Szerző Téma: Hazafelé:  (Megtekintve 6879 alkalommal)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Hazafelé:
« Dátum: 2017. Január 01. 11:37:34 »
Még kora reggel sincs a dupla hold vörösen izzik de a nap első sugarai már könyörögnek a felbukkanásért. A mesteremberek éppen most kattintják ki a lakatot és húzzák fel a redőnyt a boltjaikon, akik parasztságra vannak ítélve régen kint vannak a szántón. És az éppen esedékes földmunkát végzik. Akik rosszban sántikáltak az éjjel talán éppen fent vannak, szeles város hegytetején és onnan dobtak le egy szerencsétlen halottat akit majd senki nem ismer ha mégsem sodorj el messzire az áramlat, annyira összezúzzák a hegyes sziklák.
Vannak akik
 megtehetik, hogy ne a kakaskukorékolással keljenek a városközepén lakó gazdagok, ők még most fordulnak a másik oldalukra a jó meleg paplan alatt.
És a nappal alvó éjjel dolgozók egymást váltók: pékek cukrászok kocsmárosok és "azok a lányok" katonák kapuőrök...és még sorolhatnánk.

 

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #1 Dátum: 2017. Január 05. 11:13:28 »
Zabar Rukh:

A kiadós alvás csak majdnem jött össze mert Fabyola ki tudja hány órakor ha nem is kirángat de felébreszt. Tudtál volna még aludni. Az ő arcán is látszik szívesen visszafeküdne a puha ágyába. Csak suttog nehogy más is hallja és az időpont is igen korai.
-Hajnali négy óra van itt korábban kel fel a nap. Szereztem neked egy itteni katonai egyenruhát jobb ha nem tudod hogyan. Két mérettel nagyobb nálad Aláfér a sajátod fegyverrel. Jól jegyezd meg az eredeti viselőjét E. Freeto-nak hívták így szabadon besétálhatsz bárhová így a herceghez is. Ha Elmondtad neki ki vagy és segíteni jöttél azonnal szabadulj meg a ruhától. Dobd el égesd el rád bízom!Hatkor lesz az őrségváltás addig be kell jutnod a kastélyba és ki is kell jönnöd a herceggel. Addig nem keresik Freeto-t. Okos vagy és ügyes oldd meg!-Fabyola befejezte a mondandóját.Leteszi az egyenruhát nem sokban különbözik a toroni gyakorlótól. 
-Innentől csak passzív segítő lehetek vagyis megfigyelő, csak akkor szólhatok vagy tehetek bármit ha Leanthil nagyon makacskodik.


Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #2 Dátum: 2017. Január 09. 11:17:50 »
Leanthil herceg+Atolla Valentina:

A virrasztásod nem várt,ha nem tragikus de váratlan fordulatot vetett. Elaludtál. Talán Valentina testének melege, közelsége, a vérveszteség a kántálás vagy egyszerűen csak az egyszerű fáradság győzött. "Valaki" végül lekapta rólad a vérted és berángatott az ágyba. Tipped lenne, Atolla nagyon jó erőben van. Csakis ő lehetett.
-Kérlek próbálj meg felkelni, vagy legalább nyisd ki a szemed!-Valentina hangja  kedves és közelről szól mintha gyerek lennél. Próbál kikönyörögni az ágyból, akárha Édesanyád vagy Leania lenne. Ennyi kényeztetés igenis jár. De a Kinti nagy óra négy ütése annál bántóbb. Most már kénytelen leszel felébredni.
-Láttam őrködtél mikor elbóbiskoltál leváltottalak. Neked is kellett már az alvás.-Rápillant az ujjadra de nem teszi szóvá. A te dolgod.
-Jobban járunk ha indulunk attól tartok azzal a pár karddal csak egy kicsit tudtad lenyugtatni az amazonokat. Összeszámoltam őket hol van a maradék öt?

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #3 Dátum: 2017. Január 09. 11:48:32 »
Hrissi Al Shard:

Még alig vagy házas de másoktól akik meg nem tudnád mondani mióta vannak együtt sokszor hallod nem szabad haraggal lefeküdni. Ez is helyzet lehet. Anili vagy tényleg nem tud többet Alidaxról, vagy nem mondhat mert ez belső információ, vagy ott se volt ez még igaz is, minek ezen annyit agyalni. Megcsiklandoztad a lábát, mire kitört belőle a vihogás, és nem erősen de visszarúgott. Majd komollyá válik az arca nem néz ki az ablakon.
-Nincs varázserőm de jönni fog az a kapuőr még mielőtt még felkel a holnap a nap. Hívd aminek akarod mi női megérzésnek hívjuk, de itt most elég hogy minden egybevág. Egy csomó amazon a városban, meg a herceg , kíváncsi leszek mi lesz a vége.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Hazafelé:
« Válasz #4 Dátum: 2017. Január 11. 21:26:09 »
Leanthil

