Szerző Téma: Take the Lead  (Megtekintve 31547 alkalommal)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #885 Dátum: 2021. Május 28. 06:29:20 »
Nem kell az órámat lesnem, hogy tudjam mennyi az idő mint  Cseng teszi. Számára Ólomlábakon járhatnak a percek viszont én tudom ezek elég hosszúak akár öt hat órásak vagy még több is. Mire magához tér az csak holnap lesz, és nem lesz tisztán képben a fájdalom csillapítótól meg a többi gyógyszertől. Ahogy látom miket olvas inkább nem fogom ezzel is idegesíteni. Úgyis elmondják majd neki Az ötödik kávénak hazudott lötty arra volt elég, hogy ne aludjak el ülve, pedig igyekeztem ébren maradni. Haza kell mennem, inni egy bivalyerőset, és beszélni Lucyvel. Pont állnék fel indulásra készen és azon töprengek, hogy adom be ezt Csengek mikor megjelenik valaki valahonnan ismerős. A bugyivadász! Na már csak ő hiányzott! Nem tudom ezt a Misst direkt csinálja vagy ennyire hülye, nem is érdekel inkább vele megyek nem rendőrcuccban van. Addig is békén hagyja Csenget míg velem van. Akartam Miával is találkozni nem pont így. Eddig? Voltak eddig? Az Ólommadarat a helyszínelők biztos szétbarmolák, sok jóra nem fogok számítani.
-Jó induljunk!


 

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #886 Dátum: 2021. Június 06. 18:31:26 »
Roxana

Amíg mész West után, van időd eltöprengeni azon, hogy vajon Mia eddig hol  és mit csinálhatott. Bár őt ismerve nem kell sajnálni, mert láthatóan megélt a jég hátán is. Black és Roger ezzel szemben elég szép időt töltött fogdában, ahonnan neked sikerült idő előtt meglépni. Ha nem lett volna szüksége a polgármesternek a szaktudásodra, feltehetőleg te is még mindig az egyik cellában ücsörögtél volna.
A kórházból kilépve az egyik ott parkoló kis kétüléses városi bubiautóba ültök, ami aztán kényelmes kocorászós tempóban elindul az űrkikötő felé. Út közben azért West ismerteti veled a többiek helyzetét

/Angol/ Mindenki sértetlen, és jól van. Miss Mia szabadlábon volt az elmúlt pár napban. Mr. Rogers és Mr. Black másfél órája szabadult a fogdából, ahogyan Miss Rina is. Miss Yeo-Jin pedig szintén szabadlábon volt.
Az Ólommadár alá beparkol az autó két másik társa mellé. A hajó javítása pont úgy áll, ahogy legutóbb láttad - félbehagyva. Felsétálva a rámpán, és belépve a folyosóra, a frissen főzött kávé illata Black sajtos pogácsájának illatával keveredve siet eléd fogadó-bizottságként. A társalgóból zene és  beszélgetés hangjai szűrődnek ki. Belépve látod, hogy az egyik fotelban Roger ücsörög, és a frissen sütött pogácsákkal tömi tele a száját. A fotel karfáján Mia ül a tőle várható kényes-elegáns tartásban, és éppen azzal van elfoglalva, hogy a kanapén a barátnőjét ölelgető Rinát tartja szemmel. Black pedig az italát kortyolgatva az audioegységet nyomogatja.

