. 20:07:31 »
A csevegések színhelye.
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Fogatlan Banya taverna
« Válasz #1 Dátum: 2018. Január 02. 20:26:06 »
Üdv minden kedves Játékosnak!

Röviden összefoglalnám a karakteralkotási szabályokat.

Egyrészt: Standard DnD 3.0 karakteralkotás. A tulajdonságok dobhatóak is, vagy 32 pontból meg lehet vásárolni őket a KmK 22. oldalán található táblázat alapján.
Használható kiegészítők: Játékosok Könyve 3.0, Kalandmesterek Könyve 3.0, Szörnyek Könyve 3.0, Kard és ököl, A Vadon Mesterei, Vér és Varázs, A Hit védelmezői, Forgotten Realms világleírás.
Szint: 7., ugyebár, 25000 Tp. Az ellenfelek a karakterekhez lesznek igazítva... ;)
Fajok, kasztok, jellemek: Ami nem jöhet: Lich, félsárkány, félmennyei, félördögi, vámpír. Likantrópról esetleg svirfneblinről, druegarról vagy tisztavérű drow-ról meggyőzhető vagyok, ha valakinek az szíve vágya (nem lesz egyszerű, de meg lehet próbálni). A többi faj elől nem zárkózom el. Kasztok és jellemek tekintetében nincsenek megkötések, mondjuk egy KG csapat nem igazán lesz motivált a kalandot illetően, de pl. egy Holg kaliberű karakter (:D :D ) jelenléte nem ássa alá alapjaiban a kalandot, igaz, a többi játékos dolgát sem könnyíti meg egy olyan karakter akit mindenképp vissza kell fogni mielőtt megpróbálna legyakni mindenkit. Ezt egyébként minden játékostól kérném, hogy legalább egy dolog legyen, amivel motiválható a karakter. Meg ugye csapatként együtt kellene tudni dolgozni - lehet kajszulat a kapcsolatokban, de egyszerűbb az én dolgom is ha nem egymást akarja megerőszakolni a társaság. :P
Előtörténet: Természetesen nem szabadulunk meg efféle finomságoktól. Sok minden történt már a karakterekkel az elmúlt évek alatt, az elmúlt három hetet a csapat együtt töltötte egy heroikus küldetés teljesítésével és most együtt csapnak a seggére a befolyt összegnek e jeles tavernában. Erről kéretik nem megfeledkezni az előtörténet során. :) Opcionális egy bizonyos Leon Bris ismerete. Közös előtörténetek is lehetnek, meg mindenféle finomság. Nem kell csírájában elfojtani a kreativitást.
Induló vagyon: A KmK "magasabb szintű karakterek megalkotása" táblázat alapján (48. o.) kerek 19000 ap.
A mese jellege: Alapvetően nyomozós, "járjunk a végére a dolgoknak", kockacsörgéssel, egyébbel fűszerezve. Remélem, jó lesz. :D

Azt hiszem, ennyi.
Egyelőre.
Kérdés, kérés, óhaj, sóhaj, egyéb megválaszolásra kerül persze. :P

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogatlan Banya taverna
« Válasz #2 Dátum: 2018. Január 02. 21:29:58 »
Agyalás indul :)  :work:  :write:


Az a 32 pontos hogy van?

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Fogatlan Banya taverna
« Válasz #3 Dátum: 2018. Január 02. 23:03:20 »
A tulajdonságok 8 pontról indulnak.

Tulajdonság értékRáköltendő pont
91
102
113
124
135
146
158
1610
1713
1816

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogatlan Banya taverna
« Válasz #4 Dátum: 2018. Január 02. 23:05:41 »
Áhm,köszönöm...ezt mindig elfelejtem  :give-up:

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogatlan Banya taverna
« Válasz #5 Dátum: 2018. Január 02. 23:16:13 »
Maradtam a dobásnál,így lettek elég jók,meg gyíkok is...
13
13
14
 9
10
17

Persze még +/- faj,meg tulajdonság növekedés.Hozzárendelés +/- után jön majd a végleges.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Fogatlan Banya taverna
« Válasz #6 Dátum: 2018. Január 03. 05:58:14 »
Érdekesség:

Kalidar, a dobott sorozatod pontosan 32 pont az elosztós módszer szerint is. 8) :rofl:


Egyébként nekem már megvannak az ötleteim, de így reggel ennyire futotta. Estére megírom őket. :)

Egyetlen kérdés egyelőre: Fajnál, a félmennyei, félördögi kizárás azt jelenti, hogy aasimar és tiefling nem lehet vagy van valami más ilyen jellegű lény?

