Szerző Téma: Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt  (Megtekintve 8991 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt
« Válasz #135 Dátum: 2021. Január 24. 13:05:09 »
Corvus Latsonn

A droid vidám füttyögésének okát nem teljesen értem
/Basic/ Tartok tőle, hogy hamarosan nem lesz ennyire vidám a helyzet - jegyzem meg, ismerve a Lady temperamentumát.

Akinek - ha most épp nem Zirni oldalán állnék - biztos javasolnék holmi hajigálást. Így csak csendben figyelem a kibontakozó drámát - ami meglepő módon bizony késik. Pontosabban egészen új irányt vesz a történet. Csendben hallgatok, és próbálom úgy elhelyezni az információ morzsákat, hogy logikusnak tűnő módon illeszkedjenek legalább egymáshoz. Azt még értem, hogy ismerik egymást. De hogyan kerülhetett pont ez a droid pont erre a ki tudja mióta lezárt/elhagyatott állomásra és hajóra? Ráadásul egyedül? Tegyük fel, hogy a Lady és a Kölyök együtt érkezett ezzel a droiddal a bolygóra, és elkeveredtek egymástól. De mitől vagy kitől kapcsolt le a droid, és hogy jutott be ide? - tűnődök, és nézelődök körbe, mintha rajtunk kívül még lehetne itt valaki. Valahogy az az érzésem, hogy a mesélés fontosabb lenne, mint a Kölyök vegzálása.

/Basic/ Néha meglepően kevés anyai türelmet tanúsítasz a Kölyök irányába - állapítom meg, bár tartok tőle, hogy ez csak egy csípős válaszra lesz elég - arra nem, hogy lehiggadjon.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt
« Válasz #136 Dátum: 2021. Február 15. 11:50:01 »

Corvus Latsonn
Az Ismeretlen Bolygó
Triaarii Bázis, a "Rozsdatemető" szint




Újabb bip és bip után bár továbbra sem érted mit mondd, de a hangsúly néha árulkodó lehetett/lehet, így úgy véled most épp valami ahhoz hasonlót mondhatott, hogy: Hihihi. Talán.

Számtalan kérdésed van és nem igazán akad válasz. Ez a fajta bizonytalanság eléggé zavaró lehet, főleg, ha úgy döntesz alaposabban is megvizsgálod a kérdést. Lehet találnál még pár válasz nélküli kérdést.

Lady /Basic/ Nem baj, ha kivételesen fejlettek ennek a kis nyeszlettnek a túlélő ösztönei. – pillant fel, majd vissza rád – Ez az általad hiányolt anyáskodás, a túlnépesedés és más komoly problémák forrása! Az én kölykeim legyenek csak igazi túlélők! A természet úrnői! – odafent megjelenik közben a Kölyök feje és színváltós bundával érezteti ingadozó érzelemhullámait – Még az ilyen rozsdás vackok is képesek megérteni a természetes szelekció fogalmát, nem igaz? – tesz egy lépést a kis robot felé, aki azonnal megtorpan és visszatolat, hogy neked ütközzön…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt
« Válasz #137 Dátum: 2021. Május 09. 18:23:56 »
Corvus Latsonn

Mindenkinek jogában áll másképp gondolni a dolgokat. S bár feltehetőleg rajtam mulat, ez nem akadályoz meg abban, hogy reméljem - neki van igaza. Mert ha nekem lesz, valahogy annak sem fogok tudni örülni. S szerintem ő sem.

Látszólag sok zavaróan illogikus kérdés - pontosabban tény kezd el kibontakozni az ismeretlenség homályából, melyekre a válaszok kényelmetlenül átrendezhetik az eddigi elméletemet arról, hogy hol és milyen helyen vagyunk. De végül is minden változás egyben lehetőség is! Optimális esetben a körülményeink javítására. Szóval nem ártana minél előbb újratervezni a dolgokat - az újabb információk fényében. Melyet ez a meglepetés droid tudna megosztani velünk. Már ha érteném a nyelvét. Remélem, hogy a Lady tényleg sokkal jobban érti ezt a csipogást, melyet valami kenyérsütő gép ősétől örökölhetett ez azt asztromech.