Ahogy belépsz, mindenki rád néz, s Mia megszólal
/Angol/ Épp időben! Gyere csak, és helyezd magad kényelembe! - int neked - Mint Rina már korábban felhívta rá a figyelmemet, tartozom nektek némi magyarázattal, hogy mi is történt - kezd bele, mire Rina csak annyit morog, hogy jobban teszi, ha megfelelő magyarázattal tud előállni. Black erre megfordul, és az asztalhoz lépve felemel két kávésbögrét, és egyet neked, egyet pedig West kezébe nyom.
/Angol/ Nos, kezdjük az elején! Joe volt kedves, és elvállalt egy fuvart Greenleaf és St. Albans közt. Amit nem tudott, vagy nem érdekelte, hogy az árú veszélyes volt. De mi baj lehetett volna, ha egy polgármester rendeli meg, nem igaz? - Aztán int Westnek
/Angol/ A polgármester ténykedése nem igazán nyerte el a lakosság jókora részének megelégedettségét. Mondhatjuk úgy is, hogy a saját zsebét tömte, a Blue Sun cég kegyeit keresve. Ezt többen is sérelmezték, és a szennyest a Fagyosszentek nevű csoport ki is teregette. Viszont a nyakán volt a szavazás, ami a következő hónapban esedékes. Jó eséllyel elvesztette volna a polgármesteri székét, és ezzel a nyereséges üzleti vállalkozását is. Ezért kitalálta, hogy a lakoknak épített egy parkot, ami meghozza neki a szükséges népszerűség növekedést. S hogy ebben biztos legyen, Dr. Dent elődje kidolgozott egy eljárást amivel nagymértékben befolyásolhatóvá teszi a lakosságot. S ehhez kellettek a növények. Nem untatva senkit, dióhéjban annyit elég erről tudni, hogy a park levegőjébe engedve az ide szállított növények virágillatát, könnyen rá lehetett volna venni a parkot meglátogató lakosokat az újra választására, vagy később bárminek a megszavazására, és az ellenállás teljes megtörésére is alkalmas lett volna. Mivel az Ólommadár megsérült, így a hajó kényelmetlenül sokáig itt ragadt - és nőtt a kockázat, hogy valaki esetleg kikotyog valamit. Főleg, hogy zavaró és érthetetlen módon eltűnt a hajó kapitánya, Joe. Ezért fentről jött az utasítás, hogy alaposan vizsgáljuk ki az esetet.
Mia veszi át a szót
/Angol/ A Fagyosszentek pedig azt hitték, hogy a polgármester emberei vagyunk, ami okozott némi kellemetlenséget, amikor ide látogattak bizonyítékot keresni. A rendőrök először az eltűnt kapitány miatt kezdtek el nyomozni, csakhogy Roxanának az a nehezen megmagyarázható ötlete támadt, hogy álcázza magát az egyik korábbi legénységi tagnak - aki sajnos Greenleafon elhalálozott, és körözés alatt állt.
/Angol/ Jah, igen - innentől kezdve a teljes hajó személyzete egyre gyanúsabbá vált a nyomozók előtt - bólint West - és ez a polgármester kezére játszott, mert ahogy Miss Dent egyre jobban belegabalyodott a meséjébe, egyre több nyomozni való derült ki, és egyre komolyabbnak tűnt az ügy.
/Angol/ Legközelebb inkább ne szólj semmit ilyenkor, és nyugodtan bízd inkább rám! - fordul feléd Roger két falat között.
/Angol/ Én ezt a pillanatot választottam arra, hogy megpattanjak, mielőtt Roger és Back után engem is megtalálnak - szól közbe Mia.
/Angol/ Pár napig eltartott, míg beszereztük Greenleafról a szükséges információkat - de ennyi idő elég volt Miss Miának, hogy a város legtehetségesebb ügyvédeit felfogadja a letartóztatottak védelmében.
/Angol/ Furcsa is volt, hogy túl puccos egy kirendelt ügyvédhez képest - jegyzi meg Black.
/Angol/ Közben a polgármester terve jól haladt - a legénység nagy része már rács mögött - igaz, voltak akik eltűntek, illetve nem adtak okot arra, hogy letartóztassák - pillant Rinára West - De aztán sajnos kiderült, hogy megpróbálod a magad kezébe venni az ügyet - és beszerveztek, hogy okozz zavart a rendőrségen.
/Angol/ Rina egész jól boldogult, és úgy tűnt, hogy Yeo-Jinen kívül túl sok minden nem érdekli. Aztán egyszer csak szóltak, hogy Rina gyanús alakokkal találkozik, akik feltehetőleg csőbe akarják húzni. Próbáltam neki szólni, hogy baj van, de nem igazán adott lehetőséget kifej...
/Angol/ Nem csak feltehetőleg akarták csőbe húzni - szól közbe West - A polgármester privát kommandós csapata a Fagyosszenteknek adta ki magát, és rávették Rinát, hogy a rendőrségre vigyen be egy robbanószeres csomagot. A rendőrség pedig kapott egy névtelen telefont, amiben feldobták, hogy mire készül. Így már csak Miss Miát kellett volna begyűjteni, hogy teljes legyen a csapat, és elvarrják a szálakat. Közben Miss Mia Rinának is kerített ügyvédet. Ellenben Rina tevékenysége arra tökéletes volt, hogy feledte előttünk a polgármester katonai alakulatának a rejtekhelyét. Aztán jött a meglepetés, hogy ejtik a vádakat Dr. Dent esetében, és felveszik a kórház kutatási osztályára osztályvezetőnek. Hiába, a polgármester felismerte, hogy a terve nem kivitelezhető Miss Dent szaktudása nélkül, és túl korán szabadult meg a doktornő elődjétől.
/Angol/ Pedig egész szépen haladtunk az ügyvéddel, hogy tisztázzunk magunkat! - szúrja közbe Roger - Sikerült bizonyítanom, hogy a hajót én örököltem, és hogy Joe-t fegyveres lázadása és apám lelövése miatt az én utasításomra zsilipelték ki. Szerencsére Black is ezt állította - mivel több héttel korábban egy esetleges vizsgálat eshetőségről már beszéltünk. A növényszállítmányt pedig nem szép dolog, de a polgármester mögé bújva tudtam kimagyarázni. Hogy a polgármester biztos nem rendelt volna, vagy fizetett volna ki veszélyes növényeket.
/Angol/ Végül a sajtótájékoztató a parkban volt az ideális helyszín arra, hogy lecsapjunk a polgármesterre, aki azt hitte, hogy már nyeregben van - és sikerült elrabolnunk - vallja be West. Próbáltuk szóra bírni, de arra nem számítottunk, hogy a titkára már egy ideje nagyobb léptékben gondolkozott. Míg a polgármester a parkot akarta csak virágillattal elárasztani, addig a titkár a teljes város kulcsfontosságú részeit. Azaz a bevásárló központot, kórházat, hivatali és rendőrségi épületet, és nagyobb lakóházakat is el akart gázosítani. Csengékkel már több hete ezt a tervet készítette elő, és amikor értesült arról hogy eltűnt a polgármester - azonnal nekilátott az utolsó átalakítások elvégzéséhez. Szerencsére Csengék már egy ideje próbálták szabotálni, és készültek az összecsapásra, de végül Dr. Dent segítségével sikerült megállítaniuk az őrült tervet - fordul feléd, aztán megtapsol, amihez Mia és Roger is társul, akárcsak Black - Erről mi is utólag értesültünk, szóval ha Dr. Dent nem áll a helyzet magaslatán, akkor az egész tervünk valószínűleg kudarcba fulladt volna...
/Angol/ Hát, ez történt nagy vonalakban - zárja Mia a beszámolót.
/Angol/ Szóval most ejtettek minden vádat ellenünk? - kérdezi Black, mire West bólint.
/Angol/ Igen, ez volt Miss Mia egyik kitétele, amikor megkeresett minket azzal, hogy tudja - mire készül a polgármester, és segít elkapni.
/Angol/ A rendőrségnek? - kérdez vissza Black
/Angol/ Nem, a Fagyosszenteknek - válaszolja West.
/Angol/ Szóval te olyan kettős ügynök vagy? - kérdezi Yeo-Jin
/Angol/ Igen, így is lehet mondani. Ezért volt kellemetlen, hogy Rina engem is megemlített egy kihallgatásnál, és felhívta rám a figyelmet.
/Angol/ De mint látjuk nem lett baj - vonja meg a vállát Rina - Te pedig ne hidd azt, hogy azzal, hogy ügyvédet fogadtál, minden meg van neked bocsájtva - szól oda Miának.
/Angol/ Van még kérdés? - kérdezi West.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #887 Dátum: 2021. Június 15. 10:05:06 »
Ha majd olyat olyat tud mondani a bugyivadász amire magam még nem jöttem rá szóba állok vele de most még nem. Jól megnéznek nem tudom miért mintha nem számítottak volna rám vagy már túl régen várnánk. Rogertől minél távolabb ülök le szemét kis alak Backet nem utálom annyira egyrészt mert tudja,  hogy szeretem a kávét meg őt. Most éppen nem ugrálok érte de a szerelem sötét verem. Roger beszólására nem válaszok semmit csak beintek neki, nem érdemli meg a hozzászólást se. Úgy adja magát mit egy kis angyal, hogy nem sül le a pofájáról a bőr elképesztő ez a kölök. Odamegyek és pofán verem, na ez jól esett sokkal jobban érzem magam. Ez akkor törnék mikor akkor dumál ő a hajó kapitánya. Remélem most egy ideig kussol. Végighallgatván az egészet csak némi hallgatás után szólalok meg.
-Kérdés nincs egyenlőre, viszont a gáz még mindig az épületben van és ha...nem tudom tovább az én tudományom eddig terjed. -De már hogyne tudnám hiszen alapkémia szilárd folyadék légnemű ez visszafelé is működik. Elballagok a szobámhoz, nem tettek benne nagy kárt a helyszínelők. Megnyugszom, mindent rendben találok nem viszek magammal ruhákat vissza a lakásba. Mi tudja meddig tarthatom még fenn. Megnézem az ágyrekeszben megvan e még szundi szuri. Ami néha jó használatot tett. Ha itt vannak egyet veszek magamhoz. A négy órásat annyi elég, ha nincs felmegyek a rendelőmbe  valamit csak találok. És aki keres az talál győzelem! Lemegyek a többiek közé szúrom fenéken Westet amolyan begyakorlott mozdulattal. Megvárom míg kiterül, és csak azután szólalok meg és figyelem egyletesen szuszog e.
-Nem bízom benne ő egy idegen! Pár óra és magához tér. Túl lépve a sittes sérelmeken, ki mit fog csinálni eztán? Van hol laknotok, nekem is majd ha az állítólagos kettős ügynök kiájul rákérdezünk. Vagy? -Először szólok Blackhez bár már esze a fene minél hamarabb megtehessem de nem akartam, hogy a bugyivadász láthassa rajtam. Melléülök.
-Black ugye helyi állás lehetőséget nézed, különben hamar felkopik az állunk!?


Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #888 Dátum: 2021. Június 27. 17:54:47 »
Roxana

Úgy döntesz, hogy West nem érdemli meg, hogy szóba állj vele. Nomeg minek is? Semmi olyat nem tud mondani, ami téged érdekelne - a hülyeségeire pedig kár még levegőt is pocsékolni, nem?

A hajón Rogert nem zavarja, hogy távol ülsz le - láthatólag sokkal jobban izgatja az a tény, hogy véget ért a zselés korszaka, és ismét Black pogácsájával tömheti a fejét. Amikor beintesz neki, az láthatóan lepereg róla, mert csak megvonja a vállát - amolyan nekem akkor mindegy alapon.

