Szerző Téma: Take the Lead  (Megtekintve 31193 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #930 Dátum: 2022. November 10. 18:35:30 »
Roxana

Vagy szerencséd van Blackkel, hogy kézrátétel mellett a hangjával is képes gyógyítani, vagy csak rád hat így a jelenléte. Egyszerűen átragad rád a derűs nyugalma, amivel általában szemléli a világot.
Rinával kapcsolatban sem annyira éles az álláspontja

/Angol/ Rina kicsit másképp látja a dolgokat, mint mi. Lehet, hogy szociopata, de azt nem mondanám, hogy nincs lelkiismerete. Vannak számára is fontos dolgok - de speciel nem feltétlenül mi tartozuk bele. Vagy nem mindig - véli Black.

Sajnos szólít a kötelesség, így magára hagyod Blacket, hogy leellenőrizd Rináékat - ahol mi más fogadott volna, mint hogy rendben van minden. Végül Miánál kötsz ki, aki a kérdésedre megrázza a fejét

/Angol/ Nem, ez az élménybeszámoló kimaradt. Black meg nem az a fecsegős típus veled kapcsolatban - árulja el, hogy Blackből nem olyan könnyű kihúzni a rá bízott személyes történeteket. Viszont amíg mesélsz, addig is gyorsabban telik az idő - egészen addig, amíg újra nem kell ránézned Rináékra. Velük épp minden rendben is volna, amikor váratlanul Roger jelenik meg az orvosi ajtajában, és kissé bizonytalanul  megkérdi
/Angol/  Hogy vannak? - kérdezi, és közben lazán nekidől az ajtófélfának. Miután válaszoltál, bólint is.
/Angol/ Örülök, hogy minden rendben van. Kellene egy kicsit a segítséged. Azt hiszem, hogy van egy hármaskánk - Mutat a másik kezére, amivel az ajtófélfát támasztja. Valóban elég szép ütemben csöpög a kezéről a vér a hófehér padlóra.
/Angol/ Mivel nem spriccel, ezért talán nincs nagy gáz...
Szól, aztán ájultan eldől, mint egy krumpliszsák - átadva neked a terepet. Az első vizsgálat alapján úgy nézed, hogy a bal kézfejét szúrta át valamivel - de szerencsére a csontok közt.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #931 Dátum: 2022. November 14. 18:52:44 »
Frank

A Szalonban, melynek ha nevet kellene adni - talán a Hülyék paradicsoma elnevezés pontosan leírná, hogy mi vár a fáradt és gyanútlan utazóra - azaz rád. Így ennek híján igencsak furcsa és szó szerint mélyen szántó gondolatok öltenek alakot. Ami elől még a kinti eső is mintha vonzóbb volna. Különben miért is indulnál neki a számla kifizetése után a kora délutáni sötétségben az erdő felé? Ahogy átvágsz a sárosan cuppogó udvaron, majd a vizes füvű réten, hiába reménykedsz abban, hogy csak a helyiek generálta sötétség az, ami eltakarja a napot. ugyanis az erdőbe, a fák közé beérve még sötétebb fogad, majd mintegy tovább árnyalván a képet az eső is kezd jobban rákezdeni. Most már nem szemerkél, hanem határozottan esik. Ami így az erdőben a leveleknek hála inkább olyan, mintha itt-ott megnyitották volna a csapot, ahogy össze, majd lefolyik a víz. A földre. A kalapodra. A válladra. A lábadra. A sűrű, sötét erdőben csak a lombokon csattanó vízcseppek és a villámok dördülése hallatszik - a falu meleg fényei az esőfüggöny miatt egyre távolabbinak tűnnek. A ruhád meg lassan kezdi átvenni a környező klímát. Most még csak nyirkosak, de sejted, hogy pár perc múlva már határozottan vizesek lesznek. Rajtad...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Caroline Azurre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #932 Dátum: 2022. November 20. 01:35:32 »