/Basic/ Akkor ez a bolygó pont ideális. Ugyanis a túlnépesedés jeleit jelenleg eddig nem tapasztaltam. Már ha a kígyókat és a bogarakat nem számoljuk. Mondjuk szerintem Zirni eddig igen jól teljesített a túlélés témakörében, de azt hiszem ennél jobban nincs jogom beleszólni a nevelési módszereidbe - adom meg neki azt az önállóságot, amit úgy érzem nem szabad veszélyeztetnem. Amint nekem tolat a droid, kissé félreállok, hogy ha akar, messzebb tudjon gurulni.
/Basic/ Azt azért nagyon nem értem, hogy ha ez a bázis ilyen régóta le van zárva, akkor ő mit keres itt? Hogy jutott be, és miért kapcsolt le? Egyébként mi a neve? - mutatok a robotra - A többiről ugyan van elképzelésem, de azok lényegtelen részletkérdések ezek mellett.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt
« Válasz #138 Dátum: 2022. December 19. 11:10:32 »

Corvus Latsonn
Az Ismeretlen Bolygó
Triaarii Bázis, a "Rozsdatemető" szint




Különbözőségeitek ellenére vagy éppen azért vagytok ilyen jó csapat, ennyire kiváló páros! Illetve... ott a kölyök és most már egy R2-essel is bővült a csapat! Igazi kis család képe rajzolódik ki előtted, talán már csak valamiféle háziállat kellene, egy Gurrcat (Corellia-n őshonos) vagy kisebb! Szóval egészen díszes kis társaság most úgy áll ott, mint egy teljesen átlagos hétköznap lenne és nem egy ismeretlen bolygó elhagyott bázisán talált idegen űrhajó folyosóján állnának.

/Basic/ A kevesebb néha több! - közli vigyorogva és bár követi tekintetével a kis robotot, úgy véled elmúlt a közvetlen veszély - A kis guruló rozsdahordó már egy ideje le van zárva a hajóval együtt... igaz, te kis rövidre zárt agyú kábelrengeteg? - somolyog, aminek látványa egy éhes ragadozóra emlékeztet téged - Csipogd el a szőrtelen macskának, hogy mikor árultad el a barátodat! - fúj rá a kis robotra, aki mögötted megállt és onnan nézelődik óvatos-kíváncsian, megkockáztatod, hogy aggódva! - Azért ha van kedved... - néz rád - mesélj a lényegtelen részletkérdésekről!

Úgy tűnik a kölyök is figyel, sőt, mintha enyhülne a feszültség, mintha készülne arra, hogy lemásszon onnan, de legalábbis biztos, hogy mocorog amitől lejjebb csúszott kicsit...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt
« Válasz #139 Dátum: 2022. December 28. 15:26:07 »
Corvus Latsonn

Pár évvel ezelőtt nem hittem volna, hogy ennyire színes társaságba fogok keveredni. Micsoda kompánia! - már a jó értelembe véve.
/Basic/ Még nem láttam a hajó minden részét, de kezdem magam igazán otthon érezni magam rajta. Igaz, melletted érzem magam otthon! - ölelem át futólag hátulról, és gyengéden beleharapok a vállába.

A Lady szavai óhatatlanul kérdéseket vetnek fel.

/Basic/ Kezd olyan érzésem lenni, hogy régebbről ismered ezt a droidot - pillantok a Ladyre kíváncsian, mindenféle vádló hangsúly nélkül.
/Basic/ Ezzel csak az a gondom, hogy mit keres egy régóta elnéptelenedett bázison egy ilyen hajóval? - teszem fel a költői kérdést - Mikor, miért és hogy került ide? - töprengek félhangosan, aztán holmi ötlet fogalmazódik meg bennem
/Basic/ Mondd csak, mikor láttad utoljára ezt a rozsdamarta jószágot? - kérdezem a Ladytől, mert így legalább egy durva becsléshez jutunk, hogy legfeljebb mennyi ideje lehet itt ez a tárcsás mosógépre hasonlító droid. A Lady felkérésének egy bólintással teszek eleget.
/Basic/ Ezzel a hellyel kapcsolatban vannak nyitott kérdések. Maga a bolygó alapvetően erősen lakatlannak hat, vagy legalábbis alacsony szinten technologizált őslakosokat tudok elképzelni a bolygón. Az ok egyszerű - különben már a nyakunkon lenne mindenki, aki észlelte a légkörbe lépésünket. Mellesleg annak a hajónak az asztrodoidja - amivel érkeztem - vagy elszámolta az ugrás pályáját, vagy ennek a bolygónak nem kellett volna itt lennie. Figyelembe véve az asztodroidok pontosságát, ez azt a gyanúmat erősíti, hogy ez a bolygó nincs benne az általános adatbázisban. S ha ez igaz, akkor gyakorlatilag van egy olyan privát bolygónk, amiről csak nagyon kevesen tudnak. Valódi főnyeremény - főleg, hogy még a felszín is élhető. A zavaró kérdések egyébként a következők, amire még nem találtam választ:
-Mikor és miért hagyták itt ezt a szemmel láthatóan komoly szinvonalú bázist?
-Ha a bázis régóta itt van elhagyatva, akkor mit keres itt egyedül egy R2-es, ami itt messze a legfrissebb technikának tűnik?
- Fejezem be a mondókámat, és tovább indulok közben, hogy a hajó pilótafülkéjét is meglátogassam.
/Basic/ Kíváncsi vagyok, hogy még mit fogunk itt találni! - mosolyodom el.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt
« Válasz #140 Dátum: 2022. December 29. 13:09:53 »


