Szerző Téma: 5. Helyszín az Űr  (Megtekintve 1227 alkalommal)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
5. Helyszín az Űr
« Dátum: 2016. Október 19. 06:31:40 »
Az utuk során sokat megtudott Erana Jinx a fejvadászról és a múltjáról, illetve utastársai történeteit hallgathatta. Keil'Kalanos kisebb történetei, Vikto, a weequay katona háborús meséit a klónháborúrólAz út elején, még indulás előtt felhívja Iron Head és Lenin hajóján tartózkodók komklinkjét.
- Iron Head, Greeko, Lenin, Gre'gg, itt Hamen. Kell a társaságunk a fejvadász akcióknál, vagy készítsük elő a terepet a Huttán?
Cserébe ő is megoszthatja történeteit a többiekkel. Keil'Kalanossal szinte bárhol összefuthatott a doktornő, ő is járta a hajót, mint egyfajta bolygó szellem, de társalgás folyamán akár órákon át kellemes társaságot nyújthat a Dr.Jinxnek.
A weequay főképp a szobájába lelhető fel, de néha a pilótafülkébe megy, és Hamennel, az echani férfival társalog.
Hamen az egész út alatt a pilótaüllésben ül, de mivel be van állítva az automata vezérlés, vele is tud beszélni a doktornő.
Alvásra is van lehetőség, olyan tizenöt-huszonkét órányi út van elöttetek, így javasolt mindenkinek pihennie egy keveset.
Aztán egyszer csak valamiféle apró lökés éri a hajót, ahogy lefékez, és kilép a hiperűrbôl.
Előttük a Nal Hutta zöldes színű bolygója látható, a hajó és a Hutta közt, kicsivel magasabban pedig a Nar Shaada csempésztfészek foglal helyet.
Majd később, mikor már a másik hajó kikötött a Kesselen, hogy lerakja rakományát, egy üzenet jön be a Womp rat fedélzeti szàmítógépéhez kötött komlinkbe.
- Hol vagytok? Nem láttunk titeket kilépni a hiperűrbôl a Huttánál, pedig már még kellett volna érkeznetek. Addig akkor körbeszaglászunk.
Természetesen a korábbi idökben megbeszélték függvényében változhat a szöveg, és olyankor csak annyit mond az echani hologramja, hogy megérkeztek, és a terveknek megfelelően akkor elkezdik a terület bejárását és a felderítést.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:5. Helyszín az Űr
« Válasz #1 Dátum: 2017. Január 16. 12:00:45 »
Dr Erana Jinx:

A szobámban nem sok időt töltök csak amennyit alszok. A maradék időmben azon gondolkodom megmutassam e a két fejvadásznak a bőröndöt. Kis idő elteltével úgy döntök, ezek ketten úgyis sok illegális dolgot csinálnak. Egyel több vagy kevesebb mit számít. Magamhoz  veszem a nagy bőröndöt, és mind hármat a pilótafülképben találom.
"Tökéletes pont így szerettem volna!"
-Uraim szeretnék mutatni valamit egyszer megnézhetik de nem érhetnek hozzá, túl veszélyes! Ellenben minden kérdésre válaszolok. -Beütöm a kódot  hangommal is kéri holokivetítőn kéri a szemszkennert, valakiből kitör a vihogás. De gőz a kíváncsiság, elhallgatnak.  Majd kattan a zár, és előkerülnek a gránátok legalul pedig a fénykard. -(illegális).Felsóhajtok
Uraim ne kíméljenek jöhetnek a kérdések! De!...Nem vagyok sem Jedi sem Shit lovag, nincs velem az erő! A nagyapám igen ő Jedi volt de mielőtt még átadhatta volna a tudást meghalt a nagy háborúban. Ezzel lezárom a bőröndöt.
-Nem ajánlom hogy szórakozzatok vele, avatatlan kézben levághatja  saját karotokat.



Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:5. Helyszín az Űr
« Válasz #2 Dátum: 2017. Január 23. 23:27:08 »
Erana Jinx hosszú időn tanakodik azon, hogy megossza-e féltve őrzött titkát a társai, majd végül úgy érzi, hogy mivel a fejvadászok illegális munkát végeznek, illetve céhtársként úgysem tehetnek ellene semmit, ezért ideje pár embert beavatnia.
A bőrönddel együtt megy a pilótafülkébe, ahol szerencséjére mindenki más ott van.
Haren és Keil'Kalanos a pilóta és másodpilóta üllést bélelték ki maguknak, melyek mögött két másik szék vár, egyiken a barázdás arcú Vikto ül, a másik pedig a doktornő részére van fenntartva. Körbe a pilótafülkében ezernyi műszer melyek töredékének ismered csak a funkcióját, a szenzorokkal lehet kutatni az űrben, a kommunikációs csatornával lehet kapcsolatokat létesíteni, hiperűrugró karral lehet a híres hiperűrsebességbe kapcsolni, mely segítségével csillagrendszerek közt tud mozogni a hajó.
Jelenleg a hajó ablaka egy bolygót és annak a holdját mutatja. A híres Nal Hutta és a még hírhedtebb Nar Shadaa, a csempészek és kalózok holdja. A Nar Shadaat űrszemét veszi körül, közelebbi pillantás esetén kivehetőek a szétlőtt hajóroncsok.
Szavaidra feszült figyelem központosul. Miközben kinyitod a bonyolult módon zárt rendszert, egy férfias kacagást hallasz, de nem tudod beazonosítani, de végül elhallgatnak, mert mindenkit érdekel az ami ily lázba hozta a doktornőt.
És a ládában gránátok és egy fénykard bújik meg. Egy hosszas csodálkozás történik a "Aaah" - "Ez az amire gondolok..." - "Tudom mi ez" - kifejezésekkel.
- Az ezek szerint egy valódi... fénykard? - szólal meg a weequay, Vikto.
- A nagyapád egy jedi volt. - érdeklődik Keil'Kalanos is.
- Én csak arra volnék kíváncsi, hogy ezt miért nem közölted a céhnek? Persze több ember tudtával veszélyesebbé válik a titkod... De a céh tagjait megbecsüli és nem adja ki sohasem. Még ha nevezetesen jedi lennél, akkor sem. Acélfej deaktiválását vagy kiadását már többször megtagadta, arra hivatkozva a hivatalnoknak, hogy nem akarja dezintegrálva végezni.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:5. Helyszín az Űr
« Válasz #3 Dátum: 2017. Február 08. 11:19:10 »
Dr.: Erana Jinx:

Ilyen reakciókra számítok. Magam is elmosolyodom a találó kódon, amit majd meg kell változtatnom, persze Lenin benne lesz.
Gőzöm sincs mi ez a sok biz-baz gomb meg franc tudja de nem ezért jöttem. Hagyom hogy jól megnézzék, de még egyszer figyelmeztetem őket ne nyúljanak hozzájuk, veszélyes fegyverek.
Igyekszem minden kérdésre érthető választ adni de előtte becsukom a bőröndöt, egyenlőre a kódok nélkül.
-Igen ez egy fénykard, és igen igazi!  Mint ahogy a gránátok is. A nagyapán tényleg Jedi volt de félt, hogy átcsábít a sötét oldal ezért nem adta át az erőt. De ennek ellenére elég jól bánok vele már 6 éves korom óta gyakorlom a használatát. Acélfejnek igaza van én nagyra becsülöm őt. Tudom hogy a céh megvédene de elsősorban orvos vagyok a fegyver pedig illegális. És mindenki tudja kire, vagy kikre gondolok ha azt mondom, akadnak olyan alakok akik ha tudnák mi van nálam azonnal eladnák a feketepiacon már ha hagynám!Ez most azért mutattam meg félúton, hogy ha esetleg használnom kellene ne vágjatok olyan arcot, mint most.-A bőröndöt visszakerül a szobámba, ha valaki kérdezni akar igyekszem válaszolni.
De ettől független az út további része eseménytelenül telik a végcélig. Az enyhe lökés a kabinomban ér.Megegyeztem a többiekkel hogy fénykardot "Izének" nevezzük, hozd az "izét"! És reménykedem benne hogy a gránátokra nem lesz szükség.
Nem merem megkérdezni milyen itt az idő, kell e kabát vagy sem. Inkább figyelem a többeket.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:5. Helyszín az Űr
« Válasz #4 Dátum: 2017. Március 04. 22:18:34 »
A doktornő szavai változatos érzelmeket szabadít fel, de összességében mindenki meglepődöttnek tűnik. Nem könnyű egy ismerősről egyszerre csak kideríteni, hogy jedi - vérvonal.
Nem érzi magát otthonosan a pilótafülke labirintusában, de attól függetlenül el szeretett volna dicsekedni a birtoktárgyaival.
- Doktornő. Fejvadászok vagyunk, tudjuk, mik a veszélyes fegyverek. - szólalt meg széles mosollyal Vikto, szavaiból nem érezhető ki a kritika, csupán mókás megjegyzésnek hangzik mondandója.