A virrasztás során egyszer csak hunyorogni kezdem, majd egyszer csak lebicsaklik a fejem. Érzem, hogy matatnak körülöttem, de nem sikerül komolyabb erőt ébresztenem magamban arra, hogy felkeljek. Végül Atolla hangja térít valamelyest magamhoz, melyre lassan felnyílnak a szemeim. A távoli halk harangszó az elmémbe vág. Már négy óra van? Mikor feküdtem le? Szerencsére az ujjamon a seb nem vérezte össze az ágyat ahogyan látom, úgy tűnik bekötözni még bekötöttem.
Atolla kérdésére, már felüllök, és rövid gondolkodás után válaszolok neki.
- Hacoltunk velük, győztünk és kikötöztük őket ahogyan ők is kikötöztek a mieinket. A különbség annyi hogy olyan húsz lábnyira letettem az egyikük tőrét. Jut eszembe. Lehet visszaadhattuk volna a legyőzött amazonok fegyvereit a társaiknak... - mondom. Kissé meglep hogy nincsen rajtam a vértem, de már emlékszem hogy fürge ujjakkal lefejtette rólam Valentina. Gyors mozdulatokkal veszem fel a láncinget, majd rántom fel magamra a páncéllemezeket, majd a szíjakkal erősítem azokat.
- Induljunk szerintem is. Nem valószínű hogy hamar megtalálnak, de azért nem hinném hogy sok időnk volna
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #5 Dátum: 2017. Január 14. 05:10:35 »
Zabar Rukh

Miután Fabyola felkeltett, gyorsan magamhoz térek. Megmosom az arcom és az utasítása alapján cselekszem. Gyorsan harapok valamit, ha van némi étel s ital a szobába, majd magamra öltöm a saját felszerelésemet és rá a kapott egyenruhát. Feladatom világos. Két órám van, hogy a herceget kihozzam a herceget épségben a kastélyból. Nem is tétovázok tovább. Elköszönök Fabyolától majd a lovamra felpattanok és elindulok a kastélyhoz. Oda érve a közelben lekötöm a lovamat és nemes egyszerűséggel besétálok a kastélyba és elkezdem felkutatni, merre is leledzik a herceg.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hazafelé:
« Válasz #6 Dátum: 2017. Január 15. 16:55:15 »
Hrissi Al Shard

Hrissi Anili "megérzésére" bólogat
-Az amazonok lehet, hogy büszkék, de nem ostobák - a herceg addig biztonságban van, amíg a városban van. A városon kívül viszont az amazonok túlerőben vannak, és nincs törvény, amely védené a herceget - jeleli. Ennyi idő alatt rájött már, hogy a herceget nem az eszéért szeretik, azaz nem biztos, hogy ezzel tisztában van. Meg akkora arca van, hogy csoda - kifér a városkapun. Ami pedig azt jelenti, hogy képes, és alábecsüli a nők jelentette veszélyt.
-Ha igazad van, akkor érdemes pihenéssel tölteni az időt - jeleli, majd az ágyból kikelve még egyszer leellenőrzi a felszerelését, hogy ne ébredés után kótyagosan kelljen kapkodnia, pakolásznia. Ezzel végezvén visszabújik az ágyba Anili mellé, és hozzá simulva elalszik.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #7 Dátum: 2017. Január 20. 10:27:00 »
Leanthil +Atolla:

A vért és a páncél szíjazásában Atolla is kiveszi a részét ideges, bár nem szól de a szíjat egy lyukkal beljebb akarja tenni annyira siet, amire a válaszod egy hirtelen felszisszenés. Térjen már észhez.
Vagy valamit látott az ablakban a majdnem felkelő napsugarak fényénél, vagy nem teljesen győzted meg a hamar megtalálnak szöveggel. Ő már teljesen fel van öltözve és a hátizsákja is nála van. Teljesen útra kész.
Kopognak az ajtón.
-Biztos csak egy cseléd, legalább tudunk szólni, hogy távozunk.-Szólalok meg. A kardom azért kihúzom a hüvelyéből. Az ágy háta mögé hátrálok.
-Jöjjön be! Lassan nagyon lassan!-Aki belép egy városvédő katona, E. Freeto. Na szép ennyit a gyors távozásról.