Aztán ahogy átveszi a szót Westtől, úgy döntesz, hogy ennyi elég volt, és bevered az arcát. Mivel ilyesmire nem számít, ezért könnyedén kivitelezed a dolgot. Rina érdeklődve figyel a kanapéról, s lustán megjegyzi

/Angol/ Úgy ütsz mint egy lány! - véli, de Rogernek láthatólag ez sem esett jól. Mia tekintete elkomorul, hogy a védencét ütöd, Roger pedig a fájdalomkiáltása után elkezd veled kiabálni
/Angol/ Mi a fene bajod van, mi?! A nyomozónő a te összevissza vallomásod és a hülye ötleted, hogy a körözés alatt álló Liznek adod ki magad, amiatt nem engedett el minket Blackkel! Még Joe ügyét is nekem kellett elsikálni! - utal arra, hogy őt sem ő, hanem Rina végezte ki a te segítségeddel - Aztán meg egyszer-csak hipp-hopp téged kiengednek és ejtik a vádakat, mi meg továbbra is bent rohadhattuk! Rohadt kíváncsi lennék, hogy mégis mit csináltál a kijutásunk érdekében! - állna fel, de Mia visszanyomja a fotelba
/Angol/ Sssshh, Nyuszika! Ezen kár felhúznod magad! Lehet, hogy elsőre úgy tűnik, hogy a Szöszi eladott téged meg Blacket a szabadulásáért, de a polgármester nem azért hozatta ki, hanem mert szüksége volt a szaktudására. De mint az előbb kifejtette már az arcodon, legközelebb nem kéri a segítségedet ha megvádolják.
Black is közbeszól
/Angol/ Mindenki nyugodjon le, senki nem gondolja azt, hogy feldobta a másikat, még ha a nyomozónő ezt is állította nekünk - néz Westre megerősítésért, aki megrázza a fejét
/Angol/ Roger és Black addig biztos nem mondott semmi terhelőt, amíg Miss Dent bent volt. Ahogy Miss Dent sem azért szabadult, mert vádalkut kötött volna - hűti a kedélyeket.

A megjegyzésedre West bólint.

/Angol/ No igen, a gáz... Azt jelenleg egy technikus csapat próbálja meg kiszellőztetni a felszínre. Utána pedig a hozott rakományt megsemmisítve elhárítjuk az utánpótlás veszélyét - próbál meg szakszerű választ adni.

Te ezután elsétálsz a szobádhoz, ahol látszólag minden a helyén van - feltehetőleg nem pont itt folyt a legkomolyabb ellenőrzés, vagy Rina kis kedvence már rendet rakott utánuk. Még az injekciós tűid is megvannak, úgyhogy utána visszamész a társalgóba, ahol most csöndben várják, hogy Roger a fotelba süppedve végigolvasson valamit egy adattáblán. Mia a feje felett szintén azt olvassa, West pedig úgy áll előttük, mintha épp választ várna. Aztán, ahogy Roger hátradől, Mia kiveszi a kezéből a táblát, és odadobja Blacknek, aki elkapja, és ő mélyed bele. Ezt a pillanatot választod, hogy alfelen szúrd Westet, aki felszisszen, lepillant, majd mielőtt összeesne, udvariatlan módon olyan csillagszórós pofont kever le, hogy meg kell kapaszkodnod az egyik fotelben. Aztán West elzuhan, s Mia megszólal
/Angol/ Ez sokat egyszerűsít a lehetőségeken - vonja le a konklúziót, Rina pedig bólint
/Angol/ Én az egyszerű dolgokat is szeretem! - nevet az átkarolt Jeo-jinre. Black megrovóan pillant rád, miközben ledobja az adattáblát az asztalra, Roger pedig a fogát szívja. Ellenőrzöd Westet - úgy tűnik, hogy minden rendben van vele. Rina a kérdésedre válaszol
/Angol/ A hajó a javítási munkálatok alatt is lakható. De ha elmegy a víz vagy az áram, akkor azt Roger fogja elsőnek megbánni!
/Angol/ Én is szeretlek! - morogja Roger dagadó arccal Rinának. Mia folytatja
/Angol/ A hangár bejáratát holnapra megtisztítják. A hajó javítása a becslés szerint feszített tempóban öt nap alatt készül el.
/Angol/ Hová a nagy hajsza? Most már nem mindegy, hogy öt nap vagy egy hét? - kérdezi Black, mire Rina válaszol
/Angol/ Már minden megvan, ami kellett nekem erről a hógolyóról - szorongatja meg a kis kedvencét - Egy nappal nem maradnék itt tovább, mint amennyit muszáj! Különben is sürgős dolgunk van!
/Angol/ A Platinavadász! - mondja Mia és Rina kórusban. Black befogja a száját, mert látja, hogy jobban jár vele. No meg feltehetőleg neki sem szíve csücske ez a hely.
/Angol/ Aztán meg az utolsó bekezdés szerint hét nap múlva megérkezik Greenleaf-ről a két magánnyomozó.
/Angol/ Milyen magánnyomozók? - értetlenkedik Black.
/Angol/ Drágák. Miss Roxana Denttől akarnak valamit - tisztázza Mia a kérdést. Black mellé ülve kapsz tőle egy komor pillantást, no meg a választ a kérdésedre
/Angol/ Nem érdekelnek a helyi álláslehetőségek! Inkább az, hogy minél előbb itthagyhassuk ezt a helyet! - árulja el, hogy ő hogyan is képzeli el a dolgokat. Láthatólag kevéssé aggódik a pénz miatt.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #889 Dátum: 2021. Július 04. 11:37:20 »
Tudtam volna nagyobbat is ütni, vagy orrba vágni de mi értelme lenne? Bár amiket utána mond azért is kiérdemelné a párját de úgy döntöttem hagyom a francba. Mia igyekszik csitítani ami nagyon jól jön, ha próbálnám erőltetni semmi ilyesmiről nem volt szó, úgy se hinne nekem. Jelenleg túl friss neki még sitt túl gyerek, engem már előtte se kedvelt túlzottan tehát bármit bevett amit a Pengeszájú beadott neki. Tovább is lépek egy szemforgatással.
-Az alku, mivel volt. Vagy neki dolgozom, vagy bevágnak a rabszállító hajóba és irány a kő vagy jégtörő bolygó 20 évre amikben az ügyvédem szerint egy hónap alatt meghal az ember. Rólatok szót sem szóltam. Ez volt.-Vagy elhiszik vagy nem, jó a végét kicsit sarkítottam de a kiskölök miatt muszáj szerintem ezt se veszik be. A bugyivadász szövege kissé untat, vagy nagyon jól adja elő a dinka rendőrt vagy csak simán védi a közt, és most kibontakozhat, amolyan szerelmes vagyok a hangomba típus. A szobámba megyek abban a reményben a dugi készlet a helyén van, a fürdőszobát most inkább kihagyom mert ha úgy néz ki mint ahogy hagytuk lesz vele dolgom. Győőzelem! Megvan amit kerestem. A Bugyivadász még javában magyaráz, alkalmas pillanat meg hely fenéken szúrni. Ez a bosszú! Meg amúgy is...! Jó nagy sallert kaptam de Rináéhoz képest Kismiska attól kidőlnék.
-Értem. Leginkább arra voltam kíváncsi mikor léphetük le erről az átokverte bolygóról majdnem mindegy hová.-A platinavadász említésére fújok egyet.
-Van valami hivatalos cirkalmas nevük is de ki tudja azt megjegyezni? Nagyon találó név. Bár túlestem volna már rajtuk.Én se tudtam róluk egészen addig míg az ügyvédem szóba nem hozta, és pont olyan értelmetlen arcot vágtam mint most Black.-Még rá is bólintok, hogy és megvonom a vállam. Westre nézek aki békében szundikál.
-Pár óra múlva felkel, nem szeretnék itt lenni!-A fejemmel intek Blacknek, figyeljen rám de ha nem sikerül magamra vonni a figyelmét, elmegyek a konyhába kerítek egy kis öntapadós cetlit. Ráírom "Beszélnünk kell! Gyere ide itt lakom" Aztán ráírom elég szép betűkkel a címem. Majd mikor ahogy mondás tartja "A hóhér kutyáját se érdeki mit csinál" a tenyerébe csúsztatom és összezárom.  Fülébe, suttogok egy rövid.
-Kérlek!-ezt! Jó félreérti és a már nem nem jellemző szerelmi életünk miatt fog bosszankodni, majd rá fog jön erről nem akarok beszélni, kivéve ha ő is. Persze megnézem mi a helyzet a klinikán, és a Furadoval, ráadásul Csengék is számítanak rám.
-Ha más nincs akkor  megyek, köszönöm a kávét.-Felállok is indulok kifelé. Majd a kifelé. Nincs is olyan messze a lakásom csak nagyjából fél óra gyalogút. Megígértem  Csengnek, hogy visszamegyek hozzá de a Platinavadász?! miatt előbb az ügyvédemmel akarok beszélni. Nem vagyok már biztos Cseng belefér a napomba, Ha Black nem jön, este kilenckor lefekszem ez biztos. 