Attól függetlenül hogy nem tudja Erana Jinx, mégis mi folyik a pilótafülkében, lehet lebilincselően hat rá a hiperűrutazás látványa, a kékes fényben elmosódó csillagok igazán különlegesen hathatnak, ha konkrétan még nem látta volna a jelenséget, mert utazásai során  az utaskabinokban maradt. Amennyiben már látta, biztosan nem találja különlegesnek. Valószínüleg azt sem amikor hirtelen a kék sávokból csillagok lesznek és egy hatalmas zöld bolygó kerül a szemetek elé.
 Az utastársai továbbra is meredten néznek maguk elé, és igyekeznek kitalálni, mennyire láttak valódi fénykardot.
- Én nem mutogatnám többször, Erana. - szólalt meg komoran Keil'Kalanos. - Ha csak a gyanú is rád vetül, hogy jedi vagy, és ez... - mutat a ládára. - perdöntő bizonyíték. Nem hiszem, hogy egy fénykard birtokostól kérdeznének valamit. Csak egy baráti tanács, ne hord magaddal. Talán a legbiztonságosabb az lenne ha elpusztítanád, de ezt, mivel örökség és emlék, úgyse tennéd meg, úgy hiszem, így javaslom dugd el valahova, amit nem viszel magaddal. Egy birodalmi vámellenőrzés... És vége.
- Azért nem kell olyan komolynak lenned, Keil. - szólal meg Vikto. - Természetesen, nem árt az óvatosság, doktornő, eszébe se jusson élőlények közt bekapcsolni azt, kivéve ha nem az utolsó esélye. De mi megvédjük majd magát, nem lesz gond. Hamen, akkor most lemegyünk? - teszi fel a kérdést a pilótaüllésbe azóta visszaült echani felé.
- Nem ártana körbenézni a Huttán, amíg megérkeznek a többiek. - fordul a koréliai fejvadász is az ezüsthajú pilóta felé.
- Ahogy akarjátok. Erana, mi volt a terveddel? Ahhoz mennyi idő kellene, hogy felkészülhessünk?
Közben a hajó elindult szép komótosan a Nal Hutta atmoszférája felé, hogy megkezdhesse a landolást.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:5. Helyszín az Űr
« Válasz #5 Dátum: 2017. Március 07. 11:39:27 »
Dr: Erana Jinx:

-Mióta nálam van most vettem ki először a bőröndből. Eszem ágában sincs mutogatni. Elteszem oda ahol volt.-A kabinomba a bonyolult zárrendszerrel visszakerül a bőrönd a helyére.
Hogy azért mégis tereljem a témát ami nehezen fog sikerülni visszamegyek a pilótafülkébe helyet keresek magamnak. Pár másodpercig csend van amíg a fényeket nézem.
A kis piros bőrönddel térek csak vissza meg a hátizsákommal. Részemről készen vagyok. Kei'l megjegyzését nem vettem kritikának.
-Igazad van és igazad van! De nem tudom hogy kell megsemmisíteni!A A Kalapácstól a gránátig mindennel próbálkoztunk. Na akkor lett oda a nagylábujjam. Csak túl hangosak voltunk, inkább elrejtettük. Nem találtunk csak majdnem lakatlan bolygót. Lehet hogy ha kerestünk volna találtunk volna, de közbe jött a háború.-Közben előhúzom az állapotfelmérőt.
-Már mindent megcsináltam a R.A.N.C.O.R.-ban. Az orvosi hablagy helyett acélfej megkért készítsek egy koktélt ami három adagban hat egymás után. Eredetileg úgy volt megbeszéljük, hogyan adagolom be neki lefogja vagy mit tudom én. Ha érdekel benneteket elárulom mi van a koktélban de jobb ha nem tudjátok de így gőzöm sincs... Lesz pár percünk talán? De most csuklókat kérek! Szeretném tudni milyen az egészségi állapotok, persze név nélkül. Legalább megtudjátok mire való a kis stukker! -Akár tetszik nekik akár nem a csuklójukhoz tartom az állapotfelmérőt. De először a magaméhoz, lássák hogyan is működik. A gépies hang normális állapotot jelez.
-Minden rendben nálam!  Csak semmi pánik nem kell félni. Ki lesz az első? Ha mindenkinél minden rendben landolhatunk.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:5. Helyszín az Űr
« Válasz #6 Dátum: 2017. Április 11. 23:29:56 »
Miután felmérted a fejvadászok egészségi szintjét, nem detektálsz komolyabb problémát
- Ha javasolhatom, a biztonság kedvéért módosítsa majd a kódot. - szólalt fel a weequay, és a társai egy-egy bólintással jelezték egyetértésüket, majd Keil szólal fel.