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Fogatlan Banya taverna
« Válasz #7 Dátum: 2018. Január 03. 10:02:30 »
A félmennyei és félördögi az aasimarnak és a tieflingnek a nagypapája. :D

Szóval amikor ugye egy mennyei/pokoli bácsi és egy földi néni (vagy fordítva) ugye egymásba szeretnek és ... hmm.. ugye szóval hát nagyon szeretik egymást és hogy ugye elvonulnak szobára és utána lesz a félmennyei/félördögi kisbaba. :D
A Szörnyek Könyvében vannak leírva egyébként, mint "sablon".

Kalidar: elsőre azért nagyot néztem, azt hittem elég gyíkok lettek a dobások. :)
De tényleg 32 pont, mint ahogy Quator is mondja. :D

CKL
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 03. 10:04:16 írta Cyrgaan KheaLorn »
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogatlan Banya taverna
« Válasz #8 Dátum: 2018. Január 03. 12:27:51 »
Pontelosztani nem akartam mert nagyon egysíkú lett volna a kari pl. nagyon erős,de nagyon buta.
Gyíknak meg azért mondanám...mert a két  nagyon átlag alattival pont nem úgy jön ki a karakter ahogy kigondoltam :)

Úgyhogy emiatt kicsit át kell gondolnom a választást..

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Fogatlan Banya taverna
« Válasz #9 Dátum: 2018. Január 03. 12:32:04 »
Így szokott ez lenni. :D

Ahogy az Észak Lángjaiban Gorduin mester mondá: "Az élet küzdelem!"  :rofl:

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 733
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Fogatlan Banya taverna
« Válasz #10 Dátum: 2018. Január 03. 12:52:43 »
 :ahoy:

Még vívódom a pontelosztás és a dobás között.
A dobálás nagyobb móka, de nagyobb a rizkó is.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogatlan Banya taverna
« Válasz #11 Dátum: 2018. Január 03. 18:55:38 »
Közben eldőlt...Acélszív félszerzet szerzetes lesz a karakter.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Fogatlan Banya taverna
« Válasz #12 Dátum: 2018. Január 03. 19:09:02 »
Bennem nincs vívódás: Pontelosztás lesz. :P 8)
Ismerve a kockagenerátor alul motivált algoritmusait, nem fogok 1 sorozatra hagyatkozni. :shit:

A beígért ötleteim:
Holg  8)
Félork szerzetes7
Szellembölcs félszerzet vándor1/barbár6
Könnyűléptű félszerzet kalandor1/mágus6
Ember vándor1/pap6
Pajzstörpe pap7
Aasimar druida6
Tiefling pap6
Tiefling barbár6
Ember harcos7

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogatlan Banya taverna
« Válasz #13 Dátum: 2018. Január 03. 19:15:15 »
Kérdés:

Ap-ból varázstárgyak is vásárolhatóak e...és ha igen,találhatóak e valahol Pl. net) hivatalos cuccok leírásai a mesélők könyvén kívül?
(Ami nekem nincs meg...)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Fogatlan Banya taverna
« Válasz #14 Dátum: 2018. Január 03. 21:33:52 »
Üdv!

Kalidar: Privát üzenetben küldd el az email címed és segítünk ezen a problémán.

Egyébként természetesen a 19000 aranyat tetszőlegesen lehet elkölteni. Ha jól emlékszem a durva varázstárgyak amúgy is sokkal többről indulnak szóval... :D

Quator: Holg legendává lett, ezt egyértelműen kijelenthetjük. :D
Egyébként akármelyik koncepciót hozhatod. Mondjuk megnézném, ahogy kalidar szerzetese megpróbálja Holgot jobb belátásra bírni, hogy ne akarja agyonverni a városőrséget. Nyilván könnyű lenne, ha nem a combja közepéig érne... :D

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca