Szerző Téma: Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt  (Megtekintve 4886 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

• Global Moderator
  • Legenda
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Első Fejezet - Az Ismeretlen Múlt
« Válasz #135 Dátum: 2021. Január 24. 13:05:09 »
Corvus Latsonn

A droid vidám füttyögésének okát nem teljesen értem
/Basic/ Tartok tőle, hogy hamarosan nem lesz ennyire vidám a helyzet - jegyzem meg, ismerve a Lady temperamentumát.

Akinek - ha most épp nem Zirni oldalán állnék - biztos javasolnék holmi hajigálást. Így csak csendben figyelem a kibontakozó drámát - ami meglepő módon bizony késik. Pontosabban egészen új irányt vesz a történet. Csendben hallgatok, és próbálom úgy elhelyezni az információ morzsákat, hogy logikusnak tűnő módon illeszkedjenek legalább egymáshoz. Azt még értem, hogy ismerik egymást. De hogyan kerülhetett pont ez a droid pont erre a ki tudja mióta lezárt/elhagyatott állomásra és hajóra? Ráadásul egyedül? Tegyük fel, hogy a Lady és a Kölyök együtt érkezett ezzel a droiddal a bolygóra, és elkeveredtek egymástól. De mitől vagy kitől kapcsolt le a droid, és hogy jutott be ide? - tűnődök, és nézelődök körbe, mintha rajtunk kívül még lehetne itt valaki. Valahogy az az érzésem, hogy a mesélés fontosabb lenne, mint a Kölyök vegzálása.

/Basic/ Néha meglepően kevés anyai türelmet tanúsítasz a Kölyök irányába - állapítom meg, bár tartok tőle, hogy ez csak egy csípős válaszra lesz elég - arra nem, hogy lehiggadjon.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

• Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
« Válasz #136 Dátum: 2021. Február 15. 11:50:01 »
Újabb bip és bip után bár továbbra sem érted mit mondd, de a hangsúly néha árulkodó lehetett/lehet, így úgy véled most épp valami ahhoz hasonlót mondhatott, hogy: Hihihi. Talán.

Számtalan kérdésed van és nem igazán akad válasz. Ez a fajta bizonytalanság eléggé zavaró lehet, főleg, ha úgy döntesz alaposabban is megvizsgálod a kérdést. Lehet találnál még pár válasz nélküli kérdést.

Lady /Basic/ Nem baj, ha kivételesen fejlettek ennek a kis nyeszlettnek a túlélő ösztönei. – pillant fel, majd vissza rád – Ez az általad hiányolt anyáskodás, a túlnépesedés és más komoly problémák forrása! Az én kölykeim legyenek csak igazi túlélők! A természet úrnői! – odafent megjelenik közben a Kölyök feje és színváltós bundával érezteti ingadozó érzelemhullámait – Még az ilyen rozsdás vackok is képesek megérteni a természetes szelekció fogalmát, nem igaz? – tesz egy lépést a kis robot felé, aki azonnal megtorpan és visszatolat, hogy neked ütközzön…

Nem elérhető Dierol

• Global Moderator
  • Legenda
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
« Válasz #137 Dátum: 2021. Május 09. 18:23:56 »
Corvus Latsonn

Mindenkinek jogában áll másképp gondolni a dolgokat. S bár feltehetőleg rajtam mulat, ez nem akadályoz meg abban, hogy reméljem - neki van igaza. Mert ha nekem lesz, valahogy annak sem fogok tudni örülni. S szerintem ő sem.

Látszólag sok zavaróan illogikus kérdés - pontosabban tény kezd el kibontakozni az ismeretlenség homályából, melyekre a válaszok kényelmetlenül átrendezhetik az eddigi elméletemet arról, hogy hol és milyen helyen vagyunk. De végül is minden változás egyben lehetőség is! Optimális esetben a körülményeink javítására. Szóval nem ártana minél előbb újratervezni a dolgokat - az újabb információk fényében. Melyet ez a meglepetés droid tudna megosztani velünk. Már ha érteném a nyelvét. Remélem, hogy a Lady tényleg sokkal jobban érti ezt a csipogást, melyet valami kenyérsütő gép ősétől örökölhetett ez azt asztromech.

/Basic/ Akkor ez a bolygó pont ideális. Ugyanis a túlnépesedés jeleit jelenleg eddig nem tapasztaltam. Már ha a kígyókat és a bogarakat nem számoljuk. Mondjuk szerintem Zirni eddig igen jól teljesített a túlélés témakörében, de azt hiszem ennél jobban nincs jogom beleszólni a nevelési módszereidbe - adom meg neki azt az önállóságot, amit úgy érzem nem szabad veszélyeztetnem. Amint nekem tolat a droid, kissé félreállok, hogy ha akar, messzebb tudjon gurulni.
/Basic/ Azt azért nagyon nem értem, hogy ha ez a bázis ilyen régóta le van zárva, akkor ő mit keres itt? Hogy jutott be, és miért kapcsolt le? Egyébként mi a neve? - mutatok a robotra - A többiről ugyan van elképzelésem, de azok lényegtelen részletkérdések ezek mellett.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"