 

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #8 Dátum: 2017. Január 20. 10:50:09 »
Zabar Rukh:

Ez a katona ruha most nagyon jól jött mindenki hajbókol megemeli a kalapját egyéb fejfedőjét a lányok asszonyok kedvesen mosolyognak és köszönnek az arcodon lévő egykori égésnyom sem érdekli őket. Lám mit tesz az egyenruha. Kár hogy meg kell válnod tőle. Szó nélkül bebocsájtást nyersz a palotába ahol a herceg és a kisasszony töltötte az éjszakát, a szobájukig, már csak azon csodálkozol, hogy ébren vannak teljesen felöltözve útra készen. Ki kell tessékelni a szolgát aztán gyorsan elmondhatod amiért jöttél.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #9 Dátum: 2017. Január 20. 11:21:02 »
Hrissi Al Shard:

Elég sokba van már így is ez a város, mondhatni: "Ide se jöttök többet!" Ráadásul elaludtatok, pedig semmi se történt az éjjel...sajnos.
Hatot üt a kinti nagy óra mire sikerül észhez térni, neked legalább is. Anili már a nagy messzire látót kukkolja.
-Legalább tudom miért nem jött a kapuőr. A jó édes....-Majd előadott egy hosszú és kacifántos káromkodást ami még tőle sem megszokott.
Csak a kezével integet, gyere nézd meg te is.
-Az ablakból is látni a tizenkilenc amazont elállják a kapu felé vezető utat. A herceg nem fog átjutni, kivéve ha éjjel el nem szökött. Fenébe! Vajon mióta állhatnak itt? Felvették a harci maszkot, az arcuk egyik fele feketére van festve, elég dühödt arcot vágnak. Ehhez a városvezetésnek is lesz néhány szava!

« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 22. 09:22:00 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Hazafelé:
« Válasz #10 Dátum: 2017. Január 23. 23:06:02 »
Leanthil

Atolla kissé pontatlanul rakja fel a mellvértet, mellyel a tüdőmből egy kevés levegőt kiprésel. Szerencsére mielőtt kifosztja a tüdőmet, lazít rajta így nem szökik el az összes levegő és nem fulladok meg itt helyben, sóhajtok egyet a megkönnyebbülés jeleként, miután lazított. Már éppen ideje volna indulnunk.
"Nem akarok itt lenni, ha megérkeznek azok az amazonok. Bár biztos élvezetes harcnak néznék elébe, de egyenlőre elegem van az amazonokból. Fionából nem, de rajta kívül minden más törzstársától már rosszul vagyok. Legalábbis most, most megcsömörlöttem amazon tekintetben. Meg a harc tekintetben is."
Aztán kopogás hallatszik és már sikoltva suhan is elő a hüvelyéből a kardom, ahogy látom, Atolláé is hasonlóképpen, aki hátrál is utána, majd mielőtt felszólalhatnék, behívja a kopogót. Akiről kiderül hogy egy városőr. Nagyon rossz megérzésem van ezzel kapcsolatban.
- Tedd el, Atolla, - szólok hátra miközben a hüvelyembe dugom a pengét. - Mi történt? Valami nagy bajnak kellett történnie, hogy ha felkeresett minket ilyenkor. - igyekszem nyugodt és értetlen stílussal felkelti az őrben a gyanút, hogy bármi történt, nekünk nem volt benne semmi részünk.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #11 Dátum: 2017. Január 27. 15:26:22 »
Zabar Rukh

Miután felöltöttem az állgúnyát és bejutást nyertem a kastélyba sietősre fogom a lépteimet. Nem elegyedem szóba senkivel sem. A hercegi szobánál épp látom, amint a szolgálót kitessékelik. Kopogásom meghallgattatott behívnak. Maga a herceg az, aki előttem áll és szóba elegyedik velem. Elképzeltem, hogy mit mondjak, de most az idő szűke miatt elhadarom, ki is vagyok, persze, ha nincs más aki idegen lenne.

- Mélyen tisztelt hercegem. Zabar Rukh vagyok. Otthonról küldtek érted, hogy segítselek. Maguktól  az Ikrektől ragadtak, ki hogy kísérjem utadat és legyek a védelmeződ és segítselek! - Mondom meghajolva a Hercegnek.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hazafelé:
« Válasz #12 Dátum: 2017. Január 28. 16:28:14 »
Hrissi Al Shard