 


Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #890 Dátum: 2021. Július 17. 19:09:29 »
Roxana

Rogerrel szemben a legegyszerűbb módot választod - ráhagyod a dolgot. Jelenleg jó megoldásnak tűnik, de hosszabb távon biztos, hogy nem alkalmazhatod sűrűn.
/Angol/ Nekem csak a húsz évet ajánlgatták, ha nem nyitom ki a számat - szól közbe Black, mintegy megerősítve az elmondottakat - De én azt mondtam, hogy mivel ártatlanok vagyunk, úgyis felmentenek az ügyvédeink segítségével - utal arra, hogy ő nem az intelligens, hanem inkább a macsós megoldást választotta, hogy majd leüli a vécén...

West hangjáért nem rajongsz annyira, hogy végighallgasd - inkább az elhallgattatása érdekében teszel egy kört a felszerelésedért. Amivel felszerelkezve elintézed, hogy hosszabb szünetet tartson - amiért egy elhadart simogatás keretein belül azért kifejti az ellenérzéseit az eljárással kapcsolatban.

Mia felemeli az egyik bosszantóan gondosan manikűrözött ujját, amikor a Platinavadásszal kapcsolatban reflektálsz.

/Angol/ Azt hiszem, hogy nem mondtam el mindent, és ezért picit kevered a dolgokat, de nem vészes. A Platinavadász az az űrhajó, amit Rina utol akar érni, mert ott van a testvére, és szeretne egy családegyesítést. Az eddig összeszedet adatok alapján Rina testvére nem önszántából lehet a hajón, szóval ez egy mentőakció, ami jellegéből adódóan sürgős - árnyalja a képet, és rátér a téged talán jobban érdeklő részre
/Angol/ A másik díszes társaság, az arieli Holdkutyák az egyik legjobb fejvadászcég abban a szektorban. Nyolcvanöt százalékos a sikerrátájuk. Általában az elfogott személyeket megműtik, és a ki nem fizetett transzplantált szervet viszik csak vissza az Arielre. Mivel a te esetedben ilyesmiről nincs szó, ezért téged feltehetőleg egyben hibernálva szállítanak vissza. Az árfekvésük miatt valakinek nagyon a begyében lehetsz. Két-három fős csoportokban tevékenykednek, és a legtöbb helyen elfogadják az engedélyüket, ami feljogosítja őket az elfogásodra - én a helyedben nem szeretnék találkozni velük - vonja le a konklúziót. Úgy tűnik, hogy Mia nem csak hogy számon tartja a társaság gondjait, de utánuk is néz - vagy csak iszonyatosan sok háttértudása van a kevésbé legális dolgokról.
De most több dolgod is van, amit el kell intézned ahelyett, hogy itt ücsörögj a többiekkel. Ezért lelépsz, de előtte még próbálod Black figyelmét magadra vonni. Ami meglepetésedre nem is olyan nehéz, mert a második alkalommal már veszi az adást, és bekísér a konyhába. Láthatóan nem lepődik meg nagyon, hogy beszélni akarsz vele, és jó hangulatban megígéri, hogy amint el tud innen szabadulni, megnézi a lakásodat. Csak előbb még el kell rendeznie Westet, ha már itt hagytad, és Miával meg Rogerrel összeállítani a pénzügyi áttekintést a hajó javíttatásával kapcsolatban, hogy mennyi maradék pénzt lehet befektetni olyan áruba,amit a következő kikötőben haszonnal lehet eladni. Mert amíg ezek nincsenek tisztázva, addig csak telik az idő, és semmi nem indul el a maga útján.


Felhajtva még az utolsó csésze kávét végül távozol a hajóról, hogy a nulla fok körüli levegőn szépen elinduljál a város fele. Jól saccoltad, valóban bő  fél óra alatt elérsz a lakásodig, ahol ha jól látod a nyomokat, Lucy járt erre. Elvégre ki más hagyott volna a kávéfőzőben hőn-tartással friss kávét, és a konyhaasztalon egy adag rizses-csípős csirkét, meg egy kis tálnyi sűrű, fűszeres kínai levest? A lakás többi részén nagyobb változást nem veszel észre azon kívül, hogy beágyaztak, de ez nem csoda, hiszen eddig nem nagyon volt időd szétdobálni a dolgokat.

Most végül csak felhívod az ügyvédedet a dolgozószobából a városi telefonkönyv segítségével. A harmadik, negyedik csengésre fel is veszi. A dolgozószoba jókora képernyőjén fel is bukkan - most is olyan élre vasalt, mint legutóbb, csak az illatszere most nem érződik. A háttérben  pedig egy minimalista, de tágasabb irodát látsz.
/Angol/ Miss Dent! - villant egy meleg mosolyt - Örülök, hogy jelentkezett! Gratulálok a szabadságához! A polgármester titkára már átküldte a határozatot, mely szerint ejtik az ön ellen szóló vádakat. A másolatokat már átküldtem erre a számra. Ez még időben érkezett meg, mielőtt ez a káosz kialakult volna a városban - int az ablaka felé - Mivel nem áll semmiféle vád és eljárás alatt, ezért az üggyel együtt a megbízatásom is lejár. Hacsak nem tehetek még valamit önért - tart egy kis szünetet, hogy ha akarsz elmondd, hogy miért is kerested. Amikor végül a Holkutyákra rákérdezel bólint
/Angol/ Az a helyzet, hogy a Holdutyák egy nyolcvannégy éve létező fejvadász cég. Engedélyük van arra, hogy a legtöbb rendszerben elfogják és akarata ellenére, akár erőszakkal is visszavigyék a megbízó bolygójára - hogy az ottani törvények alapján lefolytassák a bírósági tárgyalását. Továbbá engedélyük van arra, hogy a legtöbb rendszerben elfogják és akarata ellenére, akár erőszakkal is visszavegyék és visszaszállítsák a ki nem fizetett szerveket, implantátumokat. A helyi rendfenntartó szervek az elfogást nem akadályozhatják, de nem is segíthetik, ha nincs helyi, szektorális vagy Verzumszinten is körözés alatt. Mindössze jelentési kötelezettségük van a helyi rendfenntartóknak. Azaz ha valmi oknál fogva előzetesbe, fogdába, börtönbe vagy temetőbe kerülne, azt jelentetnie kell a Holdkutyák központja felé. Ami az ön esetében is megtörtént - és a legközelebbi fejvadászcsapat már el is indult ide.