Corvus Latsonn
Az Ismeretlen Bolygó
Triaarii Bázis, a "Rozsdatemető" szint




Talán pár héttel ezelőtt sem hitted volna. De most itt vagy és ki tudja még mi vár rád a Kölyökkel, a Ladyvel és a kis Rozsdás R2-essel közösen! Utóbbi kiváló asztrogátor és a szereléshez is kellene értsen, de majd kiderül, hogy mire is képes, ha eljuttok odáig.

Nem. Valóban nem láttad még, de azt az optimizmust, hogy a hajó csak úgy gombnyomásra indul még te sem mernéd feltételezni. De talán az is egy út, hogy utazásra készítsétek fel ezt a réges-régi modellt. Nem kis munka lesz és még a Bázis is sok titkot rejt, nem beszélve a kis robotról, de ettől nem unalmas az ittlét.

Lady /Basic/ Te ócska lyukas vödör, kiderítetted már, hogy mi a hajó eredeti neve? S honnan származik? – kérdezi feddően Őladysége az R2-est
R2 /Bináris/ Bip biip. – érkezik egy-két rövid, hangjaiból ítélve tagadó füttyöcske
Lady /Basic/ Legalább annyi hasznod legyen te kis áruló, hogy elmondod miért nem repül ez az ócskaság! – torkollja le
R2 /Bináris/ Bipbip – emelkedik egy kis kar, esküdni mernél, hogy tisztelgett a kis robot
Lady /Basic/ Látod… egy igazi ragadozó minden alkalmat kihasznál, hogy lecsapjon a prédájára! – dorombolja és hirtelen lekapja a közben lecsúszó kölyköt – Megvagy. – vigyorog

A kicsi előbb szabadulni akar, de aztán valami fura zaj jön ki belőle, mert a Lady a lelket is kicsiklandozza belőle, mielőtt letenné (dobná) a földre

Lady /Basic/ Gyerünk Kölyök! Segíts a kis rozsdakupacnak! Addig mi nézzük meg a hidat! – odafelé érkezik a válasz – Igen, ismerem azt a kis áruló alkatrésztartót. Ezzel a tragaccsal lépett le… évekkel ezelőtt. Lesz miről mesélnie! – kis szünet, majd – Igazából azt sem tudjuk mi mit keresünk itt. – rántja meg a vállát – Esetleg valami távol tartja őket. Lehet mi önként hajtottuk a fejünket a csapdába mit sem sejtve milyen jövő vár ránk. Talán valaki vagy valakik csak arra várnak, hogy megfejtsük ezt a sok rejtélyt és ők arassák le a babérokat! – vigyorog, nagyon bejön neki a saját elképzelése – Voltak idők amikor sok koordinátát nyelt el az enyészet. Ezért van annyi munkája a hozzánk hasonlóknak – kuncog, mély levegőt vesz és élvezettel néz körül – Mindennek megvan a maga történetet és csak arra vár valaki felfedje. Vannak amik örök feledésbe merülnek, amik csak hosszú álomra hajtják a fejüket és vannak amik csak félrevezetnek. De olykor… olykor találsz egy-egy igazi kincset. – elmereng de közben haladtok az ajtóig, ami egyelőre zárva van – Úgy gondolom, hogy néhány hullát, előre haladott bomlási állapotban, ha minden lövésem talált.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt
« Válasz #141 Dátum: 2023. Január 06. 17:38:12 »
Corvus Latsonn

A Lady kérdései az R2-hez tisztáznak pár kérdést. Pontosabban újabbakkal kedveskednek. Ugyanis ezek szerint mintha ők is csak úgy rábukkantak vola a hajóra. Ellenben így már könnyebben megmagyarázható, hogyan is került ide a hajó ezzel a robottal.
/Basic/ Szóval találtatok egy régi elhagyatott hajót, aminek a regiszterében még szerepelt ennek a bolygónak a koordinátája? - érdeklődők a droidtól. Aztán a Lady elkapja a Kölyköt, és alaposan megcsiklandozza. Ebbe nem is avatkozok bele, mert a korábbi kergetőzés által sugallt megtorláshoz képest sokkal enyhébb "büntetésben" részesül.

A Lady gondolatmenetére megrázom a fejem.

/Basic/ Ha te nem tudod, hogy mit kerestek itt, akkor azt én sem tudom megválaszolni, mert eddig nem nagyon meséltetek semmit, hogy honnan és hogyan is kerültetek ide - válaszolom.
/Basic/ De javaslom az én hozzáállásomat: használjuk ki a véletlen felkínált lehetőségeit, és szerezzünk meg mindent, amit csak lehet! Jelen esetben a bázist és ezt a hajót! Egyébként igazad van - azért javasoltam, hogy megfontoltan kapcsoljuk csak vissza a kommunikációs rendszert, nehogy felkészületlenül idevonzzuk a Valakiket a bázisra, hogy learassák a babérokat.
Amikor a kincsekről beszél, elmosolyodom.
/Basic/ Lehet, hogy tőlem viccesen fog hangozni, de a minőségi kapcsolatok sokkal többet érnek az anyagi javaknál.
Viszont picit felhúzom a szemöldökömet, amikor holmi lövöldözést említ.
/Basic/ Eddig valahogy azt képzeltem, hogy inkább karmokkal téped ki a nem kedvelt létformák torkát. De én is remélem, hogy minden lövésed talált - jelentem ki, és így is van. Igencsak rosszul esne, ha a műszerfal fele leolvadt volna az elhibázott találatok miatt. Az ajtóhoz érve megpróbálom kinyitni azt. Először az ajtónyitó panellel - de ha nem enged, akkor megvizsgálom a lehetőséget, hogy mivel tudjuk majd felfeszíteni.
A kabinban az első, ami érdekel - az a kommunikációs és távközlési rész. S mielőtt bármi mást bekapcsolnánk, azokat szépen lekapcsolom. Csak utána nézek körbe, hogy a hajó energiaellátását hol és hogyan lehet átállítani a külső energiaforrásra. Illetve, hogy a Lady estleges lövései (már ha itt lövöldözött) milyen károkat okozott, és hogy mi minden más van itt a pilótafülkében.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt
« Válasz #142 Dátum: 2023. Január 16. 10:05:50 »


Corvus Latsonn
Az Ismeretlen Bolygó
Triaarii Bázis, a "Rozsdatemető" szint




Lady /Basic/ Hm? Nem. Fogalmam sincs, hogyan került ide. Évekkel ezelőtt találtuk ezt a hajót és akkor láttam utoljára ezt a kis fémkupacot! Volt csipogása bezárni előttem az ajtót azt mondva, hogy csak nekem akar jót és aztán elrepült! – morog egy sort, valószínűleg akkor nagyon… nagyon pipa volt – nem tudom miért tette, de most lesz ideje elmondani vagy újrahasznosítom alkatrésznek! – aztán rád pislog – Nem mondtam még? – látszik nem is foglalkozott a kérdéssel – Mondjuk úgy, hogy szeretem a történelmet, főleg ha kézzel fogható és keresgéltem ilyenek után. Találtam is volna valamit, de mondjuk úgy, hogy a kapzsiság elvette és elreppent vele. – őt meg itt hagyták. Aztán a felvetésedre bólint – Alaposan át kellene nézni, hogy ne érjen meglepetés, no meg, hogy senki ne akarjon visszatérni, ha egyszer már elment! – vannak tervei az biztos – Ami az anyagi javakat illeti, azért nem baj, ha van miből költeni! – vigyorog, ami egyre szélesebb lesz – Van az úgy, hogy nem akarják elfogadni a simogatást és ilyenkor távolból érzem szükségét a szeretet kinyilvánításának! Sosem tagadnék meg efféle érzelmeket senkitől, akitől úgy vélem szüksége van rá! – kuncog, miközben a kölyök sebtiben meglép, amíg nem vele foglalkoznak. – mikor nekiállsz feszegetni a kis robot gurul oda és rácsatlakozik a belső hálózatra, dolgozni kezd – Ő így mondja, hogy jobb, ha nem kontárkodsz! – jó kedve lett, gyorsan változott, de most legalább ragyogóra, nem viharosra! – Mi a terved? – érdeklődik várakozás közben.