Belegondolva, már nem olyan jó ötlet volt tőlem, hogy a sötétben elindultam a semmibe. Lehetne mondani azt is, hogy nem vagyok normális! Talán az mentségemre szolgál, hogy a Szalonban üldögélő helybéliek teljesen leszívják a maradék agyamat... vagyis, eléggé fárasztó az emberi butaság órákig hallgatása. A kinti furcsa sötétségre magyarázatom nincs, de ha tippelnem kellene, akkor ez nem természetes eredetű jelenség. Erre nincs bizonyítékom és a helyiektől sem várhatok semmi érdemleges információt. Talán ettől a George nevű fickótól lehetne rákérdeznem, de sokat nem várhatok tőle sem, ahogy a jelenlévő népes bagázstól. Azért, ez az én formám! Végre kikerülök az egyik gödörből és beleesem a másikba. Mintha ez valamilyen karma lenne nekem. Még viccesnek is találnám a dolgot, de inkább szomorú a ténye. Az eső is jobban rákezdett, s hamarosan bőrig ázom, ha nem jutok dűlőre a továbbiakban. Úgy döntök, hogy visszafordulok a település felé, és ha mákom van, akkor elérek még a nagy vihar előtt. Csámborgásom nem vezetett közelebb a megoldáshoz, így jobb ha visszamegyek a városkába. Holnap esetleg világosabb lehet az ég és az eső is elállhat. Időjós nem vagyok, de ahogy így elnézem, ez az ítéletidő nem fog csillapodni a közeljövőben. Úgy néz ki, hogy itt ragadok ebben az „okos-emberek” lakta helyen egy ideig. Pedig, a hátam közepére nem hiányzik a Szalonban üldögélőek társasága, és ha nem muszáj, akkor inkább másfelé indulok. Azt hiszem, hogy a szálláson egy forró fürdő most rám férne.... ha már jól megáztam a meggondolatlanságom miatt.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #933 Dátum: 2022. November 21. 08:45:40 »
Azt nem mertem elmondani Blacknek, hogy az utolsó gömbhalat gyerekkoromban láttam a spongyabob kockanadrágban. Már ha az volt aki próbálta megtanítani vezetni sikertelenül. Félek megint megsértődik és három napig fejét orrát felhúzva mászkál. Igaza van, hát na. Bár kissé túljátssza, legutóbb direkt volt, kötözködésem, és egyoldalú volt a vágyam de ki tudja?! Jobb el is felejteni. Meg a gyerekkori mesét is kicsit "agylövött" volt. Ez csak akkor vetült fel bennem mikor Black távozott. Megrázom magam dolgom van, Fék óránként iszkiri az orvosiba!De előtte még erősen megölelem. Kifejettem már mennyire nem voltam igazi orvos Rina mellett. A helyzet  úgy kéri feladom az orvosi esküm alól. 
A két kapszulással minden rendben. Lemegyek És mivel úgy Black nem az a pletykagép csodálkoznék ha az lenne. Fél órás kihagyásokkal, majdnem kijön belőlem, szinte. Azzal a Joe vagy Jon nevű éjszakáról hallgatok mert bár aranyos gyerek volt de kissé butácska és fiatal. Úgy nevezem mint helyi kalauz, és szállásadó lett volna. Igaz az ottani orvosról aki lenyúlta az állásom, bőven van mit mesélni. A vén szexmániásról, aki előtt tangában és nyitott fehér köpenyben kellett volna flangálni. Ja és azt felajánlotta aludjak nála mármint az ágyában vele.  Ez volt a második sokk. Ja amúgy azt mondták az előző orvos kiesett az emeletről. Vagy ugrott, vagy lökték? Én bármelyik opciót elfogadom. Na az első sokk sokk az volt ahogy megérkeztem. Anyám még az induláskor adott egy gumicsizmát mert ki tudja miféle helyre kerülök, és milyen igaza volt caplattunk a sötétben esőben és sárban. Joe legalább felvette a bőröndöm. Megkérdezte mitől olyan nehéz. Nem mertem neki megmondani a hegedűmtől. Na vége fényt láttam egy kocsma, behajította a küszöbön. Szembe találtam magam a helyi gyülekezettel, gumicsizmás munkás ruhás fegyveres bajszos kalapos emberel, akik úgy bámultak rám mint hát tudod na. Születésnapom van és megjött a táncosnő! Sajnálták hogy mégsem A kávémba cukrot kértem és beletettek egy zöld trulyit. Oregano, mindenbe azt tesznek pocséta íze van, amúgy is utálom így meg pláne. A következőt cukor/oregano nélkül kértem, egész jó kávét főztek. Végül talált nekem Joe egy egyszobás panziót, ahol gyertya is van. Mindenképp ismerjem meg az anyját. A parasztbrigád nekem szólt már hogy vigyázzak a kerítéssel meg az erdővel, most már értem miért hord mindenki puskát. Eszem ágában se volt megismerni az anyját először de amiket mesélt róla? Az nagyon húúú! Mindeközben megismertem a panzió másik lakójával Rinával aki full másnapos volt piált és lövöldözött. Joe anyja  elvetemült gyilkos  aki úgy üli Joe csajait mintha ez anyai szeretet természetes lenne.  A legutóbbi  süteményébe üveget tört. Meg öreg fapina, akire ráférne egy hétvégi szextúra. A férje 20 éve lelépet egy patikus hölggyel, vagy eladó? Nem emlékeszem. Megkérdeztem Joet miért nem megy megkeresni az apját ha hiányzik. Azt mondta vigyázni kell az anyjára.  Kosztümös faarcú némbert képzelj el, aki arra kér mondj el asztali áldást. Megy is is minden flottul csak nem a katolikus áldást mondtam, hanem a miénket. Erre úgy feldühödik, hogy másnap már vinne valami paphoz keresztelkedni. És Arról még nem is beszéltem, titokban az ételem folyton átmertem Joe tányérjába. Remélem nem hal bele. A hülyékkel vagyok televéve még nem jött el igazán, de már alakult. Mivel Joe elmondta, elvitte hozzájuk a bőröndöm. A sokadik Ba@@@@i K@@@@@élet! Között amit, vagy magamban vagy hangosan kiabáltam, csak a hegedűt sajnáltam, igaz csak gyakorló és nem márkás. Joe anya még még aznap felfeszíthette, és annyiszor vágta a falhoz míg atomjira nem tört. És még hol tartok, attól hogy kerültem a gépre. az még nagyon messze van. De ezt már úgy is tudod innen onnan. Egy kicsit hosszúra nyúlt de hirtelen minden kijött belőlem.
Mikor végeztem, megint fel az orvosi szobába, mondhatni kondiban vagyok ezzel a le-fellel. Megjelenik a kis hülye gyerek Kapitányunk, vérző karral. Fehér mint hó, mindjárt elájul de azért még lenyom egy poént, addig is csöpög a vér a kezéből, de legalább elájul és nem dumál. Mindettől függetlenül mindent összevérez itt nekem.
-Úgy mint mint mindig, és nem vagy vicces! Ezt azért talán inkább bízd rám!-És most ugrik a majom a vízbe! Ahogy egy régi kedvelt tanárom mondta mindig egy kísértet előtt. Ájulás következik! Könnyen helyre lehet tenni persze, vagy csinálhatnám Rinásan fájdalom csillapító nélkül. Ezt akartuk elkerülni. meg az orvosi eskü. Ráküzdöm, a hordozhatóra, nem tudom miért nem hívtam vagy Blacket vagy Miát. Ő most egy emészti a hallottakat. A földön volt de mégis dögnehéz, ez a gyerek hány kiló lehet? Távirányítóval persze könnyű felemelni, és elballagni a vizsgálóba, onnan nemes egyszerűséggel, enyhén megemelem és rásuhantom az asztalra.  Na jó dobtam csak a suhintás jobban hangzik. Úgyse érzi, egyenlőre. Alap vizsgálatok, és bekötök neki infúziót, Röntgen stb...a fájdalom csillapító majd azután ha magához tért. Ahogy nézem nem nagy dolog, elő is készülök a műtéthez. Beadok Nyuszifülnek altatót, nem hiányzik hogy felébredjen. A szokás műtét előtti ceremónia, fertőtlenítés, gumikesztyű maszk, egy régi valami elfeledett énekes nótáját dúdolom ez megnyugtat de egyben tudok arra is koncentrálni amit csinálok. Kész!
-Héé! Ébresztő Csipkerózsika!-Alig tudom kivárni míg hat a fájdalomcsillapító és az altató hatása.
-A karod rendben, vagyis bevarrtam. Igyál sok folyadékot,  a vér veszteség miatt. Tettem rá kötést jó vastagot hogy még véletlenül se tudd használni. Amúgy is tilos! Ha nem nyúlkálsz oda ahova nem kellene.  -Adtam a karja a alá egy vászon kék kik fehér virágos kar és könyök tartót és szintén egy egy vászonnal a nyakába akasztottam.
-Három nap múlva várlak aztán megint három nap múlva, és így tovább. Most mehetsz.-Tüntetőleg kivonulok, bár leginkább az jár a fejemben, mivel lehet a az alvadt vért feltakarítani, . Van valami  cuccuk erre, de ezt csak az orvosiban, A többiben forró víz és ecet.