Talán egy fél óra telt el, miután beszéltél az ügyvédeddel - és olyan hang üti meg a füledet, amit eddig nem hallottál. Kapucsengőé. Egy kis ideig el is tart, amíg rájössz, hogy mi is prüntyög azért, hogy Blacket be tudd engedni. Frissen borotváltan, kipihenten - az elmúlt napok fogdai élménye nem is látszik rajta. Nem is jött üres kézzel, mert az illata alapján egy tálca becsomagolt és meleg fahéjas sütemény van a kezében.
/Angol/ Csak megérkeztem! Mivel úgy elszaladtál, hogy nem vártad meg, hogy elkészüljön - gondoltam hozok kóstolót - nyújtja át kedves mosollyal még az ajtóban.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #891 Dátum: 2021. Július 26. 12:51:44 »
Erősen bólogatok arra amit Back mond, de nem teszem hozzá hogy szerintem őt a Pengeszájú, aránylag kedvelhette ha nem akarta elküldeni, a követ vagy jeget törni. Aztán némi félre éltrés és nyakleves után Mármint kik azok  a Platinavadászok, és nagyon sürgős lenne őket nyakon csípni mivel van egy tesója aki rab. Miához fordulok.
-Akkor csak mindent szépen sorjában, előbb végezni kell a Rina Tesójának fogva tartóival vagy legalább kimenekíteni, ez az alap! Ismersz valakit alvilági körökben aki fel tudna minket fegyverezni?     -Biztosra veszem hogy ismer de jobb ha felkészülünk a legrosszabbra.
-De ha máshogy nem megy, Cseng például egy kicsit feltúrbózott szögbelövőt, használt, amit bármelyik ilyen pasiboltban mit tudom mi a neve, ahol a létrétól a százas szögeken keresztül festék talicska,  kalapács biztos lehet kapni. És itt a az én drágám is. -Mutatok Westre.
-Ez csak négy órás de van fél napos, is. A holt költők társaságát később is ráérünk kitárgyalni, előbb ez legyen meg!-Gyors ütemben távozom még csak az kellene, hogy Rina megtudja van nálam egy penge, ez az enyém és nem adom oda senkinek. Próbáltam Blacknek jelezni, beszélni akarok vele, nem voltam benne biztos ő is.
Lucy már elment  gyorsan átnézem az ételt nincs e benne abból a zöld trutyiból amit annyira utálok de nincs. Csokoládét szeretnék vagy bármi ami édes. Kár hogy nincs, amúgy kell tudnom az ügyvédet, ugyanazt a szöveget mondja mint Mia, csak hivatalos formában.
-Akkor először a Pengeszájúnál, fognak keresni! Milyen kínos lesz neki, hogy ne vagyok ott bár láthatnám! -Szétkapcsolok! Nyakam  tenném rá az ügyvédem azt hiszi félvállról veszem pedig tudom jól benne vagyok a pácban. Kell valami megoldás de nem ma, és még a csengő. Tudom hogy nem Mia az mert nem nyomja veszett módon. A karommal intek hogy fáradjon beljebb, a kanapéig.  Eközben egy kistányérra pakolom a sütit és bemegyek vele a kanapéra Rávetem magam szinte szó szerint.   
-Nem lettem közben profi szakács, egy  kis lakás alkalmazottam van. De kb ugyanaz mint csinálja mint egy bejárónő a főzésen kívül bármit megtudok csinálni, már ha megtalálom a helyi mosodát. Ez a süti fantasztikus, mondhatni életmentő, ez után a nap után. Nagyon elfáradtam, nem testileg az csak később jött inkább lelkileg.  -Annyira jó illata van Blacknek, nem illik szagolgatni de a fenébe is!
-A mostani, munkahelyem megszűnt a régin pedig egyes személyek utálnak ok nélkül de elviselem, nagylány vagyok már. Legfeljebb nagy ívben kerül kerülgetjük egymást, ma akár meg is halhattam volna. Az a titkár nem normális vagyis volt, már akkor le akartam lépni. Mivel senki nem volt ott, igazi túlélő túra volt. Kivéve persze Csenget meg a testvérét, de őt szinte azonnal lelőtte az a ba... izéé Titkár. -Black rémes tulajdonsága, nem szereti a csúnya beszédet amit most szerintem kivételt tehetne, de ő már csak ilyen. Megfogom a csuklóját és némán figyelek.
-Kicsit magas de nem vészes, sok zöldség és gyümölcs és kevesebb cukor mint például süti!Igyekszem elenni előled. -Már mosolygok.

 

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #892 Dátum: 2021. Augusztus 25. 17:26:16 »
Roxana

Úgy tűnik, hogy sikerült némi jó pontot szerezned Rinánál és Miánál is, hogy te is előre vetted Rina testvérének ügyét a prioritások közt. Ám azért Rina így is rád csodálkozik
/Angol/ Mégis milyen további fegyverekre vágysz? - kérdezi, miközben megpaskolja az egyik coltját a tokjában - amit ezekkel a szépségekkel nem lehet megnyugtatóan megölni, azzal nem is szívesen találkoznék - jelenti ki, és ebben lehet valami.
/Angol/ Kicsivel több fegyver van a hajón, mint amennyien tudják használni - válaszolja Mia a kérdésedre. Azaz van még valahol elzárva pár tűzfegyver.

Aztán gyorsan távozol, a többiekre hagyva, hogy mit kezednek Westtel. Helyette megvan a magad baja, amit az ügyvéded is megerősít a telefonos beszélgetés alatt. Valóban az fog történni, amit mondtál az ügyvédnek - elsőnek a rendőrségen fognak keresni - és feltehetőleg ott fogják megmondani nekik, hogy elengedtek, és szabadon távoztál. Másodiknak pedig feltehetőleg az űrkikötő hivatalát fogják felkeresni, hogy megtudják, az Ólommadárnak mi volt a hivatalosan bejegyzett úti célja.
Blacknek nem kell könyörögni, hogy jöjjön beljebb. Lehuppan melléd a kanapéra, és érdeklődve néz körül, miközben beszélsz, aztán feléd fordul

