Szerző Téma: Rpgenerations találkozó  (Megtekintve 6308 alkalommal)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Rpgenerations találkozó
« Válasz #15 Dátum: 2017. Május 02. 19:53:32 »
nem alszunk el, csak azért se! ;D

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Rpgenerations találkozó
« Válasz #16 Dátum: 2017. Május 06. 05:43:46 »
Akkor marad Szolnok, Kérdeznék itt mindenkit mert nekem jó.?

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Rpgenerations találkozó
« Válasz #17 Dátum: 2017. Május 13. 12:36:36 »
Picit nagy itt a csend, úgyhogy próbáljunk kicsit egyeztetni :)

Szolnokon ezt javaslom/találtam - ellátás nincs benne:
https://szallas.hu/szivarvany-apartman-szolnok?checkin=2017-05-27&checkout=2017-05-28&ref=list&adults=2&provision=1#roomtype_1201700
17 000 Ft - 5 fő, 1 éj
max. 6 fő - vagyis ha 5-en vagyunk, akkor fejenként 3400 forint a szállás+350 forint idegenforgalmi adó.
Ha nem mind akarunk megszállni, akkor elég lehet, de ha több hely kell, a szomszédos apartmanok egyikét is meg lehet szállni :)

Ha minden igaz, a következő időpontok jöhetnek számításba. Ha tévednék (mert biztos van akinek nem lenne jó valamelyik időpont), akkor tessék szólni.
07.1-2
07.22-23
08.5-6
08.12-13

Mivel ahogy elnézem - terasz is van - jól fel lehet osztani a területet két játéktérre is. A magam részéről egy nem túl komolyan veendő D&D mesét tudok felajánlani - amennyiben igény van rá :)
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 13. 19:40:18 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Rpgenerations találkozó
« Válasz #18 Dátum: 2017. Május 13. 15:37:53 »
Üdv!

Egyelőre mindegyik időpont jó lehet. :)

Ha jól értem, ott alvós buli lesz. ... Mikor kezdenénk szombaton? Meddig maradunk vasárnap?

Ez azért fontos kérdés, mert én valszeg vonatozva érkeznék Szolnokra. Az állomástól az útvonaltervező 46 perc sétára írja az apartmant. 8) (Ami szép, tiszta, de nem túl fülledt időben kellemes is lehet. Viszont esőben vagy 40 fokban azért annyira nem okoz örömet. 8) :P )

Illetve, ha Filio nem tud eljönni, akkor elvileg csak 5-en vagyunk, nem? :mind-breaker:

Játék: A magam részéről egy nem túl komoly DnD karaktert tudok felajánlani. :D Hogy pontosan milyet azt majd megbeszéljük, ha aktuális lesz a karialkotás. ;)
(Annyi kérésem lenne, hogy a 3.0 vagy 3.5 kiadások bűvköréből ne törjünk ki, mert ennél újabb kiadást elsajátítani nem nagyon van ingerenciám. :-[ )

« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 13. 15:39:24 írta Quator »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Rpgenerations találkozó
« Válasz #19 Dátum: 2017. Május 13. 19:47:16 »
A hely azért érdekes dolog, mert Eu nem egyedül érkezik (a közelben van valami interaktív sörmúzeum, ahol ha unatkozik a párja, körülnézhet)
Mondjuk ha Filio is családostul jön (családi kirándulásnak álcázva a játékot), akkor már nincs gond azzal, hogy neki haza kell hozzájuk menni (csak átslattyog a másik apartmanba :P ) ;)

délre kéne odaérni, mert:
Bejelentkezés 12:00 - 16:00
Kijelentkezés 10:00-ig

S a kaland meg mehet a végéig, vagy kifulladásig :)
Mivel én is öreg és rigolyás vagyok, nekem is a régi 3 vagy 3.5-ös D&D fog megfelelni - a Faerünös.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Rpgenerations találkozó
« Válasz #20 Dátum: 2017. Május 14. 07:22:34 »
Tudom hogy tegnap írtam de fáradt voltam és lehet hogy a hozzászólást elfelejtettem hozzányomni, de legalább gazdagodtam pár infoval. Nem tudom mennyire érdekelné a páromat a sörmúzeum mivel én alapból nem iszom ő meg rég túl van ezen a duhaj korszakán. Egy Cola múzeumnak jobban örülne. Ha mégis inna nem ismerem nem hozzám tartozik, soha életemben nem láttam! ;D
Na jóóó de! :console:
A Filio féle álcázott családi kirándulás ;D. Ezen akkorát nevettem!
Autóval délre biztos oda lehet érni,  még hamarabb is.
Az egyetlen dolog amitől félek az a D&D ezzel egyszer játszottam kezdő szinten, tehát ha ennél maradnánk akkor én egyszerűen hoznám ezt a karaktert, (Kara nevű kalandor lány) a Kalandok a vadűrből.
Az időpontok: nekünk bármelyik jó.



Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Rpgenerations találkozó
« Válasz #21 Dátum: 2017. Május 17. 07:50:02 »
Quator annyit tudok ígérni, hogy biztos akad olyan autóval érkező játékos (mi) akit kimegy eléd,  a vonathoz. Ne kelljen már becaplatni a városba.

Másik: Kezdeni kellene állást ,szállást foglalni. Kettő emberkére várunk Filiot nem tudjuk jön e? Még nem nyilatkozott igen e nem e, 5-vagy 6? Itt van még CKL Meg Hófehérke, aki végre előkerült. De még az is lehet hogy életem párját rá tudnám venni egy kis D&D re. A világot ismeri, állandóan ilyen könyveket olvas. Még az is lehet hogy bejönne neki,  ez csak halovány remény.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Rpgenerations találkozó
« Válasz #22 Dátum: 2017. Május 17. 19:01:55 »
Elsőre az időpontról és résztvevő számról kéne konkrétat tudni, hogy úgy foglaljam le a szállást.
Az igaz, hogy minél tovább húzzuk ezek meghatározását, annál valószínűbb, hogy a végén a szállásadó mondja meg, hogy mikor tudja kiadni a helyet :)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Rpgenerations találkozó
« Válasz #23 Dátum: 2017. Május 17. 20:21:15 »
Eddig volt:
3 "bármelyik időpont jó" (EU, Dierol, Én)
2 "csönd" (CKL, Haldirien)
1 "túl messze van (Filio)

Ezek alapján én azt javaslom, hogy Dierol teljesen önkényesen bökj rá az egyikre az általad felsorolt időpontok közül és mindenki megpróbál akkorra szabad lenni és Szolnokon materializálódni. 8) :)
(Szerintem a létszám is gyorsan tisztázódik, ha egy adott időpontról kell csak nyilatkozni.  ;) )

Kíváncsi vagyok a karialkotás feltételeire. :) (Reményeim szerint azért nem 1. szintről indulunk. :ninjabattle:)

Annyi kérdésem lenne még a helyszínnel és a kajával kapcsolatban, hogy ha már van terasz, meg ződ, van-e tüzeskedési lehetőség a vendégház udvarán? (Nomeg esetleges igény valami közös esti főzőcskézésre? ... Szakácsolást vállalom. :ahoy:)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Rpgenerations találkozó
« Válasz #24 Dátum: 2017. Május 18. 05:36:22 »
Teljesen önellátók leszünk de ha ráböksz a képre van terasz konyha minden ami kőő. Ha a szakácskodást vállalod az jó, én egy régi konyhai baleset miatt le vagyok tiltva a főzéstől.majd elmesélem.
És igazad van, Dierol szépen rákattint a megfelelőre, mert itt a nyár. A végén meg hoppon maradunk.


Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Rpgenerations találkozó
« Válasz #25 Dátum: 2017. Május 23. 18:55:29 »
na előre lépés történt az ügyben: lefoglaltam a szállást - így a dátum:

Érkezés dátuma:   2017. július 22. 12:00 - 16:00
Távozás dátuma   2017. július 23. 10:00-ig


Kertre néző földszintes 5 fős apartman 2 hálótérrel (pótágyazható)
Érkező vendégek száma: 5 felnőtt

Szolgáltatások:

WIFI
Hűtőszekrény
Mikrohullámú sütő
Vasaló
Síkképernyős TV
Tea-/kávéfőző
Tulajdonságok:
Kertre néző földszintes 5 fős apartman 2 hálótérrel (pótágyazható) alapterülete: 42.00 m2
1. Hálószoba (3 fő részére)
3 x szimpla ágy (összetolható)
ruhásszekrény, TV, saját erkély/terasz
2. Hálószoba (2 fő részére)
2 x szimpla ágy (összetolható)
Saját fürdőszoba (zuhanytálca, fürdőkád)
WC (fürdőszobával egyben)
Saját konyha (a konyha jól felszerelt)
Ellátás   Nincs ellátás
Szálláshely szolgáltatások
Parkolás, utazás   
Saját parkoló (3 db zárt)

Internet   
Wifi a közösségi terekben
Szabadidő, kikapcsolódás   
Horgászás (2 500 Ft/nap 500 m távolságra)

Étkezés   
Legközelebbi élelmiszer bolt (150 m távolságra)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Rpgenerations találkozó
« Válasz #26 Dátum: 2017. Május 23. 19:02:41 »
S akkor a másik fontos dolog: a kaland D&D, Faerűnön játszódik, és a szint 3. tapasztalati szint - s nem véresen komoly témát fog boncolgatni - könnyed történet remélhetőleg még Quatornak is szokatlan elemmel :) Ha gond van a karakteralkotással, módosítással, akkor írjatok.

Illetve mivel a hely max. 6 embert bír el, még két játékos jelentkezhet a játékra :)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Rpgenerations találkozó
« Válasz #27 Dátum: 2017. Június 02. 13:56:38 »
Nekem kellene némi segítség a karakterrel. Már van egy a könyvárban, onnan elő lehet vagy fogom bányászni. Egy Kara nevű kalandorlány és igen a Faerün játszottunk. Csak kicsit fel kellene turbózni, meg átgondolni.
A másik Vasaló nem kell. Legvégső esetben hordok olyan ruhát amit vasalni kell. Kérdés: Láttam a képeken van tea/kávéfőző elektromos. Nálunk is ilyen van, (elektromos) filter kell bele. Van itthon méretileg 4-es és 2-es nem tudtam kinézni mekkora kell bele. Elég messze volt a képen. Mindkettőből viszek. Arra legalább ne költsünk.
Ha lehet mi kérnénk a a két fős hálószobát. De szerintem ez magától értetődik. Quator ha még mindig áll, hogy jössz akkor ahogy azt megígértem kimegyünk eléd a vonathoz.  Nem írok olyat, vörös rózsa lesz a kezemben, de egy enyhén viharvert valamikor sötétszürke és fekete közötti Renaut Laguna-t csak felismersz...

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Rpgenerations találkozó
« Válasz #28 Dátum: 2017. Június 08. 06:22:13 »
Haldirien: És se vagyok toppon D&D ben. E miatt nem kell aggódni. Szó szerint totál béna vagyok, :lag: De mindenki segít aki itt van. Mint ahogy anno nekem is mikor elkezdem a szerepjátékot nem tudom hány éve. Nem ciki kérdezni, Sőt szinte kötelező ;D.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Rpgenerations találkozó
« Válasz #29 Dátum: 2017. Június 08. 18:22:29 »
A szoba nem kérdés - a titek :)
Quator pedig biztos felismeri a kocsit - pláne, ha rá is parkoltok :P

A karakter fejlesztésében/szintlépében persze hogy segítek :) Ami pedig a D&D-s tapasztalatlanságot illeti - nagy kaland :D A karakteralkotáshoz minden háttérinfót és segítséget meg tudunk adni - ha az érdeklődés megvan. Játszani meg mindenki tud - a szabályok részletesebb ismerete csak számomra kötelező :D Ha már azt tudod, hogy mit akarsz cselekedni a karakterrel, már jó vagy benne ;)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"