- És dugd el valami jó helyre, megbízok magunkban, de az a biztos, ha eldugod. Haren? Van ezen a hajón csempész raktár?
Az ezüsthajú férfi elgondolkodik, majd lassan bólint. - Rakjuk be oda? Azt mondod?
- Hát jobb ha nincs szem előtt, ha egy ellenőrzésnél kinyittatják... - nézett a többiekre Keil'Kalanos, jobb helye lenne a csempészzugban.
- Tőlem jó, de elsősorban a doktornőtől kérdezzük meg, hogy megengedi-e, hogy egy kis padlózat alatti verembe rakjuk a bőröndjét. - kacagott fel Vikto.
- Ez igaz, Erana, szerintem sokkal biztonságosabb volna, ha az a bőrönd nem lenne szem előtt, bár itt a Nal Huttán nincsenek birodalmiak, de itt is lehet ellenőrzés valamelyik klán részéről, és a jedikért sokat fizet a Szenátus. És nekik annyi biztos elég, hogy van fénykard a bőröndödben. És mivel nem tudják, kié, valószínűleg valamennyiünket elfognának. Kérlek, rakjuk el a kíváncsiskodók elől. Nem hiszem, hogy meg kellene semmisítened, de jobb lenne ha valami biztos helyre elraknád, ahol ha meg is találnák se tudnának hozzákapcsolni téged.
- Ha gondolod, hogy jobb ha nem tudjuk mi van benne - szólalt fel az ezüsthajú echani. - Akkor indulhatunk? Körbenézünk a Nal Huttán, hogy mire a többiek befutnak már minden terepmunkával készek legyünk.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:5. Helyszín az Űr
« Válasz #7 Dátum: 2017. Április 16. 07:53:48 »
Dr.: Erana Jinx:

-Úgy látom mindenki tökéletes egészségnek örvend nincs semmi probléma!-Jegyzem meg és elteszem a kis ketyerét.
-Javasolhatja igen a módosítást, de ez most félek túl hosszadalmas lenne. Illetve van rajta még egy biztonsági kód valahol elrejtve amit nem árulnék el sem a helyét sem a számát, legfeljebb annyit, hogy ha bárki aki nem én vagyok mégis felülírná és megpróbálkozna kinyitni a bonyolult zárkódot ez automatikusan rázár.Szinte összeforrasztja a bőröndöt. -Válaszolok weequaynak is meg a többiek is egyszerre. A társaság azon kezd gondolkodni hová kellene dugni.
-Nem probléma!Tőlem is jó!Minél mélyebben van nekem annál jobb!-Zárom rövidre a hová pakoljuk és csempész raktáros témát! A bőrönd végre lekerül a csempészraktárba ahová való. Nincs más nálam csak a kiskésem  az állapotfelmérőm meg egy pótakku. Nekem ennyi cucc bőven elég.
-Mehetünk! Én kész vagyok!-Nem magyarázkodom miért csak ilyen kevés dologgal jövök. Egy kiskéssel is lehet ölni az állapotfelmérővel meg bénulást okozni.






Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:5. Helyszín az Űr
« Válasz #8 Dátum: 2017. Május 17. 10:26:22 »
Az egészségfelmérés szép sorjában ment végig, majd a végén mindenki egy "köszönettel", "akkor jóval" vagy hasonlókkal illeti, amikor a doktornő elmondja az eredményeket. Azután elteszi a mérőműszert a helyére. A biztonságtechnikai kitérőre az extra zárról a koréliai arca meglepetést tükröz, az echani arcán egy apró mosoly jelenik meg, a kérdést feltevő weequay pedig elégedetten bólint.
- Akkor nem kell aggódnunk. -néz körbe a társaságon, majd meglapogatja a combjánál lévő pisztolytáskát, amiben nincs fegyver, így gyorsan elhagyja a társaságot, hiányát pótolandó okokból.
Végül abban egyezik meg a csapat, hogy egy csempészek által használt, koszos raktárhelyiségbe rakják, ami a hálóhelyiség felé vezető folyosó alapzata alatt volt.
Amikor a raktár titkos retesze lezárul, Erana elméjében a nagyapja arca rémlik fel lelki szemei előtt, talán valami régi beszédjük is az eszébe jut.
Végül a doktornő úgy véli, hogy felkészült a terepszemlére az állapotfelmérővel és a késsel, amelyet már évek óta használ és nem egy bajban vette jó hasznát.