/Angol/ Hééé... lassíts le egy kicsit, mert leelőzted magad! látom sok minden történt, és folyik is belőled a szó, de ha nem egyszerre akarsz mindent elmondani, sokkal érthetőbb leszel! - karol át védelmezőn, és húz magához - bőven van idő mindenre amit szeretnél, szóval kezdjük a legfontosabbal! - mosolyodik el kedvesen, és olvadt csokoládé pillantással várja, hogyan is reagálsz...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #893 Dátum: 2021. Augusztus 29. 08:21:55 »
-Mindenképp meg akartam tanulni célozni vagyis lőni valamilyen kicsi lányfegyverrel, de ez ahogy a mondás tartja a kényszer nagy úr. Villámgyorsan tehát két nap alatt kell behozni a lemaradást, még ha minimális szinten is.-Remélem Mia és Rina nem röhögnek ki párban inkább díjazzák a lelkesedésemet.
-Mikor jöjjek holnap?-Leginkább Miára nézek mert tudom Rina szeret sokáig lustálkodni. Megvárom a választ aztán már ott se vagyok. Nem lettem okosabb az ügyvédemmel való diskurzus után se. Egy szó megütötte a fülem, temető? Ezen érdemes lenne agyalni. Csak nem most mert fáradt vagyok és konkrét terv kell, ja és csengettnek!
Hűha milyen jól néz ki! Én meg milyen romos állapotban vagyok! Megnéztem magam a konyhai tükörben, de bár ne lett volna ott. Mintha húsz évvel idősebbnek látszanék. Mutatom merre fáradjon  tolom be a sütit, komoly szómenésem van. Nem hittem ilyen is tudok lenni elhallgatok Black megjegyzésre.
-Mivel nincs pszichológus, se pszichiáter  a környéken rajtam kívül, te vagy az a szerencsétlen áldozat aki végigtűri a problémáimat.   -De legalább visszatért a humorom ami jó jel. Naná hogy megcsókolom, ki nem hagynám.
-Arra van a szobám nagy tágas és elsősorban van benne ágy, és szekrény!-Soha nem hagyná, hogy csak úgy letépjem róla a ruháit túl jól ismerem ebben túl pedáns kell neki a szekrény! Cinkos mosolyt küldök felé a szekrény szónál.




 
 
 

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #894 Dátum: 2021. Szeptember 04. 19:14:52 »
Roxana

/Angol/ Valóban nem árthat, ha megtanulsz legalább alapszinten bánni a pisztolyokkal - ért egyet veled Mia, aztán Rinához fordul - és szerencsések vagyunk, hogy van valaki, aki meg tud tanítani az alapokra, igaz? - kérdezi tőle, mire Rina elmosolyodik
/Angol/ Ha nekem is jó lesz, semmi akadálya - válaszolja kétértelműen, amire Mia elégedetten bólint
/Angol/ Jól hangzik! A részleteket majd megbeszéljük később! -
ígéri Rinának, majd feléd fordul

/Angol/ Jah, a holnap megfelelőnek tűnik! - válaszolja a kérdésedre.

Az ügyvéded által említett dolgokkal úgy döntesz, hogy később foglalkozol - főleg, hogy megérkezett Black, aki mint mindig, most is olyan élre van vasalva, hogy elmehetne egy címlap fotózásra. Te pedig... elkövetted azt a hibát, hogy önbizalmat rombolandó tükörbe nézel. Egyáltalán miért is vannak tükrök a lakásban? Néha talán úgy gondolod, hogy nem tudod, hogy mit is eszik rajtad Black. Bár ez nem igaz - az eddigiek alapján pontosan tudod, hogy mit - és már a puszta gondolat is izgató. Ráadásul elég csak a meleg szemeibe nézned, hogy tudd - ma nem csak a süteményt akarta áthozni. Ennek ellenére te a kanapéhoz vezeted, és sütit majszolva borítod rá az elmúlt napok stresszes élményeit, amíg meg nem akaszt kissé. A közelségét kihasználva megcsókolod, és érzed Black nyugodt felszíne alatt izzó vágyat, ami könnyedén átragad rád is. Miután útbaigazítottad az ágyat illetően, felkap téged, és a fent nevezett helyiségbe visz, hogy ezúttal meglepve téged szinte úgy rángassa le rólad a ruhákat, hogy utána csak a földre szórva hagyja ott őket. Mindezt azért, hogy minél előbb megkaphasson, minél többször, hogy a végén úgy érezd magad, mint egy erőtlen rongybaba...

Másnap reggel a békésen alvó Black mellett ébredsz, reggel nyolc felé. Ezt az időpontot is alátámasztja, hogy mintha Lucyt hallanád a konyha felől, ahonnan kávéillat csalogat.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #895 Dátum: 2021. Szeptember 15. 07:30:10 »
Kár volt megemlíteni már belátom a fegyveres akciót, Rina biztos rám fog mozdulni. Ellenben ha ott lesz a kis kék,lila ágy barinője, féltékenységi  rohamot kap. Árnyék módjára követi hogy mi lesz? Csúnya veszekedés az biztos. De ezzel most nem törődöm, nagyon jó passzban vagyok így másnap és nem akaródzik felkelni. Itt a barátom, vele aludt illetve még alszik Nem csak egy éjszakás kaland volt, ahol a neve nincs valaki lelép és egyedül kelek fel. Halálos izomlázam van, de az a jóféle, tudnék még itt feküdni délig ha nem lennék  koránkelő. Csodálkozom, hogyan sikerült reggel nyolcig húzni a lóbőrt. A tegnapi rémes napra  legszívesebben kitörölném az emlékezetemből. Ellenben szegény Blakcre zúdítottam volna a "világfájdalmam" de még időben leállított, nem is akárhogy, akárhányszor és milyen szinten! "Meg hát"! De rendesen, nem is számoltam hányszor! Ezt is felírom a képzeletbeli naplómba, mert ezt senki nem veheti el tőlem"!Kávé? Kávé! Valahogy kimászok a legnagyobb csendben, nehezíti a dolgot a szemüvegem bár nincs messze, de a vaksi szememnek mégis oly távol van. Legalább az meg lett kímélve és letettem a kis asztalra. Ismerem minden arcvonását ahhoz nem kell szemüveg, Csak a reggeli káoszt látván rémlik hol a bugyim? Áh nem fontos! A köntös megvan! Magamra rángatom már a szobán kívül, azzal se csapjak zajt.  Lucy már a konyhában tesz vesz. Rajtam meg vagy látszik mit "művelt" egész éjjel vagy Lucy vak.Mert úgy vigyorgok mit aki a diliházból szökött. Ráadásul kirakok még egy bögrét a sajátom mellé.
-Ugye milyen szép ez a reggel Lucy?-Bevágom a saját adagom, és megcsinálom Blackét. Kerítek egy tálcát, visszamegyek a szobámba, Leteszem a kis asztalra. Puszit adok a szájára.
-Jó reggelt! Itt a Szobapincér! Megjött a reggeli kávéja uram! Igya meg míg forró!-Mondjuk azt tervezem állok tálcástól kávéstól és ha felkel eldobom a köntöst!



Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #896 Dátum: 2021. Szeptember 22. 19:01:58 »
Roxana

A hajnal csendben érkezett, és anélkül távozott, hogy felébredtél volna rá. S mire kinyitottad a szemed, bizony már a reggeli órák érkeztek látogatóba. De ez az egyébként szintén korán ébredő Blacknek még nem tűnt fel, mert békésen alszik melletted. Az izomláz mellett a meleg, puha bőre, illata nem kevés friss emléket idéz meg, amiben még jó ideig el tudnál merülni, de a kávé illata egy másik ösztönt is felébreszt. Így annak nyomába eredsz, s közben szembesülsz a szobában szétdobált holmik látványával. Bár általában tudod, hogy mit hol hagytál el - de most a szemüveg kivételével igencsak nehéz feladat volna elsőre megmondani, hogy mit hol hagytál el. Főleg, hogy helyette szinte bárhova is nézel, az ugrik be, hogy mi történt. Azért a köntöst a mérete okán megleled, és meglátogatod Lucyt a konyhában.

Lucy egy halovány mosollyal jutalmazza a kérdésed, és úgy sejted, hogy ennél jobban nem fog tolakodó kérdésekkel bombázni.