 





Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #934 Dátum: 2022. November 28. 19:09:11 »
Frank

Fantasztikus, hogy a természetközeli élmények hogy megnövelik az ember képességét, hogy átértékelje a helyzetét. Ahogyan neked is sikerült! Elvégre ha választanod kell, hogy a hülyék paradicsomában egy forró fürdőt vegyél-e, vagy inkább körülötte téblábolj az erdőben kukk sötétben átázva a hidegben - nem kérdés, hogy melyiket választanád. Legalábbis most már egyértelmű, mert a szalon eresze alól nézve az erdőt, ez akkor még nem volt ennyire világos. Sőt, akkor még valahogy jó ötletnek tűnt bekolbászolni az erdőbe. Ismét a házak felé tartva azért találkozol pár marasztaló növénnyel. Van amelyik botlódrótként funkcionál a réten, és van amelyik jóval agresszívebben, a sötétben tüskékkel kapkod a ruhád és a kezed után. Ráadásul az eső is egyre komolyabban veszi magát. De végül tiéd a győzelem, és visszaérsz a hotlehoz. Átfázva, átázva bandukolsz az emeletre, csak a recepciónál villódzó tv fényénél ülő öreg hölgy emeli rád a tekintetét, és sóhajtva veszi tudomásul a belőled csöpögő vizet. De legalább nem kérdez meg, hogy esik-e. Helyette teljesen új kérdéssel talál meg
-Kedveském, elmegy a délutáni istentiszteletre? - érdeklődik - Másfél óra múlva kezdődik! - tudatja veled az időpontot is, aztán a válaszod után visszafordul a tévéhez, mert épp a kukorica kártevőit kell felsorolni valami kvízműsorban - és ez egészen izgalomba hozza. Vajon te a kombájnon kívül tudnál mást is mondani? A fürdőben nem kell csalódnod - van forró víz, tiszta és puha törülköző, szappan, borotva, borotvahab, tükör, sőt még bontatlan fogkefe és fogkrém is. A fogkefe gyártási dátuma alapján vagy egyszer bevásároltak, és tart a készlet, vagy senki nem használja, mert 8 évvel ezelőtt csomagolták. Szerencsére a többi fogyóeszköz jóval frissebbnek bizonyul.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #935 Dátum: 2022. November 28. 20:04:30 »
Roxana

Blacket nem tartóztathatod túl sokáig, mert mindkettőtöknek sok dolga van, ha minél előbb el akartok húzni erről a bolygóról. Ezért csak lopott ölelésekkel és csókokkal tudjátok megtörni a teendők sorát - ami neked a kapszulák ellenőrzése. Mind az orvosiban a nagyok, mind a konyhában a kávégépben.
Mia mellett úgy döntesz, hogy vázolod neki a greenleaf-i élményeidet, amit érdeklődve - és jól szórakozva hallgat. Neked pedig jól esik, hogy valakinek végre így kiadhattad. Azért azt elárulja, hogy ő sem szórakozott volna felhőtlenül a helyedben - de így elmesélve már nagyobb az élvezeti értéke a történetnek. Azt is megsúgja, hogy szerinte a Greenleaf egy kedves üdülőfalu az itteni őslakosokhoz képest.

Roger szó szerint nagyot koppan és elhallgat - igaz, fordított sorrendben. De valóban van képe itt szétmázolni a vért a fehér padlón - amiért még le sem tolhatod, mert nincs magánál. Roger nem tűnik épp pillesúlyúnak - de az elhízástól elég messze van - inkább vékonynak mondanád. Ez a meghatározás nem sokat segít a felpakolásnál, de meg tudod oldani egyedül is,hogy aztán elkezd az ellátását. Javára legyen írva, úgy tűnik, hogy legalább figyelt a múltkor, amikor az osztályozásról beszéltél nekik. Továbbá szépen csendben, grimaszolás nélkül tűri a beavatkozást, mert nincs magánál. Szerencsére nincs nagyobb baja, de most pár napig jobb, ha nem kézből akarja enni a mogyorót. Nem tudod, hogy mit művelt pontosan, de szépen átszaladt valami a kézfején, jókora sebet hagyva.
Valóban nem volt komplikált az ellátása - ez legyen a legkomolyabb sérülés a hajón! - szokták mondani. Rogert végül magához téríted. Kissé kábán és némileg értetlenül hallgatja az orvosi utasításokat.

/kínai/ Nǐ néng shuō màn yīdiǎn ma? - kérdez vissza bizonytalanul, majd a kezére mutat.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Caroline Azurre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #936 Dátum: 2022. December 03. 00:55:21 »

Bőrig áztam és a magam hülyesége miatt. Hirtelen jó ötletnek tűnt, hogy körbenézzek a környéken, de az egyre szakadó esőt nem kalkuláltam bele a mászkálásomhoz. A ruhámból csatakokban folyik a víz a padlóra, mikor a Motelbe érek. Jó modoromnak betudható, hogy igyekszem csendbe beosonni a szobámba, hogy rendbe szedhessem magam. Igaz, hogy a látványom mindent elmond a pult mögött ülő hölgynek, aki nemes hanyagsággal rám néz, majd odavet két mondatot.
-Igyekszem rendbe szedni magam a körülményekhez képest. Bár elég fáradt vagyok, hosszú volt a nap. persze, ez elég nagy mutatvány lesz tőlem, mert úgy nézek ki mint egy ázott ürge. Szándékosan nem mondok konkrétat a kérdésére, bár szerintem nem igazán foglalkozik azzal amit mondok. A válaszom után visszafordul a tévéjéhez és nem foglalkozik velem többet. Valahol örülök neki, de amíg a szobámba nem érek, addig a víztócsát húzom magam után. Hálásan veszem tudomásul, hogy van vízmelegítő és a gönceim ledobálása után elmerülhetek a fürdőben. Annyira nem izgat az idő múlása, de amikor száraz ruhát veszem magamra, a gondolataim a nő mondatát idézik elém. Miért olyan fontos, hogy a Tiszteletes prédikációján megjelenjek? Ez is valami helyi okosság? Ha nem érnék oda időben, akkor karhatalmat küldetne értem? Lassan már ezen se fogok csodálkozni. Ez a hely olyan mint a „Kurkák Bolygója”...vagy valami hasonló volt anno pár évszázaddal ezelőtt. Minden esetre jólesően melegedem fel a fürdővíztől és tiszta, száraz ruha is van rajtam. Idejét se tudom mikor éreztem magam ilyen elégedettnek a külsőmmel... és nem vagyok elfogult. Az órámra nézve még nem telt egy óra sem, így az ablakba nézelődöm, hátha valami érdekeset látok. Távol áll tőlem az „öregasszonyok leskelődése”, de amióta ide keveredtem, semmi sem az aminek látszik. Legalábbis nagyon úgy érzem...


Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #937 Dátum: 2022. December 06. 20:27:01 »
Frank

Hogy mi volt a portásnéni szándéka a kérdéssel, az nem derült ki, mert több magyarázatot is találtál. S a helyi kultúra ismeretének hiányában ezek elég széles spektrumon mozognak. De azért úgy döntesz, hogy téged aztán nem lepnek meg! Azaz pont azt fogod csinálni, mint a legtöbb vidéki öregasszony - a függöny mögül kukucskálva figyeled az utcát, hátha látsz valami botrányosat, vagy olyasmit, amit ki lehet majd pletykálni. Igazából ez egész jó időtöltésnek ígérkezik. Míg az eső a tetőt dobol, addig kellemes meleg van bent, száraz és tiszta ruhában vagy, és a szobádban még egy apró palack égetett szeszt is találsz, amit az ablakba tettek hűvösen tartani. Ráadásul palackozottat, bontatlant - ami garantálja, hogy nem helyi főzésű pancsot tartalmaz. Az egyetlen hátulütője, hogy mindössze két ujjnyira fussa a pohárban.
Szóval bámészkodsz kifelé, és bár sötét van kint, az épületekből kiszűrődő fénytócsák és mozgásérzékelős lámpák mellett a helyiek által használt elemlámpák azért tesznek róla, hogy úgy nagyjából lássad, ha valaki mozog az utcán. Eleinte nem túl mozgalamas a kora délutáni éjszaka, de aztán egyre töb házból lépnek ki, és indulnak  meg az utcán ugyanabba az irányba. A portás néni viszont valószínűleg maradt odalent, mert halkan, de felszűrődik hozzád a TV hangja a vetélkedővel. Végül a település felett magányos harangkondulás tudatja a hívekkel, hogy itt az ideje az istentiszteletnek. Lent is változik a műsor, mert ha jól hallod, épp valami szerves talajjavító reklám mehet - de nem csak téged, hanem a nénit sem igazán érdekelheti, mert amikor pár perc múlva a műsorkészítőket szidva átkapcsol, már az ergonómikus kivitelű gumicsizmák után épp valami arcránc-simító vasalót próbálnak meg rásózni a nézőkre. A másik csatorna sem hallatszik sokkal jobbnak. Pár percig kell fülelned, mire rájössz, hogy feltehetőleg a templomi közvetítést hallod. Túl sok mindenről nem maradtál még le, mert éppenséggel a helyiek úgy tűnik, hogy kezdenek rájönni arra, amire te - mármint hogy valami nagyon nem stimmel odakint. Ráadásul nem is tudják megmagyarázni, mert ahogy hallod, mindenki bedobja a közösbe, hogy szerinte mi is lehet. Óriás idegen űrhajó, amely eltakarja a napot, és mindjárt kezdődik az inváziótól (de hogy miért ezt a jelentéktelen, semmire nem jó bolygót akaránk lerohanni, azt senki nem tudta megmagyarázni) a túl sok esőfelhőt akartak csinálni, de elrontottákon át (mit kiderül, nincs a környéken repülőtér, vagy kilövőállomás, hogy a vegyi anyagokat fellőjék) egészen az Isten figyelmeztetésén keresztül a világvégéig sok minden szóba kerül. A Tiszteletes hallhatóan megpróbál csendet és rendet teremteni a kissé kaotikusan pánikolni kezdő helyiek közt - és bizony a hangját fel is ismered - vele dumáltál a szalonban.
Miután a helyiek elcsendesedtek, végül csak belefog a prédikációba, és bár nem a te műfajod, azt el kell ismerned, hogy jól forgatja a szavakat. Keményen és a jelenlegi helyzet fényében vészjóslóan szólnak a szavai, mert arról beszél, hogy a híveknek most imádkozniuk kell, és szívükben fényesen kell lobognia a Hitnek, hogy Isten megkímélje őket - mert ha most megmérettetnek, és bűnösnek találtatnak, akkor aztán annyi a városnak. De mindezt olyan lehengerlő szónoklattal, hogy még  te is elgondolkozol rajta, hogy remélhetőleg nincs igaza...

-Akkor biztos felbukkanna a halál négy lovasa is! - veti fel valaki.
-Ha a halál érkezhet kisvasúton, akkor jöhet gyalog is!
Ááá fenét...! Mi van, ha az Idegen nyomában érkezett a sötét? - találgatja egy női hang, és erre azért felhörrenek a helyiek, mert mintha megvilágosodtak volna. A Tiszteletes is megragadja a szót
-Brenda, az angyalok szólnak a szádból! Nem kizárt, hogy az Idegen bűnei egyedül elegendőek ahhoz, hogy az Úr megbüntesse a várost! Biztos ami biztos alapon mielőbb meg... megszakad a templomi közvetítés, és ismét valami fogkrém reklám fut. Feltehetőleg a recepciós néni kapcsolt el
-Jáj, pedig olyan rendes embernek tűnt! - hallod halkan a néne megjegyzését lentről...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #938 Dátum: 2022. December 09. 07:39:06 »
Mia jót derül azon amit, vagy ahogy mesélek  greenleaf-i két napomról. De ő itt egy évig volt rabszolga ha jól emlékszem és ott virít a gonosz nagy B-betű a vállán. Nem csoda ha lázadott, ne jöjjünk ide.
Később megküzdöttem Rogerrel, aki valahol felszúrta a ujját. Nem a műtét volt nehéz másfél órás, ha nem több, inkább a kölök ide oda hurcolása.  Mert nem pillekönnyű volt. És összemocskolt itt nekem mindent. Lehet ezért vagyok ilyen kemény mikor magához tér, de végül is nem a lába tört el három helyen. Elengedem  a fülem mellett a kínai vagy milyen mondatot, úgy se értem, de nem emlékszik talán?
-Felszúrtad az ujjad. Nem emlékszel? Megműtöttem, még kómás vagy. Gyere ide az egyik ágyhoz és aludt ki magad.-Francot fogom én emelgetni. Nem szívesen mert mégis csak félig gyerek. A branűl tűbe, beadok neki egy 12 órás altató, nyugtató fájdalom csillapítót, amitől azonnal beájul. (branűl tű orvosi szakszó, beépített tű általában jobb karban) . Most legalább kuss van, egy darabig. Takarítom az orvosit ha nem is megszállottan, nem vagyok rendmániás de itt első a tisztaság. Jól betett nekem ez a kis hülye gyerek, közben persze minimum három kávészünet, mert anélkül meghalok. Illetve hátha rátalálok a konyhában Blackre aki dél tájékában már biztos tüsténkedik, számomra ismeretlen dolgokkal. Kiváncsi vagyok tudja e mi történt a "Kiskapitánnyal" én csak a végeredményt láttam.