Hrissi az óra hangjára kel. Amúgy nem szereti az eszközt, mert varázsütésre rengeteg embert  ver fel az álmából - mintegy riadó fújva, és megnehezítve a dolgát. Álmosan pislog körbe, aztán megakad a szeme Anilin, ahogy a messzelátóval foglalatoskodik az ablaknál. Mosolyogva figyeli, de aztán a mosoly tovaszáll, ahogy Anili szitkozódása megtöri a hangulat varázsát. Anili intésére odasétál, és a válla felett elnéz a kapu felé. A csoportosulás láttán belátja, hogy kissé túlerőben vannak, de ez mást is jelent. Finoman megérinti Anili vállát, hogy figyeljen egy picit.
-Nincs semmi baj - jelei - Egy ekkora város őrségének meg kell tudnia birkóznia ennyi fegyveressel. Mellesleg ha tudnák, hogy hol szált meg a herceg, annál az épületnél várnának rá - vagy már megostromolták volna. Vagyis a herceg biztonságban van - borzol bele kedvesen Anili hajába. Ezek után ráérősen elkezd öltözködni, hogy közben tovább ötleteljen.
-A városőrök biztos, hogy szemmel tartják őket, és feszült lehet a helyzet. Elég egy kis félreértés, hogy a két csoport egymásnak essen - jeleli Hrissi -Ha lenne nálunk nyílpuska, akkor az amazonok közé lőve meg lehetne törni a jelenlegi békét, és amíg a városőrség és az amazonok egymást ölik, a herceg könnyedén távozhat. Ráadásul ha minden jól alakul, az amazonok közül is többeket levágnak - javasolja, de sejti - Anili most kezd el majd tiltakozni.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #13 Dátum: 2017. Február 15. 09:29:53 »
Leanthil+Atolla+Zabar Rukh:

Félő, hogy az a néhány kard amivel ideig óráig sikerült lekenyerezni az amazonokat nagyjából eddig tartott. Jobb lett volna még az éjjel elhagyni a várost pihenni viszont kell ha nem is neked.
Azok a nők akiket a földúton hagytál azóta már rég ideértek, köztük a vágott képűvel aki mindent megtesz, hogy a halálba taszítson.
Gyorsan öltöztetek Atolla a nagy buzgalomban még a levegőt is kiszorította egy pillanatra a tüdődből de így is fél óra telik el. Hiába ilyenkor rohannak a percek ki tudja miért. Útra készen álltok mikor megjelent a toroni bérgyilkos, de még így is kevesen vagytok.
Nem tudsz neki válaszolni mert szorosan mögötte érkezik kopogás nélkül a szobába a szállásadótok. Tényleg nagy baj lehet ha teljesen felöltözve eléggé zilált külsővel és zord ábrázattal a hóna alatt egy pergamennel robog be a szobátokba.Minden főhajtást és egyéb "nagyuramozást" mellőzik.
-Nézzék!-Ezzel kiteríti a pergament a szobában lévő kis asztalra. A városállam kis térképe van rajta. egy háromszög utcák kis kockák utak kisebbek nagyobbak. És egy nagy szépen megrajzolt észak, dél, kelet, nyugat, iránytű a város közepén.
-Ez itt a térkapu.-Mutat rá a kis háromszögre, ami a várostérképen kissé keletre fekszik.
-Mi pedig itt vagyunk.-Mutat rá egy nagyobb északnyugati kockára.
-18 amazon vár magukra a térkapuknál, biztos nem azért hogy jó utat kívánjanak. Öt ellen még lenne esélyük de ennyi ellen kizárt. Kettejüknek?-Atollát nem számítja harcosnak.
-A Sirenariakkal és a Toroni császársággal is kiváló a kapcsolatunk, nem kell a háború mi csak egy kis városállam vagyunk. Nincs is seregünk csak városvédőink. Ezen az úton menjenek egy darabig köves aztán földút. a következő városállamba jutnak, ott találnak térkaput és onnan mehetnek ahová akarnak. Az a város is pont olyan kialakítású,  mint ez tegyék el ezt a térképet még jól fog jönni. Másfél óra előnyük van míg valaki el nem árulja az amazonoknak hol vannak. Használják ki! -A térképet otthagyva távozni készül.
-Mire várnak tapsra?
 

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #14 Dátum: 2017. Február 15. 10:03:18 »
Hrissi Al Shard:

-A problémám a következő. Haza kellene mennem jelenteni az úrnőnek az itteni helyzetről, a térkapun át. De ahogy azt te magad is látod most ez lehetetlen. -Válaszol Anili továbbra is a messzirelátóba szegezve a tekintetét. Majd az egyik karosszékbe ülve folytatja a mondanivalóját.
-A városvédők nem fognak az amazonok közé lőni, mert évszázados szövetségeseik. Megpróbálnak inkább tárgyalni velük, ráadásul elég sok ott már a civil ahogy láttam akik ki vagy be akarnak jönni-menni a városból. Lehet, hogy Kyrek alapították a várost mármint elfoglalták de annak gőzöm sincs hány száz éve. Ha én lennék a városatya elfognám a  herceget és kiadnám Toron császárának. Mivel velük is kiváló a kapcsolatuk a helyi város vezetésnek. Ez most patthelyzet. Egyenlőre várunk. Hoppá történik valami!-Anili otthagyja a messzirelátót a széket meg mindent.
-Elindulnak! A városközpont felé. Lemegyek kérdezősködni és hallgatózni. Velem tartasz?