Végül a kis droid beenged és belépve azt látod, hogy minden inaktív/hibernációs módban van, hogy a rendszer minél több energiát takarítson meg. A fedélzeti rész viszont zárolva van és ennek a kihívásnak bizony keményen neki kell futni, a végén mindenki ott van a pilótafülkében, hogy szurkoljon vagy épp dolgozzon. Szerencsére semmit sem kellett lekapcsolni, mert valaki nem akarta, hogy bármi is aktív legyen mikor itt hagyta a hajót, de a külső töltésre kapcsolás minden további nélkül megy, kivéve, hogy nem történik semmi. Nem kizárt, hogy előbb engedélyezni kell valahol, amire megint csak várni kell…

Eközben látod, hogy nagyon öregnek és megviseltnek tűnik a hajó, mégis van egy olyan érzésed, hogy ha sikerül életet lehelni a rendszerekbe (feltörni), kiderül mennyi mindent átélt és látott már és mint ilyen a néhány lövésnyom nem is biztos a Lady keze munkája.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt
« Válasz #143 Dátum: 2023. Január 21. 16:11:59 »
Corvus Latsonn

A Lady morgolódására bólintok.
/Basic/ A jelenlegi helyzet fényében valóban jobban jártatok. Képzeld el, ha felenged a hajóra, és itt kellett volna évekig várnotok rám, hogy megmentselek titeket - vigyorodom el, mintha nem tudnám, hogy nélkülük esélyem sem lett volna a bázis közelébe jutnom. A Lady fellebenti az őt övező titkok egy részéről a fátylat, és picit meglepetten pillantok rá. Az érzés az a tudtam, csak nem sejtettem típusú. Mert eddig holmi diplomáciai tevékenységre gondoltam, még ha "picit" nyersebb is volt eddig a viselkedése, mint a többi, korábban általam megismert diplomatának. De ezt betudtam annak, hogy más kultúrkörből érkezett. Ellenben most kiderült, hogy az életfelfogásunk és tevékenységünk sokkal nagyobb hasonlóságot mutat, mint eddig hittem. Kellemes meglepetés az ilyen! Az anyagi javakra bólintok, hiszen valóban úgy van
/Basic/ Már csak az a kérdésem, hogy te mivel töltöd meg a szekrényedet a megszerzett javakból, mert hogy nem ruhára, abban szinte biztos vagyok! - incselkedem picit, aztán vele mulatok az általa említett távkapcsolaton.

Szerencsére nem nekem kell vergődnöm az ajtónyitással, így mikor a droid érkezik, átengedem neki a lehetőséget. Míg dolgozik, a Ladyre pillantok.

/Basic/ Mi a neve ennek az egységnek? - kérdezem, mert valahogy túl jellegtelennek tűnik asztromechnek hívni, míg a lyukas vödröt sértőnek érzem. A kérdésre, hogy mi a tervem, egyszerű válaszom van
/Basic/ A hajót jó volna rákapcsolni a külső energiára, hogy felélesszük a rendszereit, és felmérjük  a lehetőségeinket.