 


Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #939 Dátum: 2022. December 15. 17:50:22 »
Roxana

/Kínai/Nà shì wo de shouzhang- válaszolja Roger - dàn réngrán bìxū wánchéng ānzhuāng.... - motyogja, miközben az altatótól belassulva végignyúlik az ágyon. Ezek után beadsz neki még egy koktélt, ami végleg kiüti jó időre.
A takarítás után ellátogatsz a konyhába, ahol meglepő módon csak a sütő dolgozik magára hagyatva, de Black nincs sehol. Kitöltöd a kávédat, és épp felhajtanád, amikor azért csak felbukkan az ajtóban. Alaposan be van öltözve, mert a vizes esőkabát alatt vastag munkásnadrág, kockás pamuting, fején pedig a baseball sapkára még egy védőszemüveg van feltűzve. Rád villant egy mosolyt, majd a sütőhöz lép, és felméri az állapotokat. Elégedetten pillant rád, s megkérdi

/Angol/ Roger hogy van? Már egy ideje lelépett azzal a szöveggel, hogy kér egy kis ragtapaszt tőled. Kénytelen voltam Miát befogni helyette. Ha elláttad a bibijét, akkor majd küldd a társalgóba teríteni! - lép oda hozzád, és a sapkájáról rád csöpög a hideg esővíz - ebéd fél óra múlva! - hajol kicsit közelebb, de amikor a sapka ellenzője leütközik a homlokodon, elhúzódik.
/Angol/ Pardon! - szól kicsit zavartan, aztán melegen elmosolyodik - akkor ebédnél! - szól, és ismét távozik a hajóról. Kis szerencsével őt nem kell majd varrogatnod ebéd után.
Maga az ebéd Blackhez képest egyszerű - mert pizzát sütött, és utána egy kevés vaníliás-rumos pudingot szolgál fel desszertnek. Viszont bár az ebéd egyszerű, de Mia láthatóan feszült amiatt, hogy Roger milyen ügyetlen volt - ezért nem is nagyon vesz részt a társalgásban. Mivel gyorsan akarnak végezni, ezért az ebéd végén Black és Mia hamar lelépnek a hajóról, hogy minél hamarabb folytassák a kinti munkát. Úgy tippelik, hogy még három-négy óra kell ahhoz, hogy minden megcsináljanak, és újra felszállhassatok.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Caroline Azurre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #940 Dátum: 2023. Január 12. 01:49:07 »

A kinti bóklászásom az erdő szélén, arra volt csak jó, hogy gondolkodjak. Másra nem igen, mert eléggé elázva és vizesen tértem vissza a Motelba. Egy forró fürdőre vágytam a leginkább, hogy átmelegedjek, aztán száraz ruhát vegyek magamra. A gondolataim viszont újra visszatértek a látottakra, ami most is kételyt ébresztve és magyarázatot keresve fogalmazódik meg bennem. Mi a fene történik itt?! Úgy érzem, hogy ezen a helyen semmi sem az aminek látszik, és ha tovább gondolom, akkor nem éppen az eszükről híresek a városka lakói. Bizonyára ez sem véletlen, ahogy az sem, hogy aki egy picit is mer „okosabbnak” látszani, azt kellő módon a helyi Előljáró, gyorsan „rövidre zárja”. A prédikációra nem vagyok kíváncsi, de ahogyan az ablakon bámulok kifelé, a lenti tévéközvetítés elég hangos ahhoz, hogy halljam mi történik a Templomban. Sokféle felszólalás és vélemény hangzott el, amik között vannak elgondolkodtató érvek. Talán nem véletlen az időjárás ilyenfajta változása, mert lehet összefüggés egy lehetséges Űrjármű álcázási taktikájának. Kicsi a valószínüsége, hogy a Pap elmondja az igazat, amit tud. Eddig sem volt valami közlékeny és amióta betettem a lábam erre a helyre, mintha árkus szemekkel követné minden mozdulatom. Sajnálatos módon a Recepciós hölgy elkapcsolja az adást, így nem pontosan értem, mit akart mondani a Tiszteletes. Ki lehet ez a Brenda nevű hölgy? Úgy vélem, hogy ingoványos talajra tévedt a nyilatkozatával... Meg kellene keresnem a felszólalót és négyszem-közt beszélnem vele. Talán tőle többet tudhatok meg, mint itt bárkitől. Ha esetleg látnám az ablakból, hogy merre haladna, akkor még azt is láthatnám, hogy merrefelé lakik. Igazából nem tudom, miként lehetne kivitelezni, hogy beszélhessek vele és ne boronáljanak össze minket házasság céljából, amiért szóba elegyedek vele. Körültekintőnek kell lennem, mert nem hiányzik még több gubanc az ittlétemben. De, ha a megérzésem nem csal, akkor nagyon úgy fest, hogy itt több sötét ügyködés folyik, mint egy késdobáló füstös lebújban....  Ha tényleg egy Űrhajó érkezett ide, akkor sok minden lehetőséget megváltoztathat számomra az elkövetkező napokban. Hmm... érdekelne az igazság, amit elhallgatnak. Lehet, meg kellene kérdeznem a pultnál ülő hölgyet, hogyha beszédes kedvében van, mit gondol a templomi párbeszédről? Várok még, hátha látom Brenda nevű nőt az ablakból, ha nem, akkor bekapcsolom a szobámba lévő tévét, hátha még tart a közvetítés és elnyúlok az ágyon, kezemben egy pohár itallal.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #941 Dátum: 2023. Január 12. 17:59:05 »
Frank