Vikto visszatér egy termetes lőfegyverrel, amennyiben Erana Jinx egy kicsit tájékozott ezen a téren, felismerheti a tipikus Blastech E-11-es lőfegyvert, amelyet a birodalmi rohamosztagok szoktak használni, emellett egy vékony mellvértet is felvett, csak úgy a biztonság kedvéért. Az echani egy vibrokardot vesz magához, meg egy apró sportpisztolyt, míg Keil'Kalanos övében két nehéz sugárpisztoly pihen meg.
Amikor a doktornő mellé ér, kedves mosollyal üdvözli, majd megszólal.
- Jártál már a Nal Huttán? Azt javaslom, ne legyünk sokáig az utcákon, elég kelletlen szagú bolygó. Ha van kedved, meglátogathatnánk valami jó éttermet, mivel az egyetlen pozitívuma, hogy huttok vannak itt, hogy bármilyen ételből lehet találni errefelé.

Amint dokkol a teherhajó a forgalomirányító által megadott kikötőben, tényleg érezni kezdi Erana a bűzt, amelyet a bolygó áraszt magából.
Amerre a szem ellát a barna szín uralkodik. Illetve annak árnyalatai. A föld sötétbarna, a levegőt halványabb színű pára borítja, az épületek többsége agyagból lehet. De nem is olyan messzinek tűnnek a szürke paloták csúcsai. Az egyes hutt dinasztiák központjai. Az utcákat számtalan idegen lény borítja, olyanokkal, amiket csak hallomásból ismer, vagy még nem is hallott róluk Erana Jinx. Hamen és Vikto magabiztosan indulnak el az egyik utcán, amely egy piacnak tűnik az ordító árusok alapján, akik kis standokon árulják fekete termékeiket
Keil'Kalanos melletted áll, az arcodat nézi, ha rátekintesz, megkérdezi.
- Indulunk? Van egy jó hely, ahova a kutatás közben benézhetnénk.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:5. Helyszín az Űr
« Válasz #9 Dátum: 2017. Június 08. 08:09:15 »
Dr.: Erana Jinx:

Ahogy az elvárható a legénység tökéletes egészségi állapotban van. Kissé fájó szívvel válok meg a többszörösen kódolt ezüstbőröndtől de aminek meg kell lennie annak meg kell lennie. A nagyapám szavai és arca jelennek meg előttem miközben elrejtettük. Szerintem rajtam kívül senki nem látta. "Meg kell védeni az életed árán is!" Tehát ezt teszem. Használni úgy is tilos ezekben az időkben.
Majd visszatérek még a szobámba és a maradék cuccaimból kissé szelektálva igyekszem kiválogatni mi az ami kellhet mi az ami nem.
A hátizsákom elég nagy, kiveszem belőle a dzsekim felveszem, fene se tudja tudja Itt milyen az idő. mindjárt több a hely. Van ami alapból el se férne, és nem is gyógyítási céllal jöttünk . Tehát a néhány dolog marad. Ahogy észrevettem a társaim elég hangosak, tehát az adóvevők se kellenek, most még. Viszont viszem a fényrudakat, a légzőmaszkot, A kis piros táskát  gyógycsomagokkal és az állapotfelérő töltőjével, A dobókést meg egyszerűen zsebre teszem. Az állapot felmérő szokásomhoz híven mint egy fegyvert a derekamhoz erősítem. Nem is olyan nehéz a hátizsák nehezebbre számítottam.
Fel vagyok szerelkezve, mehetek a többiek után. Leginkább utánuk, mivel gőzöm sincs hová megyünk.
Jártam idegen fajok ismerete órákra de ilyen...izé??? Lényekkel vagy mikkel még ott se találkoztam. Nem szeretném ha látnák rajtam hogy egy kissé kerülget a pánik de lehet hogy csak ezért mert ennyire büdös van a dzsekiben lévő kiskést szorongatom.
Meglátom a durván felfegyverzett urakat, majd elsorolom a nevüket. Ha csodálkoznának vagy furcsán néznének rám csak mosolygok.
-Egy szóval sem mondtam, hogy szimpla orvos vagyok csak azért nem elég jól érek ezekhez is, a dologban egy hiba van nem bírom el őket.-Mutatok rá az egyik brutál nagy lőfegyverre.
-Keil nem jártam még itt de szerinted mennyit veszítettem az életemből? Szerintem nem sokat.
Ha most felvenném a légzőmaszkot puhánynak tartanának, előbb vagy utóbb valami jelzőt úgy is rám akasztanak a hátam mögött. Már csak megszokásból.
-Oké mehetünk!-Egyezek bele, remélem nem lesz olyan büdös és nem lesz annyi üvöltözés, de ha mégis akkor kibírom, már annyi mindent túléltem. Keil meg biztos volt benne hogy igent mondok.