Belépve a pilótafülkébe végignézem a panelokat, és úgy tűnik, hogy nincs sok dolgom vele.
/Basic/ Ez rendben... Ez mi a fene lehet... áhhh, igen... ez is jó... hogy tört volna el a keze... - motyogom, amikor rájövök, hogy zárolva van a fedélzeti rész. No most azon belül lehet engedélyezni a külső töltést, vagy van még valahol valamilyen kapcsoló, amit eddig nem vettünk észre? Ha jól emlékszem, kint a csatlakozónál nem láttam ilyesmit. Itt bent pedig első ránézésre nincs... Végiggondolom, hogy a csatlakozó hol fut be a hajó oldalába, és megpróbálom megkeresni a hajóban azt a helyiséget, ahova befut - hátha belül is van még valami manuális kapcsoló. Addig pedig Zirni és a droid legalább nyugodtabban küzdhet a fedélzeti zárolás megkerülésével. Én pedig a hajó rakterét vagy konyháját próbálom meg fellelni - hátha van valami vastartalék, ami ehető...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt
« Válasz #144 Dátum: 2023. Január 23. 11:51:42 »


Corvus Latsonn
Az Ismeretlen Bolygó
Triaarii Bázis, a "Rozsdatemető" szint





Lady /Basic/ Hm… ha felenged a hajóra, ez sosem történik meg! – morran, de aztán szusszan és kikerülve a „mi lett volna, ha” részt – Lehet, hogy egyszer megmutatom milyen szekrényem van és hol! – közli sejtelmesen, majd – szépen végigsimított a felsőtestén, hogy aztán hessentsen téged, ha közelednél a kihívó domborításra – Ettől függetlenül a csecsebecséket szeretem. – árulja el végül megkegyelmezve egy picit, hogy azán témaváltás: Segíts Rozsdásnak kérlek, mert egyedül úgy látom nem boldogul – biccent az R2-es felé, aki a fedélzeti számítógépbe próbál bejutni. – De hívhatod nyugodtan multifunkicós barkácsgépnek is. – hallod, hogy a Lady azért még haragszik a droidra. – Ne keresgélj szabványokban mert a hajó olyan régi, hogy csodálom nem bont napvitorlát. Szerintünk a számítógép irányít mindent. Azt kéne már csak tudni, hogy ha el tudtál vele repülni, akkor most miért nem férünk hozzá? – intézi a szavait a kis asztromechez, aki egy rövid füttyel jelzi tanácstalanságát.


Off-Topic: megjelenítés
Kérlek dobj computer use-t hogy mennyire tudsz hozzájárulni a kis droid próbájához

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt
« Válasz #145 Dátum: 2023. Február 11. 16:49:55 »
Corvus Latsonn

Hogy egyszer esetleg vethetek egy pillantást a szekrényére, bólogatok
/Basic/ No és azt, hogy mi van benne? - emelem a tétet visszakérdezve, hogy aztán egy hessentéssel később immár az R2-es által is komplikáltnak tűnő feladattal foglalkozzak.
/Basic/ Sajnos nem igazán értek hozzá, mert nem vagyok technoarcheológus... hajolok oda, és rábambulok az elém táruló látványra - ...de nem is csodálom, hogy nem megy, mert az ősök programnyelvei jóval kötöttebbek voltak. Elég egy kis szintaktikai hiba, és máris cseszhetjük. Ellenben fun fact, hogy a koréliai hajók szerviz üzemmódjának gyári jelszava évtizedekig 25329 volt, ami az egy napban lévő órák számát és a nap körüli keringési időt takarja napokban. A belépéshez viszont előtte át kellett kapcsolni a műszerfal alatt beszerelt kapcsolót, ami az egyik szerelőpanel mögött bújik meg. Mivel ezt sokan nem tudták, és a kapcsoló védett helyen volt, ezért nem törték magukat a népek, hogy megváltoztassák ezt a jelszót... kezdek el keresgélni, meg csavarozni a gyanúsabb helyeken, hátha találok valami hasonló funkciójú kapcsolót. Végül aztán az általam ismert régi biztonsági hiányosságokkal próbálkozva mintha sikerült volna beljebb jutni, hogy aztán Zirnivel párban csak térdre kényszerítsük a hajó védelmét. Nem kevés büszkeség tölt el az eredményre.
/Basic/ Nem csak a kosz ragadt rám otthon! Hiába no, látszik, hogy több generáció óta épít csillaghajókat a családom! - húzom ki magam az ülésben, mint ló a lucernásban.
/Basic/ Először is adjunk magunknak teljes hozzáférést! - sóhajtom elégedetten, és neki is látok a műveletnek - Lássuk a hibanaplót, hogy mi nem működik, és miért! Nézzük meg az eseménynaplót, hogy mi történt, illetve a navigációs naplót, hogy hol a frászban is vagyunk! Utána vagy javítsunk vagy kapcsoljuk rá a külső energiát, majd nézzük meg a hajó eddig elzárt tartós élelmiszer készleteit, hogy mit lehetne enni! Étkezés közben pedig feltölthetnénk majd a zseb-blasterünk energiacelláját - állítok fel egy cselekvési tervet.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt
« Válasz #146 Dátum: 2023. Február 20. 07:41:57 »