/Angol/ Igen, a jégkupolán át ma szépen süt be a nap! - ez főleg a minap még odakint tomboló hóvihar depressziós sötétjéhez képest valóban nagy változás. Amikor előveszed a második bögrét, Lucy kitűnő megfigyelőképességét megcsillogtatva megkérdi
/Angol/ Ezek szerint ma ne csak egy főre készítsek reggelit? - érdeklődik. Közben te pedig elkészíted Black kávéját, s visszatéve a szobába gyengéden ébreszted. Először álmosan pislog rád, kedves mosollyal a szája szegletében, aztán rászánja magát, és kikászálódik az ágyból, hogy átvegye a kávésbögrét. Nem is tartja sokáig magánál - mert amint a köntös a földre omlik - már rakja is félre, hogy valami sokkal fontosabbal foglalkozzon - veled! Határozottan húz magához, és a nyakadba csókolva készül arra, hogy elvegye azt, ami jár neki. Így hamar újra az ágyon találod magad, és a percek ismét számolatlanul, de élvezetesen peregnek egészen a reggeli zuhany végéig, aminek a végére Black megpróbálkozik elővarázsolni élre vaslat megjelenését, de ez bizony most neki sem megy tökéletesen.

A konyhában fogad titeket Lucy reggelije, valamilyen gyümölcsös rizs. Szerencsére papayát nem tartalmaz, de banánt, almát, epret igen - és még egy csipetnyi gyömbért. Lucy elsőre érdeklődve pillant Blackre, mintegy felmérve, hogy mit is ehetsz rajta, de az érdeklődése először pillanatnyi homlokráncolásra, aztán csodálkozásra változik.

/Angol/ Maga nem Palladio? - teszi le az elmosott edényt a kezéből, aztán Black meglepett arcára rávágja - de igen! Maga Palladio, le sem tagadhatná! - lelkendezik - Oh, a keleti konyha fúziója a White Sun rendszer ételeivel egyszerűen felülmúlhatatlan! - sóhajtja, és olyan rajongást vélsz rajta felfedezni, ami picit meglepő lehet.
/Angol/ Ööö... válaszolja Black, és egy lépést még hátra is lép - köszönöm? De azt a szakácskönyvet tíz évvel ezelőtt publikáltam - teszi még hozzá.
/Angol/ Van, amikor nem számít a kor! - válaszolja Lucy, aztán egy pillantást vet rád, és megköszörüli a torkát - Elnézést, azt hiszem, nagyon elragadtattam magam! - vesz vissza, de azért még megkérdezi
/Angol/ Azért remélhetem, hogy esetleg aláírná a kedvenc fakanalamat? - kérdezi a teljesen elképedt Blacket, de azért látod, hogy kissé azért hízik a mája.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #897 Dátum: 2021. Október 09. 08:13:53 »
Lucy nem osztozik a lelkesedésemben, ha neki is olyan éjszakája lett volna mint nekem ő is vigyorogna. Elég jó megfigyelő,na csak a hülye nem látja vagy aki nagyon nem akarja, két bögrével bíbelődöm, igen pasi van nálam! A szemüvegem meg a köntösöm kivételével semmi sincs rajtam, hatásosabb lenne ha szatén vagy selyem lenne de jó a pamut is a célnak megfelel.
-Igen, ha kérhetem!-Legyen meglepetés, hogy egy szintén szakáccsal járok. Remélem nem fog kötözködni, majd kiderül. A vissza a szobába és szobapincér szolgálat tökéletesre sikerült. Ki kell kelni az ágyból, pedig lustálkodnék még egy órát. Az ágyban közlöm Blackel mit ígértem mára Rinának de már nagyon megbántam. Az elmélet az, hogy a rossz híreket mindig ott kell közölni leginkább szeretkezés után előtte semmiképp. Majd csak túléli, mint a nem létező borostája se amire végtelenül kényes. A meleg víztől a hajam csigákba göndörödik, de legalább most könnyebb kifésülni és szárítani. Az én öltözésem tíz percig tart, csak kiveszem a szekrényből a következő szettet a a többi elhajigált ruhámból majd megnézem mi használható ha használható ha visszajöttem. A pólóm szerintem kukás. Black is csak vasalt ha nem is élére, így vonulunk le a konyhába a reggeliért, én meg erősen imádkozom ne legyen benne papaya. És nincs! Én már ennék de ami ezután történik arra egyáltalán nem számítottam.
Egy rajongó!Az még  nekem is nekem is lejött hogy miről beszélgettek?Passz! Nekem a kávén kívül, még egy rántotta is kemény harci feladat és bukta.
-Lucy kisasszony mégiscsak szép ez a reggel nem gondolja?Semmi baj, ragadtassa  el magát nyugodtan! 
 Előbb azt ajánlom készítsen kávét Blacknek ahogy szeretné. Aztán azt ír alá magának a fakanalával együtt  amit csak akar,  de azért a ruha magán marad remélem! Blacket szinte belököm a konyhába
 már úgyis tudja hová megyek délelőtt.
-Rákacsintok Lucyre. A dolgozó szobába megyek, hiányzik a táskám de a zöld tollaim, a jegyzettömböm, papírlapokkal, a hónom alá csapom kellenének ceruzák is de ha nm fosztották ki nagyon a hajón az orvosit akkor találok. Rájuk nézek hogy boldogul Black Lucyvel, ha nagyon el vannak merülve "azizéhogyishívákban" akkor csak beszólok hogy mentem és majd jön, ha nem annyira akkor is, franc! Nincs kilépője, néhány lépcső után veszem észre, Lucy foglya! Megbököm előbb a hátát aztán elé állok.
-Nincs kilépőd, ez pedig nem kulccsal, működik vagy jössz velem vagy itt maradsz egész nap Lucyvel? Hogy döntesz?

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #898 Dátum: 2021. Október 19. 20:38:49 »
Roxana

Talán úgy véled, hogy most van sürgősebb dolgod is annál, mint hogy a konyhában ennél jobban eldicsekedj az elmúlt éjszakával Lucynak. Így inkább a köntös anyagán tűnődve sietsz is vissza Blackhez.

Aki némi idővel később meglepően higgadtan fogadja a bejelentésedet.

/Angol/ Igen, Mia már említette - árulja el - s még azt is, hogy most ki tudja menteni a cuki seggedet ebből a helyzetből - paskolja meg az érintett testrészt - úgy tűnik, hogy azért kedvel valamennyire - véli.

A zuhany után nem húzod az időt holmi holmikereséssel - közvetlenül a forrásból - a szekrényből veszed ki a következő szettet. A szanaszét hagyott darabokat meg majd ha mást nem Lucy összeszedi, nem? A póló meg valóban elég rossz állapotban került elő - vajon kukázod, vagy félreteszed emléknek?

A konyhában viszont Blacket képletesen sarokba szorítja Lucy - láthatólag nem készült ilyesmire ma reggel. Te pedig udvarias szavakkal ráereszted a rajongóját a kissé megszeppent Blackre. Mielőtt bármit is mondhatna, Lucy már el is marja a kávésbögréjét, és tölti is bele a fekete nedűt.