Bár a prédikációk általában nem érdekelnek, de ez valahogy sokkal érdekesebbnek tűnik a nagy többségénél. Talán mert a témája téged is érint? De úgy tűnik, hogy a recepciós hölgyet nem. Ha tudja nézni a vetélkedőjét, akkor az sem érdekli, ha épp alienek rohanják le a bolygót, és foglalják el ezt az elmaradott falut. De a szobád szintén fel van szerelve tévével, és akár magad is követheted tovább a templomban zajló eseményeket. Sőt, kis szerencsével még Brendát is megpillanthatod, hogy a név mellé tudjál arcot is társítani, ha később meg akarnád látogatni egy privát beszélgetésre. Bekapcsolod a tévét, és rövid távirányító nyomkodás árán rábukkansz a templomi közvetítésre. Nem volt nehéz dolgod, mert jelenleg négy csatorna közül választhattál. Az egyiken rajzfilm megy - amin épp hősi telepesek a bolygólyukra támadó rovarok invázióját verik vissza. A másik adón a lenről is hallható kvízműsor megy. A jelenlegi kérdés az, hogy ha egy bolygó holdján élsz, és veszel rajta területet, hogy akkor azt hogy mondják helyesen? Hiszen a holdról a bolygó látszik holdnak.
-Vettél egy föld holdat
-Vettél egy hold földet
A választ nem tudod meg, mert tovább kapcsoltál a következő csatornára, ahol éppen a Blue Sun konyhafelszerelések támogatásával a töltött csirkecomb elkészítési módját taglalják. Végül a negyedik csatorna az, ami a helyi prédikációt közvetíti a parányi templomból.



Amely bár kicsi, de zsúfolásig tele van. A tiszteletes a szószék mögött állva épp dörgedelmes beszédet tart, hogy a sötétséget csak igaz hittel és imával lehet elűzni, ha fel akarják szabadítani a várost a sötétségből. Majd bőszen imádkozni kezdenek az Isteni útmutatásért, könyörületességért, mikor azt veszed észre, hogy imáik meghallgatásra találtak, mert a templom és a szobád ablakán halovány aranyszínű derengés világít be. Ez nagy zavart okoz a templomban is, mert mindenki ijedten, áhítatosan és idegesen az ablak felé nézelődik, a nyakát nyújtogatva. Kipillantva az ablakon azt látod, hogy egy méretesebb, narancsosan izzó "hullócsillag", rövid csóvával húz el a templom, majd a hotel felett - alig pár száz méteres magasságban. Szakavatott füled viszont felhívja a figyelmedet, hogy a jelenséggel együtt járó mély morgó dübörgés viszont nem a hullócsillagok sajátja. Inkább mondanád régi, hatodik generációs hajtóműnek. Viszont a templomi népségnek erről senki nem szólt, így ők is levonják a következtetést.
-Egy Jel!
-Igen, mint a Bibliában!
-Ez már a vég! - kiabálja be egy kapatosabb hang
-Csak ha nem cselekszünk! Ez azt mutatta, hogy merre kell mennünk!
-Biztos azt mutatja, hogy merre van a gonosz! - sipítja be valaki, mire többen keresztet vetnek
-Igaza lesz Brendának, és az Idegen hozta ránk ezt a rontást!
A tiszteletes a pulpiutushoz csapja a bibliát, ami nagyot csattan - és erre a helyiek elhallgatnak
-Féljétek az urat, és imádkozzunk! - adja utasításba, majd az ima végeztével úgy tűnik, hogy döntésre jutott, mert igencsak dinamikus, szuggesztív és feltüzelő, rövid prédikációt tart bűnről, büntetésről és a nagybetűs GONOSZRÓL


- Velünk van az Úr, és világosan kijelölte az utunkat, hogy merre találjuk a gonoszt, hogy legyőzzük! - mutat majdhogynem eszelősen a prédikáció végén az ajtó felé, mire megindul a tömeg. Azt sejted, hogy a helyiek idegeit eléggé felzaklatta a jelenlegi helyzet. Ilyenkor a közösségen kívüliek szoktak lenni a bűnbakok, akiken levezetik a frusztrációjukat. Mármost ha elkezded összeszámolni a közösségen kívülieket ebben a faluban, valahogy egynél mindig megakadsz. Így már nem nehéz kimatekozni, hogy te lehetsz csak az az Idegen, akiért elindultak. Főleg, hogy az űrhajó az előbb a templom, majd a hotel felett repült el - és ha ezek ezt az útvonalat követik...


hangulatkeltő:
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Caroline Azurre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #942 Dátum: 2023. Január 13. 01:02:42 »
A gondolataimba merülve és a tévé közvetítést nézve erősen az a gyanúm, hogy jól tettem, amiért inkább a szobámban maradtam. A Tiszteletes prédikációja egyre inkább átmegy vádaskodásba és nem nehéz kitalálnom, hogy az említett „idegen” rám vonatkozik az ő szemükben. Eddig sem tartottam nagy iq- bajnokoknak a városka lakóit, de tömegben még ostobábbak, ahogy látom. Kellően felszította a tömeget ellenem, bár egyáltalán nincs közöm az elmúlt eseményekhez, amivel gyanúsítanak. Persze, ha ész érvekkel állnék velük szemben, akkor sem mennék semmire. Az adást látva, arról sincs kétségem, hogy azok az emberek előbb ütnének agyon, mint gondolkodnának tettük előtt. Valószínüleg sok időm nincs a cselekedetre, hogy megelőzzem a felbőszült csődületet és hamarább lépjek le a Motelból, mint ideérnének. A Brenda nevű hölgyet keresném meg, de mivel most nem tudom, miként vélekedik rólam, ezért későbbre kellene halasztanom a találkozást. Most az a legfontosabb, hogy kiderítsem a jelenség és az érkező Űrhajó kilétét és lelépjek erről a helyről. Nem fog jóra vezetni, ha megpróbálnék szembeszállni a dühös tömeggel, és értelme se lenne. Túlerővel állnék vs. egymagam. Gyorsan kereket kell oldanom!
Az eddigi heverészésemet abbahagyva magamra kapom a bakancsomat és egy esőkabátot a ruhám fölé, majd kevéske értékeimet a zsebembe gyömöszölöm. Sok ruhám nincs, de azokat a földre hajígálom és az üres hátizsákomat is a földre dobom. A tévét bekapcsolva hagyom és direkt nem vetem be az ágyat, hogy úgy látszódjék, mintha dulakodás nyomai lennének. Sok időt nem szándékozom a külsőséggel foglalatoskodni, de a látszatot a „rablásomra” igyekszem hihetőbbé tennem. Úgy helyezek el tárgyakat, mintha valaki értéket keresett volna, de zajt csak akkor csapok , mikor az ablakon távozom. Biztos vagyok benne, hogy hamarosan a csörömpölés felkelti a recepciós hölgy érdeklődését és fel fog jönni. Miután kimászom a tetőre és biztos vagyok, hogy nem láthat meg senki, hangosan kiabálok, hogy a hölgyemény meghallja. Látott, hogy visszaértem a Motelbe és a szobámba voltam eddig.
-Segítség! Segítséééggggg! Tolvaj! Kiraboltak! Erővel visznek!...Engedjenek el!- egyre halkul a hangom, úgy tettetve, mintha hurcolnának messzire és aztán a fák közé futva kerülöm ki a hangok forrásait. Ha sikerül kihasználnom az adandó helyzetet és abba az irányba iramodni, ahová az érkező Űrjármű landolását saccolom. Talán nem lesz nehéz dolgom, mert csak az égen látható jeleket kell figyelnem. S ügyelnem arra, hogy gyorsabban haladjak, nehogy utolérjenek. Esetleg annyi az előnyöm, hogy a Templomból a Motelig érve a tömeg még tanakodik és nem rohannak fejvesztve, mint egy csürhe.... Bár ez elég komikus gondolat tőlem, mert amit láttam eddig, az nem győzött meg az ellenkezőjéről.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #943 Dátum: 2023. Január 15. 17:49:44 »
Frank