Corvus Latsonn
Az Ismeretlen Bolygó
Triaarii Bázis, a "Rozsdatemető" szint




Lady /Basic/ Azt… majd a helyzet hozza! – pillog rád ártatlanul

R2-es nekiállt a helyzet megoldásának, de kezdeti lendület meg-megakad és hosszas tűnődés után úgy véled, hogy te talán megtaláltad a megoldás kulcsát! Felidézed az emléket, hogy pár ősrégi modellen, hogyan oldották meg az efféle biztonságtechnikai kérdéseket! Hirtelen nagyon izgatott leszel – a Lady kíváncsi – és a műszerpult alá bújva próbálod legyőzni az akadályt, hogy szembesülj azzal: itt bizony nincs kapcsoló! Talán nem is volt és ez a hajó ebben is eltér a szabványtól.

Amilyen öreg, valószínűleg egyetlen eredeti rész sincs már benne!

Ellenben amikor visszatérsz a képernyőhöz, rá kell jöjj, hogy igazából az ott látottak nagyon hasonlítanak a zárakhoz használt kódoláshoz és szóvá is téve a kis robot úgy töri fel a biztonsági rendszert, mintha nem is létezne! Jó kis csapatmunka volt, hiba nélkül dolgoztatok, az eredmény pedig egy teljesen hozzáférhető rendszer

Lady /Basic/ Igen… ez igen gyorsan ment! – nem gondolta volna, de örül, sőt, mintha némi büszkeséget is éreznél magad okán

Teljes hozzáférés után látod, hogy minden napló törölve, de nem akárhogy, hanem többször és alaposan! Legalábbis elsőre így látod és sajnos másodikra sem akar nagyon másképp látszani. Ennek okán a hibakeresés így nem megy, de a diagnosztikát le lehet futtatni. Ellenben úgy tűnik, hogy találtál valami mást! Egy rész, ami ki van kapcsolva. A kód neve: Blue Max. Ez az egyetlen, ami nincs kitörölve és valamiféle azonosító van hozzárendelve.

A készletek… nincsenek. Az energia szintén várat még magára, csak a tartalék működik, az is csak annyira amennyire féltetetlenül szükséges. Ellenben ez a hajó már így is több szabadsággal kecsegtet a sok hiányossága ellenére, mint eddig bármi más! Sok roncsot láttok odakint, kell ott lennie valami használhatónak! S most, hogy a rendszer újraindul, talán sikerül még több életet lehelni bele.

Lady /Basic/ Talán a Bázis rendszereivel össze lehetne kötni. – veti fel

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt
« Válasz #147 Dátum: 2023. Március 04. 18:12:24 »
Corvus Latsonn

A hajó olyan, mint az egész bolygó. Amikor már azt hiszed, hogy kezded kiismerni, mindig rácáfol az emberre. Ennek fényében természetes, hogy kapcsoló az nincs. De ugye ettől lesz még édesebb a győzelem. Amit bár az R2-es ér el - de mint ötletgazda, nekem is jól esik.
/Basic/ Nem szabad mindent sokáig elhúzni! - vigyorodom el a Lady szavaira, ami kissé alábhagy, amikor megpillantom az üres naplókat.
/Basic/ Gamorrai analfabétákból állt a legénység? - teszem fel a költői kérdést, hogy aztán újra, és alaposabban átnézzem, hogy mit nem látok. Végül belátom, hogy csak az új adatokkal tudnék mint kezdeni - ezért elindítom a diagnosztikát, hátha okosabbak leszünk.
/Basic/ Mi lehet ez a Blue Max? Mond nektek ez valamit? - teszem fel nekik a kérdést, mert elsőre egy szigorított börtönnek adnék ilyen nevet. - Elsőre még nem kapcsolnám be, amíg legalább az ajtókat ki nem ékeltük valamivel - hogy ha kell le tudjunk lépni a hajóról. Viszont a kód alapján talán ki lehet következtetni, hogy nagy vonalakban mit is csinálhat - vetem fel az ötletet, hogy elindítása előtt bele is lehetne kukkantani.