/Angol/ Feketén egy cukorral és tejjel? - kérdi, és bólint magának - hogy máshogy, nem igaz? A kávénál javasolta ezt, a teánál pedig vagy tejet vagy cukrot, de ott a kettőt együtt határozottan tiltja!
A kérésedre feléd fordul.
/Angol/ Ez csak természetes, de miért... - oh! - mosolyodik el - már ha a zokni annak számít! - érti el a viccet. Black végül csak szóhoz jut
/Angol/ Gondolom a többi szakácskönyvét is pont ilyen részletesen ismeri fejből - próbál meg valamiféle kommunikációt kieszközölni
/Angol/ Dehogy! - legyint Lucy - A többi nem ilyen forradalmi! - teszi hozzá. Te közben visszamész a dolgozó szobába, és összeszeded a dolgaidat, hogy utána távozzál a lakásból. Azt azért látod, hogy Black a pult egyik felén áll, és kissé feszélyezetten várja, hogy a túloldalt Lucy épp mit keres a táskájában.
/Angol/ Mindjárt meg is van! Igazából a fűszeres barlangi moha mártás véleményem szerint egész kellemesen kiegészíti a polipkarikákat. Valahol itt lesz a receptje...
Aztán a lépcsőházban jut eszedbe, hogy Blacket legfeljebb Lucy engedheti ki, vagyis pontosabban el - így visszamész megkérdezni Blacket, hogy van-e kedve maradni? Aki jelenleg épp egy adattáblán ír valamit. A kérdésre leengedi, rád néz
/Angol/ Még két perc, és megyek akkor. A hajón amúgy is készül egy huszonnégy órás barbecue, amire hamarosan rá kell nézzek, vagy különben dobhatom ki az egészet - aztán Lucyhoz fordul, és átnyújtja az adattáblát - Tessék, írtam az elejére egy ajánlást, és négy még ki nem adott receptet is feltettem rá, amit érdemes kipróbálni! De most elnézést, de mennem kell nekem is! - szabadkozik, aztán beléd karolva megindultok kifelé. Lucy még olvadozik egy kicsit
/Angol/ Igazán örülök hogy találkoztunk! Sajnálom, hogy most nem volt alkalmunk beszélgetni, de remélem legközelebb bepótolhatjuk! - búcsúzik, aztán csak magatok mögött hagyjátok a lakást. Az utcára érve Black odasúgja
/Angol/ És most siessünk, nehogy eszébe jusson elkísérni minket!

A hajóhoz közeledve már messziről látszik a nyüzsgés. Legalább fél tucat ember szaladgál a hajó körül, és próbálják a burkolati elemeket a helyükre illesztve rögzíteni őket. A hegesztés sercegően vakító ívfénye Rogerre is rávetül, aki éppenséggel egy pár tenyérnyi szerelőnyílást takaró ajtót tesz a helyére, de amikor köszönésként int nektek, az megunja a várakozást Rogerre, és a fejére esik, aki utána szitkozódva keresi a betonon a fedelet.

A hajóra a rámpán felfelé két, határozottan nem szerelő típusú ápolt pasi tart éppen lefelé. Ahogy elhaladtok mellettük, udvariasan köszönnek, és a betonra érve elindulnak a város felé. Minőségi ruhákat és éredlődő pillantásokat viselnek.

A hajón a társalgóban Mia ücsörög az egyik jókora bőrfotelban, ölében egy adattáblával, és rádión beszél - talán Rogerhez.
/Angol/ Nem, nyuszikám, ez továbbra sem az. Ez a harminchetes volt. Szerintem a huszonhármas is ott lesz valahol, elvégre arra húztátok be, nem? De mi van ha a harminchetest bekötjük a huszonhármas helyére is? Legfeljebb a kinti világítást csak a rámpa leeresztése után lehet felkapcsolni...
- nyúl az asztalon pihenő italos pohárért, és aprót kortyol belőle.
/Angol/ Jah, azt eddig nem mondtad, hogy zárlatos... - aztán felétek fordul.
/Angol/ Jó hogy jöttetek! Black, a konyhával csinálj valamit, mert közelharcot kellett vívnom Rogerrel, hogy ne dézsmálja meg a sütő tartalmát. Eszméletlen illata van a húsnak. Rinát pedig én nem állítom meg, ha felkel!
/Angol/ Megyek! - szól Black, és elindul a konyha felé, ahonnan valóban ínycsiklandó illatok lopakodnak felétek.
/Angol/ Ki merészelt megidézni? - kérdi morcos-fáradtan Rina egy elég sebtiben felkapott, és így keveset takaró ingben és egy bugyiban belépve a társalgóba.
/Angol/ Black, van két perced, hogy előállj a tápláló és finom reggelimmel, ami kongó fejjel is jól fog esni! - Csúszik le az ételezőasztal egyik székébe, és a homlokát az asztalra könyökölve a tenyerével támasztja meg.
/Angol/ Te meg Szöszi, hozz valamit, amitől elhallgatnak ezek a kopácsolások a fejemben, ha jót akarsz ma magadnak! - morogja.
/Angol/ Rina, maradt valami abból a négy üvegből? - kérdezi Mia, de Rina csak a középső ujjával válaszol neki, de Mia nem sértődik meg, és rád néz.
/Angol/ Majdnem, ez a húszas - pillant az adattáblára, aztán újra rád
/Angol/ Ezt keverd el neki egy pohár italban! - nyújt feléd két ujjal egy aprócska tasak sárgás port.
/Angol/ Nem te nyuszikám, hanem Roxana! - teszi még hozzá, feltehetőleg Roger kérdésére.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #899 Dátum: 2021. Október 27. 15:21:06 »
A lövöldözést említettem Backek, ezen a hajón nincs titok. Kicsit elhúzom a szám.
-jó lenne ha felsorolnád mit tartasz cukinak rajtam, ha nem kellene felkelni, most rögtön vagy itt maradunk egész nap. -Kiskutya szemekkel nézek rá, én is utálom de ez van.
Az agyonvágott pólómat végül berakom a szekrénybe, még a végnén Lucy kidobja vagy törlő rogynak használná, amit túlélnék csak nehezen magyaráznék meg, és nem is akarok. Láttam Lucy mit csinált, rövid ez meg ki? Tipikus , tetőtől talpig belső lézerrel végignézte. Nem mintha bármi köze lenne hozzá kivel járok, aztán kitört belőle "A rajongó!" A kedvenc fakanálnál leléptem az irodámba, mert kitört belőlem a röhögés. Némileg nyugodtan tértem vissza, ahogy szinte Lucy Blackel elvan. Gonosz vagyok hisz  csak nekem meg Lucynek van kulcsa, megyek és kiszabadítom  a rabságból, receptcsere, meg nemtommi? Még kérni se kell jön magától.
-Barlangi moha? még a neve rosszul hangzik, milyen lehet az íze? Ffúúújjj! Remélem nem ez lesz lesz a vacsora mert a kukában köt ki.Pizzára vágyom meg fánkra néha lehet bűnözni nem? Amúgy szerintem lesben fog állni a munkaideje után is. Akartam még várni  pár napot  szerintem   ma délután visszacuccolok a hajóra. Nincs sok dolgom. Néhány ruha, pipere ennyi.   -Nem fogom hagyni hogy a pasimat zaklassa a szakácsnőm.
Hosszan nézek a két nem munkásembernek kinéző alak után, vajon kik lehettek? Talán Mia tudja. De teljen mással van elfoglalva belülről vezényli a kinti munkát ami csak nekem furcsa. Szerintem ezt látni kellene de ő tudja meg a nyuszi. Ők tudják mit csinálnak. Rina szokásos alig hálóig ruhája már megszokott látvány, de még neki is betett az építkezés persze szokás szerint megfenyeget, amit más esetben nem vennék komolyan, de láttam már milyen, ha másnapos.
-Meg se kérdezem mi ez. Elég ha hatásos!-Angyali mosolyt küldök Mia felé és a tegnapi piás üvegben maradt annyi amivel el tudom keveri egy pohárban.
-Egy húzóra! Orosi javaslat!Ha nem kellek megnézem mennyire barmolták szét a helyszínelők az irodámat és a vizsgálót. Kivéve ha ott is hegesztenek.