Még hogy a tévénézésnek nincs semmi haszna! Ha most nem ezt néznéd, hanem a szalonban italoznál, akkor úgy kerülsz bajba hogy nem is tudsz róla! Ellenben most látod a jövődet - és az elég fájdalmasan fest, ha nem lépsz le időben! Nagyon úgy fest, hogy a tömeg indultainak levezetésére téged jelöltek ki. A település méretei nem számottevőek - így azzal kalkulálhatsz, hogy ha ráérősen jönnek, akkor sem maradt öt percnél több időd az érkezésükig. De most még nálad van a helyzeti előny, mert te már most tudod, hogy mit terveznek - és a recepciós néni - mivel ő korábban elkapcsolt, még nem tudja hogy téged ma meg kell nyuvasztani.

Úgy döntesz, hogy ezt azért nem várod meg. Inkább felforgatod a szobádat, magadhoz veszed a fontosabbnak ítélt cuccaidat és felszerelést, majd angolosan távozol az emeleti ablakon át. Nem véletlenül használják ritkán ezt az útvonalat, mert ahogy kilépsz, majdnem fenékre ülsz a csúszós, vizes zsindelyes tetőn - de időben megkapaszkodsz. Az utcán még nem látsz senkit, ezért elkezdesz kiabálni - aminek annyi hallató eredménye van, hogy a földszinten elnémul a tévé, és valahol egy kutya elkezd ugatni. A néni nem viccel, mert az ablakon át az utcára kiszűrődő árnyékok alapján vagy partvisnyél vagy puska lehet a kezében, amikor megindul az emeletre.
Te pedig leóvakodsz a terasz tetejéről, és leugorva a sáros-pocsolyás utcára gyorsan az épület mögötti kisebb kerten túl elterülő bozótosba küzdöd magad. Így már nem láthatnak, és az esőfüggöny is takar valamennyit. Az égre pillantva még mindig látod azt a halovány csíkot, amit a hajó vésett a település felett mocskos felmosórongyként lógó esőfelhőbe. Így nem nehéz betájolni, hogy merre is kell elindulnod, ha meg akarod találni a hajót. Nem jutsz túl messzire, amikor a falu felől némi hangzavar ér utol. Feltehetőleg most szembesülhettek a hiányoddal.
A jó hír az, hogy nem fognak kocsival utánad jönni. S valójában az indok a rossz hír. Ugyanis nem úton, ösvényen, hanem teljességgel szűz erdőn keresztül vezet az utad. A sötétben erősen kell figyelned, hogy hova lépsz, mert bárhol lehetnek bokára éhes gödrök, vagy marasztaló futónövények, amelyek gáncsot vetnek. Azaz inkább óvatos sétáról lehet beszélni. Ha pedig fényt gyújtasz a haladás érdekében - nos annak is megvan a maga kockázata, hogy esetleg meglátják ebben a vaksötétben.
Ellenben az esőkabát jól szolgál - most még csak a nadrágod lábszára vizes, de a bakancsod és a ruházatod többi része még szárazon dacol az elemekkel. Mögötted elhalkul a falu, a kutyaugatás és a fények is elhalványulnak. Igaz, egy negyed óra múlva néha erős fénykévéket látsz a távolban - feltehetőleg erős elemlámpákkal keresnek téged, és esetleges elrablóidat? Fél óra múlva halovány derengést pillantasz meg magad előtt - a távolban a fák koronája mögül szűrődő fény fekete körvonalakká változtatja az erdő sziluettjét. Ez nem zseblámpa, hanem nagy teljesítményű reflektor lehet - és a távolság még pár kilométer. Ám talán ettől újult erőre kapva folytatod az utadat, és másfél óra múlva már pár száz méterre közelíthetted meg a helyet. Az eső továbbra is esik, igaz, most inkább szemerkél. Viszont ahogy közelítesz a hajó felé, elfog némi idegesség, és a motelban lenyelt ital bizony úgy dönt, hogy eleget volt lent, és most inkább kalandozni támadt kedve. Úgyhogy ha nem állsz ellen a késztetésnek, könnyen lehet, hogy az értékes nedű végül valamelyik bokor tövén végzi. Ahogy közelebb óvakodsz, a fejed is egyre inkább hasogat - de végül megpillantod a hideg reflektorfényben fürdő hajót, amely egy nagyobb raktár méreteivel vetekszik. Egy méretesebb tisztáson parkol a maga legalább száz méteres hosszával, és legalább tíz méteres magasságával. Láttál már ilyen hajót - ez egy teherbárka, de ezt a típust a katonaság is használta, mert fel lehetett fegyverezni, hogy megvédje magát. Ezen mivel nem látod az ütegeket, egyértelmű, hogy nincs nehéz-fegyverzet rajta. A hajó egyik oldalán elhelyezett reflektorok makulátlan burkolati elemeket világítanak meg, amelyek éles kontrasztot mutatnak a burkolat többi részével. Maga a hajó még gőzölög az esőben, amely arról árulkodik, hogy még igencsak meleg a burkolat, és ilyen távolságból is érzed azt a használt zokni és égett gázolaj keverékére hasonlító szagot, mely az űrjárműveket kívülről körbelengi a leszállás utáni órákban.
 A hajó tövében még egy önjáró emelőkocsi áll arra várva, hogy beálljanak vele a hangárnak is beillő raktérbe, de egyetlen embert sem látsz...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Caroline Azurre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #944 Dátum: 2023. Január 16. 02:54:36 »