A készletek hiánya kissé meglep, és egyben újabb diétás napot sejtet. Pedig már beleéltem magam valami jófajta melegített konzerv-lakomába. Az energiaellátás hiánya is zavaró. Mikor már azt hittem, hogy minden lehetséges akadályt elhárítottunk - kiderül, hogy lassan nem marad más lehetőség, mint hogy fizikailag végigkövessük a becsatlakozó kábel útját, hogy hol szakadt meg. Tartalék alkatrész esetleg van a hangárban - de mivel elég átláthatatlan módon vannak kategorizálva, ezért nem lesz egyszerű megtalálni őket. A Lady ötletére bólintok.

/Basic/ Jól hangzik... - csakhogy van egy olyan érzésem, hogy ha a hajóra csatlakoztatott kábelen az energia nem jön be, akkor az adatforgalom is kérdéses lehet. Ám ezt nem mondom ki hangosan, hanem a kölyök és az R2-es felé fordulok, hátha nekik több bátorságuk van vészmadárkodni.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt
« Válasz #148 Dátum: 2023. Március 06. 08:13:44 »


Corvus Latsonn
Az Ismeretlen Bolygó
Triaarii Bázis, a "Rozsdatemető" szint




A dinamikus duó előtt nincs akadály, de a végeredmény…

Lady /Basic/ Amennyit tudok a hajóról, úgy vélem, hogy szimplán szándékosság áll mögötte. Egyetlen nyomot nem akartak hagyni s mint ilyen nem meglepő, amit látsz.

A diagnosztika elkezd futni… nem lesz meg ma. Olyan, mintha kulcsfontosságú elemek hiányoznának, mint amikor kilopták a főprocesszort és csak a tartalék dolgozik…

Lady /Basic/ Vagy valami pajzán játék? – érdeklődik ártatlan kíváncsian – Esetleg olyan börtön, ahol… – kuncog, majd – Ilyen bonyolult kódot még életemben nem láttam.
R2 /Bináris/ Bip… bip. – a kis droidnak is komoly fejtörést okoz mi ez

A Kölyök csak fejét vakarja. Láthatóan erős a késztetés, hogy valamit csináljon csak még nem tudja mit.

Lady /Basic/ Befejezhetnénk a Bázis felderítését. Talán menetközben válaszra lelünk.

A kábelkövetés is jó ötlet lehet! S még azt is eldöntheted kivel szeretnél menni.

Lady /Basic/ Hogyan tovább Kandúr?

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt
« Válasz #149 Dátum: 2023. Március 18. 17:57:32 »
Corvus Latsonn

A Lady magyarázata logikus valahol. Csakhogy...
/Basic/ Hiú remény volt az gondolniuk, hogy ezzel megállíthatnak minket - pillantok a többiekre - elvégre a bolygó legjobb kódtörői vagyunk - vigyorodom el öntudatosan. Már ha igaz, hogy csak mi képviseljük az intelligens létformákat. A diagnosztika sebességére azért kissé felszalad a szemöldököm. Ez még mindig jobb opció, mint manuálisan átnézni mindent - de azért nem tűnik eszeveszett tempónak. Lehet, hogy az R2-re kell majd rákötni a hajót, hogy növelje a számítási kapacitást mint egy x szárnyú vadászgépnél?

A Lady találgatására elsőre kissé értetlen tekintettel pillantok rá - ám aztán csak leesik, hogy feltehetőleg ugratnak. A börtönös felvetését viszont kissé komolyabban veszem

/Basic/ ... Keshiri vagy Twi'lek rabok vannak? - találgatok, bár ő szerintem nem pont erre gondolhatott. A javaslata, hogy hasznosan is eltölthetnénk az időt, jó ötletnek tűnik! Nyújtózom egyet
/Basic/ Zirni és az R2-es szerintem messze jobban átlátja a hajót, és könnyebben beférnek a szerelőjáratokba - vélem - én pedig veled tartanék, hátha találunk valami izgalmasat! - javaslom. Bár mivel a hangárt nem kapcsolhatjuk le az energiaellátásról, így kissé korlátozottak a lehetőségek - de ki tudja?
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"