Már megint nyakig benne vagyok a pácban! Mintha valami láthatatlan erő sodorna állandóan a bajba, pedig most tényleg nem csináltam semmit! A tévé közvetítést ha nem nézem, akkor nem tudom meg, hogy két tucat ember éppen arra készül, hogy megnyessék a fizimiskámat és egy időre „harcképtelenné” tegyenek, vagy ha nem örökre. Miféle hely ez? Azt már levágtam, hogy nem az eszükről híresek az itteniek. De azt nem gondoltam volna, hogy lazán kinyiffantanának azért, amihez egyáltalán nincs semmi közöm! Akkor megérteném, ha magamhoz vettem volna olyasmit ami megtetszik...de vissza is fogtam magam a „beszerzéseimre”. Pedig...volt pár szép holmi és főleg hasznos dolog, amit magammal hozhattam volna kárpótlásul... a fenébe! Miért nem hoztam el valami kedves emléket erről a helyről? Na mindegy! Most, ha nem akarok a fűbe harapni a lakók jóvoltából, akkor igyekeznem kell gyorsan lelépni innen! Az eső áztatta tetőn át a sietség nem éppen célravezető, de most nem tudok lassítani. A lábam néha-néha megcsúszik, de valahogy sikerül átjutnom rajta és pár perc múlva már a hátam mögött hagyom a lincselésre készülőket. A sötét és az erdő fái segítenek nekem, de a közelben hallom a felbőszült tömeg zajait. Gondolom, hogy most fedezték fel a hiányomat és a nyomomba akarnak eredni, hogy visszavigyenek. Talán bevették a cselezésemet, bár amilyen primitívek...semmi sincs kizárva!
Lassan tudok haladni, mert nem gyújthatok lámpát vagy más egyéb fényforrást, mert akkor egyenesen magamhoz irányítanám azokat akik elől menekülök. Egyetlen esélyem, ha túljutok a bozótoson és a csíkot húzó jármű felé veszem az irányt. Nincs könnyű helyzetem, de inkább az ismeretlen felfedezése, minthogy sírhantba végezzem a napot. Valahogy semmi kedvem feldobni a bakancsom! Apropó! Bakancs... Az eső jól átáztatta a földet és gyorsan se tudok rohanni az ismeretlen terepen. Kerülgetem a fákat, bokrokat, de nehezítenek a rövid látási viszonyok. Az sem mellékes, hogy a nemrég elfogyasztott ital kikívánkozik belőlem és minden lépésemmel egyre közelebb érzem a gyomortartalmam ürítését. Semmi kedvem hozzá, de ha nem könnyítek magamon, akkor még kellemetlenebb is következhet. Így, inkább ha kellő távolságra jutok üldözőimtől és elhalkul a mögöttem csörtető zaj, az ingernek engedve megadom magam. Nem nevezném elegáns megoldásnak, csak szükségesnek, hogy tovább tudjak haladni célom felé. Az égen látható jelek alapján egy Űrhajó hajthatott végre landolást. A fényeket követve, hamarosan bebizonyosodik a megérzésem. Lassan látóterembe kerülnek a reflektor fényei és egy hajó körvonala. Már nincs messze, bár a távolságot ilyen sötétben nehezebb bemérni és lámpát se kapcsolhatok. Nem mintha lenne nálam.... ez komikus! Le kellett volna nyúlnom azt a helyes kis zseblámpát a szobámból... kár, hogy sietősen kellett távoznom! De, most koncentráljak az előttem álló járműre és a lehetséges kimenetelre, mi várhat ott rám, ha a közelébe érek. Több opció is számításba jöhet, de amint pár méter választ csak el a nyitott feljárótól, a látvány megtorpanásra int. Nem vagyok beszari alak, de valamiért elég furcsának tartom a csendet a jármű körül. Azt is észreveszem, hogy átalakították az eredeti funkcióját, mivel eredetileg a Seregben használtak ilyet... Most valami teherszállítóként használhatják. Sehol nem látom a nehéz-tüzérségi fegyvereket, és a burkolat is néhány helyen más, mint azt a gyártáskor építették. Nagy tudás nem kell hozzá, hogy felismerje az ember a hatalmas változtatást a burkolaton. Inkább az aggaszt, hogy senkit nem látok a közelben. Közelebb kellene mennem, hogy jobban lássak a raktérbe, de azzal megkockáztatom, hogy célponttá tegyem magam. Én sem örülnék, ha váratlanul a hátam mögé kerülne valaki a semmiből... de kíváncsi vagyok mi történt a legénységgel. Ha szerencsém van, akkor nem puffantanak le, mint behatolót... de azt is számításba kell vennem, hogy segítségre szorulhatnak odabent és egy mentés mindent felülír...még az engedély nélküli fedélzetre lépést is...
Körültekintően közelítem meg a járművet. Bármi lehet odabent, de még mindig jobb ha utánanézek ennek, minthogy a szakadó esőben várjam be a „kedves” városka lakóit.  Amennyire lehet lassan és hirtelen mozdulatokat mellőzve indulok a feljáró felé. Gondolom, ha vannak odabent emberek, akkor az érzékelők jelezték ittlétemet és kamerákkal is követhetik mozdulataim. Nincs kezemben fegyver, de azért amennyire lehetséges, igyekszem felkészülni az esetleges támadásra. Jobb esetben nem lőnek le kérdezés nélkül... mielőtt bármit is mondhatnék. Merem remélni!  Már csak pár lépés és elég közel jutok a rakodótérhez. Még mindig senkit nem látok és mozgást se hallok odabentről. Lehet, hogy el vannak foglalva valamivel és nem számítanak senkire a közelbe? Amióta itt vagyok ezen a helyen, már ezen se kellene meglepődnöm!